2019-11-19   10:32:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

Seedede heat Løb 22
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer  Indledende (7) 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
Andreas Hansen  2001  0195AF  BRÆDSTRUP    50m  1:21.48 
216  Peter Hymøller  2001  0151AH  SØNDERBORG    50m  1:19.72 
164  Hugin Juliansson  2000  0007AS  PINGVINEN    50m  1:19.87 
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
447  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    50m  1:19.18 
10  Martin Broch  2001  0125AM  DELTA    50m  1:17.85 
76  Malthe Burgaard  2000  0071AA  H2ODENSE    50m  1:17.74 
287  Simon Andersen  2000  0069AK  AABYBRO    50m  1:17.84 
256  Anders Rasmussen  2001  0169AF  VEJLE    50m  1:17.95 
105  Jonas Melchiorsen  2001  0147AN  HORNSLET    50m  1:19.42 
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
226  Christian Hovmark  2001  0155AF  THISTED    50m  1:17.41 
480  Ehab Basha  2000  0069AU  AGF    50m  1:16.26 
16  Mathias Teuchler  2000  0009AU  DELTA    50m  1:15.76 
38  Anders Eenberg  2001  0177AJ  ESBJERG    50m  1:14.29 
140  Carl M Gadegaard  2001  0191AG  NYBORG    50m  1:15.50 
88  Lasse Jensen  2000  0011AF  HOBRO    50m  1:16.14 
446  Mads L. Werther  2000  0045AF  AALBORG    50m  1:16.60 
124  Kasper Jørgensen  2000  0027AJ  KOLDING    50m  1:17.61 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
494  Casper Krohn  2001  0119AM  AGF    50m  1:13.73 
44  Jakob Grene  2001  0133AC  ESBJERG    50m  1:12.76 
478  Magnus V. Ancker  2001  0163AL  AGF    50m  1:11.67 
240  Andreas Hansen  2000  0089AH  VEJLE    50m  1:11.57 
209  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  0101AG  STM    50m  1:11.67 
280  Oliver Widemann Bache  2001  0135AO  VIBORG    50m  1:11.78 
187  Jacob F. Frederiksen  1999  9951AN  SILKEBORG    50m  1:13.07 
183  Martin Harder Bruun  1998  9843AA  SILKEBORG    50m  1:13.88 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
251  Emil Kragh  2001  0197AL  VEJLE    50m  1:11.11 
241  Jonas Gadegaard Hansen  1998  9849AN  VEJLE    50m  1:08.95 
225  Peter Birk  1996  9665AJ  THISTED    50m  1:06.64 
432  Kristoffer Moos  1996  9639AJ  AALBORG    50m  1:03.48 
64  Jonas Bruun Sleiman  1998  9807AD  ESBJERG    50m  1:05.70 
437  Daniel Haahr Pallesen  1998  9845AN  AALBORG    50m  1:08.63 
434  Morten Due Nielsen  1999  9995AF  AALBORG    50m  1:10.48 
259  Mads Sørensen  2001  0139AF  VEJLE    50m  1:11.51 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Thorbjørn Udby Hansen  2000  0017AO  AUNING    50m  1:10.92 
193  Mikkel Kirkegaard  1999  9939AI  SILKEBORG    50m  1:08.91 
464  Aksel Skrydstrup  2001  0155AH  SKOVBAKKEN    50m  1:06.23 
83  Christian V. Rasmussen  1996  9679AF  H2ODENSE    50m  1:02.64 
485  Emil Kamuk Frederiksen  1995  9511AJ  AGF    50m  1:04.79 
282  Emil Houlborg  1998  9859AP  VIBORG    50m  1:07.12 
218  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  SØNDERBORG    50m  1:10.28 
248  Jakob Juul  2000  0015AK  VEJLE    50m  1:11.40 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
428  Lawrence Langley  2001  0125AI  AALBORG    50m  1:10.85 
422  Marcus Brandborg  1997  9713AL  AALBORG    50m  1:08.81 
463  Magnus Mikkelsen  2001  0171AM  SKOVBAKKEN    50m  1:06.06 
481  Tobias B. Bjerg  1998  9807AC  AGF    50m  1:01.61 
431  Janus Meinert  1995  9517AF  AALBORG    50m  1:04.19 
155  Nikolaj Isdahl  1999  9957AF  ODDER    50m  1:06.72 
246  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  VEJLE    50m  1:09.58 
Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  BRÆDSTRUP    50m  1:11.23 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark