2019-11-18   03:21:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 36
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
 
Løb 36, 100m Butterfly Herrer  Indledende (6) 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
191  Frederik Gaardsted  2001  0101AN  SILKEBORG    50m  1:11.38 
285  Sebastian Leimbeck  2001  0167AM  VIBORG    50m  1:07.52 
435  Marius Nørgaard  2001  0115AC  AALBORG    50m  1:08.33 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Hugin Juliansson  2000  0007AS  PINGVINEN    50m  1:07.18 
446  Mads L. Werther  2000  0045AF  AALBORG    50m  1:05.77 
251  Emil Kragh  2001  0197AL  VEJLE    50m  1:05.41 
123  Andreas Jørgensen  2000  0057AI  KOLDING    50m  1:04.30 
256  Anders Rasmussen  2001  0169AF  VEJLE    50m  1:04.50 
513  Niels Mortensen  1995  9561AO  AGF    50m  1:05.74 
67  Luis Velasquez  2001  0127AC  ESBJERG    50m  1:06.02 
15  Malthe Lindeblad  2001  0125AS  DELTA    50m  1:07.23 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
37  Oliver Christensen  2000  0025AF  ESBJERG    50m  1:04.06 
110  Daniel H. Johannesen  1999  9939AM  HORSENS    50m  1:03.80 
133  Karl Meisner-Jensen  1999  9927AF  NORD    50m  1:02.88 
469  Magnus Lerche  1999  9941AG  AARS    50m  1:01.98 
187  Jacob F. Frederiksen  1999  9951AN  SILKEBORG    50m  1:02.38 
86  Benjamin Perruchon  2001  0195AL  HSK    50m  1:03.38 
138  Nicolai Andersen  1998  9837AF  NYBORG    50m  1:03.90 
209  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  0101AG  STM    50m  1:04.23 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
507  Magnus Yde  1996  9629AB  S 68    50m  1:01.48 
489  Jonas B. Jørgensen  1998  9823AM  AGF    50m  1:00.28 
482  Ralf Dalby  1995  9547AB  AGF    50m  58.42 
444  Sebastian Strandberg  1994  9481AG  AALBORG    50m  57.41 
420  Nicolas Blanch  1997  9779AA  AALBORG    50m  57.82 
49  Christian Holm Jørgensen  1999  9973AK  ESBJERG    50m  59.48 
212  Jens Sørensen  2001  0159AD  STM    50m  1:01.11 
83  Christian V. Rasmussen  1996  9679AF  H2ODENSE    50m  1:01.75 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
124  Kasper Jørgensen  2000  0027AJ  KOLDING    50m  1:01.23 
483  Magnus Fallesen  1998  9869AB  AGF    50m  59.98 
248  Jakob Juul  2000  0015AK  VEJLE    50m  58.36 
150  Lasse Dall  1997  9763AR  ODDER    50m  56.25 
235  Mathias Bech  1996  9633AQ  VEJLE    50m  57.57 
39  Casper Eickhardt  1999  9921AJ  ESBJERG    50m  58.96 
125  Matthias Bach Mikkelsen  2000  0029AM  KOLDING    50m  1:01.11 
81  Kaare Fisker Larsen  1998  9811AD  H2ODENSE    50m  1:01.55 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
436  Rune Nørgaard  2000  0097AF  AALBORG    50m  1:01.12 
487  David Hjort  2000  0009AI  AGF    50m  59.50 
32  Martin H. Abel  2001  0197AF  ESBJERG    50m  58.27 
60  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  ESBJERG    50m  56.19 
204  Mikkel B. Høgild  1998  9855AI  STM    50m  57.57 
240  Andreas Hansen  2000  0089AH  VEJLE    50m  58.85 
258  Andreas Sehested  1996  9611AP  VEJLE    50m  1:00.36 
14  Daniel Jensen  2001  0119AH  DELTA    50m  1:01.54 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark