2019-11-13   07:05:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

14_S
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
42  Gadgaard Mikkel  1999  ESBJERG  9923AA  50 m  1:51.67   
420  Blanch Nicolas  1997  AALBORG  9779AA  50 m  1:51.79   
60  Olesen Michael Terp  1999  ESBJERG  9917AA  50 m  1:53.02   
157  Jørgensen Oskar  1998  ODDER  9817AK  50 m  1:54.01   
53  Larsen Simon Vingolf  1998  ESBJERG  9807AA  50 m  1:54.25   
492  Kornmaaler Jakob  1995  AGF  9511AG  50 m  1:54.95   
64  Sleiman Jonas Bruun  1998  ESBJERG  9807AD  50 m  1:55.50   
483  Fallesen Magnus  1998  AGF  9869AB  50 m  1:55.53   
49  Jørgensen Christian Holm  1999  ESBJERG  9973AK  50 m  1:55.74   
10  450  Villumsen Søren  1998  AALBORG  9881AT  50 m  1:56.32   
11  101  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  50 m  1:56.33   
12  417  Bach Jens  1997  AALBORG  9789AC  50 m  1:56.72   
13  194  Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  1:56.75   
14  102  Rasmussen Christian  1998  HOLSTEBRO  9867AF  50 m  1:56.83   
15  248  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  50 m  1:58.41   
16  490  Kirkeby August Stamp  1999  AGF  9929AM  50 m  1:58.90   
17  190  Grønning Martin  1997  SILKEBORG  9715AL  50 m  1:59.25   
18  68  Wildenschild Alexander  1997  ESBJERG  9707AG  50 m  1:59.42   
19  63  Pedersen Simon Lundby  1998  ESBJERG  9813AB  50 m  1:59.45   
20  455  Hjort Anton Borg  2000  LYSENG  0065AO  50 m  1:59.78   
21  456  Lindholm Oskar  2001  LYSENG  0153AF  50 m  1:59.87   
22  257  Rasmussen Nicklas  1997  VEJLE  9799AR  50 m  2:00.07   
23  33  Andersen Oliver Kramer  1999  ESBJERG  9905AT  50 m  2:00.27   
24  258  Sehested Andreas  1996  VEJLE  9611AP  50 m  2:00.40   
25  109  Fenger Alexander  1999  HORSENS  9925AT  50 m  2:00.63   
26  278  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  50 m  2:01.15   
27  498  Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  50 m  2:01.24   
28  76  Burgaard Malthe  2000  H2ODENSE  0071AA  50 m  2:02.27   
29  205  Jeppesen Simon B.  1997  STM  9741AQ  50 m  2:02.50   
30  495  Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  50 m  2:02.60   
31  188  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  50 m  2:02.73   
32  227  Jessen Frederik  1998  THISTED  9857AA  50 m  2:02.94   
33  86  Perruchon Benjamin  2001  HSK  0195AL  50 m  2:03.13   
34  464  Skrydstrup Aksel  2001  SKOVBAKKEN  0155AH  50 m  2:03.31   
35  507  Yde Magnus  1996  S 68  9629AB  50 m  2:03.62   
36  193  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  2:04.08   
37  259  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  50 m  2:04.70   
38  14  Jensen Daniel  2001  DELTA  0119AH  50 m  2:04.80   
39  52  Larsen Rasmus  1997  ESBJERG  9763AD  50 m  2:05.39   
40  239  Funder Magnus  2001  VEJLE  0173AK  50 m  2:05.40   
41  98  Laursen Kasper  1998  HOLSTEBRO  9819AF  50 m  2:05.59   
42  37  Christensen Oliver  2000  ESBJERG  0025AF  50 m  2:05.69   
43  21  Baxter Morten  1996  ERRITSØ  9683AK  50 m  2:05.92   
44  111  Leiszner Frederik Juhl  1999  HORSENS  9985AE  50 m  2:06.23   
45  452  Izhar-Larsen Dan  1999  IHF  9985AR  50 m  2:06.33   
46  162  Piessenberger Sebastian  2001  OPNØR  0175AN  50 m  2:06.34   
47  421  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  2:06.40   
48  210  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  STM  9949AK  50 m  2:06.91   
49  75  Bui Andreas  2000  H2ODENSE  0031AJ  50 m  2:07.09   
50  428  Langley Lawrence  2001  AALBORG  0125AI  50 m  2:07.23   
51  219  Kristiansen Christopher  2000  SØNDERBORG  0045AR  50 m  2:07.66   
52  279  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  50 m  2:07.94   
53  435  Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  50 m  2:08.45   
54  56  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  50 m  2:08.48   
55  256  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  50 m  2:08.62   
56  44  Grene Jakob  2001  ESBJERG  0133AC  50 m  2:08.94   
57  23  Jeppesen Lukas  2001  ERRITSØ  0111AL  50 m  2:09.18   
58  441  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  2:09.38   
59  55  Mose Jakob  2000  ESBJERG  0029AF  50 m  2:09.89   
60  123  Jørgensen Andreas  2000  KOLDING  0057AI  50 m  2:09.92   
61  447  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  50 m  2:10.23   
62  67  Velasquez Luis  2001  ESBJERG  0127AC  50 m  2:10.58   
63  253  Møller Johann Kristian  2001  VEJLE  0159AK  50 m  2:10.70   
64  202  Bjerre Victor  2001  STM  0123AG  50 m  2:11.40   
65  41  Frydenholm Mads  2001  ESBJERG  0187AJ  50 m  2:12.45   
66  156  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  2:14.16   
67  501  Frost Hjalte Lillevik  2001  S 68  0189AL  50 m  2:16.31   
68  249  Kjær Kristoffer Erbo  2001  VEJLE  0101AQ  50 m  2:21.64   
69  214  Klit Jonas Nibe  1994  SVENDBORG  9461AQ  50 m  2:32.55   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark