2019-11-19   12:51:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet 2009

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2009    Utskriftsdatum  16 maj 2009   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  08:14   
  Arrangör  SK Sydsim         
 
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar A  Finaler (5) 
Sponsor: Tyréns 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
205  Maxim Morin  1989  AU4589  TRELLEBORG    50m   
201  Gustaf Johannesson  1991  AS3391  TRELLEBORG    25m  1:12.51 
233  Fredrik Hansen  1992  AR0192  SS IDEN    25m  1:07.09 
139  Alex Nikula  1992  AU3592  MKK    25m  1:07.36 
253  Elias Rodman  1992  BA7992  SK LÖDDE    25m  1:14.07 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
341  Gustav Nyrenstedt  1992  AD6992  VELLINGE-N    25m  1:05.67 
141  Jonas Holmström  1992  AH1392  MKK    25m  1:04.24 
Jens Gustavsson  1989  AO1989  YSTADS SS    25m  1:03.92 
Hampus Olsson  1991  AE2191  YSTADS SS    25m  1:03.45 
315  Simon Nexbo  1992  AD3992  SK TRITON    25m  1:03.59 
145  Gustaf Gustafsson  1992  AH2392  MKK    25m  1:04.20 
417  Andreas Andersson  1992  AQ9592  SK LAXEN    25m  1:05.42 
30  Dag Gustafson  1992  AI3592  SK HAJEN    25m  1:06.14 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
255  Kristian Ramkvist  1985  AA1585  SK LÖDDE    25m  1:03.11 
Andreas Nicolaidis  1990  AL1990  YSTADS SS    25m  1:02.73 
144  Andreas Wejnerup  1992  AH0392  MKK    25m  1:02.43 
54  André Liljegren  1990  AG6190  SS DELFIN    25m  1:02.10 
391  Mikael Larsson  1990  AI3590  SK SYDSIM    25m  1:02.14 
256  Tobias Mähl  1991  AD0191  SK LÖDDE    25m  1:02.52 
138  Marcus Åradsson  1990  AV3990  MKK    25m  1:03.07 
360  Sebastian Bergenzaun  1991  AP5391  POSEIDON    25m  1:03.41 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
378  Kristian Weber Larsen  1990  9031AA  KVIK    50m  1:01.37 
53  Mathias Nilsson  1990  AC7790  SS DELFIN    25m  1:00.70 
107  Johan Norén  1986  AF9186  LANDSKRONA    25m  1:00.04 
28  Markus Olsson  1991  AJ1591  SK HAJEN    25m  59.00 
137  Johan Bengtsson  1991  AP8191  MKK    25m  59.27 
357  Tiago Kullberg Martins  1987  AM1787  POSEIDON    25m  1:00.12 
358  Christoffer Nilsson  1988  AO1988  POSEIDON    25m  1:00.93 
331  Henrik Jönsson  1991  AG8591  VELLINGE-N    25m  1:01.73 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Martin Persson  1988  AO7188  MKK    25m  58.66 
393  Niclas Svensson  1989  AN7189  SK SYDSIM    25m  57.93 
382  Frederik Wørmer  1990  9043AB  KVIK    50m  57.16 
143  Lennie Sahlström  1987  AE4187  MKK    25m  56.58 
377  Tobias Urban Hansen  1987  8785AB  KVIK    50m  56.82 
60  Daniel Lundahl  1991  AG5991  S 71    25m  57.86 
254  Mikael Ramkvist  1988  AF5988  SK LÖDDE    25m  58.50 
359  Niklas Johansson  1987  AF0187  POSEIDON    25m  58.86 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.13  Utskriftsdatum  16 maj 2009 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  08:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner