2019-10-14   18:59:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017, Eriksdal

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:29   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
1104  Elsa Axvik Reutergårdh  2004  BA5404  BOTK-RÖNN    25m   
984  Emilia Forsberg  2003  BN9203  TÄBY SIM    25m   
926  Iza Ramså Ness  2003  BG5203  SPIF SF    25m   
752  Elsa Wennerstrand  2004  BL1604  ÄLVSJÖ AIK    25m   
               
               
  10               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
966  Alexandra Reiman  2002  BS9602  SS04    25m   
914  Sofia Lindqvist  2004  BK3404  SPIF SF    25m   
842  Maja Rehn  2004  AP4804  SK NEPTUN    25m   
915  Ida Lindström  2004  BK1404  SPIF SF    25m   
799  Agnes Behrenfeldt  2004  AP9604  SK NEPTUN    25m   
743  Deborah Araya  2002  BU9802  ÄLVSJÖ AIK    25m   
924  Nicole Papachristou  2003  AW4203  SPIF SF    25m   
857  Victoria Danielsson  2002  BP6802  SKK    25m   
  10               

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
846  Clara Unden  2004  AW6404  SK NEPTUN    25m   
1009  Esther Rydbeck Nordén  2001  BN8801  TÄBY SIM    25m   
1016  Nina Takolander  2003  AX0803  TÄBY SIM    25m   
901  Penelope Gomez Rojas  2003  BQ2603  SPIF SF    25m   
808  Li Elveskog  2004  AW0604  SK NEPTUN    25m   
925  Josefin Pettersson  2002  BX2802  SPIF SF    25m   
1031  Ebba Hedman  2003  BL3203  TYRESÖ SS    25m   
893  Leia Bäckström  2004  BT4804  SPIF SF    25m   
  10               

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
913  Matilda Lindqvist  2004  BK9204  SPIF SF    25m   
827  Alice Litterfeldt  2003  AZ3803  SK NEPTUN    25m  3:58.58 
858  Klara Eklöf  2002  AH2202  SKK    25m  3:45.19 
749  Amna Hojlas  2002  BS2602  ÄLVSJÖ AIK    25m  3:39.00 
960  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    25m  3:43.96 
1108  Ida Nygren  2004  BL2404  BOTK-RÖNN    25m  3:57.78 
746  Stella Brinne Roos  2004  BG0204  ÄLVSJÖ AIK    25m   
969  Ida Rudin  2001  AO5801  SS04    25m   
  10               

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
830  Elsa Lövquist  2004  BD6604  SK NEPTUN    25m  3:29.04 
867  Maya Levin  2004  AN3204  SKK    25m  3:22.15 
952  Rebecka Ishaq  2003  AY8403  SS04    25m  3:20.93 
994  Anna Ladis  2001  BH7801  TÄBY SIM    50m  3:17.00 
935  Emma Thur  2004  AR1804  SPIF SF    25m  3:20.52 
987  Saga Grindberg  2003  AX5603  TÄBY SIM    25m  3:20.98 
838  Penny Pettersdotter Wenster  2004  BM3404  SK NEPTUN    25m  3:27.00 
822  Else Jomaa  2004  AK1204  SK NEPTUN    25m  3:38.48 
  10               

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
945  Lisa Candelius  2003  AT9803  SS04    25m  3:16.64 
889  Maria Bang  2003  BE8803  SPIF SF    25m  3:12.29 
1026  Sofia Björkman  2002  AL8802  TYRESÖ SS    25m  3:11.21 
805  Elsa Djuphammar  2003  AU0403  SK NEPTUN    25m  3:04.90 
1024  Sofie Back  1999  AU0699  TYRESÖ SS    25m  3:08.82 
849  Hedda Wallberg  2003  AU9203  SK NEPTUN    25m  3:11.29 
958  Emilia Long  2004  AO0204  SS04    25m  3:14.54 
1037  Emma Parsons  2002  BF8802  TYRESÖ SS    25m  3:16.90 
  10               

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
747  Sophie Dellmark  2001  AO8801  ÄLVSJÖ AIK    25m  3:03.32 
862  Julia Gunneriusson  2002  AX7402  SKK    25m  3:01.29 
803  Isabelle Brodd  2003  AU4803  SK NEPTUN    25m  3:01.05 
937  Tova Wagenius  2001  BK9801  SPIF SF    25m  3:00.42 
1010  Malin Sangfelt  2001  AC3801  TÄBY SIM    25m  3:00.83 
891  Vinona Bothe  1999  BN6899  SPIF SF    25m  3:01.21 
856  Hilma Brunnberg  2003  BI0603  SKK    25m  3:02.49 
933  Emelie Söderström  2003  AW5203  SPIF SF    25m  3:03.51 
  10               

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
985  Ingrid Franks  2003  AT5603  TÄBY SIM    25m  2:58.75 
1018  Maria Tavemark  2001  BA9601  TÄBY SIM    25m  2:57.90 
907  Paola Kylberg  2002  AV6602  SPIF SF    25m  2:56.63 
1084  Cecilia Viberg  2003  AU1603  LIDINGÖ SK    25m  2:55.41 
875  Nora Segerström  2002  BM0802  SKK    25m  2:56.06 
955  Sofia Karls  2002  AH7202  SS04    25m  2:57.12 
995  Izabelle Lindberg  2003  AX6603  TÄBY SIM    25m  2:58.39 
764  Linnea Wall  2001  AV1601  JÄRFÄLLA S    25m  2:59.85 
  10               

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
844  Elma Starrost  2002  AN4202  SK NEPTUN    25m  2:53.50 
757  Emma Hansson  2002  AQ9602  JÄRFÄLLA S    25m  2:48.61 
823  Nora Jomaa  1999  AW7499  SK NEPTUN    25m  2:45.32 
902  Lea Granert  2001  BQ1401  SPIF SF    25m  2:38.59 
982  Embla Börjesson  2002  AZ1802  TÄBY SIM    25m  2:44.50 
989  Smilla Hedlund  2001  BH5801  TÄBY SIM    25m  2:48.53 
819  Alva Hagström  2003  AU1203  SK NEPTUN    25m  2:52.22 
870  Smilla Lönnberg  2001  AQ0801  SKK    25m  2:54.89 
  10               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 januari 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner