2019-11-17   19:48:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 16.30

Seedede heat Løb 34
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
 
Løb 34, 200m Medley Herrer  Finaler (2) 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
Heat B (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  SØNDERBORG    50m  2:24.03 
434  Morten Due Nielsen  1999  9995AF  AALBORG    50m  2:23.05 
101  Rasmus Nørfjand  2000  0043AP  HOLSTEBRO    50m  2:22.15 
52  Rasmus Larsen  1997  9763AD  ESBJERG    50m  2:21.55 
456  Oskar Lindholm  2001  0153AF  LYSENG    50m  2:21.99 
259  Mads Sørensen  2001  0139AF  VEJLE    50m  2:22.31 
428  Lawrence Langley  2001  0125AI  AALBORG    50m  2:23.62 
76  Malthe Burgaard  2000  0071AA  H2ODENSE    50m  2:24.10 

 
Heat A (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  ESBJERG    50m  2:17.65 
42  Mikkel Gadgaard  1999  9923AA  ESBJERG    50m  2:16.99 
227  Frederik Jessen  1998  9857AA  THISTED    50m  2:16.36 
63  Simon Lundby Pedersen  1998  9813AB  ESBJERG    50m  2:13.23 
433  Johan Markus Mowinckel  1995  9525AS  AALBORG    50m  2:15.93 
246  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  VEJLE    50m  2:16.84 
46  Magnus B. Høgild  1999  9959AD  ESBJERG    50m  2:17.05 
193  Mikkel Kirkegaard  1999  9939AI  SILKEBORG    50m  2:19.01 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark