Program för Oulun uinnit 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Feb 24, 2018 to Feb 25, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
200m Rintauinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
121 |
|
Ronny Brännkärr |
Kemin Työväen Uimarit |
2002 |
02A150 |
25m |
2:18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
300 |
|
Atte Moilanen |
Oulun Uinti 1906 |
2001 |
01A253 |
25m |
2:19.40 |
|
|
|
|
|
3 |
313 |
|
Lasse Pulkkinen |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02A039 |
25m |
2:23.12 |
|
|
|
|
|
4 |
311 |
|
Olli-pekka Pietarila |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A223 |
25m |
2:31.95 |
|
|
|
|
|
5 |
239 |
|
Miikka Willman |
Oulun Lohet |
1998 |
98A208 |
25m |
2:31.97 |
|
|
|
|
|
6 |
62 |
|
Robin Söderholm |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2002 |
02A224 |
25m |
2:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
250 |
|
Paavo Erkinaro |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A020 |
25m |
2:36.73 |
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Niko Matela |
Lappeenrannan Uimarit |
2003 |
03A039 |
25m |
2:38.51 |
|
|
|
|
|
9 |
318 |
|
Niklas Raesalmi |
Oulun Uinti 1906 |
2002 |
02A657 |
25m |
2:39.48 |
|
|
|
|
|
10 |
351 |
|
Janne Tyni |
Oulun Uinti 1906 |
2000 |
00B217 |
25m |
2:43.17 |
|
|
|
|
|
11 |
96 |
|
Antti Hirvonen |
Kajaanin Uimaseura |
2000 |
00A684 |
50m |
2:43.48 |
|
|
|
|
|
12 |
49 |
|
Elias Kalliokoski |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
25m |
2:43.67 |
|
|
|
2003 |
03A531 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
61 |
|
Juuso Syrjälä |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2001 |
01B002 |
25m |
2:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
3 |
|
Topi Immonen |
Lappeenrannan Uimarit |
2003 |
03A437 |
25m |
2:52.21 |
|
|
|
|
|
15 |
290 |
|
Atte Leinonen |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04B030 |
25m |
2:58.42 |
|
|
|
|
|
16 |
219 |
|
Vili Rantasuo |
Oulun Lohet |
2004 |
04A522 |
50m |
3:03.07 |
|
|
|
|
|
17 |
164 |
|
Cedric Decena |
Oulun Lohet |
2004 |
04A521 |
50m |
3:03.20 |
|
|
|
|
|
18 |
46 |
|
Roni Hägen |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03B272 |
25m |
3:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
99 |
|
Aapo Karjalainen |
Kajaanin Uimaseura |
2004 |
04A888 |
25m |
3:13.58 |
|
|
|
|
|
20 |
23 |
|
Mikko Karjalainen |
Kokkolan Uimaseura |
2004 |
04A832 |
25m |
3:20.66 |
|
|
|
|
|
21 |
482 |
|
Onni Salonen |
Swimming Club Vuokatti |
2005 |
05B094 |
50m |
4:18.02 |
|
|
|
|
|
22 |
278 |
|
Paavo Kilpeläinen |
Oulun Uinti 1906 |
2008 |
08A273 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
148 |
|
Tuomas Romsi |
Kemin Uimaseura |
2005 |
05A325 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
324 |
|
Matias Rajavaara |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50m |
|
|
|
|
2002 |
02A651 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-18 18:37:52 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|