2019-11-13   09:44:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 29
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
 
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer  Indledende (4) 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Kristine la Cour Hjelholt  2002  0272AQ  ESBJERG    50m  2:44.07 
237  Agnes Astrup Christiansen  1997  9746AR  VEJLE    50m  2:41.79 
78  Heidi Glintborg  2002  0202AP  H2ODENSE    50m  2:41.31 
167  Katrine B. Hansen  2002  0252AM  RINGE    50m  2:40.41 
195  Nanna Bøgild Lundahl  2001  0172AR  SILKEBORG    50m  2:41.09 
197  Clara Tolderlund  2002  0256AK  SILKEBORG    50m  2:41.51 
74  Anna Broe  2002  0228AD  H2ODENSE    50m  2:41.81 
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Lærke Juul Nielsen  2000  0006AN  PINGVINEN    50m  2:36.64 
59  Nanette Nikolajsen  2000  0004AK  ESBJERG    50m  2:34.54 
270  Christie Prøhl  1998  9872AW  VIBORG    50m  2:28.55 
459  Ida Bøgh Hald  2001  0184AX  SKOVBAKKEN    50m  2:24.63 
160  Johanne Skovgaard Terp  1999  9914AO  ODDER    50m  2:26.04 
229  Anna Mathiasen  2000  0066AP  THISTED    50m  2:31.14 
159  Emma Rasmussen  2002  0292AL  ODDER    50m  2:35.39 
442  Lea Serup Schøn  2002  0266AI  AALBORG    50m  2:38.41 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
247  Maja Johansen  2002  0262AV  VEJLE    50m  2:36.18 
207  Emilie Knudsen  2002  0222AK  STM    50m  2:34.23 
149  Marie Christensen  2002  0272AI  ODDER    50m  2:28.43 
233  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    50m  2:22.52 
250  Stine Knudsen  1999  9918AI  VEJLE    50m  2:25.88 
121  Karoline Bauer  2002  0206AJ  KOLDING    50m  2:30.24 
502  Cecilie V Jensen  2002  0298AN  S 68    50m  2:35.01 
427  Mitzi D. Jensen  2002  0298AB  AALBORG    50m  2:38.16 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
424  Emma Ildal Djørup  2002  0274AQ  AALBORG    50m  2:35.51 
230  Julie Kappel Petersen  2002  0282AN  THISTED    50m  2:33.83 
106  Jennifer Thorius Bek  2000  0012AS  HORSENS    50m  2:26.12 
80  Laura Glerup Jensen  1998  9854AV  H2ODENSE    50m  2:18.53 
243  Line J. V. Hededal  2001  0186AG  VEJLE    50m  2:24.98 
429  Mille Moeslund Lausen  2002  0258AF  AALBORG    50m  2:28.88 
77  Gry Floor  2000  0028AR  H2ODENSE    50m  2:34.78 
201  Signe Bach  2002  0254AQ  STM    50m  2:37.79 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark