Program för Nordea Open Karlshamn
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
Nordea Open 2017 |
|
Utskriftsdatum |
08 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlshamn |
|
Utskriftstid |
14:57 |
|
|
Arrangör |
Karlshamns simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Damer |
Finaler (15) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
132 |
3 |
Elsa Mander |
2004 |
BH6804 |
KSLS |
|
25m |
|
157 |
4 |
Isa Gunnarsson |
2008 |
AE4208 |
RONNEBY SS |
|
25m |
|
161 |
5 |
Alma Olofsson |
2007 |
AF7607 |
RONNEBY SS |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
Ebba Franke |
2006 |
BB8606 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:54.38 |
151 |
3 |
Nåva Packalen Åkerblom |
2007 |
AN3607 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:50.02 |
149 |
4 |
Nellie Lindell |
2006 |
BB8206 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:44.99 |
63 |
5 |
Erza Hasani |
2007 |
AA7807 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:45.63 |
62 |
6 |
Emma Hansson |
2006 |
AI7806 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:53.42 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
2 |
Marie Svensson |
2005 |
AY0405 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:42.59 |
135 |
3 |
Ellie Petersson |
2005 |
BF1405 |
KSLS |
|
25m |
1:41.01 |
131 |
4 |
Ida Lund |
2006 |
AS7806 |
KSLS |
|
25m |
1:35.49 |
156 |
5 |
Alva Gunnarsson |
2006 |
AG2806 |
RONNEBY SS |
|
50m |
1:36.91 |
52 |
6 |
Tilda Hildingsson |
2004 |
BU2804 |
BROMÖLLA |
|
25m |
1:41.51 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
Anna Hakobyan |
2006 |
AP4606 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:34.98 |
59 |
3 |
Elin Dahl |
2003 |
AX8403 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:32.81 |
117 |
4 |
Aisha Bolin |
2005 |
BF3205 |
KSLS |
|
25m |
1:30.69 |
154 |
5 |
Julia Andersson |
2007 |
AH2407 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:31.53 |
127 |
6 |
Novalie Gulin |
2006 |
AS9806 |
KSLS |
|
25m |
1:34.19 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
2 |
Hanne Nielsen |
2006 |
BB6206 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:30.56 |
121 |
3 |
Ana Corluka |
2006 |
AS5806 |
KSLS |
|
25m |
1:28.40 |
48 |
4 |
Liv Persson |
2004 |
BK5604 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:27.93 |
26 |
5 |
Sandra Barisic |
2005 |
BJ3405 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:28.11 |
118 |
6 |
Emina Bolin |
2005 |
BF2205 |
KSLS |
|
25m |
1:30.46 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
2 |
Vilma Fransson |
2004 |
AG2204 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:26.43 |
109 |
3 |
Bodil Zettervall |
2007 |
AB4607 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:25.48 |
150 |
4 |
Emmalina Ottosson |
2005 |
AP3405 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:24.10 |
76 |
5 |
Selma Argenius |
2006 |
AC1806 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:25.14 |
128 |
6 |
Johanna Gustafsson |
2005 |
BI3205 |
KSLS |
|
25m |
1:26.16 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
Elsa Bergelin |
2004 |
AH0204 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:23.70 |
147 |
3 |
Beatrice Andersson |
2005 |
BB3205 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:23.58 |
152 |
4 |
Emilia Pålsson |
2005 |
BB1405 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:20.69 |
119 |
5 |
Alice Carlqvist-Seger |
2004 |
AJ9404 |
KSLS |
|
25m |
1:20.94 |
53 |
6 |
Nova Johansson |
2005 |
AM2405 |
BROMÖLLA |
|
25m |
1:23.64 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
142 |
2 |
Emma Widerfors |
2005 |
AQ2205 |
KSLS |
|
25m |
1:20.61 |
141 |
3 |
Isabella Wahlund |
2006 |
AT9406 |
KSLS |
|
25m |
1:19.91 |
158 |
4 |
Disa Knutsson |
2002 |
BV7802 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:17.75 |
34 |
5 |
Olivia Laaksonen |
2006 |
AO5606 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:19.35 |
2 |
6 |
Vicky Luc |
2007 |
AJ6607 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:19.93 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
Linnea Ranvert |
2005 |
AC4605 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:17.58 |
136 |
3 |
Elly Petersson |
2005 |
AU5805 |
KSLS |
|
25m |
1:16.07 |
71 |
4 |
Sigrid Lundström |
2003 |
AB9403 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:13.52 |
77 |
5 |
Sigrid Argenius |
2003 |
BL1803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:15.78 |
84 |
6 |
Nea Gerdstigen |
2002 |
BS0602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:16.24 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
2 |
Isabel Holst Jonsson |
2003 |
AQ2203 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:12.85 |
8 |
3 |
Maja Fling |
2001 |
BF9601 |
KSLS |
|
25m |
1:12.21 |
18 |
4 |
Astrid Olsson |
2002 |
AA0802 |
KSLS |
|
25m |
1:09.89 |
50 |
5 |
Tindra Åkerblom |
2003 |
AH7603 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:10.55 |
47 |
6 |
Thea Lindman |
2003 |
AC8203 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:12.62 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
Alexandra Petersen |
2003 |
AC1803 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:09.68 |
11 |
3 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
AX2203 |
KSLS |
|
50m |
1:07.64 |
95 |
4 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:05.64 |
10 |
5 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
AW9603 |
KSLS |
|
25m |
1:06.71 |
81 |
6 |
Vera Blom |
2003 |
AL5603 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:09.56 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 12 (15) (11 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
2 |
Maja Ljungdahl |
2006 |
AO9606 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:19.32 |
40 |
3 |
Isa Persson |
2006 |
AO4806 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:17.82 |
97 |
4 |
Lovisa Nilsson |
2006 |
AA0606 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:11.83 |
126 |
5 |
Alice Gulin |
2006 |
AT3206 |
KSLS |
|
25m |
1:16.22 |
148 |
6 |
Stina Holmqvist |
2006 |
AO6606 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:18.46 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 13 (15) (12 - 13 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
Liv Axelsson |
2005 |
AP9805 |
KSLS |
|
25m |
1:14.00 |
88 |
3 |
Filippa Hansson |
2004 |
AD8804 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:12.45 |
168 |
4 |
Siri Linden |
2005 |
AF2205 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:03.45 |
87 |
5 |
Thea Greco |
2004 |
AA4604 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:08.13 |
162 |
6 |
Myra Ramström-Andersson |
2005 |
AC3605 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:13.67 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 14 (15) (14 - 15 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
167 |
2 |
Tove Linden |
2002 |
AH8702 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:05.49 |
101 |
3 |
Tuva Pålsson |
2003 |
AC8803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:03.27 |
102 |
4 |
Ella Simander |
2002 |
AU4802 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:01.91 |
23 |
5 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
25m |
1:03.17 |
17 |
6 |
Saga Nyborg |
2003 |
AK9603 |
KSLS |
|
25m |
1:03.28 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 15 (15) (16 - 99 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
Auste Ziuznyte |
2001 |
BW6801 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:07.70 |
93 |
3 |
Emma Ljungkranz |
2001 |
AR7401 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:03.68 |
9 |
4 |
Linnéa Högberg |
1999 |
BI5899 |
KSLS |
|
25m |
1:02.31 |
13 |
5 |
Amanda Modig |
1999 |
AJ5499 |
KSLS |
|
25m |
1:02.48 |
106 |
6 |
Sanna Westerberg |
1998 |
AP9898 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:05.92 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
08 oktober 2017 |
Licensierad till: Karlshamns Simklubb |
Utskriftstid |
14:57 |
|