2019-11-17   20:03:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.00

22_S
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
481  Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  50 m  1:01.61   
83  Rasmussen Christian V.  1996  H2ODENSE  9679AF  50 m  1:02.64   
432  Moos Kristoffer  1996  AALBORG  9639AJ  50 m  1:03.48   
431  Meinert Janus  1995  AALBORG  9517AF  50 m  1:04.19   
485  Frederiksen Emil Kamuk  1995  AGF  9511AJ  50 m  1:04.79   
64  Sleiman Jonas Bruun  1998  ESBJERG  9807AD  50 m  1:05.70   
463  Mikkelsen Magnus  2001  SKOVBAKKEN  0171AM  50 m  1:06.06   
464  Skrydstrup Aksel  2001  SKOVBAKKEN  0155AH  50 m  1:06.23   
225  Birk Peter  1996  THISTED  9665AJ  50 m  1:06.64   
10  155  Isdahl Nikolaj  1999  ODDER  9957AF  50 m  1:06.72   
11  282  Houlborg Emil  1998  VIBORG  9859AP  50 m  1:07.12   
12  151  Degn Oliver  1996  ODDER  9653AG  50 m  1:07.65   
13  437  Pallesen Daniel Haahr  1998  AALBORG  9845AN  50 m  1:08.63   
14  422  Brandborg Marcus  1997  AALBORG  9713AL  50 m  1:08.81   
15  193  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  1:08.91   
16  241  Hansen Jonas Gadegaard  1998  VEJLE  9849AN  50 m  1:08.95   
17  246  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  VEJLE  0007AN  50 m  1:09.58   
18  218  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  SØNDERBORG  0121AH  50 m  1:10.28   
19  434  Nielsen Morten Due  1999  AALBORG  9995AF  50 m  1:10.48   
20  98  Laursen Kasper  1998  HOLSTEBRO  9819AF  50 m  1:10.59   
21  428  Langley Lawrence  2001  AALBORG  0125AI  50 m  1:10.85   
22  Hansen Thorbjørn Udby  2000  AUNING  0017AO  50 m  1:10.92   
23  251  Kragh Emil  2001  VEJLE  0197AL  50 m  1:11.11   
24  Gelmark-Sørensen krestian  2001  BRÆDSTRUP  0111AR  50 m  1:11.23   
25  248  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  50 m  1:11.40   
26  259  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  50 m  1:11.51   
27  240  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  50 m  1:11.57   
28  209  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  STM  0101AG  50 m  1:11.67   
29  478  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  50 m  1:11.67   
30  280  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  50 m  1:11.78   
31  44  Grene Jakob  2001  ESBJERG  0133AC  50 m  1:12.76   
32  187  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  1:13.07   
33  494  Krohn Casper  2001  AGF  0119AM  50 m  1:13.73   
34  183  Bruun Martin Harder  1998  SILKEBORG  9843AA  50 m  1:13.88   
35  38  Eenberg Anders  2001  ESBJERG  0177AJ  50 m  1:14.29   
36  140  Gadegaard Carl M  2001  NYBORG  0191AG  50 m  1:15.50   
37  16  Teuchler Mathias  2000  DELTA  0009AU  50 m  1:15.76   
38  88  Jensen Lasse  2000  HOBRO  0011AF  50 m  1:16.14   
39  480  Basha Ehab  2000  AGF  0069AU  50 m  1:16.26   
40  446  Werther Mads L.  2000  AALBORG  0045AF  50 m  1:16.60   
41  226  Hovmark Christian  2001  THISTED  0155AF  50 m  1:17.41   
42  124  Jørgensen Kasper  2000  KOLDING  0027AJ  50 m  1:17.61   
43  76  Burgaard Malthe  2000  H2ODENSE  0071AA  50 m  1:17.74   
44  287  Andersen Simon  2000  AABYBRO  0069AK  50 m  1:17.84   
45  10  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  1:17.85   
46  256  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  50 m  1:17.95   
47  447  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  50 m  1:19.18   
48  105  Melchiorsen Jonas  2001  HORNSLET  0147AN  50 m  1:19.42   
49  26  Stenbæk Kasper Høst  2001  ERRITSØ  0125AP  50 m  1:19.47   
50  216  Hymøller Peter  2001  SØNDERBORG  0151AH  50 m  1:19.72   
51  164  Juliansson Hugin  2000  PINGVINEN  0007AS  50 m  1:19.87   
52  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  50 m  1:21.48   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark