2019-10-23   03:16:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017, Eriksdal

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:28   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
943  Simon Brouzell  2003  AX3103  SS04    25m   
1105  Samir Haidari  2003  AW9703  BOTK-RÖNN    25m   
1106  Jakob Khaytan  2003  AX6503  BOTK-RÖNN    25m   
               
               
               
  10               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
904  Emanuel Hjälm  2002  AV2702  SPIF SF    25m  1:58.43 
999  Samuel Nilsson  2003  AR9703  TÄBY SIM    25m  1:45.44 
750  Nicolas Jernberg  2001  AU4301  ÄLVSJÖ AIK    25m  1:42.04 
950  Oskar Fridsell  2003  AS7503  SS04    50m  1:37.79 
1107  Mattias Moreno  2002  AX5302  BOTK-RÖNN    25m  1:37.80 
888  Sami Alzghoul  2004  AD3904  SPIF SF    25m  1:45.28 
843  Jan Salentin  2004  AT2104  SK NEPTUN    25m  1:48.12 
               
  10               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
1027  Simon Brunn  2004  AH9704  TYRESÖ SS    25m  1:34.75 
1017  Edward Tarish  2003  AX9703  TÄBY SIM    25m  1:34.27 
1058  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  1:33.32 
897  Erik Falk  2003  AL0103  SPIF SF    25m  1:32.65 
756  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    25m  1:33.27 
898  Emil Frisendahl  2003  AV8303  SPIF SF    25m  1:34.26 
954  Sacke Jantunen  2001  AV4301  SS04    25m  1:34.58 
971  Kalle Voigt  2001  AK8901  SS04    25m  1:35.39 
  10               

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
993  Albin Kappling  2003  AS2503  TÄBY SIM    25m  1:31.73 
932  David Stålmarck  2001  AI4701  SPIF SF    25m  1:31.57 
974  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    25m  1:31.27 
923  Adam Njegovanovic  2003  AW5703  SPIF SF    50m  1:28.93 
946  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    25m  1:29.70 
899  Daniel Gnalin  2003  AR7303  SPIF SF    25m  1:31.55 
748  Pijus Guvenius  2003  AO0303  ÄLVSJÖ AIK    25m  1:31.71 
996  Karl Lingham  2002  AM0502  TÄBY SIM    25m  1:32.01 
  10               

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
977  David Alonso  2003  AS6703  TÄBY SIM    25m  1:26.33 
825  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    25m  1:26.09 
834  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    25m  1:25.23 
1052  Viktor Karell  2003  AF7103  NORRTÄLJE    25m  1:24.27 
1111  Isak Wallström-Blomgren  2003  aq9303  SK NEPTUN    25m  1:25.19 
835  Hjalmar Mueller  2004  AR8104  SK NEPTUN    25m  1:25.34 
934  Marcus Thune  2001  AJ2101  SPIF SF    25m  1:26.22 
927  Oliver Rasool  2003  AI0103  SPIF SF    50m  1:26.71 
  10               

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
1081  Noah Stenström  2000  AX4300  LIDINGÖ SK    25m  1:23.72 
1008  Isac Rune  2003  AM9503  TÄBY SIM    25m  1:22.87 
1013  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    25m  1:22.41 
1042  Niklas Steinholtz  2000  AK4100  TYRESÖ SS    25m  1:19.76 
868  Otto Lundberg  2003  AM8103  SKK    25m  1:21.37 
922  Gustav Niring  2004  AE6304  SPIF SF    25m  1:22.57 
1021  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    25m  1:23.64 
1012  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    25m  1:23.86 
  10               

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
880  Linus Thörn  2002  AN6102  SKK    25m  1:18.64 
1004  Isac Persson Taylor  2003  AE6903  TÄBY SIM    25m  1:17.97 
998  Wilhelm Muzikants  2001  AJ2901  TÄBY SIM    25m  1:15.70 
930  Alexandr Sidorov  2002  AN5702  SPIF SF    25m  1:14.66 
1006  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    25m  1:15.44 
883  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    25m  1:16.44 
967  Douglas Reuterskiöld  2002  AM1302  SS04    25m  1:18.15 
905  Sebastian Johansson  2003  AD0903  SPIF SF    25m  1:19.56 
  10               

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
892  Kenzo Buchli  2000  AL0700  SPIF SF    25m  1:12.46 
963  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    25m  1:11.27 
852  Olof Askling  1999  AM7799  SKK    25m  1:09.43 
832  Morgan Martinsson  2001  AN1701  SK NEPTUN    25m  1:08.20 
755  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    25m  1:08.92 
1110  Algot Lindwall  2002  aj4102  TYRESÖ SS    25m  1:09.78 
920  Tyrone Nilsson-Deya  2001  AS7901  SPIF SF    25m  1:12.08 
1053  Adam Karlsson  2000  AK5900  NORRTÄLJE    25m  1:12.61 
  10               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 januari 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner