Startliste for Aarhus Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Aarhus Open 2009 |
|
Udskriftsdato |
23 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Aarhus |
|
Udskriftstidspunkt |
09:06 |
|
|
Arrangør |
AGF Elitesvømning |
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Regitze Madsen |
1994 |
9454AD |
NORD |
|
50m |
|
140 |
2 |
Caroline Høbjerg Svejsø |
1999 |
9994AH |
IHF |
|
50m |
1:06.59 |
127 |
3 |
Laura Bruun |
1999 |
9984AK |
IHF |
|
50m |
1:01.81 |
137 |
4 |
Clara Nautrup Pedersen |
1998 |
9844AJ |
IHF |
|
50m |
57.92 |
131 |
5 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
9932AH |
IHF |
|
50m |
1:00.69 |
138 |
6 |
Maya Nautrup Pedersen |
1999 |
9956AE |
IHF |
|
50m |
1:03.50 |
97 |
7 |
Julie Ottesen |
1995 |
9524AW |
NORD |
|
50m |
|
142 |
8 |
Sidsel Friis Thomassen |
1999 |
|
IHF |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Frederikke Haastrup |
1997 |
9708AP |
LYSENG |
|
50m |
57.84 |
107 |
2 |
Cecilie H Jensen |
1997 |
9748AG |
SHS-STEVNS |
|
50m |
54.83 |
249 |
3 |
Rasmine Birn Rydder |
1997 |
9794AI |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
53.47 |
122 |
4 |
Mathilde Thusgaard |
1996 |
9618AT |
HEI |
|
50m |
51.65 |
86 |
5 |
Nina Paulsen |
1996 |
9674AS |
NORD |
|
50m |
51.69 |
166 |
6 |
Mai Laurberg |
1996 |
9632AQ |
TEMPO |
|
50m |
53.64 |
279 |
7 |
Johanne Sofie Kjærsgaard |
1998 |
9848AL |
AGF |
|
50m |
57.24 |
334 |
8 |
Emma Klitnæs |
1996 |
9612AR |
HEI |
|
50m |
57.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
130 |
1 |
Nina Hawar |
1996 |
9676AV |
IHF |
|
50m |
50.08 |
133 |
2 |
Christina Mejlgaard |
1994 |
9478AN |
IHF |
|
50m |
48.47 |
38 |
3 |
Sidsel Schlott Køpke |
1995 |
9504AT |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
47.69 |
202 |
4 |
Pernille Krog Poulsen |
1995 |
9556AT |
THISTED |
|
50m |
47.42 |
30 |
5 |
Stephanie Branick |
1993 |
9352AQ |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
47.44 |
89 |
6 |
Celine Bejsrup Nielsen |
1992 |
9256AN |
NORD |
|
50m |
48.36 |
268 |
7 |
Cecilie Bjerg |
1996 |
9634AM |
AGF |
|
50m |
48.67 |
290 |
8 |
Astrid Fly Oredsson |
1998 |
9818AM |
AGF |
|
50m |
50.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Anne Dahl |
1996 |
9686AT |
NEPTUN |
|
50m |
46.87 |
174 |
2 |
Amalie Rasmussen |
1996 |
9654AF |
TEMPO |
|
50m |
45.84 |
252 |
3 |
Alexandra Frese |
1993 |
|
HEDDESHEIM |
|
50m |
44.50 |
163 |
4 |
Caroline Skovdrup Jensen |
1997 |
9722AM |
TEMPO |
|
50m |
44.40 |
31 |
5 |
Nanna Frederiksen |
1996 |
9666AN |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
44.43 |
136 |
6 |
Maj Møller Nielsen |
1995 |
9584AK |
IHF |
|
50m |
44.96 |
282 |
7 |
Sandra Bram Madsen |
1995 |
9538AT |
AGF |
|
50m |
46.19 |
235 |
8 |
Ditte Rasmussen |
1996 |
9642AA |
AIA-TRANBJ |
|
50m |
47.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Anna T. Kristensen |
1994 |
9418AO |
HEI |
|
50m |
44.22 |
284 |
2 |
Emilie Yung Meiling |
1997 |
9784AB |
AGF |
|
50m |
43.30 |
251 |
3 |
Anne V Weibrecht |
1994 |
|
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
42.95 |
173 |
4 |
Sara Rainer |
1994 |
9436AK |
TEMPO |
|
50m |
42.54 |
246 |
5 |
Nikoline Egerod Leth |
1996 |
9646AN |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
42.65 |
175 |
6 |
Josephine Rasmussen |
1993 |
9302AF |
TEMPO |
|
50m |
42.96 |
120 |
7 |
Mia Lundkvist |
1986 |
8654AB |
HEI |
|
50m |
43.71 |
33 |
8 |
Julie Hedegaard |
1996 |
9698AJ |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
44.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Cecilie Hansen |
1995 |
9512AJ |
AALBORG |
|
50m |
41.46 |
293 |
2 |
Maria Pedersen |
1995 |
9596AN |
AGF |
|
50m |
39.69 |
223 |
3 |
Amalie Stage |
1993 |
9326AC |
AALBORG |
|
50m |
38.65 |
54 |
4 |
Nina Højris Jørgensen |
1992 |
9254AM |
LYSENG |
|
50m |
36.45 |
55 |
5 |
Olivia Larsen |
1995 |
9562AI |
LYSENG |
|
50m |
37.72 |
273 |
6 |
Cornelia Buus |
1994 |
9444AL |
AGF |
|
50m |
39.10 |
114 |
7 |
Charlotte Hindsted |
1995 |
9534AG |
HEI |
|
50m |
40.46 |
257 |
8 |
Daniela Miermann |
1990 |
|
HEDDESHEIM |
|
50m |
42.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Fie Bagge Mogensen |
1995 |
9528AI |
SHS-STEVNS |
|
50m |
41.44 |
331 |
2 |
Sofie Reffstrup Pedersen |
1995 |
9526AK |
AGF |
|
50m |
39.26 |
253 |
3 |
Alessa Ries |
1981 |
|
HEDDESHEIM |
|
50m |
38.50 |
234 |
4 |
Mie Munkholt |
1995 |
9592AG |
AIA-TRANBJ |
|
50m |
34.32 |
298 |
5 |
Ulrika Toft |
1995 |
9512AC |
AGF |
|
50m |
37.66 |
61 |
6 |
Michelle Strand |
1994 |
9422AG |
NEPTUN |
|
50m |
39.10 |
258 |
7 |
Silvia Wiltzsch |
1977 |
|
HEDDESHEIM |
|
50m |
40.00 |
132 |
8 |
Cecilie Laursen |
1996 |
9646AB |
IHF |
|
50m |
42.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Helle Kjær |
1994 |
9486AR |
THISTED |
|
50m |
41.11 |
46 |
2 |
Diana Rank |
1991 |
9178AI |
LYSENG |
|
50m |
39.18 |
215 |
3 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
50m |
38.17 |
323 |
4 |
Josephina Bartela |
1994 |
9496AJ |
AGF |
|
50m |
33.05 |
325 |
5 |
Simone Friis |
1991 |
9156AG |
AGF |
|
50m |
37.23 |
218 |
6 |
Pernille Moth |
1994 |
9438AK |
AALBORG |
|
50m |
39.02 |
255 |
7 |
Sabrina Frese |
1989 |
|
HEDDESHEIM |
|
50m |
39.82 |
32 |
8 |
Mathilde Kjær Hansen |
1995 |
9526AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
41.76 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
|