2019-08-20   11:04:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma IKM aluekilpailu, Häme/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Lähtölista Laji 19
Lähtölista 
 
  Kilpailu  LR IKM 2016 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  16:12   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 marraskuu 2016         
 
 
 
Laji 19, P12,13,14,15,16 100m VU  Loppukilpailut (15) 
Erä 1 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Sauli Gummerus  2004  04A876  UiTa    25m  1:43.30  1:43.30 
Ville Luoma  2004  04B070  TaTU    50m  1:39.52  1:37.52 
Sakari Gummerus  2003  03B195  UiTa    25m  1:41.63  1:41.63 
               
               
               

 
Erä 2 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Nicolas Knuutila  2004  04A586  UiTa    50m  1:35.83  1:33.83 
Castor Trygg  2004  04A572  UiTa    50m  1:32.85  1:30.85 
Topi Salminen  2004  04A856  Pyry    50m  1:31.84  1:29.84 
Osmo Mäkelä  2004  04A814  HäUS    25m  1:29.13  1:29.13 
Aaro Palo  2004  04B046  Pyry    25m  1:29.80  1:29.80 
Luka Pykälistö  2004  04A920  HäUS    25m  1:30.81  1:30.81 
Joona Kurppa  2004  04A686  UKK    50m  1:35.57  1:33.57 
Kasper Kaskela  2004  04A761  UiTa    25m  1:35.30  1:35.30 

 
Erä 3 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joonas Nieminen  2003  03A723  HäUS    25m  1:26.70  1:26.70 
Lauri Mäkinen  2004  04A752  UiTa    50m  1:25.76  1:23.76 
Lenni Lehtonen  2004  04A478  UiTa    25m  1:20.69  1:20.69 
Ville Syrjäkoski  2002  02A081  TaTU    25m  1:19.64  1:19.64 
Atte Nieminen  2004  04A652  UKK    25m  1:19.84  1:19.84 
Antte Säilä  2004  04A883  UiTa    25m  1:22.81  1:22.81 
Jaakko Karti  2004  04A818  UiTa    50m  1:28.04  1:26.04 
Antti Toivonen  2003  03A479  UiTa    50m  1:28.82  1:26.82 

 
Erä 4 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Mikael Halonen  2003  03A969  UiTa    50m  1:20.30  1:18.30 
Petteri Lepola  2003  03A303  TaTU    50m  1:19.29  1:17.29 
Aleksi Kokkonen  2004  04A575  HäUS    50m  1:18.79  1:16.79 
Otto Ahvonen  2003  03A671  HäUS    50m  1:18.25  1:16.25 
Ilja Syrjä  2004  04A573  UiTa    25m  1:16.78  1:16.78 
Kalle Välimäki  2004  04A571  UiTa    50m  1:18.97  1:16.97 
Markus Nuoranne  2003  03B039  Pyry    50m  1:20.23  1:18.23 
Santeri Gummerus  2003  03B183  UiTa    25m  1:18.38  1:18.38 

 
Erä 5 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Valtteri Salmela  2003  03A774  UiTa    50m  1:17.95  1:15.95 
Mitja Vaikkola  2004  04A244  UKK    25m  1:15.23  1:15.23 
Joona Saloniemi  2004  04A304  TaTU    25m  1:13.81  1:13.81 
Miro Birkstedt  2004  04A020  TaTU    25m  1:13.31  1:13.31 
Eemil Sipola  2003  03A088  UiTa    25m  1:13.74  1:13.74 
Aarne Eskelinen  2004  04A085  UiTa    50m  1:16.79  1:14.79 
Joona Varpukari  2003  03B181  UiTa    25m  1:15.24  1:15.24 
Markus Kylliäinen  2002  02B168  UiTa    25m  1:15.96  1:15.96 

 
Erä 6 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Kalle Haavisto  2003  03A076  UKK    50m  1:14.78  1:12.78 
Oskar Tuominen  2004  04A373  UiTa    25m  1:12.47  1:12.47 
Perttu Järvinen  2003  03A819  LaUS    50m  1:13.51  1:11.51 
Akseli Soini  2004  04A562  RaUS    25m  1:10.79  1:10.79 
Niilo Kilpeläinen  2004  04A174  TaTU    25m  1:10.97  1:10.97 
Aapo Koskinen  2004  04A115  LaUS    25m  1:12.31  1:12.31 
Topi Raitalaakso  2003  03A825  UiTa    50m  1:14.70  1:12.70 
Eemeli Nylund  2003  03A915  HeiI    50m  1:14.85  1:12.85 

 
Erä 7 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Manu Hännikäinen  2003  03A073  LaUS    50m  1:12.68  1:10.68 
Leevi Lehtonen  2003  03A753  UiTa    25m  1:10.62  1:10.62 
Jesse Hyppönen  2004  04A842  LaUS    50m  1:12.42  1:10.42 
Miko Vaikkola  2003  03A520  UKK    50m  1:11.89  1:09.89 
Visa Kotiniitty  2003  03A284  UiTa    50m  1:12.09  1:10.09 
Eero Ala-Karvia  2001  01A295  UiTa    50m  1:12.43  1:10.43 
Akseli Kotti  2004  04A009  TaTU    50m  1:12.65  1:10.65 
Janne Korhonen  2003  03B139  KoU    50m  1:12.72  1:10.72 

 
Erä 8 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joona Kortteinen  2003  03A195  UiTa    25m  1:08.73  1:08.73 
Elmeri Helander  2002  02A238  LaUS    50m  1:10.15  1:08.15 
Riccardo Castagno  2004  04A401  UiTa    25m  1:07.72  1:07.72 
Juuso Toivonen  2001  01A482  UiTa    50m  1:09.04  1:07.04 
Nikas Daniel Krjukov  2002  02A438  LaUS    50m  1:09.32  1:07.32 
Eetu Salo  2004  04A413  KoU    25m  1:08.07  1:08.07 
Konsta Kallio  2004  04A610  UiTa    50m  1:10.27  1:08.27 
Jonne Isoranta  2003  03A748  LaUS    50m  1:10.78  1:08.78 

 
Erä 9 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Olli Peura  2001  01A202  UiTa    50m  1:08.89  1:06.89 
Lassi Niemi  2004  04A093  TaTU    50m  1:08.64  1:06.64 
Henri Naarajärvi  2002  02A893  UiTa    25m  1:06.20  1:06.20 
Atte-Mikael Ahonpää  2001  01A336  TaTU    50m  1:08.12  1:06.12 
Taavi Backman  2004  04A048  LaUS    25m  1:06.16  1:06.16 
Nooa Lehtoniemi  2003  03A103  UKK    50m  1:08.52  1:06.52 
Julius Airas  2003  03A835  LaUS    25m  1:06.71  1:06.71 
Lauri Uosukainen  2002  02A568  LaUS    50m  1:08.99  1:06.99 

 
Erä 10 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Eetu Palvanen  2003  03A507  LaUS    50m  1:07.51  1:05.51 
Aaro Hämäläinen  2002  02A237  LaUS    25m  1:05.35  1:05.35 
Jami Ihalainen  2003  03A382  UKK    50m  1:06.71  1:04.71 
Aleksander Laihinen  2000  00B091  KoU    25m  1:04.45  1:04.45 
Eetu Koskinen  2002  02A250  LaUS    50m  1:06.68  1:04.68 
Sami Kukkonen  2000  00A765  TaTU    25m  1:04.77  1:04.77 
Eemil Pynnönen  2001  01A064  UKK    25m  1:05.43  1:05.43 
Urho Lyytinen  2003  03A229  UiTa    50m  1:07.88  1:05.88 

 
Erä 11 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Miska Birkstedt  2002  02A105  TaTU    50m  1:06.20  1:04.20 
Pavel Pankratov  2004  04A029  TaTU    25m  1:03.79  1:03.79 
Aapo Puikkonen  2001  01A245  TaTU    25m  1:03.30  1:03.30 
Mio Harju  2002  02A064  TaTU    25m  1:02.32  1:02.32 
Sami Peltonen  2001  01A498  UiTa    25m  1:03.23  1:03.23 
Akseli Hakala  2003  03A023  UiTa    50m  1:05.33  1:03.33 
Manu Ursin  2002  02A800  KoU    25m  1:03.89  1:03.89 
Risto Martikainen  2003  03A605  KoU    50m  1:06.25  1:04.25 

 
Erä 12 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Joona Syrjäkoski  2000  00A478  TaTU    25m  1:01.83  1:01.83 
Valtteri Länsipuro  2000  00A604  UiTa    25m  1:01.68  1:01.68 
Petr Pankratov  2002  02A061  TaTU    25m  1:01.16  1:01.16 
Markus Ridal  2003  03B078  HeiI    50m  1:02.52  1:00.52 
Santeri Pulkkinen  2004  04A223  LaUS    25m  1:00.85  1:00.85 
Sampo Kärkkäinen  2000  00A625  Pyry    50m  1:03.20  1:01.20 
Jere Broman  2002  02A116  Pyry    50m  1:03.68  1:01.68 
Otto Hoffren  2002  02A253  LaUS    25m  1:02.15  1:02.15 

 
Erä 13 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Eetu Nyrhinen  2000  00A005  UiTa    25m  1:00.26  1:00.26 
Veeti Kupari  2000  00B039  LaUS    50m  1:01.68  59.68 
Roope Aro  2000  00A167  UKK    25m  58.71  58.71 
Harry Zimmermann  2001  01A148  LaUS    50m  1:00.67  58.67 
Tino Vehkalahti  2001  01A439  TaTU    50m  1:00.70  58.70 
Aleksi Helminen  2001  01A494  LaUS    25m  58.78  58.78 
Onni Kuronen  2000  00A863  Pyry    25m  59.94  59.94 
Arttu Heikkinen  2000  00A448  UiTa    25m  1:00.27  1:00.27 

 
Erä 14 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Axel Olander  2002  02A531  TaTU    50m  59.82  57.82 
Perttu Mikkola  2001  01B142  Pyry    25m  57.64  57.64 
Tatu Hörkkö  2001  01A394  UiTa    25m  57.50  57.50 
Joonas Mustonen  2001  01A643  LaUS    25m  56.94  56.94 
Tatu Hapuoja  2003  03A010  UiTa    50m  59.15  57.15 
Mikael Lähde  2000  00A918  HäUS    50m  59.54  57.54 
Ossi Kleimola  2001  01A663  KoU    50m  59.81  57.81 
Saku Romo  2000  00A504  LaUS    50m  1:00.30  58.30 

 
Erä 15 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jaakko Reinonen  2001  01A300  HäUS    50m  57.89  55.89 
Olli Rautaporras  2000  00A795  UiTa    25m  55.25  55.25 
Antti Leppänen  2002  02A243  LaUS    25m  54.91  54.91 
Teemu Lehtonen  2000  00A472  UiTa    25m  53.23  53.23 
Jakob Sievers  2000  00A730  UiTa    25m  54.39  54.39 
Samuli Halme  2000  00A440  LaUS    50m  56.98  54.98 
Walentin Koskinen  2000  00A343  UiTa    50m  57.44  55.44 
Petteri Haverinen  2001  01B030  LaUS    25m  56.06  56.06 

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  05 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  16:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner