Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 711
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
25 februar 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
13:56 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 711, 50m Rygsvømning Piger |
Finaler (6) |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29.63 2016-05-01 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
295 |
2 |
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
0514AQ |
SOLRØD |
|
50m |
58.13 |
356 |
3 |
Lilya Oregan |
2005 |
0522AM |
VAT CPH-MK |
|
50m |
53.25 |
104 |
4 |
Liya Arnholtz |
2007 |
|
HELSINGE |
|
50m |
54.41 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Jaqueline Haack |
2006 |
0672AN |
SOLRØD |
|
50m |
52.68 |
342 |
2 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0528AD |
VEST |
|
50m |
45.04 |
270 |
3 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
43.89 |
173 |
4 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
50m |
44.46 |
123 |
5 |
Sally Sol Lindal Hoffmann |
2007 |
|
HELSINGE |
|
50m |
47.93 |
297 |
6 |
Nynne Zandra Savanna Oppe |
2006 |
0678AP |
SOLRØD |
|
50m |
52.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
VAT CPH-MK |
|
50m |
42.25 |
170 |
2 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
50m |
39.98 |
32 |
3 |
Naya Dige |
2003 |
0352AP |
FARUM |
|
25m |
39.24 |
41 |
4 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
50m |
39.49 |
128 |
5 |
Laura Jørgensen |
2004 |
0428AQ |
HELSINGE |
|
50m |
41.76 |
291 |
6 |
Silje Juhl Nielsen |
2003 |
0316BE |
SOLRØD |
|
50m |
43.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
337 |
1 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
50m |
37.45 |
323 |
2 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
36.51 |
265 |
3 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
36.32 |
251 |
4 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
36.34 |
338 |
5 |
Annika Egenhardt |
2003 |
0348AM |
VEST |
|
50m |
37.08 |
45 |
6 |
Marike Nevermann |
2003 |
0354AQ |
FARUM |
|
25m |
38.21 |
|
|
Heat 5 (6) (Årg. 2006-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Malou Nielsen |
2005 |
0524AF |
FARUM |
|
50m |
40.41 |
163 |
2 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
50m |
39.69 |
174 |
3 |
Amalie Østerlund |
2005 |
0584AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
36.54 |
324 |
4 |
Kajsa Salomonsen |
2005 |
0514AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
39.00 |
349 |
5 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
50m |
40.19 |
309 |
6 |
Filippa Eiler |
2005 |
0588AI |
VAT CPH-MK |
|
50m |
43.48 |
|
|
Heat 6 (6) (Årg. 2004-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
35.89 |
344 |
2 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
35.82 |
166 |
3 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
50m |
35.21 |
33 |
4 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
35.78 |
329 |
5 |
Emma Zambrano Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
50m |
35.82 |
218 |
6 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
50m |
36.04 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
25 februar 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:56 |
|