2019-10-17   08:38:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer  Indledende (7) 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
137  Louise Bast Aaby  1998  9872BE  NORD    50m  1:19.67 
136  Camilla Aagaard  2000  0044AY  NORD    50m  42.14 
135  Laura Christensen  1997  9708AY  NORD    50m  42.99 
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Julie B. Andersen  2002  0214AS  IKAST    50m  40.84 
505  Amalije Kristensen  2002  0212AX  S 68    50m  39.98 
85  Signe Frits Nielsen  2002  0266AN  HSK    50m  39.49 
419  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  0204AU  AALBORG    50m  38.98 
286  Celeste Pind Therkildsen  2002  0274AU  VIBORG    50m  39.44 
245  Kristine Hülsen  2002  0286AH  VEJLE    50m  39.68 
509  Klea Christensen  2001  0196AX  STRUER    50m  39.98 
130  Lærke Als  2002  0214AU  NORD    50m  41.69 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Julia Harpøth  2002  0208AX  BRÆDSTRUP    50m  38.70 
255  Signe Ilskov Pedersen  2001  0168AI  VEJLE    50m  38.50 
142  Mette S. Køhler  2001  0192AK  NYBORG    50m  38.04 
143  Maria Bredal Larsen  2002  0258AP  NYBORG    50m  37.68 
107  Frederikke Brændgaard  2001  0172BA  HORSENS    50m  37.94 
72  Malea Benediktson  2001  0104AM  H2ODENSE    50m  38.25 
11  Enya Lindum Eskildsen  2000  0012AY  DELTA    50m  38.61 
84  Amalie Averhoff Møbes  2002  0226BB  HSK    50m  38.93 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Johanne S. Christiansen  2002  0264AB  SØNDERBORG    50m  37.65 
112  Josefine Mikkelsen  2002  0242AT  HORSENS    50m  37.65 
465  Nikoline Østerberg  2000  0098AU  SKOVBAKKEN    50m  37.46 
57  Astrid Nielsen  2002  0276AO  ESBJERG    50m  37.28 
184  Freja Elling-Enevoldsen  2002  0248AX  SILKEBORG    50m  37.31 
47  Rikke Vagtborg Jensen  2002  0234AX  ESBJERG    50m  37.48 
Maiken Hougaard  2002  0282AM  AUNING    50m  37.65 
453  Victoria K. Jespersen  2001  0184AN  IHF    50m  37.67 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
206  Alberte Schnieber Klausen  2002  0224AT  STM    50m  37.19 
254  Helene Olesen  2000  0044AP  VEJLE    50m  35.80 
273  Kathrine Fog  2000  0072BC  VIBORG    50m  34.53 
426  Julie D. Hald  1996  9692AX  AALBORG    50m  33.67 
462  Sigrid Lei Lamberg  2002  0288AI  SKOVBAKKEN    50m  34.27 
186  Esther Flø  2001  0108AR  SILKEBORG    50m  35.33 
92  Natascha Holm Byskov  2000  0072AY  HOLSTEBRO    50m  36.29 
232  Elisabeth Sølvkjær  2002  0278AM  THISTED    50m  37.26 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
169  Caroline Larsen  2001  0164AG  RINGE    50m  37.15 
43  Maria Møller Glargaard  2001  0182AE  ESBJERG    50m  35.59 
236  Christina Christensen  2000  0046AO  VEJLE    50m  34.49 
54  Simone H. Lauridsen  1999  9952AG  ESBJERG    50m  33.24 
238  Laura Mathilde Elkjær  1998  9804BC  VEJLE    50m  34.24 
35  Nanna Bjørk Barkardottir  1998  9846BE  ESBJERG    50m  35.29 
108  Trine Dam  2001  0126AT  HORSENS    50m  36.04 
69  Nadia Nørskov Vogt  2000  0046AC  ESBJERG    50m  37.24 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Heidi Glintborg  2002  0202AP  H2ODENSE    50m  36.61 
461  Line Johannsen  2001  0146AN  SKOVBAKKEN    50m  35.51 
438  Victoria Haahr Pallesen  2002  0226AC  AALBORG    50m  34.29 
451  Simona Baumrtova  1991    AALBORG    50m  32.98 
496  Emma D. Rasmussen  1996  9604AE  AGF    50m  33.86 
82  Camilla Rask  1999  9984AJ  H2ODENSE    50m  35.15 
242  Mathilde Hansen  1998  9894AS  VEJLE    50m  35.81 
213  Victoria Bang  2001  0146AM  SVENDBORG    50m  37.20 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark