2019-09-16   01:13:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Julestævne 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 28
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Julestævne 2016    Udskriftsdato  04 december 2016   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:25   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 december 2016         
 
 
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
57  Aksel Bryde  2005    HERLUFSHOL    25m   
108  Lukas Aagaard Sørensen  2006    SOLRØD    25m   
383  Aksel Ethelberg  2005  0551AM  SLAGELSE    25m   
224  Lucas Jensen  2001  0183AM  VEST    25m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Tobias Christiansen  2006  0625AK  HERLUFSHOL    25m  1:10.00 
87  Niels-Peter Hjortshøj  2006    SOLRØD    25m  1:01.71 
358  Casper Pedersen  2004  0467AP  KORSÖR    25m  49.05 
70  Sylvester Wichmann Meisne  2005  0567AJ  HERLUFSHOL    50m  50.89 
204  William Scavenius Borg  2006  0635AK  VEST    25m  1:06.79 
38  Thor Tørngren  2006  0603AD  HASLEV    25m   

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Hjalte Møller  2007  0733AA  HASLEV    25m  47.57 
213  Hugo Haakansson  2006  0609AA  VEST    25m  44.73 
203  Thorbjørn Bjerrum  2004  0495AN  VEST    25m  44.02 
434  Marcell Woedd  2002  0217AN  SLAGELSE    25m  44.52 
260  Sigurd Chistopher Vickery  2005  0567AE  VEST    25m  47.41 
211  Sebastian Egenhardt  2006  0655AA  VEST    25m  47.57 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
261  Conrad Klyver Vind  2005  0501AJ  VEST    25m  42.97 
330  Rasmus Bønsøe  2006  0669AG  KORSÖR    25m  41.28 
229  Carl Emil Ljungdahl  2006  0625AB  VEST    25m  39.20 
352  Alexander Kragesand  1999  9955AQ  KORSÖR    25m  41.09 
11  Victor Compen  2003  0359AH  HASLEV    25m  41.58 
207  Cassius Arbo Christensen  2003  0343AO  VEST    25m  43.30 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
277  Matias Ersgaard Sandbirk  2003  0395AO  VORDINGB    25m  34.06 
405  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    25m  31.83 
412  Marcus Mantzius Mosegaard  2001  0199AA  SLAGELSE    25m  27.70 
94  Theodor L Munch-Jensen  2002  0215AL  SOLRØD    25m  31.74 
424  Emil R. Petersen  1995  9501AL  SLAGELSE    25m  31.89 
241  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  37.55 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 december 2016 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark