Program for DM Junior Kortbane 2016
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Seedede heat Lb 5
|
Stvne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2016 |
|
|
Stvne by |
Brnshj |
|
Udskriftstidspunkt |
11:32 |
|
|
Arrangr |
Dansk Svmmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
10 november 2016 |
|
|
|
|
Lb 5, 50m Rygsvmning Damer |
Indledende (7) |
Europarekord Senior: Sanja Jovanovic (1986) 25.70 2009-12-12 |
Nordisk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fdt |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
545 |
2 |
Ida Rishj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
25m |
43.30 |
671 |
3 |
Maja Johansen |
2002 |
0262AV |
VEJLE |
|
25m |
34.60 |
432 |
4 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
0298AN |
S 68 |
|
25m |
33.92 |
88 |
5 |
Emma Ildal Djrup |
2002 |
0274AQ |
AALBORG |
|
25m |
33.93 |
409 |
6 |
Emma Rasmussen |
2002 |
0292AL |
ODDER |
|
25m |
35.14 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fdt |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
652 |
1 |
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
AGF |
|
25m |
33.48 |
160 |
2 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
25m |
33.26 |
249 |
3 |
Emilia Lnborg |
2002 |
0214AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
33.20 |
408 |
4 |
Maja Fridberg Madsen |
2002 |
0236AL |
ODDER |
|
25m |
32.84 |
390 |
5 |
Olivia Olivarius Vlund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
25m |
33.08 |
261 |
6 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
HILLERD |
|
25m |
33.20 |
500 |
7 |
Anna Broe |
2002 |
0228AD |
OSLF |
|
25m |
33.48 |
244 |
8 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
33.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fdt |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
265 |
1 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
0102AP |
HOBRO |
|
25m |
32.72 |
405 |
2 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
25m |
32.58 |
189 |
3 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
25m |
32.49 |
656 |
4 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
0082BB |
HORSENS |
|
25m |
32.40 |
336 |
5 |
Karoline Bauer |
2002 |
0206AJ |
KOLDING |
|
25m |
32.45 |
635 |
6 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
32.53 |
540 |
7 |
Josefine H. Lundstrm |
2001 |
0158AD |
TRITON B |
|
25m |
32.69 |
255 |
8 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
HERNING |
|
25m |
32.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fdt |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Ida Bgh Hald |
2001 |
0184AX |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
32.18 |
602 |
2 |
Lrke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
32.10 |
290 |
3 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
25m |
31.92 |
175 |
4 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
31.82 |
396 |
5 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
NORD |
|
25m |
31.91 |
645 |
6 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
25m |
32.05 |
278 |
7 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
32.18 |
388 |
8 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
32.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fdt |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
507 |
1 |
Isa Hovmand |
2000 |
0048BA |
SK-SYD |
|
25m |
31.56 |
325 |
2 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
31.11 |
544 |
3 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
30.41 |
186 |
4 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
25m |
29.16 |
357 |
5 |
Julie Kryer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
25m |
29.89 |
524 |
6 |
Karoline Srensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
30.73 |
603 |
7 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
25m |
31.36 |
260 |
8 |
Alberte Kjrsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERD |
|
25m |
31.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fdt |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
319 |
1 |
Cecilie Elkjr |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
31.52 |
342 |
2 |
Caroline Bo Nielsen |
2001 |
0174AL |
KOLDING |
|
25m |
30.94 |
360 |
3 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
30.16 |
179 |
4 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
25m |
28.52 |
443 |
5 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERD |
|
25m |
29.84 |
479 |
6 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
25m |
30.62 |
560 |
7 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
0116AI |
VEJLE |
|
25m |
31.33 |
536 |
8 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
25m |
31.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fdt |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
391 |
1 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
31.36 |
446 |
2 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERD |
|
25m |
30.87 |
565 |
3 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
VEJLE |
|
25m |
30.04 |
644 |
4 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
25m |
27.68 |
361 |
5 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
29.39 |
293 |
6 |
Cecilie Grndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
25m |
30.57 |
308 |
7 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
31.27 |
445 |
8 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERD |
|
25m |
31.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
10 november 2016 |
Licens til Hovedstadens Svmmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:32 |
|