Startliste for Concordia Forsikring Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
30 september 2016 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:50 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 september 2016 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer |
Finaler (14) |
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: 3N Lak - Lakeksperten Thisted |
|
Vejledende starttid 18:26 |
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
356 |
1 |
Cirkeline Ly Kellberg |
2005 |
0584AU |
SKIVE |
|
25m |
|
564 |
2 |
Emilie Pihl |
2004 |
0468AT |
NORD |
|
25m |
54.00 |
357 |
3 |
Nicoline Bang Mosegaard |
2005 |
0562AS |
SKIVE |
|
25m |
53.95 |
550 |
4 |
Marie Martens Christensen |
2004 |
0424AK |
NORD |
|
25m |
53.13 |
589 |
5 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
0526AM |
THISTED |
|
25m |
53.91 |
582 |
6 |
Julie Eriksen |
2005 |
0552AP |
THISTED |
|
25m |
54.00 |
66 |
7 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
Ullensaker |
|
25m |
54.57 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
634 |
1 |
Mille Winther |
2003 |
0346AW |
S 68 |
|
25m |
51.86 |
626 |
2 |
Mie Asmussen |
2005 |
0554AN |
S 68 |
|
25m |
50.91 |
594 |
3 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
25m |
49.83 |
630 |
4 |
Zenia Christensen |
2003 |
0322BB |
S 68 |
|
25m |
48.87 |
324 |
5 |
Matilda Colley |
2003 |
0344AG |
A6 |
|
25m |
49.48 |
219 |
6 |
Else Bach |
2004 |
0422AZ |
STRUER |
|
25m |
50.40 |
597 |
7 |
Ida Kristensen |
2004 |
0498AQ |
THISTED |
|
25m |
51.83 |
232 |
8 |
Anne Terp |
2004 |
0452AQ |
STRUER |
|
25m |
52.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
229 |
1 |
Anna Pedersen |
2001 |
0194BA |
STRUER |
|
25m |
48.17 |
52 |
2 |
Elise Sveen-Bratvold |
2004 |
|
Elverum |
|
25m |
48.04 |
82 |
3 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
Lillesand |
|
25m |
47.60 |
520 |
4 |
Hedda Nes |
1999 |
|
KristianSA |
|
25m |
46.39 |
629 |
5 |
Pernille Christensen |
2003 |
0308AR |
S 68 |
|
25m |
46.77 |
73 |
6 |
Stina Kletvang |
2005 |
|
Ullensaker |
|
25m |
47.99 |
222 |
7 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
0408AU |
STRUER |
|
25m |
48.08 |
447 |
8 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
AALBORG |
|
25m |
48.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Elise Hammer |
2001 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
45.13 |
456 |
2 |
Elina Matsson |
1999 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
44.61 |
618 |
3 |
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
0298AR |
S 68 |
|
25m |
44.50 |
163 |
4 |
Anne Almvig |
2001 |
0148AV |
ÅRHUS 1900 |
|
25m |
43.92 |
35 |
5 |
Marthine S. Helmundsen |
2003 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
43.97 |
230 |
6 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
0288AQ |
STRUER |
|
25m |
44.59 |
221 |
7 |
Stine Rejkjær Gadgaard |
2003 |
0342AW |
STRUER |
|
25m |
44.83 |
578 |
8 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
25m |
45.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
600 |
1 |
Therese Mardal |
2002 |
0224AY |
THISTED |
|
25m |
43.64 |
328 |
2 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
25m |
42.91 |
33 |
3 |
Kristine Refstie |
2003 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
42.56 |
522 |
4 |
Alma Moen |
1997 |
|
KristianSA |
|
25m |
41.39 |
459 |
5 |
Andrea Sørensen |
2000 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
41.89 |
549 |
6 |
Laura Christensen |
1997 |
9708AY |
NORD |
|
25m |
42.72 |
587 |
7 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
25m |
43.58 |
218 |
8 |
Sofie Astrup |
2001 |
0198AX |
STRUER |
|
25m |
43.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Tirill Hammerstrøm |
2003 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
40.99 |
220 |
2 |
Klea Christensen |
2001 |
0196AX |
STRUER |
|
25m |
40.96 |
539 |
3 |
Othine Ruenes |
2001 |
|
SKTEAM SØR |
|
25m |
40.82 |
548 |
4 |
Lærke Als |
2002 |
0214AU |
NORD |
|
25m |
40.69 |
36 |
5 |
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
40.72 |
661 |
6 |
Signe Thomsen |
2003 |
0304AS |
SMUT |
|
25m |
40.84 |
620 |
7 |
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
S 68 |
|
25m |
40.97 |
565 |
8 |
Camilla Aagaard |
2000 |
0044AY |
NORD |
|
25m |
41.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
659 |
1 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
SMUT |
|
25m |
40.66 |
562 |
2 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
NORD |
|
25m |
40.60 |
268 |
3 |
Cecilie Christensen |
2002 |
0208AV |
ESBJERG |
|
25m |
40.56 |
355 |
4 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
SKIVE |
|
25m |
40.54 |
437 |
5 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
25m |
40.55 |
327 |
6 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
A6 |
|
25m |
40.57 |
512 |
7 |
Maja Fridberg Madsen |
2002 |
0236AL |
ODDER |
|
25m |
40.61 |
79 |
8 |
Ieva Valentinaite |
2003 |
|
Ullensaker |
|
25m |
40.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
624 |
1 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
S 68 |
|
25m |
40.53 |
451 |
2 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
AALBORG |
|
25m |
40.25 |
521 |
3 |
Adele Bjørnevåg |
2003 |
|
KristianSA |
|
25m |
40.00 |
200 |
4 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
AAS |
|
25m |
39.83 |
83 |
5 |
Cathrine Emile Fagge |
2002 |
|
Lillesand |
|
25m |
39.97 |
467 |
6 |
Margrete Johnsson |
1999 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
40.02 |
561 |
7 |
Karoline Nielsen |
1997 |
9736AL |
NORD |
|
25m |
40.46 |
340 |
8 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
25m |
40.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Rikke Vagtborg Jensen |
2002 |
0234AX |
ESBJERG |
|
25m |
39.53 |
450 |
2 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
25m |
39.42 |
612 |
3 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
38.71 |
460 |
4 |
Edle Irene Vidnes |
2001 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
38.61 |
335 |
5 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 |
|
25m |
38.70 |
88 |
6 |
Kristine Fellingsfors Knutsen |
2000 |
|
Arendal SK |
|
25m |
39.38 |
187 |
7 |
Anne Katrine Ryhammer |
2003 |
0382AQ |
AAS |
|
25m |
39.45 |
185 |
8 |
Mathilde Hvass Olesen |
2001 |
0126AO |
AAS |
|
25m |
39.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
668 |
1 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
AARS |
|
25m |
38.43 |
170 |
2 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
AAS |
|
25m |
38.17 |
321 |
3 |
Freja Winkler |
2001 |
0188AV |
ESBJERG |
|
25m |
37.89 |
182 |
4 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
AAS |
|
25m |
37.69 |
304 |
5 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
25m |
37.74 |
365 |
6 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
25m |
37.98 |
444 |
7 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
25m |
38.19 |
347 |
8 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
A6 |
|
25m |
38.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
263 |
1 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
25m |
37.35 |
276 |
2 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
25m |
37.11 |
32 |
3 |
Solveig Bratland |
2003 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
36.81 |
468 |
4 |
Jonette Kristiansen Pflug |
2001 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
36.55 |
332 |
5 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 |
|
25m |
36.77 |
635 |
6 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
0264AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
36.97 |
610 |
7 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
25m |
37.26 |
662 |
8 |
Caroline Christensen |
1999 |
9962AR |
SMUT |
|
25m |
37.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
0046AC |
ESBJERG |
|
25m |
36.23 |
162 |
2 |
Emma F. Sørensen |
1998 |
9812AT |
ÅRHUS 1900 |
|
25m |
36.16 |
113 |
3 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
AAS |
|
25m |
35.83 |
26 |
4 |
Julie Elise Elefsen |
2000 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
35.75 |
334 |
5 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
A6 |
|
25m |
35.77 |
131 |
6 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
25m |
35.90 |
265 |
7 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ESBJERG |
|
25m |
36.17 |
488 |
8 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
36.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
480 |
1 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
0072AY |
HOLSTEBRO |
|
25m |
35.29 |
491 |
2 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
9818AF |
HOLSTEBRO |
|
25m |
35.00 |
282 |
3 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
25m |
34.86 |
123 |
4 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
25m |
34.60 |
201 |
5 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
9924AU |
AAS |
|
25m |
34.60 |
541 |
6 |
Nora Næssen |
1999 |
|
SKTEAM SØR |
|
25m |
34.89 |
464 |
7 |
Kristine Johnsson |
2001 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
35.29 |
538 |
8 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
SKTEAM SØR |
|
25m |
35.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Nanna Bjørk Barkardottir |
1998 |
9846BE |
ESBJERG |
|
25m |
34.55 |
339 |
2 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
25m |
33.96 |
435 |
3 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
25m |
33.29 |
407 |
4 |
Elida Marie Folkedal Hole |
1996 |
9622BA |
AALBORG |
|
25m |
31.72 |
297 |
5 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
25m |
32.66 |
462 |
6 |
Stine Karlberg |
1999 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
33.63 |
129 |
7 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
25m |
34.25 |
204 |
8 |
Sigrid Lei Lamberg |
2002 |
0288AI |
AAS |
|
25m |
34.60 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
30 september 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:50 |
|