Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
50m |
1:10.64 |
419 |
2 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
1:10.42 |
359 |
3 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.48 |
90 |
4 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
1:08.34 |
290 |
5 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
1:08.60 |
277 |
6 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:10.22 |
320 |
7 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
50m |
1:10.59 |
409 |
8 |
Emily Brophy |
1999 |
9962AQ |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:10.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
341 |
1 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
1:08.17 |
396 |
2 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
1:07.44 |
242 |
3 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
1:06.70 |
344 |
4 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
1:05.37 |
325 |
5 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
1:06.14 |
282 |
6 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
1:07.42 |
69 |
7 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:07.49 |
253 |
8 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
1:08.30 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:54 |
|