Program for Øst Junior/senior Langbane
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:10.57 2016-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 416 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 1:08.94 | |
2 | 286 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 1:10.40 | |
3 | 68 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 50 m | 1:11.13 | |
4 | 293 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 1:11.25 | |
5 | 296 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 1:11.41 | |
6 | 330 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | KVIK | 9716AF | 50 m | 1:11.43 | |
7 | 297 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 1:13.57 | |
8 | 239 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:13.68 | |
9 | 408 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 1:14.68 | |
10 | 169 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 1:14.71 | |
11 | 232 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 50 m | 1:14.84 | |
12 | 62 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:14.89 | |
13 | 249 | Bak Julie | 1997 | TRITON B | 9782AJ | 50 m | 1:14.91 | |
14 | 451 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | HILLERØD | 0102AA | 50 m | 1:15.27 | |
15 | 150 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 1:15.46 | |
16 | 15 | Sørensen Katrine V. | 1996 | VEST | 9616AH | 50 m | 1:15.53 | |
17 | 229 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 50 m | 1:15.69 | |
18 | 339 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 50 m | 1:15.92 | |
19 | 241 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 1:16.10 | |
20 | 348 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | GENTOFTE | 0008AO | 50 m | 1:16.14 | |
21 | 262 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 1:16.24 | |
22 | 61 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 1:16.31 | |
23 | 121 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 1:16.41 | |
24 | 75 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 1:16.54 | |
25 | 210 | Mehr Silke | 2000 | ROSKILDE | 0096AX | 50 m | 1:16.81 | |
26 | 185 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 0286AQ | 50 m | 1:16.82 | |
27 | 378 | Mass Isabel | 1998 | JYLLINGE | 9848AA | 50 m | 1:16.99 | |
28 | 300 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 50 m | 1:17.42 | |
29 | 142 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 1:18.02 | |
30 | 209 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | ROSKILDE | 0232AJ | 50 m | 1:18.15 | |
31 | 154 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 1:18.19 | |
32 | 171 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 1:18.36 | |
33 | 421 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | VI39 | 0298AO | 50 m | 1:18.64 | |
34 | 412 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 50 m | 1:18.95 | |
35 | 394 | Carlsen Malou | 2000 | NAKSKOV | 0036AO | 50 m | 1:19.86 | |
36 | 115 | Kaas Emma Hjort | 2002 | HØRSHOLM | 0278AE | 50 m | 1:20.06 | |
37 | 11 | Møller Katharina N | 2001 | VEST | 0122AI | 50 m | 1:20.15 | |
38 | 323 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 50 m | 1:20.17 | |
39 | 246 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 50 m | 1:21.17 | |
40 | 9 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | 1:21.29 | |
41 | 157 | Bonnesen Amalie | 1999 | NÆSTVED | 9912AI | 50 m | 1:22.41 | |
42 | 158 | Kristensen Viktoria Bæts | 2002 | NÆSTVED | 0286AP | 50 m | 1:22.54 | |
43 | 14 | Sørensen Amalie V. | 2002 | VEST | 0274AC | 50 m | 1:25.08 | |
44 | 156 | Bendtsen Caroline | 2002 | NÆSTVED | 0254AK | 50 m | 1:25.24 | |
45 | 458 | Christians Emilie Ferslev | 2002 | VORDINGB | 0296BA | 50 m | 1:26.12 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 marts 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:50 |