Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
12:44 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
419 |
1 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
2:56.24 |
92 |
2 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
0072AY |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:55.69 |
232 |
3 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
2:51.86 |
460 |
4 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
9924AU |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:50.66 |
57 |
5 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
2:50.95 |
40 |
6 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
50m |
2:52.31 |
35 |
7 |
Nanna Bjørk Barkardottir |
1998 |
9846BE |
ESBJERG |
|
50m |
2:56.17 |
273 |
8 |
Kathrine Fog |
2000 |
0072BC |
VIBORG |
|
50m |
2:56.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
50m |
2:48.49 |
238 |
2 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
9804BC |
VEJLE |
|
50m |
2:46.37 |
242 |
3 |
Mathilde Hansen |
1998 |
9894AS |
VEJLE |
|
50m |
2:44.99 |
496 |
4 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
AGF |
|
50m |
2:42.95 |
426 |
5 |
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
AALBORG |
|
50m |
2:44.72 |
461 |
6 |
Line Johannsen |
2001 |
0146AN |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:46.22 |
236 |
7 |
Christina Christensen |
2000 |
0046AO |
VEJLE |
|
50m |
2:48.24 |
186 |
8 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:49.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
12:44 |
|