2019-11-20   14:05:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer  Indledende (9) 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
19  Oliver Veile  2001  0141AD  DURUP    50m  28.97 
513  Niels Mortensen  1995  9561AO  AGF    50m  28.23 
220  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  0165AI  SØNDERBORG    50m  28.08 
162  Sebastian Piessenberger  2001  0175AN  OPNØR    50m  28.12 
41  Mads Frydenholm  2001  0187AJ  ESBJERG    50m  28.24 
Andreas Hansen  2001  0195AF  BRÆDSTRUP    50m  30.06 
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Simon Andersen  2000  0069AK  AABYBRO    50m  27.95 
421  Christian Bonde  2001  0193AM  AALBORG    50m  27.76 
88  Lasse Jensen  2000  0011AF  HOBRO    50m  27.60 
435  Marius Nørgaard  2001  0115AC  AALBORG    50m  27.55 
123  Andreas Jørgensen  2000  0057AI  KOLDING    50m  27.57 
239  Magnus Funder  2001  0173AK  VEJLE    50m  27.62 
249  Kristoffer Erbo Kjær  2001  0101AQ  VEJLE    50m  27.86 
44  Jakob Grene  2001  0133AC  ESBJERG    50m  27.99 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
285  Sebastian Leimbeck  2001  0167AM  VIBORG    50m  27.43 
122  Jacob Schelde Jensen  2001  0125AJ  KOLDING    50m  27.39 
490  August Stamp Kirkeby  1999  9929AM  AGF    50m  27.21 
124  Kasper Jørgensen  2000  0027AJ  KOLDING    50m  27.20 
253  Johann Kristian Møller  2001  0159AK  VEJLE    50m  27.21 
478  Magnus V. Ancker  2001  0163AL  AGF    50m  27.24 
156  Sebastian Møller Jürgense  2001  0141AB  ODDER    50m  27.43 
Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  BRÆDSTRUP    50m  27.51 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
26  Kasper Høst Stenbæk  2001  0125AP  ERRITSØ    50m  27.13 
15  Malthe Lindeblad  2001  0125AS  DELTA    50m  26.83 
259  Mads Sørensen  2001  0139AF  VEJLE    50m  26.80 
447  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    50m  26.74 
256  Anders Rasmussen  2001  0169AF  VEJLE    50m  26.79 
246  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  VEJLE    50m  26.82 
436  Rune Nørgaard  2000  0097AF  AALBORG    50m  27.02 
132  Daniel Vang Kleist  2000  0095AS  NORD    50m  27.17 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Martin Harder Bruun  1998  9843AA  SILKEBORG    50m  26.68 
133  Karl Meisner-Jensen  1999  9927AF  NORD    50m  26.65 
503  Christian Juul Jensen  2000  0067AQ  S 68    50m  26.51 
464  Aksel Skrydstrup  2001  0155AH  SKOVBAKKEN    50m  26.21 
56  Oliver Mølby  2001  0153AJ  ESBJERG    50m  26.50 
428  Lawrence Langley  2001  0125AI  AALBORG    50m  26.61 
480  Ehab Basha  2000  0069AU  AGF    50m  26.65 
14  Daniel Jensen  2001  0119AH  DELTA    50m  26.69 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
32  Martin H. Abel  2001  0197AF  ESBJERG    50m  26.15 
430  Lars Lyhne  1999  9909AI  AALBORG    50m  26.05 
482  Ralf Dalby  1995  9547AB  AGF    50m  25.98 
204  Mikkel B. Høgild  1998  9855AI  STM    50m  25.89 
456  Oskar Lindholm  2001  0153AF  LYSENG    50m  25.91 
489  Jonas B. Jørgensen  1998  9823AM  AGF    50m  26.04 
24  Malthe Lindquist  1996  9613AN  ERRITSØ    50m  26.13 
86  Benjamin Perruchon  2001  0195AL  HSK    50m  26.16 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
187  Jacob F. Frederiksen  1999  9951AN  SILKEBORG    50m  25.58 
240  Andreas Hansen  2000  0089AH  VEJLE    50m  25.37 
497  Kasper Schultz  1995  9557AI  AGF    50m  24.70 
49  Christian Holm Jørgensen  1999  9973AK  ESBJERG    50m  23.95 
488  Jesper Stilling Julius  1993  9315AO  AGF    50m  24.33 
75  Andreas Bui  2000  0031AJ  H2ODENSE    50m  24.91 
507  Magnus Yde  1996  9629AB  S 68    50m  25.41 
225  Peter Birk  1996  9665AJ  THISTED    50m  25.83 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
492  Jakob Kornmaaler  1995  9511AG  AGF    50m  25.57 
64  Jonas Bruun Sleiman  1998  9807AD  ESBJERG    50m  25.32 
257  Nicklas Rasmussen  1997  9799AR  VEJLE    50m  24.39 
53  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  ESBJERG    50m  23.63 
83  Christian V. Rasmussen  1996  9679AF  H2ODENSE    50m  24.27 
65  Mikkel Rathschau Sørensen  1996  9657AD  ESBJERG    50m  24.81 
125  Matthias Bach Mikkelsen  2000  0029AM  KOLDING    50m  25.39 
152  Thomas Frederiksen  2000  0089AG  ODDER    50m  25.83 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
114  Rune Friis Petersen  1996  9675AG  HORSENS    50m  25.50 
258  Andreas Sehested  1996  9611AP  VEJLE    50m  25.28 
483  Magnus Fallesen  1998  9869AB  AGF    50m  24.37 
417  Jens Bach  1997  9789AC  AALBORG    50m  23.47 
155  Nikolaj Isdahl  1999  9957AF  ODDER    50m  24.14 
485  Emil Kamuk Frederiksen  1995  9511AJ  AGF    50m  24.70 
455  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  LYSENG    50m  25.39 
210  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  9949AK  STM    50m  25.81 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark