2019-11-22   09:54:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

20_S
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
53  Larsen Simon Vingolf  1998  ESBJERG  9807AA  50 m  56.45   
481  Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  50 m  56.79   
497  Schultz Kasper  1995  AGF  9557AI  50 m  56.86   
151  Degn Oliver  1996  ODDER  9653AG  50 m  57.98   
433  Mowinckel Johan Markus  1995  AALBORG  9525AS  50 m  58.36   
444  Strandberg Sebastian  1994  AALBORG  9481AG  50 m  58.56   
101  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  50 m  58.58   
492  Kornmaaler Jakob  1995  AGF  9511AG  50 m  58.93   
455  Hjort Anton Borg  2000  LYSENG  0065AO  50 m  59.41   
10  240  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  50 m  59.42   
11  46  Høgild Magnus B.  1999  ESBJERG  9959AD  50 m  59.90   
12  150  Dall Lasse  1997  ODDER  9763AR  50 m  1:00.69   
13  258  Sehested Andreas  1996  VEJLE  9611AP  50 m  1:00.95   
14  190  Grønning Martin  1997  SILKEBORG  9715AL  50 m  1:01.24   
15  194  Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  1:01.31   
16  430  Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  50 m  1:01.31   
17  483  Fallesen Magnus  1998  AGF  9869AB  50 m  1:01.45   
18  489  Jørgensen Jonas B.  1998  AGF  9823AM  50 m  1:01.80   
19  152  Frederiksen Thomas  2000  ODDER  0089AG  50 m  1:02.05   
20  86  Perruchon Benjamin  2001  HSK  0195AL  50 m  1:02.08   
21  39  Eickhardt Casper  1999  ESBJERG  9921AJ  50 m  1:02.36   
22  188  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  50 m  1:03.08   
23  469  Lerche Magnus  1999  AARS  9941AG  50 m  1:03.30   
24  227  Jessen Frederik  1998  THISTED  9857AA  50 m  1:03.43   
25  65  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  ESBJERG  9657AD  50 m  1:03.58   
26  280  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  50 m  1:03.87   
27  32  Abel Martin H.  2001  ESBJERG  0197AF  50 m  1:04.15   
28  220  Munksgaard-Ottosen Aksel  2001  SØNDERBORG  0165AI  50 m  1:04.57   
29  15  Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  50 m  1:05.21   
30  79  Henriksen Simon Juul  2001  H2ODENSE  0161AG  50 m  1:05.40   
31  435  Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  50 m  1:05.49   
32  441  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  1:05.54   
33  239  Funder Magnus  2001  VEJLE  0173AK  50 m  1:05.60   
34  75  Bui Andreas  2000  H2ODENSE  0031AJ  50 m  1:05.78   
35  212  Sørensen Jens  2001  STM  0159AD  50 m  1:05.85   
36  37  Christensen Oliver  2000  ESBJERG  0025AF  50 m  1:05.99   
37  23  Jeppesen Lukas  2001  ERRITSØ  0111AL  50 m  1:06.11   
38  103  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  50 m  1:06.42   
39  285  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  50 m  1:06.63   
40  278  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  50 m  1:06.77   
41  41  Frydenholm Mads  2001  ESBJERG  0187AJ  50 m  1:07.71   
42  56  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  50 m  1:08.34   
43  122  Jensen Jacob Schelde  2001  KOLDING  0125AJ  50 m  1:08.64   
44  454  Elkjær Alexander Korsager  2001  LYSENG  0113AL  50 m  1:08.96   
45  163  Andersen Emil Viltoft  2000  PINGVINEN  0059AO  50 m  1:09.20   
46  19  Veile Oliver  2001  DURUP  0141AD  50 m  1:10.78   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark