2019-12-14   10:41:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Falkenberg Race 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
242  Ledin Janne  1994  SK LAXEN    25 m  23.18   
58  Cavka Anes  1999  ELFSBORG    25 m  24.22   
196  Ackerman Max  1995  SK LAXEN    50 m  25.24   
52  Albringer Adam  1999  ELFSBORG    25 m  25.33   
447  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N    25 m  25.61   
32  Ates Birkan  2002  SS DELFIN    25 m  25.63   
73  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG    25 m  25.63   
111  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING    25 m  25.67   
94  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING    25 m  25.74   
10  25  Storberg Erik  2000  FALKENBERG    25 m  25.75   
11  107  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING    25 m  25.81   
12  291  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE    25 m  26.14   
13  101  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING    25 m  26.25   
14  63  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG    25 m  26.38   
15  72  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG    25 m  26.49   
16  226  Hero Walter  2002  SK LAXEN    25 m  26.53   
17  147  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV    25 m  26.57   
18  181  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA    25 m  26.61   
19  487  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS    25 m  26.71   
20  67  Lornell Anton  1998  ELFSBORG    25 m  26.77   
21  Andersson Johannes  1999  FALKENBERG    25 m  26.90   
22  403  Johansson Robin  2000  SK STIMMET    25 m  26.94   
23  208  Bjärudd Ludwig  2001  SK LAXEN    25 m  26.97   
24  136  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV    25 m  27.18   
25  316  Bech Liam  2003  MKK    25 m  27.19   
26  142  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV    25 m  27.26   
27  342  Patzer Lukas  2002  MKK    25 m  27.27   
28  343  Ringdahl Adam  1998  MKK    25 m  27.27   
29  33  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN    25 m  27.28   
30  126  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA    25 m  27.37   
31  145  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV    25 m  27.41   
32  523  Schuldt David  2002  SK STIMMET    50 m  27.45   
33  302  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE    25 m  27.48   
34  304  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE    25 m  27.54   
35  509  Kucharczyk Karol  2000  SK LAXEN    50 m  27.58   
36  Andersson Dennis  2001  FALKENBERG    25 m  27.67   
37  59  Engström David  2001  ELFSBORG    50 m  27.67   
38  435  Olausson Zacharias  2000  VARBERG    25 m  27.79   
39  54  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG    25 m  27.90   
40  374  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON    25 m  27.90   
41  210  Björkman Edward  2002  SK LAXEN    25 m  27.95   
42  266  Sandgren Max  1999  SK LAXEN    50 m  27.98   
43  75  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG    50 m  28.02   
44  164  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA    25 m  28.11   
45  347  Scott Arvid  2001  MKK    25 m  28.16   
46  288  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE    50 m  28.22   
47  377  Li Daniel  2002  POSEIDON    25 m  28.31   
48  488  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS    25 m  28.50   
49  206  Bjering Marcus  2002  SK LAXEN    25 m  28.55   
50  348  Stenberg Philip  2001  MKK    25 m  28.56   
51  524  Klasson Erik  2003  SK 1970    50 m  28.75  EFT 
52  23  Storberg Carl  2002  FALKENBERG    25 m  28.76   
53  211  Do Nam  2001  SK LAXEN    25 m  28.76   
54  370  Hake Pontus  2001  POSEIDON    25 m  28.79   
55  76  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG    25 m  28.82   
56  454  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG    25 m  28.84   
57  326  Granath Joakim  2001  MKK    25 m  28.92   
58  193  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA    25 m  29.12   
59  386  Tired Nils  2003  POSEIDON    25 m  29.37   
60  22  Rehn Mats  2002  FALKENBERG    25 m  29.48   
61  18  Mcadam Alexander  2004  FALKENBERG    25 m  29.52   
62  312  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE    25 m  29.53   
63  346  Schildt Samuel  2000  MKK    50 m  29.67   
64  102  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING    25 m  29.73   
65  127  Olsson William  2002  KUNGSBACKA    25 m  29.76   
66  271  Sverkersson Vincent  1999  SK LAXEN    25 m  29.79   
67  10  Ettberger Martin  2001  FALKENBERG    25 m  29.94   
68  322  Ewertz Carl  2002  MKK    25 m  29.97   
69  184  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA    25 m  29.99   
70  131  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA    25 m  30.03   
71  493  Tegbo Sebastian  2001  ÖSMO SS    50 m  30.06   
72  482  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS    25 m  30.11   
73  60  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG    50 m  30.13   
74  345  Romare Ludvig  2004  MKK    25 m  30.13   
75  441  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N    50 m  30.14   
76  372  Henriksson Joel  2003  POSEIDON    25 m  30.22   
77  273  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN    25 m  30.37   
78  187  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA    25 m  30.38   
79  237  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN    25 m  30.56   
80  442  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N    25 m  30.57   
81  217  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN    50 m  30.60   
82  254  Olsson Erik  2004  SK LAXEN    25 m  30.73   
83  163  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA    25 m  30.80   
84  385  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON    25 m  31.00   
85  376  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON    25 m  31.24   
86  383  Pettersson Emil  2002  POSEIDON    25 m  31.31   
87  417  Larsson Sigge  2002  TROLLHÄTTA    25 m  31.40   
88  380  Malm Melvin  2004  POSEIDON    25 m  31.44   
89  306  Sivtoft Albert  2004  SK LÖDDE    25 m  31.50   
90  301  Paulsson Aron  2006  SK LÖDDE    25 m  31.68   
91  474  Thelin Jonathan  2003  VÄRNAMO SS    25 m  31.92   
92  450  Dahlqvist Filip  1997  VÄNERSBORG    25 m  32.00   
93  331  Klittbo Oscar  2002  MKK    25 m  32.01   
94  404  Johansson Simon  2003  SK STIMMET    25 m  32.30   
95  368  Elmer Carl  2003  POSEIDON    25 m  32.59   
96  419  Lokrantz Gustav  2004  TROLLHÄTTA    25 m  32.77   
97  275  Wannem Emil  2006  SK LAXEN    25 m  33.06   
98  492  Strandberg Filip  1999  ÖSMO SS    25 m  33.07   
99  528  Hilmersson Hugo  2002  KUNGSBACKA    50 m  33.40  EFT 
100  251  Matovic Maximilian  2004  SK LAXEN    50 m  33.74   
101  Curlow Emil  2002  FALKENBERG    25 m  34.17   
102  170  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA    25 m  34.54   
103  247  Lundvall Lucas  2002  SK LAXEN    25 m  34.71   
104  204  Bergdahl Petter  2005  SK LAXEN    25 m  34.91   
105  195  Thomsen Viggo  2004  LANDSKRONA    25 m  34.96   
106  300  Nilsson Ted  2006  SK LÖDDE    25 m  34.97   
107  399  Andersson Isak  2003  SKENE SIM    25 m  35.08   
108  396  Larsson Leon  2005  SK 1970    25 m  35.14   
109  224  Hakopian Erik  2004  SK LAXEN    25 m  35.55   
110  264  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN    25 m  35.70   
111  485  Karlsson Fredrik  1967  ÖSMO SS    25 m  35.73   
112  231  Isaksson Lukas  2005  SK LAXEN    50 m  36.18   
113  268  Silversten William  2003  SK LAXEN    25 m  37.14   
114  406  Ljungdahl Sebastian  2004  SK STIMMET    25 m  37.34   
115  24  Storberg Emil  2004  FALKENBERG    25 m  37.64   
116  250  Márkus Bence  2005  SK LAXEN    25 m  37.92   
117  473  Thelin Carl  2004  VÄRNAMO SS    25 m  39.20   
118  265  Rosdahl Linus  2003  SK LAXEN    25 m  40.13   
119  278  Viktorsson Edvin  2006  SK LAXEN    25 m  40.44   
120  218  Grahn Felix  2006  SK LAXEN    25 m  40.60   
121  289  Erdös Pelle  2005  SK LÖDDE    25 m  40.70   
122  229  Hullegård Jonah  2006  SK LAXEN    25 m  40.88   
123  455  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG    25 m  41.40   
124  297  Lundkvist Albin  2006  SK LÖDDE    25 m  42.08   
125  261  Reljanovic Georgie  2006  SK LAXEN    25 m  42.16   
126  469  Runeqvist Anders  2005  VÄRNAMO SS    25 m  42.43   
127  213  Ekstrand Anton  2008  SK LAXEN    25 m  43.08   
128  228  Hullegård Aaron  2007  SK LAXEN    25 m  43.90   
129  285  Björk Sebastian  2007  SK LÖDDE    25 m  45.65   
130  459  Vikström Albin  2004  VÄNERSBORG    25 m  45.77   
131  240  Karlsson Gustav  2007  SK LAXEN    50 m  46.06   
132  270  Strömstedt Rasmus  2007  SK LAXEN    25 m  46.39   
133  172  Johansson Rönqvist Vilmer  2007  LANDSKRONA    25 m  47.33   
134  248  Lövdahl Otto  2007  SK LAXEN    25 m  47.66   
135  42  Andersson Vilgot  2007  FALKENBERG    25 m  48.85   
136  453  Johansson Hugo  2005  VÄNERSBORG    25 m  59.28   
137  424  To Leon  2003  TROLLHÄTTA    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
2_S
Gren 2, 50m Frisim Herrar Para 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
508  Karlsson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  50 m  27.75   
497  Olli Eje  1999  MASS  S9  50 m  31.52   
501  Andersson Niklas  1988  GÖTEBORG  S7  50 m  32.78   
34  Claeson Fabian  2002  SS DELFIN  S9  25 m  33.26   
457  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  S14  50 m  35.05   
522  Antonsson Lukas  2001  VARBERG HI  K4  50 m  38.29   
513  Jansson Hasse  1986  FALKENBERG  S14  50 m  1:07.10   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
3_S
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
337  Lindell Nicola  2001  MKK    25 m  29.94   
109  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING    50 m  30.12   
69  Melin Emelie  2000  ELFSBORG    25 m  30.60   
110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING    25 m  30.68   
443  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N    25 m  30.82   
177  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA    50 m  30.84   
62  Johansson Louise  1999  ELFSBORG    25 m  30.86   
112  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING    25 m  30.94   
352  Vileus Emma  2001  MKK    25 m  30.95   
10  162  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA    25 m  31.09   
11  444  Löfgren Ebba  2001  VELLINGE-N    25 m  31.20   
12  36  Möller Alice  2000  SS DELFIN    25 m  31.74   
13  37  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN    25 m  31.88   
14  185  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA    25 m  31.94   
15  280  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN    25 m  31.94   
16  66  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG    25 m  32.08   
17  309  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE    25 m  32.14   
18  105  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING    25 m  32.26   
19  449  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG    25 m  32.40   
20  123  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA    25 m  32.43   
21  253  Norrman Elin  2001  SK LAXEN    25 m  32.44   
22  335  Lennartsson Tove  2000  MKK    25 m  32.47   
23  369  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON    25 m  32.57   
24  260  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN    25 m  32.63   
25  295  Liljekvist Matilda  2004  SK LÖDDE    25 m  32.64   
26  330  Ingner Johanna  2002  MKK    25 m  32.66   
27  79  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG    25 m  32.75   
28  174  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA    25 m  32.75   
29  382  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON    25 m  32.77   
30  125  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA    25 m  32.86   
31  219  Grüneberger Erika  2001  SK LAXEN    25 m  32.94   
32  446  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N    25 m  33.02   
33  135  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV    25 m  33.04   
34  35  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN    25 m  33.06   
35  319  Björkdahl Ida  2002  MKK    25 m  33.07   
36  277  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN    25 m  33.08   
37  225  Hedman Emilia  2003  SK LAXEN    25 m  33.11   
38  38  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN    25 m  33.18   
39  445  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N    50 m  33.18   
40  239  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN    25 m  33.28   
41  464  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS    25 m  33.35   
42  440  Berglind Kajsa  2001  VELLINGE-N    25 m  33.41   
43  119  Björkman Ebba  2002  KUNGSBACKA    25 m  33.51   
44  321  Eilertsson Ester  2003  MKK    25 m  33.56   
45  274  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN    25 m  33.65   
46  216  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN    25 m  33.72   
47  364  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON    25 m  33.76   
48  21  Rehn Elsa  2000  FALKENBERG    50 m  33.96   
49  282  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE    25 m  33.98   
50  89  Clark Francesca  2001  FALKÖPING    25 m  34.04   
51  351  Torres Olivia  1999  MKK    25 m  34.07   
52  92  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING    25 m  34.16   
53  363  Bergquist Boel  2003  POSEIDON    25 m  34.22   
54  205  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN    25 m  34.28   
55  168  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA    25 m  34.38   
56  234  Johansson Alba Losada  2002  SK LAXEN    25 m  34.48   
57  305  Segerdahl Victoria  2001  SK LÖDDE    50 m  34.52   
58  104  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING    25 m  34.61   
59  71  Persson Sofie  2004  ELFSBORG    25 m  34.63   
60  122  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA    25 m  34.69   
61  388  Twedberg Anna  2003  POSEIDON    25 m  34.87   
62  256  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN    25 m  34.92   
63  333  Lang Mia  2002  MKK    25 m  34.92   
64  57  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG    50 m  35.12   
65  26  Svensson Jouline  1999  FALKENBERG    25 m  35.13   
66  161  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA    25 m  35.15   
67  318  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK    25 m  35.19   
68  411  Flink Lupin  2002  TROLLHÄTTA    25 m  35.30   
69  336  Liljenfors Linnea  2004  MKK    25 m  35.33   
70  186  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA    50 m  35.35   
71  394  Hallman Matilda  2003  SK 1970    50 m  35.47   
72  327  Gustafson Agnes  2003  MKK    25 m  35.52   
73  64  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG    25 m  35.63   
74  379  Lund Sofia  2003  POSEIDON    25 m  35.90   
75  90  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING    25 m  36.19   
76  292  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE    25 m  36.19   
77  423  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA    25 m  36.25   
78  233  Ivansson Erica  2003  SK LAXEN    25 m  36.35   
79  286  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE    25 m  36.60   
80  166  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA    50 m  36.85   
81  413  Jobe Emma  2003  TROLLHÄTTA    25 m  36.86   
82  378  Lindberg Alma  2002  POSEIDON    25 m  37.11   
83  183  Pettersson My  2006  LANDSKRONA    25 m  37.15   
84  93  Lind Filippa  2004  FALKÖPING    25 m  37.20   
85  39  Seipp Selma  2005  SS DELFIN    25 m  37.23   
86  190  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA    25 m  37.37   
87  371  Hake Sofia  2003  POSEIDON    25 m  37.39   
88  484  Karlsson Fiona  2004  ÖSMO SS    25 m  37.62   
89  129  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA    25 m  37.71   
90  197  Allard Elicia  2005  SK LAXEN    25 m  37.84   
91  483  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS    25 m  37.96   
92  151  Zhirkova Polina  2004  KUNGÄLV    50 m  37.97   
93  263  Reljanovic Nikita  2004  SK LAXEN    25 m  37.97   
94  11  Feldhusen Maja  2003  FALKENBERG    25 m  38.04   
95  245  Ljungdahl Ella  2004  SK LAXEN    25 m  38.15   
96  494  Valenzuela Jorquera Camila  2001  ÖSMO SS    50 m  38.20   
97  189  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA    25 m  38.37   
98  68  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG    25 m  38.41   
99  299  Nilsson Julia  2004  SK LÖDDE    25 m  38.42   
100  19  Mcadam Maja  2006  FALKENBERG    25 m  38.54   
101  366  Carlberg Matilda  2002  POSEIDON    25 m  38.75   
102  486  Kokoric Bianca  2003  ÖSMO SS    25 m  38.83   
103  203  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN    25 m  38.84   
104  128  Simonsson Moa  2003  KUNGSBACKA    25 m  39.00   
105  146  Skanse Lova  2003  KUNGÄLV    25 m  39.01   
106  384  Rieschel Julia  2003  POSEIDON    25 m  39.05   
107  425  Tranberg Sofia  2006  TROLLHÄTTA    25 m  39.22   
108  15  Kanth Elsa  2004  FALKENBERG    50 m  39.25   
109  150  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV    25 m  39.41   
110  91  Johansson Ida  2002  FALKÖPING    25 m  39.44   
111  410  Edkvist Ellen  2003  TROLLHÄTTA    25 m  39.52   
112  365  Bontidean Emma  2003  POSEIDON    25 m  39.55   
113  279  Wollentz Andrea  2004  SK LAXEN    25 m  39.57   
114  466  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS    25 m  39.76   
115  165  Ekberg Moa  2006  LANDSKRONA    25 m  39.80   
116  221  Gullberg Ellen  2005  SK LAXEN    25 m  40.29   
117  296  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE    25 m  40.30   
118  283  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE    25 m  40.44   
119  465  Mirkhan Nina  2006  VÄRNAMO SS    25 m  40.59   
120  80  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG    25 m  40.64   
121  243  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN    25 m  40.85   
122  421  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA    25 m  41.12   
123  392  Fritzson Filippa  2005  SK 1970    25 m  41.46   
124  489  Marsten Elsa  2002  ÖSMO SS    50 m  41.66   
125  140  Honsberg Ebba  2004  KUNGÄLV    50 m  41.82   
126  198  Andersson Beatrice  2005  SK LAXEN    25 m  42.02   
127  294  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE    25 m  42.04   
128  401  Fagerström Moa  2003  SK STIMMET    25 m  42.05   
129  214  Eriksson Saga  2003  SK LAXEN    25 m  42.15   
130  176  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA    25 m  42.34   
131  420  Olausson Lina  2002  TROLLHÄTTA    25 m  42.34   
132  307  Sivtoft Tyra  2006  SK LÖDDE    25 m  43.35   
133  230  Hägglund Tilda  2005  SK LAXEN    25 m  43.50   
134  510  Fredriksson Alicia  2005  KUNGSBACKA    50 m  43.73   
135  171  Jensen Maja  2006  LANDSKRONA    25 m  44.08   
136  201  Barisic Sandra  2005  SK LAXEN    25 m  44.31   
137  241  Laaksonen Olivia  2006  SK LAXEN    25 m  44.34   
138  471  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS    25 m  44.48   
139  Christiansson Elma  2004  FALKENBERG    50 m  44.54   
140  414  Kis Anna  2004  TROLLHÄTTA    25 m  44.57   
141  397  Paulsson Alva  2004  SK 1970    25 m  45.02   
142  412  Flink Möja  2005  TROLLHÄTTA    25 m  45.15   
143  276  Westergren Tilda  2004  SK LAXEN    25 m  45.30   
144  97  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE    25 m  45.35   
145  490  Marsten Tyra  2004  ÖSMO SS    25 m  45.43   
146  255  Ottosson Emmalina  2005  SK LAXEN    25 m  45.47   
147  515  Pettersson Elsa  2005  SK STIMMET    50 m  45.50   
148  246  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN    25 m  45.56   
149  491  Pasanen Sandra  2001  ÖSMO SS    50 m  45.70   
150  400  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM    25 m  46.03   
151  259  Pålsson Emilia  2005  SK LAXEN    25 m  46.08   
152  99  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE    50 m  46.13   
153  209  Björklund Ebba  2004  SK LAXEN    25 m  46.13   
154  98  Hansson Jasmine  2004  SK GÖTENE    25 m  46.20   
155  Curlow Emma  2005  FALKENBERG    25 m  46.40   
156  258  Persson Isa  2006  SK LAXEN    25 m  46.83   
157  222  Gustavsson Leia  2007  SK LAXEN    25 m  47.54   
158  298  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE    25 m  47.77   
159  180  Persson-Giribaldi Isabelle  2005  LANDSKRONA    25 m  48.03   
160  191  Strandh Yasmine  2006  LANDSKRONA    25 m  48.11   
161  223  Hakobyan Anna  2006  SK LAXEN    25 m  48.57   
162  Dahlberg Elise  2006  FALKENBERG    25 m  48.64   
163  422  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA    25 m  49.36   
164  Andersson Linnea  2004  FALKENBERG    50 m  49.54   
165  167  Eliasson Thowe  2006  LANDSKRONA    25 m  49.93   
166  463  Jansson Emelie  2006  VÄRNAMO SS    50 m  50.31   
167  17  Lagerberg Jasmin Mandic  2004  FALKENBERG    50 m  50.39   
168  462  Janjic Iwa  2006  VÄRNAMO SS    25 m  52.26   
169  96  Andersson Lisa  2005  SK GÖTENE    25 m  52.71   
170  516  Lövenkjaer Clara  2006  SK STIMMET    50 m  52.71   
171  409  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA    25 m  55.35   
172  293  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE    25 m  56.78   
173  287  Emanuelsson Victoria  2007  SK LÖDDE    50 m  57.87   
174  448  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG    25 m  1:01.05   
175  134  Antonsson Malva  2002  KUNGÄLV    50 m     
176  178  Mårtensson Linnea  2006  LANDSKRONA    50 m     
177  227  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN    50 m     
178  244  Lindell Nellie  2006  SK LAXEN    50 m     
179  257  Persson Bella  2004  SK LAXEN    50 m     
180  284  Berg Vilda  2007  SK LÖDDE    50 m     
181  290  Fredricson Lovisa  2007  SK LÖDDE    50 m     
182  308  Sjögren Eleonora  2006  SK LÖDDE    50 m     
183  416  Larsson Moa  2005  TROLLHÄTTA    50 m     
184  505  Haglund Vilma  2002  ÄLMHULT    50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
4_S
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer Para 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
390  Lundström Malin  1990  SK RAN  S10  25 m  42.93   
16  Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  S8  50 m  49.65   
526  Sjöstrand Edit  1991  VARBERG HI  S14  50 m  49.69   
498  Wennberg Johanna  1997  MASS  S10  50 m  52.67   
525  Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  S14  50 m  53.66   
499  Andersson-Wulf Ida  1998  FIFH  S7  50 m  58.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
5_S
Gren 5, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
58  Cavka Anes  1999  ELFSBORG    25 m  53.69   
73  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG    25 m  53.96   
242  Ledin Janne  1994  SK LAXEN    25 m  54.27   
447  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N    25 m  55.05   
323  Falk David  2003  MKK    25 m  55.32   
32  Ates Birkan  2002  SS DELFIN    25 m  55.97   
324  Falk Robin  2001  MKK    25 m  56.00   
63  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG    25 m  56.11   
143  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV    25 m  56.30   
10  94  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING    25 m  56.55   
11  329  Hinderup Filip  2001  MKK    25 m  56.95   
12  67  Lornell Anton  1998  ELFSBORG    25 m  57.11   
13  107  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING    25 m  57.18   
14  81  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG    25 m  57.19   
15  328  Hagerström Tim  1999  MKK    25 m  57.32   
16  487  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS    25 m  57.32   
17  316  Bech Liam  2003  MKK    25 m  57.34   
18  291  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE    25 m  57.41   
19  72  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG    25 m  57.45   
20  111  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING    25 m  57.51   
21  25  Storberg Erik  2000  FALKENBERG    25 m  57.57   
22  181  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA    25 m  57.77   
23  226  Hero Walter  2002  SK LAXEN    25 m  57.86   
24  342  Patzer Lukas  2002  MKK    25 m  58.10   
25  262  Reljanovic Momir  2002  SK LAXEN    25 m  58.39   
26  325  Ghidini Simon  2001  MKK    25 m  58.49   
27  343  Ringdahl Adam  1998  MKK    25 m  58.54   
28  314  Andrén Axel  2001  MKK    25 m  58.79   
29  374  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON    25 m  58.81   
30  348  Stenberg Philip  2001  MKK    25 m  59.00   
31  75  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG    25 m  59.24   
32  65  Lemos Thaler Alexander  2000  ELFSBORG    25 m  59.26   
33  304  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE    25 m  59.31   
34  108  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING    25 m  59.65   
35  347  Scott Arvid  2001  MKK    25 m  59.72   
36  302  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE    25 m  59.90   
37  54  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG    25 m  1:00.04   
38  147  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV    50 m  1:00.14   
39  142  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV    25 m  1:00.24   
40  59  Engström David  2001  ELFSBORG    25 m  1:00.52   
41  326  Granath Joakim  2001  MKK    25 m  1:00.62   
42  208  Bjärudd Ludwig  2001  SK LAXEN    25 m  1:00.72   
43  288  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE    25 m  1:00.79   
44  524  Klasson Erik  2003  SK 1970    50 m  1:00.88  EFT 
45  334  Lennartsson Hugo  2004  MKK    25 m  1:00.99   
46  145  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV    25 m  1:01.16   
47  130  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA    25 m  1:01.28   
48  33  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN    25 m  1:01.37   
49  377  Li Daniel  2002  POSEIDON    25 m  1:01.51   
50  164  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA    25 m  1:01.65   
51  101  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING    25 m  1:01.66   
52  76  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG    25 m  1:01.69   
53  322  Ewertz Carl  2002  MKK    25 m  1:01.70   
54  121  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA    25 m  1:01.84   
55  370  Hake Pontus  2001  POSEIDON    25 m  1:01.86   
56  509  Kucharczyk Karol  2000  SK LAXEN    50 m  1:01.95   
57  210  Björkman Edward  2002  SK LAXEN    25 m  1:02.02   
58  Andersson Dennis  2001  FALKENBERG    25 m  1:02.47   
59  315  Baxmann Jacob  2003  MKK    25 m  1:02.64   
60  441  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N    25 m  1:02.65   
61  136  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV    25 m  1:02.75   
62  193  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA    25 m  1:03.15   
63  349  Strömland Jakob  2003  MKK    25 m  1:03.44   
64  187  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA    25 m  1:03.60   
65  60  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG    25 m  1:03.63   
66  372  Henriksson Joel  2003  POSEIDON    25 m  1:04.02   
67  386  Tired Nils  2003  POSEIDON    25 m  1:04.12   
68  454  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG    25 m  1:04.33   
69  345  Romare Ludvig  2004  MKK    25 m  1:04.47   
70  102  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING    25 m  1:04.59   
71  442  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N    25 m  1:04.88   
72  460  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS    25 m  1:04.89   
73  482  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS    25 m  1:04.96   
74  488  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS    25 m  1:05.00   
75  131  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA    25 m  1:05.11   
76  344  Romare Douglas  2001  MKK    50 m  1:05.33   
77  346  Schildt Samuel  2000  MKK    50 m  1:05.57   
78  417  Larsson Sigge  2002  TROLLHÄTTA    25 m  1:05.61   
79  55  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG    25 m  1:05.72   
80  271  Sverkersson Vincent  1999  SK LAXEN    25 m  1:05.88   
81  211  Do Nam  2001  SK LAXEN    25 m  1:06.00   
82  18  Mcadam Alexander  2004  FALKENBERG    25 m  1:06.41   
83  184  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA    25 m  1:06.80   
84  10  Ettberger Martin  2001  FALKENBERG    25 m  1:06.88   
85  332  Kulagowski Alexander  2002  MKK    25 m  1:06.89   
86  23  Storberg Carl  2002  FALKENBERG    50 m  1:07.20   
87  376  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON    25 m  1:07.40   
88  127  Olsson William  2002  KUNGSBACKA    25 m  1:07.49   
89  254  Olsson Erik  2004  SK LAXEN    25 m  1:07.63   
90  380  Malm Melvin  2004  POSEIDON    25 m  1:07.69   
91  493  Tegbo Sebastian  2001  ÖSMO SS    50 m  1:07.71   
92  353  Vilhelmsson Svante  2003  MKK    25 m  1:07.95   
93  22  Rehn Mats  2002  FALKENBERG    25 m  1:07.96   
94  385  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON    25 m  1:07.99   
95  163  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA    25 m  1:08.07   
96  474  Thelin Jonathan  2003  VÄRNAMO SS    25 m  1:08.29   
97  200  Anderud August  2004  SK LAXEN    25 m  1:08.86   
98  368  Elmer Carl  2003  POSEIDON    25 m  1:08.86   
99  306  Sivtoft Albert  2004  SK LÖDDE    25 m  1:10.17   
100  301  Paulsson Aron  2006  SK LÖDDE    25 m  1:11.62   
101  528  Hilmersson Hugo  2002  KUNGSBACKA    50 m  1:12.30  EFT 
102  419  Lokrantz Gustav  2004  TROLLHÄTTA    25 m  1:12.61   
103  275  Wannem Emil  2006  SK LAXEN    25 m  1:12.80   
104  468  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS    25 m  1:13.73   
105  450  Dahlqvist Filip  1997  VÄNERSBORG    25 m  1:14.26   
106  170  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA    25 m  1:15.05   
107  204  Bergdahl Petter  2005  SK LAXEN    25 m  1:15.51   
108  Curlow Emil  2002  FALKENBERG    25 m  1:15.87   
109  396  Larsson Leon  2005  SK 1970    25 m  1:16.95   
110  195  Thomsen Viggo  2004  LANDSKRONA    25 m  1:18.17   
111  247  Lundvall Lucas  2002  SK LAXEN    25 m  1:18.75   
112  404  Johansson Simon  2003  SK STIMMET    50 m  1:19.25   
113  251  Matovic Maximilian  2004  SK LAXEN    50 m  1:20.96   
114  24  Storberg Emil  2004  FALKENBERG    25 m  1:21.24   
115  485  Karlsson Fredrik  1967  ÖSMO SS    25 m  1:21.38   
116  264  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN    25 m  1:22.23   
117  300  Nilsson Ted  2006  SK LÖDDE    25 m  1:22.27   
118  268  Silversten William  2003  SK LAXEN    25 m  1:23.82   
119  399  Andersson Isak  2003  SKENE SIM    25 m  1:24.28   
120  250  Márkus Bence  2005  SK LAXEN    25 m  1:26.72   
121  415  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA    25 m  1:27.45   
122  265  Rosdahl Linus  2003  SK LAXEN    25 m  1:27.87   
123  406  Ljungdahl Sebastian  2004  SK STIMMET    25 m  1:30.97   
124  289  Erdös Pelle  2005  SK LÖDDE    25 m  1:32.87   
125  240  Karlsson Gustav  2007  SK LAXEN    25 m  1:33.88   
126  473  Thelin Carl  2004  VÄRNAMO SS    25 m  1:35.73   
127  261  Reljanovic Georgie  2006  SK LAXEN    25 m  1:36.04   
128  455  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG    25 m  1:36.83   
129  218  Grahn Felix  2006  SK LAXEN    25 m  1:37.32   
130  229  Hullegård Jonah  2006  SK LAXEN    25 m  1:37.78   
131  278  Viktorsson Edvin  2006  SK LAXEN    25 m  1:41.97   
132  213  Ekstrand Anton  2008  SK LAXEN    25 m  1:42.54   
133  248  Lövdahl Otto  2007  SK LAXEN    25 m  1:43.28   
134  469  Runeqvist Anders  2005  VÄRNAMO SS    25 m  1:43.84   
135  228  Hullegård Aaron  2007  SK LAXEN    25 m  1:48.04   
136  285  Björk Sebastian  2007  SK LÖDDE    50 m  1:48.77   
137  270  Strömstedt Rasmus  2007  SK LAXEN    25 m  1:54.12   
138  297  Lundkvist Albin  2006  SK LÖDDE    50 m     
139  424  To Leon  2003  TROLLHÄTTA    50 m     
140  492  Strandberg Filip  1999  ÖSMO SS    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
6_S
Gren 6, 100m Frisim Herrar Para 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
508  Karlsson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  50 m  1:01.81   
497  Olli Eje  1999  MASS  S9  50 m  1:10.19   
34  Claeson Fabian  2002  SS DELFIN  S9  25 m  1:12.14   
501  Andersson Niklas  1988  GÖTEBORG  S7  50 m  1:16.35   
457  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  S14  50 m  1:19.59   
522  Antonsson Lukas  2001  VARBERG HI  K4  50 m  1:27.61   
513  Jansson Hasse  1986  FALKENBERG  S14  50 m  2:45.36   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
7_S
Gren 7, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
69  Melin Emelie  2000  ELFSBORG    25 m  2:08.54   
36  Möller Alice  2000  SS DELFIN    25 m  2:08.78   
53  Aminoff Tindra  2003  ELFSBORG    25 m  2:11.60   
112  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING    25 m  2:12.93   
443  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N    25 m  2:13.09   
330  Ingner Johanna  2002  MKK    25 m  2:13.32   
444  Löfgren Ebba  2001  VELLINGE-N    25 m  2:13.45   
445  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N    25 m  2:14.09   
303  Persson Emma  1999  SK LÖDDE    25 m  2:14.24   
10  177  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA    25 m  2:14.80   
11  205  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN    25 m  2:15.40   
12  321  Eilertsson Ester  2003  MKK    25 m  2:16.07   
13  387  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON    25 m  2:16.54   
14  382  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON    25 m  2:16.62   
15  37  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN    25 m  2:16.72   
16  137  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV    25 m  2:17.66   
17  148  Thonander Felicia  2001  KUNGÄLV    25 m  2:17.66   
18  339  Morfelt Mollie  2003  MKK    25 m  2:18.81   
19  79  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG    25 m  2:18.84   
20  364  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON    25 m  2:19.22   
21  103  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:19.40   
22  472  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS    25 m  2:19.47   
23  341  Osterman Julia  2004  MKK    25 m  2:19.51   
24  351  Torres Olivia  1999  MKK    25 m  2:19.76   
25  125  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA    25 m  2:20.07   
26  335  Lennartsson Tove  2000  MKK    25 m  2:20.39   
27  440  Berglind Kajsa  2001  VELLINGE-N    25 m  2:20.55   
28  77  Thid Linn  2003  ELFSBORG    25 m  2:21.39   
29  38  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN    25 m  2:21.65   
30  135  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV    25 m  2:22.27   
31  363  Bergquist Boel  2003  POSEIDON    25 m  2:23.47   
32  277  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN    25 m  2:24.23   
33  446  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N    25 m  2:25.10   
34  122  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA    25 m  2:25.18   
35  253  Norrman Elin  2001  SK LAXEN    25 m  2:25.28   
36  309  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE    25 m  2:25.38   
37  286  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE    25 m  2:25.73   
38  66  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG    25 m  2:26.61   
39  203  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN    25 m  2:26.63   
40  92  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING    25 m  2:26.92   
41  174  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA    25 m  2:27.47   
42  340  Orban Kristina  2004  MKK    25 m  2:27.55   
43  118  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA    25 m  2:27.81   
44  123  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA    25 m  2:27.92   
45  82  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG    50 m  2:28.20   
46  35  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN    25 m  2:28.44   
47  219  Grüneberger Erika  2001  SK LAXEN    25 m  2:28.58   
48  78  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG    25 m  2:28.67  RES 
49  120  Broman Ida  2003  KUNGSBACKA    25 m  2:29.36  RES 
50  313  Ahlbeck Nicole  2003  MKK    25 m  2:29.76  RES 
51  151  Zhirkova Polina  2004  KUNGÄLV    25 m  2:30.73  RES 
52  149  Tjernström Nellie  2003  KUNGÄLV    25 m  2:31.25  RES 
53  74  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG    25 m  2:32.36  RES 
54  56  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG    25 m  2:32.43  RES 
55  320  Bredberg Jakstrand Sanna  2003  MKK    25 m  2:32.63  RES 
56  338  Mattson Emma  2003  MKK    25 m  2:33.53  RES 
57  333  Lang Mia  2002  MKK    25 m  2:35.75  RES 
58  225  Hedman Emilia  2003  SK LAXEN    25 m  2:35.87  RES 
59  119  Björkman Ebba  2002  KUNGSBACKA    25 m  2:36.13  RES 
60  327  Gustafson Agnes  2003  MKK    25 m  2:36.38  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
8_S
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
52  Albringer Adam  1999  ELFSBORG    25 m  2:07.33   
447  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N    25 m  2:09.80   
107  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING    25 m  2:17.45   
32  Ates Birkan  2002  SS DELFIN    25 m  2:18.23   
329  Hinderup Filip  2001  MKK    25 m  2:18.39   
403  Johansson Robin  2000  SK STIMMET    25 m  2:18.41   
317  Beckman Bo  2002  MKK    25 m  2:21.04   
111  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING    25 m  2:22.35   
126  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA    25 m  2:22.35   
10  65  Lemos Thaler Alexander  2000  ELFSBORG    25 m  2:23.44   
11  328  Hagerström Tim  1999  MKK    25 m  2:25.60   
12  372  Henriksson Joel  2003  POSEIDON    25 m  2:27.38   
13  33  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN    25 m  2:27.96   
14  Andersson Dennis  2001  FALKENBERG    25 m  2:28.54   
15  523  Schuldt David  2002  SK STIMMET    50 m  2:28.78   
16  331  Klittbo Oscar  2002  MKK    25 m  2:29.91   
17  348  Stenberg Philip  2001  MKK    25 m  2:30.07   
18  312  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE    25 m  2:31.57   
19  94  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING    50 m  2:31.99   
20  130  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA    25 m  2:33.79   
21  383  Pettersson Emil  2002  POSEIDON    25 m  2:34.69   
22  163  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA    25 m  2:38.46   
23  442  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N    25 m  2:39.15   
24  509  Kucharczyk Karol  2000  SK LAXEN    50 m  2:39.69   
25  55  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG    25 m  2:42.00   
26  273  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN    25 m  2:44.07   
27  380  Malm Melvin  2004  POSEIDON    25 m  2:46.97   
28  206  Bjering Marcus  2002  SK LAXEN    25 m  2:50.16   
29  474  Thelin Jonathan  2003  VÄRNAMO SS    25 m  3:01.05   
30  454  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG    50 m  3:03.24   
31  207  Bjering Oscar  2004  SK LAXEN    25 m  3:04.57   
32  404  Johansson Simon  2003  SK STIMMET    50 m  3:07.01   
33  204  Bergdahl Petter  2005  SK LAXEN    25 m  3:13.90   
34  406  Ljungdahl Sebastian  2004  SK STIMMET    25 m  3:41.35   
35  170  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA    50 m     
36  353  Vilhelmsson Svante  2003  MKK    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
9_S
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
352  Vileus Emma  2001  MKK    25 m  1:06.37   
185  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA    25 m  1:07.48   
303  Persson Emma  1999  SK LÖDDE    25 m  1:08.83   
339  Morfelt Mollie  2003  MKK    25 m  1:09.19   
295  Liljekvist Matilda  2004  SK LÖDDE    25 m  1:10.29   
110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING    25 m  1:10.43   
445  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N    25 m  1:10.44   
318  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK    25 m  1:10.50   
274  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN    25 m  1:10.60   
10  137  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV    25 m  1:11.04   
11  256  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN    25 m  1:11.30   
12  162  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA    25 m  1:11.95   
13  148  Thonander Felicia  2001  KUNGÄLV    25 m  1:12.01   
14  387  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON    25 m  1:12.43   
15  174  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA    25 m  1:12.58   
16  77  Thid Linn  2003  ELFSBORG    25 m  1:12.96   
17  472  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS    25 m  1:13.41   
18  321  Eilertsson Ester  2003  MKK    25 m  1:13.46   
19  74  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG    25 m  1:13.68   
20  319  Björkdahl Ida  2002  MKK    25 m  1:13.82   
21  62  Johansson Louise  1999  ELFSBORG    25 m  1:13.88   
22  105  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING    25 m  1:14.39   
23  186  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA    25 m  1:14.52   
24  216  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN    25 m  1:14.72   
25  363  Bergquist Boel  2003  POSEIDON    25 m  1:14.73   
26  166  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA    25 m  1:14.85   
27  35  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN    25 m  1:14.89   
28  89  Clark Francesca  2001  FALKÖPING    25 m  1:14.99   
29  440  Berglind Kajsa  2001  VELLINGE-N    25 m  1:15.43   
30  82  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG    50 m  1:15.45   
31  103  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING    25 m  1:15.99   
32  71  Persson Sofie  2004  ELFSBORG    25 m  1:16.08   
33  338  Mattson Emma  2003  MKK    25 m  1:16.21   
34  286  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE    25 m  1:16.35   
35  449  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG    25 m  1:16.59   
36  423  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA    25 m  1:16.80   
37  394  Hallman Matilda  2003  SK 1970    25 m  1:17.02   
38  336  Liljenfors Linnea  2004  MKK    25 m  1:17.41   
39  464  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS    25 m  1:18.24   
40  56  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG    25 m  1:18.67   
41  68  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG    25 m  1:18.88   
42  129  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA    25 m  1:19.19   
43  92  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING    25 m  1:19.20   
44  128  Simonsson Moa  2003  KUNGSBACKA    25 m  1:19.35   
45  161  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA    25 m  1:19.40   
46  118  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA    25 m  1:19.41   
47  446  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N    25 m  1:19.44   
48  66  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG    25 m  1:19.62   
49  123  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA    25 m  1:20.03   
50  507  Ness Erika  2003  Tverlandet    50 m  1:20.11   
51  149  Tjernström Nellie  2003  KUNGÄLV    25 m  1:20.15   
52  203  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN    25 m  1:20.17   
53  340  Orban Kristina  2004  MKK    25 m  1:20.20   
54  80  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG    25 m  1:20.21   
55  309  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE    25 m  1:20.59   
56  93  Lind Filippa  2004  FALKÖPING    25 m  1:20.94   
57  292  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE    25 m  1:21.11   
58  280  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN    25 m  1:21.20   
59  120  Broman Ida  2003  KUNGSBACKA    25 m  1:21.50   
60  384  Rieschel Julia  2003  POSEIDON    25 m  1:21.54   
61  379  Lund Sofia  2003  POSEIDON    25 m  1:21.90   
62  39  Seipp Selma  2005  SS DELFIN    25 m  1:22.34   
63  411  Flink Lupin  2002  TROLLHÄTTA    25 m  1:22.67   
64  21  Rehn Elsa  2000  FALKENBERG    25 m  1:22.81   
65  388  Twedberg Anna  2003  POSEIDON    25 m  1:22.98   
66  282  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE    25 m  1:23.30   
67  239  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN    25 m  1:23.33   
68  168  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA    25 m  1:23.51   
69  320  Bredberg Jakstrand Sanna  2003  MKK    25 m  1:23.69   
70  64  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG    25 m  1:23.71   
71  366  Carlberg Matilda  2002  POSEIDON    25 m  1:23.73   
72  313  Ahlbeck Nicole  2003  MKK    25 m  1:24.11   
73  341  Osterman Julia  2004  MKK    25 m  1:24.13   
74  144  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV    25 m  1:24.14   
75  135  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV    25 m  1:24.16   
76  233  Ivansson Erica  2003  SK LAXEN    25 m  1:24.39   
77  243  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN    25 m  1:24.97   
78  57  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG    25 m  1:25.07   
79  365  Bontidean Emma  2003  POSEIDON    25 m  1:25.24   
80  371  Hake Sofia  2003  POSEIDON    25 m  1:25.45   
81  350  Sörum Hilma  2004  MKK    25 m  1:25.92   
82  11  Feldhusen Maja  2003  FALKENBERG    25 m  1:26.04   
83  296  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE    25 m  1:26.06   
84  305  Segerdahl Victoria  2001  SK LÖDDE    50 m  1:26.26   
85  221  Gullberg Ellen  2005  SK LAXEN    25 m  1:26.48   
86  283  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE    25 m  1:26.65   
87  183  Pettersson My  2006  LANDSKRONA    25 m  1:26.73   
88  150  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV    50 m  1:27.54   
89  15  Kanth Elsa  2004  FALKENBERG    25 m  1:27.75   
90  354  Virc Mikaela  2003  MKK    25 m  1:28.13   
91  165  Ekberg Moa  2006  LANDSKRONA    25 m  1:28.50   
92  299  Nilsson Julia  2004  SK LÖDDE    25 m  1:28.84   
93  140  Honsberg Ebba  2004  KUNGÄLV    25 m  1:28.86   
94  421  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA    25 m  1:28.91   
95  197  Allard Elicia  2005  SK LAXEN    25 m  1:29.04   
96  378  Lindberg Alma  2002  POSEIDON    25 m  1:29.16   
97  189  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA    25 m  1:29.91   
98  138  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV    25 m  1:30.15   
99  190  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA    25 m  1:30.30   
100  191  Strandh Yasmine  2006  LANDSKRONA    25 m  1:30.77   
101  510  Fredriksson Alicia  2005  KUNGSBACKA    50 m  1:31.05   
102  176  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA    25 m  1:32.10   
103  465  Mirkhan Nina  2006  VÄRNAMO SS    50 m  1:32.14   
104  463  Jansson Emelie  2006  VÄRNAMO SS    25 m  1:32.59   
105  Andersson Linnea  2004  FALKENBERG    25 m  1:32.64   
106  263  Reljanovic Nikita  2004  SK LAXEN    25 m  1:32.75   
107  276  Westergren Tilda  2004  SK LAXEN    25 m  1:33.54   
108  98  Hansson Jasmine  2004  SK GÖTENE    25 m  1:33.80   
109  466  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS    25 m  1:34.21   
110  227  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN    25 m  1:34.27   
111  307  Sivtoft Tyra  2006  SK LÖDDE    25 m  1:34.70   
112  401  Fagerström Moa  2003  SK STIMMET    50 m  1:35.01   
113  392  Fritzson Filippa  2005  SK 1970    50 m  1:36.11   
114  413  Jobe Emma  2003  TROLLHÄTTA    25 m  1:36.50   
115  412  Flink Möja  2005  TROLLHÄTTA    25 m  1:36.55   
116  97  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE    25 m  1:37.29   
117  255  Ottosson Emmalina  2005  SK LAXEN    25 m  1:37.67   
118  515  Pettersson Elsa  2005  SK STIMMET    50 m  1:38.14   
119  298  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE    25 m  1:38.16   
120  Christiansson Elma  2004  FALKENBERG    25 m  1:38.17   
121  99  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE    50 m  1:38.60  EFT 
122  258  Persson Isa  2006  SK LAXEN    25 m  1:39.12   
123  471  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS    25 m  1:39.21   
124  400  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM    25 m  1:40.21   
125  209  Björklund Ebba  2004  SK LAXEN    25 m  1:40.53   
126  422  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA    25 m  1:41.35   
127  246  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN    25 m  1:42.13   
128  167  Eliasson Thowe  2006  LANDSKRONA    25 m  1:42.22   
129  180  Persson-Giribaldi Isabelle  2005  LANDSKRONA    25 m  1:42.54   
130  516  Lövenkjaer Clara  2006  SK STIMMET    50 m  1:43.42   
131  198  Andersson Beatrice  2005  SK LAXEN    25 m  1:43.63   
132  259  Pålsson Emilia  2005  SK LAXEN    25 m  1:44.54   
133  Curlow Emma  2005  FALKENBERG    25 m  1:44.74   
134  269  Strandh Annielle  2003  SK LAXEN    25 m  1:44.75   
135  223  Hakobyan Anna  2006  SK LAXEN    25 m  1:44.97   
136  252  Nielsen Hanne  2006  SK LAXEN    25 m  1:47.32   
137  178  Mårtensson Linnea  2006  LANDSKRONA    25 m  1:47.60   
138  410  Edkvist Ellen  2003  TROLLHÄTTA    25 m  1:48.07   
139  201  Barisic Sandra  2005  SK LAXEN    25 m  1:48.28   
140  409  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA    25 m  1:50.89   
141  13  Havner Bianca  2005  FALKENBERG    25 m  1:53.19   
142  267  Silversten Cornelia  2006  SK LAXEN    25 m  2:03.88   
143  Dahlberg Elise  2006  FALKENBERG    50 m     
144  19  Mcadam Maja  2006  FALKENBERG    50 m     
145  171  Jensen Maja  2006  LANDSKRONA    50 m     
146  182  Pettersson Ia  2008  LANDSKRONA    50 m     
147  199  Andersson Josephine  2007  SK LAXEN    50 m     
148  257  Persson Bella  2004  SK LAXEN    50 m     
149  272  Thomasson Louise  2006  SK LAXEN    50 m     
150  284  Berg Vilda  2007  SK LÖDDE    50 m     
151  425  Tranberg Sofia  2006  TROLLHÄTTA    50 m     
152  458  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG    50 m     
153  462  Janjic Iwa  2006  VÄRNAMO SS    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
10_S
Gren 10, 100m Ryggsim Damer Para 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
390  Lundström Malin  1990  SK RAN  S10  25 m  1:26.47   
16  Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  S8  50 m  1:28.22   
498  Wennberg Johanna  1997  MASS  S10  50 m  1:35.48   
499  Andersson-Wulf Ida  1998  FIFH  S7  50 m  1:45.55   
526  Sjöstrand Edit  1991  VARBERG HI  S14  50 m  1:50.70   
512  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  S14  50 m  1:59.64   
525  Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  S14  50 m  2:01.63   
511  Bengtsson Emelie  1997  SK LAXEN  S9  50 m  2:25.03   
527  Gustafsson Stina  1989  VARBERG HI  S14  50 m  3:00.93   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
11_S
Gren 11, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
81  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG    25 m  2:17.05   
323  Falk David  2003  MKK    25 m  2:17.60   
32  Ates Birkan  2002  SS DELFIN    25 m  2:20.61   
291  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE    25 m  2:20.76   
75  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG    25 m  2:21.61   
314  Andrén Axel  2001  MKK    25 m  2:22.41   
54  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG    25 m  2:23.31   
317  Beckman Bo  2002  MKK    25 m  2:23.61   
65  Lemos Thaler Alexander  2000  ELFSBORG    25 m  2:23.85   
10  324  Falk Robin  2001  MKK    25 m  2:25.76   
11  334  Lennartsson Hugo  2004  MKK    25 m  2:26.06   
12  487  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS    25 m  2:26.48   
13  226  Hero Walter  2002  SK LAXEN    25 m  2:27.88   
14  325  Ghidini Simon  2001  MKK    25 m  2:29.49   
15  181  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA    25 m  2:29.68   
16  441  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N    25 m  2:30.34   
17  193  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA    25 m  2:31.36   
18  372  Henriksson Joel  2003  POSEIDON    25 m  2:31.50   
19  374  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON    25 m  2:32.56   
20  304  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE    25 m  2:33.24   
21  386  Tired Nils  2003  POSEIDON    25 m  2:34.41   
22  377  Li Daniel  2002  POSEIDON    25 m  2:34.53   
23  322  Ewertz Carl  2002  MKK    25 m  2:34.73   
24  344  Romare Douglas  2001  MKK    25 m  2:34.84   
25  217  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN    25 m  2:35.23   
26  288  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE    25 m  2:35.86   
27  164  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA    25 m  2:36.84   
28  108  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING    25 m  2:37.30   
29  121  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA    25 m  2:37.32   
30  349  Strömland Jakob  2003  MKK    25 m  2:37.62   
31  383  Pettersson Emil  2002  POSEIDON    25 m  2:38.63   
32  102  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING    25 m  2:39.46   
33  187  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA    25 m  2:39.67   
34  460  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS    25 m  2:40.62   
35  76  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG    50 m  2:41.28   
36  312  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE    25 m  2:41.29   
37  315  Baxmann Jacob  2003  MKK    25 m  2:43.62   
38  376  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON    25 m  2:44.66   
39  271  Sverkersson Vincent  1999  SK LAXEN    25 m  2:45.09   
40  380  Malm Melvin  2004  POSEIDON    25 m  2:45.10   
41  332  Kulagowski Alexander  2002  MKK    25 m  2:47.85   
42  127  Olsson William  2002  KUNGSBACKA    25 m  2:48.43   
43  184  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA    25 m  2:49.55   
44  207  Bjering Oscar  2004  SK LAXEN    25 m  2:51.09   
45  200  Anderud August  2004  SK LAXEN    25 m  2:54.76   
46  254  Olsson Erik  2004  SK LAXEN    25 m  2:55.68   
47  170  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA    25 m  2:57.09   
48  528  Hilmersson Hugo  2002  KUNGSBACKA    50 m  3:06.30  EFT 
49  468  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS    25 m  2:58.62  RES 
50  275  Wannem Emil  2006  SK LAXEN    25 m  2:58.76  RES 
51  34  Claeson Fabian  2002  SS DELFIN  SM9  25 m  3:01.62  RES 
52  497  Olli Eje  1999  MASS  SM9  50 m  3:05.53  RES 
53  195  Thomsen Viggo  2004  LANDSKRONA    25 m  3:05.81  RES 
54  415  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA    25 m  3:10.90  RES 
55  399  Andersson Isak  2003  SKENE SIM    25 m  3:25.50  RES 
56  224  Hakopian Erik  2004  SK LAXEN    25 m  3:40.92  RES 
57  247  Lundvall Lucas  2002  SK LAXEN    50 m    RES 
58  250  Márkus Bence  2005  SK LAXEN    50 m    RES 
59  265  Rosdahl Linus  2003  SK LAXEN    50 m    RES 
60  268  Silversten William  2003  SK LAXEN    50 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
12_S
Gren 12, 4X100m Frisim Mixed 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
87  Elfsborg Mix Glitter  ELFSBORG    50 m  3:54.00   
159  Kungälv Mix [1918]  KUNGÄLV    25 m  3:56.09   
41  SS Delfin Mix [1918]  2000  SS DELFIN    25 m  3:58.09   
116  Jönköping Mix [1918]  JÖNKÖPING    25 m  3:58.11   
117  Jönköping Mix 2  JÖNKÖPING    25 m  4:10.80   
30  Falkenberg Mix  1999  FALKENBERG    25 m  4:27.99   
478  Värnamo SS Mix 1  VÄRNAMO SS    25 m  4:28.10   
426  Trollhätta Mix Lag 1  TROLLHÄTTA    25 m  4:32.45   
495  Ösmo SS  2001  ÖSMO SS    25 m  4:34.85   
10  479  Värnamo SS Mix 2  VÄRNAMO SS    25 m  4:48.82   
11  496  Ösmo SS Mix  2001  ÖSMO SS    25 m  4:51.53   
12  31  Falkenberg Mix 2  2002  FALKENBERG    25 m  4:58.84   
13  480  Värnamo SS Mix 3  VÄRNAMO SS    25 m  5:59.81   
14  427  Trollhätta Mix Lag 2  TROLLHÄTTA    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
13_S
Gren 13, 50m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
36  Möller Alice  2000  SS DELFIN    25 m  26.94   
337  Lindell Nicola  2001  MKK    25 m  27.73   
256  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN    25 m  28.12   
444  Löfgren Ebba  2001  VELLINGE-N    25 m  28.37   
109  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING    25 m  28.44   
37  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN    25 m  28.50   
177  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA    25 m  28.51   
185  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA    25 m  28.81   
319  Björkdahl Ida  2002  MKK    25 m  28.85   
10  321  Eilertsson Ester  2003  MKK    25 m  28.90   
11  303  Persson Emma  1999  SK LÖDDE    25 m  28.91   
12  77  Thid Linn  2003  ELFSBORG    25 m  29.04   
13  352  Vileus Emma  2001  MKK    50 m  29.04   
14  135  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV    25 m  29.06   
15  351  Torres Olivia  1999  MKK    25 m  29.10   
16  445  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N    25 m  29.12   
17  79  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG    50 m  29.13   
18  216  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN    25 m  29.15   
19  110  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING    25 m  29.30   
20  335  Lennartsson Tove  2000  MKK    25 m  29.30   
21  148  Thonander Felicia  2001  KUNGÄLV    25 m  29.45   
22  364  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON    25 m  29.65   
23  440  Berglind Kajsa  2001  VELLINGE-N    25 m  29.75   
24  253  Norrman Elin  2001  SK LAXEN    50 m  29.81   
25  137  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV    25 m  29.96   
26  260  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN    25 m  29.99   
27  277  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN    25 m  30.04   
28  174  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA    25 m  30.06   
29  382  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON    25 m  30.15   
30  125  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA    25 m  30.30   
31  423  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA    25 m  30.31   
32  295  Liljekvist Matilda  2004  SK LÖDDE    25 m  30.33   
33  92  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING    25 m  30.37   
34  274  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN    25 m  30.42   
35  43  Feldhusen Jelka  1998  FALKENBERG    50 m  30.56   
36  35  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN    25 m  30.58   
37  507  Ness Erika  2003  Tverlandet    50 m  30.64   
38  66  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG    25 m  30.65   
39  89  Clark Francesca  2001  FALKÖPING    25 m  30.67   
40  122  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA    25 m  30.70   
41  38  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN    25 m  30.72   
42  202  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN    50 m  30.85   
43  123  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA    25 m  30.89   
44  363  Bergquist Boel  2003  POSEIDON    25 m  30.89   
45  203  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN    25 m  30.97   
46  104  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING    25 m  31.03   
47  90  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING    25 m  31.05   
48  120  Broman Ida  2003  KUNGSBACKA    25 m  31.19   
49  245  Ljungdahl Ella  2004  SK LAXEN    25 m  31.28   
50  149  Tjernström Nellie  2003  KUNGÄLV    25 m  31.29   
51  39  Seipp Selma  2005  SS DELFIN    25 m  31.32   
52  78  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG    50 m  31.32   
53  225  Hedman Emilia  2003  SK LAXEN    25 m  31.38   
54  286  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE    25 m  31.44   
55  449  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG    25 m  31.47   
56  391  Emardson Alva  2001  SK 1970    25 m  31.57   
57  394  Hallman Matilda  2003  SK 1970    25 m  31.63   
58  21  Rehn Elsa  2000  FALKENBERG    25 m  31.65   
59  105  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING    25 m  31.66   
60  371  Hake Sofia  2003  POSEIDON    25 m  31.67   
61  434  Olausson Alexandra  2003  VARBERG    25 m  31.68   
62  186  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA    25 m  31.70   
63  505  Haglund Vilma  2002  ÄLMHULT    50 m  31.75   
64  151  Zhirkova Polina  2004  KUNGÄLV    25 m  31.76   
65  388  Twedberg Anna  2003  POSEIDON    25 m  31.79   
66  234  Johansson Alba Losada  2002  SK LAXEN    25 m  31.91   
67  239  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN    25 m  31.94   
68  74  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG    25 m  31.97   
69  129  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA    25 m  31.98   
70  168  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA    25 m  32.08   
71  161  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA    25 m  32.10   
72  292  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE    25 m  32.22   
73  506  Lindholm Ellen  1999  ÄLMHULT    50 m  32.24   
74  280  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN    25 m  32.38   
75  119  Björkman Ebba  2002  KUNGSBACKA    50 m  32.45   
76  93  Lind Filippa  2004  FALKÖPING    25 m  32.51   
77  305  Segerdahl Victoria  2001  SK LÖDDE    50 m  32.55   
78  11  Feldhusen Maja  2003  FALKENBERG    25 m  32.57   
79  68  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG    25 m  32.68   
80  166  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA    25 m  32.73   
81  494  Valenzuela Jorquera Camila  2001  ÖSMO SS    50 m  32.76   
82  379  Lund Sofia  2003  POSEIDON    25 m  32.78   
83  50  Thonander Olivia  2005  ALE    25 m  32.85   
84  279  Wollentz Andrea  2004  SK LAXEN    25 m  32.93   
85  366  Carlberg Matilda  2002  POSEIDON    25 m  32.94   
86  282  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE    25 m  32.96   
87  411  Flink Lupin  2002  TROLLHÄTTA    25 m  33.06   
88  484  Karlsson Fiona  2004  ÖSMO SS    50 m  33.15   
89  80  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG    50 m  33.16   
90  146  Skanse Lova  2003  KUNGÄLV    25 m  33.27   
91  465  Mirkhan Nina  2006  VÄRNAMO SS    25 m  33.31   
92  144  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV    25 m  33.32   
93  464  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS    25 m  33.37   
94  333  Lang Mia  2002  MKK    50 m  33.40   
95  263  Reljanovic Nikita  2004  SK LAXEN    25 m  33.43   
96  221  Gullberg Ellen  2005  SK LAXEN    25 m  33.54   
97  365  Bontidean Emma  2003  POSEIDON    25 m  33.67   
98  425  Tranberg Sofia  2006  TROLLHÄTTA    25 m  33.83   
99  421  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA    25 m  33.97   
100  165  Ekberg Moa  2006  LANDSKRONA    25 m  33.99   
101  150  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV    50 m  34.01  EFT 
102  48  Holmberg Anna  2005  ALE    25 m  34.11   
103  378  Lindberg Alma  2002  POSEIDON    25 m  34.29   
104  176  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA    25 m  34.46   
105  299  Nilsson Julia  2004  SK LÖDDE    25 m  34.50   
106  15  Kanth Elsa  2004  FALKENBERG    25 m  34.66   
107  197  Allard Elicia  2005  SK LAXEN    25 m  34.72   
108  Andersson Linnea  2004  FALKENBERG    25 m  34.73   
109  491  Pasanen Sandra  2001  ÖSMO SS    25 m  34.75   
110  96  Andersson Lisa  2005  SK GÖTENE    25 m  34.77   
111  183  Pettersson My  2006  LANDSKRONA    25 m  34.83   
112  413  Jobe Emma  2003  TROLLHÄTTA    25 m  34.96   
113  140  Honsberg Ebba  2004  KUNGÄLV    50 m  35.03   
114  238  Kalitta Filippa  2004  SK LAXEN    50 m  35.09   
115  49  Nyberg Nathalie  2003  ALE    25 m  35.18   
116  189  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA    25 m  35.21   
117  243  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN    25 m  35.22   
118  296  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE    25 m  35.24   
119  Christiansson Elma  2004  FALKENBERG    25 m  35.34   
120  138  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV    25 m  35.38   
121  190  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA    25 m  35.41   
122  400  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM    25 m  35.58   
123  384  Rieschel Julia  2003  POSEIDON    25 m  35.66   
124  466  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS    25 m  35.81   
125  489  Marsten Elsa  2002  ÖSMO SS    25 m  36.16   
126  412  Flink Möja  2005  TROLLHÄTTA    25 m  36.18   
127  276  Westergren Tilda  2004  SK LAXEN    25 m  36.26   
128  510  Fredriksson Alicia  2005  KUNGSBACKA    50 m  36.26   
129  171  Jensen Maja  2006  LANDSKRONA    25 m  36.45   
130  471  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS    25 m  36.49   
131  483  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS    25 m  36.51   
132  410  Edkvist Ellen  2003  TROLLHÄTTA    25 m  36.67   
133  392  Fritzson Filippa  2005  SK 1970    50 m  36.85   
134  258  Persson Isa  2006  SK LAXEN    25 m  36.90   
135  19  Mcadam Maja  2006  FALKENBERG    25 m  37.02   
136  99  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE    25 m  37.06   
137  98  Hansson Jasmine  2004  SK GÖTENE    25 m  37.12   
138  397  Paulsson Alva  2004  SK 1970    25 m  37.12   
139  246  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN    25 m  37.23   
140  294  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE    25 m  37.31   
141  255  Ottosson Emmalina  2005  SK LAXEN    25 m  37.32   
142  401  Fagerström Moa  2003  SK STIMMET    25 m  37.33   
143  490  Marsten Tyra  2004  ÖSMO SS    25 m  37.36   
144  227  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN    25 m  37.57   
145  463  Jansson Emelie  2006  VÄRNAMO SS    25 m  37.69   
146  97  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE    25 m  37.78   
147  241  Laaksonen Olivia  2006  SK LAXEN    25 m  37.85   
148  47  Brinkmo Nathalie  2004  ALE    25 m  37.96   
149  486  Kokoric Bianca  2003  ÖSMO SS    25 m  38.01   
150  209  Björklund Ebba  2004  SK LAXEN    25 m  38.03   
151  198  Andersson Beatrice  2005  SK LAXEN    25 m  38.21   
152  230  Hägglund Tilda  2005  SK LAXEN    25 m  38.26   
153  257  Persson Bella  2004  SK LAXEN    25 m  38.31   
154  259  Pålsson Emilia  2005  SK LAXEN    25 m  38.40   
155  Dahlberg Elise  2006  FALKENBERG    25 m  38.46   
156  462  Janjic Iwa  2006  VÄRNAMO SS    25 m  38.57   
157  414  Kis Anna  2004  TROLLHÄTTA    25 m  38.71   
158  515  Pettersson Elsa  2005  SK STIMMET    50 m  38.75   
159  Curlow Emma  2005  FALKENBERG    25 m  38.92   
160  167  Eliasson Thowe  2006  LANDSKRONA    25 m  39.20   
161  191  Strandh Yasmine  2006  LANDSKRONA    50 m  39.42   
162  269  Strandh Annielle  2003  SK LAXEN    25 m  39.53   
163  222  Gustavsson Leia  2007  SK LAXEN    25 m  39.63   
164  290  Fredricson Lovisa  2007  SK LÖDDE    25 m  39.65   
165  252  Nielsen Hanne  2006  SK LAXEN    25 m  39.81   
166  307  Sivtoft Tyra  2006  SK LÖDDE    25 m  40.46   
167  422  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA    25 m  40.55   
168  201  Barisic Sandra  2005  SK LAXEN    25 m  40.63   
169  223  Hakobyan Anna  2006  SK LAXEN    25 m  40.98   
170  182  Pettersson Ia  2008  LANDSKRONA    25 m  41.10   
171  14  Jarl Ellen  2002  FALKENBERG    50 m  41.19   
172  458  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG    25 m  41.37   
173  448  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG    25 m  41.42   
174  180  Persson-Giribaldi Isabelle  2005  LANDSKRONA    25 m  41.62   
175  13  Havner Bianca  2005  FALKENBERG    25 m  41.73   
176  298  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE    25 m  42.08   
177  516  Lövenkjaer Clara  2006  SK STIMMET    50 m  42.21   
178  409  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA    25 m  42.38   
179  284  Berg Vilda  2007  SK LÖDDE    25 m  43.73   
180  416  Larsson Moa  2005  TROLLHÄTTA    25 m  43.82   
181  Carlsson Wilma  2005  FALKENBERG    25 m  43.87   
182  17  Lagerberg Jasmin Mandic  2004  FALKENBERG    50 m  44.01   
183  173  Kovacek Elin  2005  LANDSKRONA    25 m  44.93   
184  192  Svensson Hanna  2006  LANDSKRONA    25 m  45.07   
185  232  Isaksson Stella  2007  SK LAXEN    25 m  45.07   
186  178  Mårtensson Linnea  2006  LANDSKRONA    25 m  45.27   
187  311  Wittzell Elin  2006  SK LÖDDE    25 m  45.36   
188  Borgkvist Freja  2006  FALKENBERG    25 m  45.59   
189  12  Gustafsson Maja  2007  FALKENBERG    25 m  45.62   
190  456  Olsson Amanda  2005  VÄNERSBORG    25 m  45.87   
191  199  Andersson Josephine  2007  SK LAXEN    25 m  45.91   
192  179  Nilsson Svea  2007  LANDSKRONA    25 m  46.13   
193  272  Thomasson Louise  2006  SK LAXEN    25 m  46.36   
194  308  Sjögren Eleonora  2006  SK LÖDDE    25 m  47.29   
195  244  Lindell Nellie  2006  SK LAXEN    50 m  48.22   
196  287  Emanuelsson Victoria  2007  SK LÖDDE    25 m  48.49   
197  310  Svensson Alice  2006  SK LÖDDE    25 m  49.16   
198  267  Silversten Cornelia  2006  SK LAXEN    25 m  52.26   
199  293  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE    25 m  52.35   
200  160  Andersson Clara  2007  LANDSKRONA    25 m  54.27   
201  194  Thomsen Lily  2007  LANDSKRONA    25 m  55.05   
202  169  Hess Ina  2007  LANDSKRONA    25 m  58.05   
203  188  Shabani Anduena  2006  LANDSKRONA    25 m  1:04.79   
204  175  Miftari Elåna  2006  LANDSKRONA    50 m     
205  215  Fransson Alice  2007  SK LAXEN    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
14_S
Gren 14, 50m Frisim Damer Para 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
390  Lundström Malin  1990  SK RAN  S10  25 m  34.16   
16  Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  S8  50 m  36.62   
498  Wennberg Johanna  1997  MASS  S10  50 m  38.31   
499  Andersson-Wulf Ida  1998  FIFH  S7  50 m  40.61   
525  Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  S14  50 m  40.86   
526  Sjöstrand Edit  1991  VARBERG HI  S14  50 m  40.97   
511  Bengtsson Emelie  1997  SK LAXEN  S9  50 m  47.95   
512  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  S14  50 m  53.53   
527  Gustafsson Stina  1989  VARBERG HI  S14  50 m  1:04.18   
10  500  Jansson Rishika  1999  FIFH  K3  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
15_S
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
52  Albringer Adam  1999  ELFSBORG    25 m  28.15   
447  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N    25 m  28.91   
403  Johansson Robin  2000  SK STIMMET    25 m  29.31   
58  Cavka Anes  1999  ELFSBORG    25 m  29.47   
242  Ledin Janne  1994  SK LAXEN    25 m  29.70   
67  Lornell Anton  1998  ELFSBORG    25 m  29.75   
291  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE    25 m  30.25   
111  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING    25 m  30.51   
324  Falk Robin  2001  MKK    25 m  30.53   
10  329  Hinderup Filip  2001  MKK    25 m  30.56   
11  94  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING    25 m  30.59   
12  32  Ates Birkan  2002  SS DELFIN    25 m  30.60   
13  323  Falk David  2003  MKK    25 m  30.65   
14  348  Stenberg Philip  2001  MKK    25 m  30.65   
15  33  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN    25 m  30.81   
16  328  Hagerström Tim  1999  MKK    25 m  30.87   
17  181  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA    25 m  31.00   
18  487  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS    25 m  31.11   
19  Andersson Johannes  1999  FALKENBERG    25 m  31.28   
20  65  Lemos Thaler Alexander  2000  ELFSBORG    25 m  31.34   
21  126  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA    25 m  31.36   
22  Andersson Dennis  2001  FALKENBERG    25 m  31.45   
23  343  Ringdahl Adam  1998  MKK    25 m  31.46   
24  316  Bech Liam  2003  MKK    25 m  31.60   
25  107  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING    50 m  31.70   
26  312  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE    25 m  31.93   
27  147  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV    25 m  31.94   
28  266  Sandgren Max  1999  SK LAXEN    25 m  32.05   
29  302  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE    25 m  32.08   
30  25  Storberg Erik  2000  FALKENBERG    25 m  32.19   
31  347  Scott Arvid  2001  MKK    25 m  32.25   
32  342  Patzer Lukas  2002  MKK    25 m  32.57   
33  164  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA    25 m  32.60   
34  130  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA    25 m  32.66   
35  508  Karlsson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  50 m  32.94   
36  372  Henriksson Joel  2003  POSEIDON    25 m  33.05   
37  331  Klittbo Oscar  2002  MKK    25 m  33.16   
38  101  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING    25 m  33.18   
39  18  Mcadam Alexander  2004  FALKENBERG    25 m  33.30   
40  55  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG    25 m  33.43   
41  208  Bjärudd Ludwig  2001  SK LAXEN    25 m  33.44   
42  454  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG    25 m  33.69   
43  22  Rehn Mats  2002  FALKENBERG    25 m  33.92   
44  383  Pettersson Emil  2002  POSEIDON    25 m  34.02   
45  271  Sverkersson Vincent  1999  SK LAXEN    25 m  34.07   
46  163  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA    25 m  34.12   
47  386  Tired Nils  2003  POSEIDON    25 m  34.25   
48  76  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG    25 m  34.27   
49  482  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS    25 m  34.31   
50  460  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS    25 m  34.84   
51  288  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE    25 m  35.58   
52  193  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA    25 m  35.67   
53  524  Klasson Erik  2003  SK 1970    50 m  35.89  EFT 
54  210  Björkman Edward  2002  SK LAXEN    50 m  35.96   
55  349  Strömland Jakob  2003  MKK    25 m  36.15   
56  306  Sivtoft Albert  2004  SK LÖDDE    25 m  36.17   
57  377  Li Daniel  2002  POSEIDON    25 m  36.29   
58  206  Bjering Marcus  2002  SK LAXEN    25 m  36.33   
59  60  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG    25 m  36.70   
60  301  Paulsson Aron  2006  SK LÖDDE    25 m  36.83   
61  380  Malm Melvin  2004  POSEIDON    25 m  37.05   
62  254  Olsson Erik  2004  SK LAXEN    25 m  37.24   
63  184  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA    25 m  37.25   
64  503  Nilsson Johan  2001  ÄLMHULT    50 m  37.25   
65  127  Olsson William  2002  KUNGSBACKA    25 m  37.44   
66  404  Johansson Simon  2003  SK STIMMET    25 m  37.47   
67  419  Lokrantz Gustav  2004  TROLLHÄTTA    25 m  37.57   
68  346  Schildt Samuel  2000  MKK    50 m  37.66   
69  385  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON    25 m  37.76   
70  474  Thelin Jonathan  2003  VÄRNAMO SS    25 m  37.81   
71  417  Larsson Sigge  2002  TROLLHÄTTA    25 m  38.02   
72  353  Vilhelmsson Svante  2003  MKK    25 m  38.13   
73  170  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA    25 m  38.22   
74  468  Ringblom Hugo  2004  VÄRNAMO SS    25 m  38.26   
75  200  Anderud August  2004  SK LAXEN    25 m  38.33   
76  275  Wannem Emil  2006  SK LAXEN    25 m  38.42   
77  315  Baxmann Jacob  2003  MKK    25 m  38.56   
78  376  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON    25 m  38.76   
79  368  Elmer Carl  2003  POSEIDON    25 m  38.95   
80  442  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N    25 m  39.18   
81  457  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  S14  25 m  40.25   
82  195  Thomsen Viggo  2004  LANDSKRONA    25 m  40.50   
83  424  To Leon  2003  TROLLHÄTTA    25 m  41.25   
84  34  Claeson Fabian  2002  SS DELFIN  S9  25 m  41.28   
85  224  Hakopian Erik  2004  SK LAXEN    25 m  41.45   
86  247  Lundvall Lucas  2002  SK LAXEN    25 m  42.34   
87  204  Bergdahl Petter  2005  SK LAXEN    25 m  42.44   
88  406  Ljungdahl Sebastian  2004  SK STIMMET    25 m  42.62   
89  207  Bjering Oscar  2004  SK LAXEN    25 m  42.74   
90  399  Andersson Isak  2003  SKENE SIM    25 m  42.82   
91  326  Granath Joakim  2001  MKK    50 m  42.84   
92  396  Larsson Leon  2005  SK 1970    25 m  42.91   
93  415  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA    25 m  43.11   
94  264  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN    25 m  43.87   
95  Curlow Emil  2002  FALKENBERG    25 m  43.97   
96  24  Storberg Emil  2004  FALKENBERG    25 m  43.97   
97  250  Márkus Bence  2005  SK LAXEN    25 m  44.26   
98  501  Andersson Niklas  1988  GÖTEBORG  S7  50 m  44.32   
99  268  Silversten William  2003  SK LAXEN    25 m  45.84   
100  300  Nilsson Ted  2006  SK LÖDDE    25 m  46.06   
101  455  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG    25 m  47.30   
102  473  Thelin Carl  2004  VÄRNAMO SS    25 m  49.21   
103  261  Reljanovic Georgie  2006  SK LAXEN    25 m  49.43   
104  289  Erdös Pelle  2005  SK LÖDDE    25 m  49.49   
105  297  Lundkvist Albin  2006  SK LÖDDE    25 m  49.69   
106  459  Vikström Albin  2004  VÄNERSBORG    25 m  51.13   
107  228  Hullegård Aaron  2007  SK LAXEN    25 m  51.59   
108  285  Björk Sebastian  2007  SK LÖDDE    25 m  51.90   
109  469  Runeqvist Anders  2005  VÄRNAMO SS    25 m  52.12   
110  229  Hullegård Jonah  2006  SK LAXEN    25 m  53.43   
111  270  Strömstedt Rasmus  2007  SK LAXEN    25 m  54.64   
112  213  Ekstrand Anton  2008  SK LAXEN    25 m  54.82   
113  218  Grahn Felix  2006  SK LAXEN    25 m  55.22   
114  467  Ringblom Gustav  2006  VÄRNAMO SS    25 m  55.89   
115  248  Lövdahl Otto  2007  SK LAXEN    25 m  57.03   
116  240  Karlsson Gustav  2007  SK LAXEN    25 m  57.13   
117  278  Viktorsson Edvin  2006  SK LAXEN    25 m  58.98   
118  172  Johansson Rönqvist Vilmer  2007  LANDSKRONA    25 m  1:00.14   
119  453  Johansson Hugo  2005  VÄNERSBORG    25 m  1:03.29   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
16_S
Gren 16, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
36  Möller Alice  2000  SS DELFIN    25 m  59.15   
337  Lindell Nicola  2001  MKK    25 m  59.47   
69  Melin Emelie  2000  ELFSBORG    25 m  59.52   
330  Ingner Johanna  2002  MKK    25 m  1:00.22   
109  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING    25 m  1:01.10   
177  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA    25 m  1:01.20   
445  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N    25 m  1:01.49   
37  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN    25 m  1:01.60   
443  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N    25 m  1:01.69   
10  444  Löfgren Ebba  2001  VELLINGE-N    25 m  1:01.72   
11  162  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA    25 m  1:01.96   
12  303  Persson Emma  1999  SK LÖDDE    25 m  1:02.13   
13  321  Eilertsson Ester  2003  MKK    25 m  1:02.16   
14  112  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING    25 m  1:02.32   
15  205  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN    25 m  1:02.35   
16  352  Vileus Emma  2001  MKK    25 m  1:02.46   
17  318  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK    25 m  1:02.65   
18  256  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN    25 m  1:02.70   
19  82  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG    50 m  1:02.83   
20  382  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON    25 m  1:02.84   
21  351  Torres Olivia  1999  MKK    25 m  1:02.86   
22  335  Lennartsson Tove  2000  MKK    25 m  1:02.89   
23  185  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA    25 m  1:03.62   
24  79  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG    25 m  1:03.70   
25  387  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON    25 m  1:03.76   
26  319  Björkdahl Ida  2002  MKK    25 m  1:03.98   
27  339  Morfelt Mollie  2003  MKK    25 m  1:04.06   
28  135  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV    25 m  1:04.17   
29  137  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV    25 m  1:04.17   
30  277  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN    25 m  1:04.22   
31  77  Thid Linn  2003  ELFSBORG    25 m  1:04.76   
32  341  Osterman Julia  2004  MKK    25 m  1:05.22   
33  38  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN    25 m  1:05.35   
34  253  Norrman Elin  2001  SK LAXEN    25 m  1:05.35   
35  92  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING    25 m  1:05.39   
36  446  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N    25 m  1:05.40   
37  216  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN    25 m  1:05.42   
38  363  Bergquist Boel  2003  POSEIDON    25 m  1:05.47   
39  260  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN    25 m  1:05.58   
40  105  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING    25 m  1:05.71   
41  125  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA    50 m  1:05.99   
42  89  Clark Francesca  2001  FALKÖPING    25 m  1:06.44   
43  472  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS    25 m  1:06.46   
44  122  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA    25 m  1:06.47   
45  35  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN    25 m  1:06.58   
46  340  Orban Kristina  2004  MKK    25 m  1:06.70   
47  286  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE    25 m  1:06.82   
48  78  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG    25 m  1:06.89   
49  123  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA    25 m  1:07.13   
50  149  Tjernström Nellie  2003  KUNGÄLV    25 m  1:07.27   
51  174  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA    25 m  1:07.46   
52  118  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA    25 m  1:07.51   
53  274  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN    25 m  1:07.56   
54  71  Persson Sofie  2004  ELFSBORG    25 m  1:07.72   
55  423  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA    25 m  1:07.94   
56  309  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE    25 m  1:08.00   
57  120  Broman Ida  2003  KUNGSBACKA    25 m  1:08.05   
58  313  Ahlbeck Nicole  2003  MKK    25 m  1:08.18   
59  186  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA    25 m  1:08.86   
60  371  Hake Sofia  2003  POSEIDON    25 m  1:08.97   
61  56  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG    25 m  1:09.11   
62  391  Emardson Alva  2001  SK 1970    25 m  1:09.14   
63  225  Hedman Emilia  2003  SK LAXEN    25 m  1:09.16   
64  166  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA    25 m  1:09.22   
65  161  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA    25 m  1:09.30   
66  379  Lund Sofia  2003  POSEIDON    25 m  1:09.49   
67  90  Gunnarsson Emelie  2001  FALKÖPING    25 m  1:09.50   
68  388  Twedberg Anna  2003  POSEIDON    25 m  1:09.54   
69  280  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN    25 m  1:09.67   
70  39  Seipp Selma  2005  SS DELFIN    25 m  1:09.86   
71  394  Hallman Matilda  2003  SK 1970    25 m  1:09.94   
72  66  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG    25 m  1:10.01   
73  234  Johansson Alba Losada  2002  SK LAXEN    25 m  1:10.01   
74  119  Björkman Ebba  2002  KUNGSBACKA    25 m  1:10.06   
75  74  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG    25 m  1:10.31   
76  327  Gustafson Agnes  2003  MKK    50 m  1:10.32   
77  506  Lindholm Ellen  1999  ÄLMHULT    50 m  1:10.46   
78  93  Lind Filippa  2004  FALKÖPING    25 m  1:10.59   
79  151  Zhirkova Polina  2004  KUNGÄLV    50 m  1:10.62   
80  168  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA    25 m  1:10.63   
81  338  Mattson Emma  2003  MKK    50 m  1:10.83   
82  129  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA    25 m  1:11.08   
83  320  Bredberg Jakstrand Sanna  2003  MKK    25 m  1:11.08   
84  333  Lang Mia  2002  MKK    25 m  1:11.16   
85  366  Carlberg Matilda  2002  POSEIDON    25 m  1:11.16   
86  64  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG    50 m  1:11.59   
87  68  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG    50 m  1:11.65   
88  464  Jingmark Jennifer  2003  VÄRNAMO SS    25 m  1:11.70   
89  21  Rehn Elsa  2000  FALKENBERG    25 m  1:11.78   
90  144  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV    25 m  1:11.78   
91  494  Valenzuela Jorquera Camila  2001  ÖSMO SS    25 m  1:12.17   
92  128  Simonsson Moa  2003  KUNGSBACKA    25 m  1:12.19   
93  505  Haglund Vilma  2002  ÄLMHULT    50 m  1:12.21   
94  57  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG    25 m  1:12.38   
95  245  Ljungdahl Ella  2004  SK LAXEN    25 m  1:12.39   
96  336  Liljenfors Linnea  2004  MKK    25 m  1:12.42   
97  221  Gullberg Ellen  2005  SK LAXEN    25 m  1:12.43   
98  150  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV    50 m  1:12.57   
99  282  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE    25 m  1:12.81   
100  80  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG    25 m  1:12.90   
101  434  Olausson Alexandra  2003  VARBERG    25 m  1:13.01   
102  292  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE    25 m  1:13.06   
103  365  Bontidean Emma  2003  POSEIDON    25 m  1:13.13   
104  484  Karlsson Fiona  2004  ÖSMO SS    25 m  1:13.52   
105  354  Virc Mikaela  2003  MKK    25 m  1:13.82   
106  91  Johansson Ida  2002  FALKÖPING    25 m  1:13.96   
107  233  Ivansson Erica  2003  SK LAXEN    25 m  1:14.29   
108  11  Feldhusen Maja  2003  FALKENBERG    25 m  1:14.36   
109  378  Lindberg Alma  2002  POSEIDON    25 m  1:14.80   
110  350  Sörum Hilma  2004  MKK    25 m  1:14.96   
111  384  Rieschel Julia  2003  POSEIDON    25 m  1:15.01   
112  50  Thonander Olivia  2005  ALE    25 m  1:15.02   
113  465  Mirkhan Nina  2006  VÄRNAMO SS    25 m  1:15.06   
114  421  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA    25 m  1:15.71   
115  15  Kanth Elsa  2004  FALKENBERG    25 m  1:16.30   
116  165  Ekberg Moa  2006  LANDSKRONA    25 m  1:16.49   
117  176  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA    25 m  1:16.50   
118  243  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN    25 m  1:17.06   
119  483  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS    25 m  1:17.42   
120  299  Nilsson Julia  2004  SK LÖDDE    25 m  1:17.51   
121  190  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA    25 m  1:17.82   
122  138  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV    25 m  1:18.42   
123  283  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE    25 m  1:18.42   
124  183  Pettersson My  2006  LANDSKRONA    25 m  1:18.45   
125  420  Olausson Lina  2002  TROLLHÄTTA    25 m  1:19.03   
126  510  Fredriksson Alicia  2005  KUNGSBACKA    50 m  1:19.28   
127  189  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA    25 m  1:19.43   
128  471  Stensson Ella  2005  VÄRNAMO SS    25 m  1:19.60   
129  400  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM    25 m  1:20.09   
130  Andersson Linnea  2004  FALKENBERG    25 m  1:20.26   
131  296  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE    25 m  1:20.80   
132  134  Antonsson Malva  2002  KUNGÄLV    25 m  1:20.94   
133  489  Marsten Elsa  2002  ÖSMO SS    25 m  1:21.40   
134  238  Kalitta Filippa  2004  SK LAXEN    50 m  1:21.63   
135  49  Nyberg Nathalie  2003  ALE    25 m  1:21.96   
136  412  Flink Möja  2005  TROLLHÄTTA    25 m  1:22.10   
137  276  Westergren Tilda  2004  SK LAXEN    25 m  1:22.25   
138  96  Andersson Lisa  2005  SK GÖTENE    25 m  1:22.45   
139  463  Jansson Emelie  2006  VÄRNAMO SS    25 m  1:22.80   
140  410  Edkvist Ellen  2003  TROLLHÄTTA    25 m  1:22.93   
141  258  Persson Isa  2006  SK LAXEN    25 m  1:23.03   
142  466  Nichitelea Mara  2006  VÄRNAMO SS    25 m  1:23.27   
143  294  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE    25 m  1:23.34   
144  Christiansson Elma  2004  FALKENBERG    25 m  1:23.64   
145  392  Fritzson Filippa  2005  SK 1970    25 m  1:23.66   
146  227  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN    25 m  1:24.06   
147  99  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE    25 m  1:24.12   
148  401  Fagerström Moa  2003  SK STIMMET    25 m  1:24.25   
149  246  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN    25 m  1:24.37   
150  191  Strandh Yasmine  2006  LANDSKRONA    25 m  1:24.62   
151  486  Kokoric Bianca  2003  ÖSMO SS    25 m  1:24.81   
152  255  Ottosson Emmalina  2005  SK LAXEN    25 m  1:25.00   
153  167  Eliasson Thowe  2006  LANDSKRONA    25 m  1:25.07   
154  47  Brinkmo Nathalie  2004  ALE    25 m  1:25.21   
155  98  Hansson Jasmine  2004  SK GÖTENE    25 m  1:25.59   
156  241  Laaksonen Olivia  2006  SK LAXEN    25 m  1:25.77   
157  209  Björklund Ebba  2004  SK LAXEN    25 m  1:26.33   
158  425  Tranberg Sofia  2006  TROLLHÄTTA    25 m  1:26.39   
159  214  Eriksson Saga  2003  SK LAXEN    25 m  1:26.62   
160  414  Kis Anna  2004  TROLLHÄTTA    25 m  1:26.89   
161  515  Pettersson Elsa  2005  SK STIMMET    50 m  1:27.75   
162  97  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE    25 m  1:27.79   
163  490  Marsten Tyra  2004  ÖSMO SS    25 m  1:29.63   
164  222  Gustavsson Leia  2007  SK LAXEN    25 m  1:29.84   
165  397  Paulsson Alva  2004  SK 1970    25 m  1:30.10   
166  462  Janjic Iwa  2006  VÄRNAMO SS    25 m  1:30.15   
167  257  Persson Bella  2004  SK LAXEN    25 m  1:30.30   
168  230  Hägglund Tilda  2005  SK LAXEN    25 m  1:31.47   
169  516  Lövenkjaer Clara  2006  SK STIMMET    50 m  1:31.59   
170  422  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA    25 m  1:32.17   
171  19  Mcadam Maja  2006  FALKENBERG    25 m  1:32.92   
172  409  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA    25 m  1:33.17   
173  198  Andersson Beatrice  2005  SK LAXEN    25 m  1:33.49   
174  298  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE    25 m  1:34.57   
175  458  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG    25 m  1:34.61   
176  223  Hakobyan Anna  2006  SK LAXEN    25 m  1:35.78   
177  215  Fransson Alice  2007  SK LAXEN    25 m  1:36.75   
178  252  Nielsen Hanne  2006  SK LAXEN    25 m  1:36.90   
179  14  Jarl Ellen  2002  FALKENBERG    25 m  1:36.95   
180  232  Isaksson Stella  2007  SK LAXEN    25 m  1:38.07   
181  Curlow Emma  2005  FALKENBERG    25 m  1:38.61   
182  201  Barisic Sandra  2005  SK LAXEN    25 m  1:39.60   
183  13  Havner Bianca  2005  FALKENBERG    25 m  1:41.09   
184  199  Andersson Josephine  2007  SK LAXEN    25 m  1:41.65   
185  284  Berg Vilda  2007  SK LÖDDE    25 m  1:43.61   
186  267  Silversten Cornelia  2006  SK LAXEN    25 m  1:56.47   
187  Carlsson Wilma  2005  FALKENBERG    25 m  1:57.47   
188  Dahlberg Elise  2006  FALKENBERG    50 m     
189  160  Andersson Clara  2007  LANDSKRONA    50 m     
190  169  Hess Ina  2007  LANDSKRONA    50 m     
191  173  Kovacek Elin  2005  LANDSKRONA    50 m     
192  179  Nilsson Svea  2007  LANDSKRONA    50 m     
193  182  Pettersson Ia  2008  LANDSKRONA    50 m     
194  192  Svensson Hanna  2006  LANDSKRONA    50 m     
195  244  Lindell Nellie  2006  SK LAXEN    50 m     
196  272  Thomasson Louise  2006  SK LAXEN    50 m     
197  416  Larsson Moa  2005  TROLLHÄTTA    50 m     
198  448  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
17_S
Gren 17, 100m Frisim Damer Para 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
390  Lundström Malin  1990  SK RAN  S10  25 m  1:14.13   
16  Kramer Agnes  1998  FALKENBERG  S8  50 m  1:20.67   
499  Andersson-Wulf Ida  1998  FIFH  S7  50 m  1:26.93   
525  Robertsson Rose-Marie  1986  VARBERG HI  S14  50 m  1:29.79   
498  Wennberg Johanna  1997  MASS  S10  50 m  1:31.71   
526  Sjöstrand Edit  1991  VARBERG HI  S14  50 m  1:45.22   
511  Bengtsson Emelie  1997  SK LAXEN  S9  50 m  1:47.16   
512  Andersson Elin  1982  FALKENBERG  S14  50 m  1:59.18   
527  Gustafsson Stina  1989  VARBERG HI  S14  50 m  2:23.61   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
18_S
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
81  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG    25 m  2:13.24   
343  Ringdahl Adam  1998  MKK    25 m  2:23.85   
59  Engström David  2001  ELFSBORG    25 m  2:26.61   
344  Romare Douglas  2001  MKK    25 m  2:28.23   
374  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON    25 m  2:30.03   
386  Tired Nils  2003  POSEIDON    25 m  2:31.36   
72  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG    25 m  2:33.02   
523  Schuldt David  2002  SK STIMMET    50 m  2:35.14   
217  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN    25 m  2:35.95   
10  304  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE    25 m  2:37.24   
11  107  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING    50 m  2:37.49   
12  121  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA    25 m  2:42.95   
13  334  Lennartsson Hugo  2004  MKK    25 m  2:43.07   
14  383  Pettersson Emil  2002  POSEIDON    25 m  2:45.12   
15  322  Ewertz Carl  2002  MKK    25 m  2:45.20   
16  524  Klasson Erik  2003  SK 1970    50 m  2:45.21  EFT 
17  102  Bergwall Ricky  2002  JÖNKÖPING    25 m  2:47.43   
18  454  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG    25 m  2:50.46   
19  345  Romare Ludvig  2004  MKK    25 m  2:51.04   
20  111  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING    50 m  2:51.09   
21  127  Olsson William  2002  KUNGSBACKA    25 m  2:53.42   
22  316  Bech Liam  2003  MKK    25 m  2:57.80   
23  380  Malm Melvin  2004  POSEIDON    25 m  3:09.38   
24  332  Kulagowski Alexander  2002  MKK    25 m  3:14.14   
25  22  Rehn Mats  2002  FALKENBERG    50 m     
26  262  Reljanovic Momir  2002  SK LAXEN    50 m     
27  441  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
19_S
Gren 19, 200m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
162  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA    25 m  2:39.36   
82  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG    25 m  2:47.67   
202  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN    25 m  2:49.68   
56  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG    25 m  2:50.40   
507  Ness Erika  2003  Tverlandet    50 m  2:50.71   
440  Berglind Kajsa  2001  VELLINGE-N    25 m  2:52.64   
103  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:54.76   
203  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN    25 m  2:55.49   
239  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN    25 m  2:56.06   
10  37  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN    25 m  2:58.30   
11  35  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN    25 m  2:59.48   
12  174  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA    25 m  3:00.38   
13  104  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING    25 m  3:00.40   
14  219  Grüneberger Erika  2001  SK LAXEN    25 m  3:00.54   
15  363  Bergquist Boel  2003  POSEIDON    25 m  3:00.94   
16  129  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA    25 m  3:00.95   
17  93  Lind Filippa  2004  FALKÖPING    25 m  3:01.71   
18  91  Johansson Ida  2002  FALKÖPING    25 m  3:02.25   
19  327  Gustafson Agnes  2003  MKK    25 m  3:02.71   
20  118  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA    25 m  3:03.92   
21  391  Emardson Alva  2001  SK 1970    25 m  3:03.92   
22  309  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE    25 m  3:04.40   
23  64  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG    25 m  3:06.23   
24  78  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG    25 m  3:07.42   
25  39  Seipp Selma  2005  SS DELFIN    25 m  3:07.67   
26  449  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG    25 m  3:11.21   
27  190  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA    25 m  3:15.75   
28  378  Lindberg Alma  2002  POSEIDON    25 m  3:16.91   
29  57  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG    25 m  3:18.08   
30  299  Nilsson Julia  2004  SK LÖDDE    25 m  3:20.77   
31  354  Virc Mikaela  2003  MKK    25 m  3:21.13   
32  146  Skanse Lova  2003  KUNGÄLV    25 m  3:21.25   
33  283  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE    25 m  3:32.49   
34  201  Barisic Sandra  2005  SK LAXEN    25 m  3:35.19   
35  258  Persson Isa  2006  SK LAXEN    25 m  3:40.19   
36  491  Pasanen Sandra  2001  ÖSMO SS    25 m  3:41.11   
37  421  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA    25 m  3:41.15   
38  294  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE    25 m  3:41.86   
39  71  Persson Sofie  2004  ELFSBORG    50 m  3:44.58   
40  214  Eriksson Saga  2003  SK LAXEN    25 m  3:45.36   
41  234  Johansson Alba Losada  2002  SK LAXEN    25 m  3:48.19   
42  298  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE    25 m  3:49.85   
43  401  Fagerström Moa  2003  SK STIMMET    25 m  3:52.97   
44  420  Olausson Lina  2002  TROLLHÄTTA    25 m  3:56.30   
45  197  Allard Elicia  2005  SK LAXEN    25 m  4:01.10   
46  422  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA    25 m  4:08.87   
47  176  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA    25 m  4:09.52  RES 
48  99  Öjersson Tove  2005  SK GÖTENE    50 m  4:12.57  RES 
49  259  Pålsson Emilia  2005  SK LAXEN    25 m  4:14.39  RES 
50  97  Ankarin Älwa  2005  SK GÖTENE    50 m  4:18.60  RES 
51  47  Brinkmo Nathalie  2004  ALE    50 m    RES 
52  48  Holmberg Anna  2005  ALE    50 m    RES 
53  49  Nyberg Nathalie  2003  ALE    50 m    RES 
54  50  Thonander Olivia  2005  ALE    50 m    RES 
55  167  Eliasson Thowe  2006  LANDSKRONA    50 m    RES 
56  189  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA    50 m    RES 
57  238  Kalitta Filippa  2004  SK LAXEN    50 m    RES 
58  263  Reljanovic Nikita  2004  SK LAXEN    50 m    RES 
59  269  Strandh Annielle  2003  SK LAXEN    50 m    RES 
60  279  Wollentz Andrea  2004  SK LAXEN    50 m    RES 
61  340  Orban Kristina  2004  MKK    50 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2017 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:34 
 
20_S
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
73  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG    25 m  1:04.07   
70  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG    25 m  1:07.03   
54  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG    25 m  1:08.43   
435  Olausson Zacharias  2000  VARBERG    25 m  1:10.00   
181  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA    25 m  1:10.05   
143  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV    25 m  1:10.84   
111  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING    25 m  1:11.44   
226  Hero Walter  2002  SK LAXEN    25 m  1:11.85   
334  Lennartsson Hugo  2004  MKK    25 m  1:13.88   
10  314  Andrén Axel  2001  MKK    25 m  1:14.51   
11  325  Ghidini Simon  2001  MKK    25 m  1:14.69   
12  130  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA    25 m  1:14.78   
13  323  Falk David  2003  MKK    25 m  1:15.06   
14  32  Ates Birkan  2002  SS DELFIN    25 m  1:15.29   
15  101  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING    25 m  1:15.32   
16  193  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA    25 m  1:15.50   
17  211  Do Nam  2001  SK LAXEN    25 m  1:15.54   
18  145  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV    25 m  1:15.93   
19  65  Lemos Thaler Alexander  2000  ELFSBORG    25 m  1:16.20   
20  317  Beckman Bo  2002  MKK    25 m  1:16.21   
21  63  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG    25 m  1:16.34   
22  503  Nilsson Johan  2001  ÄLMHULT    50 m  1:16.51   
23  94  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING    25 m  1:16.82   
24  376  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON    25 m  1:16.92   
25  136  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV    25 m  1:17.89   
26  76  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG    25 m  1:18.33   
27  23  Storberg Carl  2002  FALKENBERG    25 m  1:18.39   
28  210  Björkman Edward  2002  SK LAXEN    25 m  1:18.53   
29  302  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE    25 m  1:18.69   
30  372  Henriksson Joel  2003  POSEIDON    25 m  1:18.83   
31  163  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA    25 m  1:19.26   
32  304  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE    25 m  1:19.45   
33  377  Li Daniel  2002  POSEIDON    25 m  1:19.46   
34  441  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N    25 m  1:19.96   
35  208  Bjärudd Ludwig  2001  SK LAXEN    25 m  1:20.97   
36  488  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS    25 m  1:21.08   
37  349  Strömland Jakob  2003  MKK    25 m  1:21.12   
38  403  Johansson Robin  2000  SK STIMMET    25 m  1:21.13   
39  346  Schildt Samuel  2000  MKK    25 m  1:21.24   
40  344  Romare Douglas  2001  MKK    25 m  1:21.36   
41  10  Ettberger Martin  2001  FALKENBERG    25 m  1:21.64   
42  60  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG    25 m  1:21.88   
43  328  Hagerström Tim  1999  MKK    25 m  1:21.89   
44  Andersson Dennis  2001  FALKENBERG    25 m  1:22.49   
45  288  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE    25 m  1:22.87   
46  237  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN    25 m  1:22.91   
47  332  Kulagowski Alexander  2002  MKK    25 m  1:23.15   
48  131  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA    25 m  1:24.23   
49  22  Rehn Mats  2002  FALKENBERG    25 m  1:24.68   
50  442