2019-10-21   16:02:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017, Eriksdal

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:13   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
869  Elmer Luttropp Gedda  2004    SKK    25m   
872  Erik Pettersson  2002  AP2302  SKK    25m   
1107  Mattias Moreno  2002  AX5302  BOTK-RÖNN    25m   
               
               
               
  10               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
1051  Oscar Broström  2002  AX8502  NORRTÄLJE    25m  3:12.82 
923  Adam Njegovanovic  2003  AW5703  SPIF SF    25m  3:04.60 
904  Emanuel Hjälm  2002  AV2702  SPIF SF    25m  2:59.44 
888  Sami Alzghoul  2004  AD3904  SPIF SF    25m  2:56.33 
946  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    25m  2:57.71 
1096  Robin Serti  2001  AS4501  BOTK-RÖNN    25m  3:00.41 
1105  Samir Haidari  2003  AW9703  BOTK-RÖNN    25m  3:11.65 
1034  Love Lundvall  2004  AK8504  TYRESÖ SS    25m  3:16.24 
  10               

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
1012  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    50m  2:47.99 
1017  Edward Tarish  2003  AX9703  TÄBY SIM    25m  2:46.14 
1008  Isac Rune  2003  AM9503  TÄBY SIM    25m  2:44.76 
999  Samuel Nilsson  2003  AR9703  TÄBY SIM    25m  2:43.00 
943  Simon Brouzell  2003  AX3103  SS04    25m  2:43.49 
898  Emil Frisendahl  2003  AV8303  SPIF SF    25m  2:44.87 
1089  Juan Esbjörnsson  2002  AQ6902  BOTK-RÖNN    25m  2:46.81 
809  Oscar Engström  2004  AR4504  SK NEPTUN    25m  2:55.51 
  10               

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
1086  Erik Agnorelli  2001  AX5101  BOTK-RÖNN    25m  2:41.77 
900  Jakob Gnalin  2003  AR8303  SPIF SF    25m  2:39.22 
899  Daniel Gnalin  2003  AR7303  SPIF SF    25m  2:38.04 
1027  Simon Brunn  2004  AH9704  TYRESÖ SS    25m  2:36.48 
843  Jan Salentin  2004  AT2104  SK NEPTUN    25m  2:36.64 
1035  Tim Lundwall  2001  AP7301  TYRESÖ SS    25m  2:38.95 
954  Sacke Jantunen  2001  AV4301  SS04    25m  2:39.62 
748  Pijus Guvenius  2003  AO0303  ÄLVSJÖ AIK    25m  2:42.34 
  10               

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
1091  Marcus Hedlund  2002  AT1902  BOTK-RÖNN    25m  2:33.96 
750  Nicolas Jernberg  2001  AU4301  ÄLVSJÖ AIK    25m  2:33.16 
1077  Fredrik Hasselberg  2001  AY8101  LIDINGÖ SK    25m  2:32.51 
835  Hjalmar Mueller  2004  AR8104  SK NEPTUN    25m  2:32.16 
1075  Johannes Fällgren  2002  AP1102  LIDINGÖ SK    25m  2:32.38 
831  Morris Martin  2004  AH0504  SK NEPTUN    25m  2:32.66 
974  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    25m  2:33.37 
897  Erik Falk  2003  AL0103  SPIF SF    25m  2:34.87 
  10               

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
957  Marcus Larsson  2003  AM0903  SS04    25m  2:30.13 
980  Alexander Bergström  2002  AP2502  TÄBY SIM    25m  2:24.71 
896  Alexander Dimitriou  2000  AQ6900  SPIF SF    25m  2:19.33 
1111  Isak Wallström-Blomgren  2003  aq9303  SK NEPTUN    25m  2:18.95 
1013  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    25m  2:19.19 
1058  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  2:22.24 
929  Hugo Seemann  2003  AT0703  SPIF SF    25m  2:29.09 
996  Karl Lingham  2002  AM0502  TÄBY SIM    25m  2:30.93 
  10               

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
834  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    25m  2:17.74 
1042  Niklas Steinholtz  2000  AK4100  TYRESÖ SS    25m  2:16.22 
832  Morgan Martinsson  2001  AN1701  SK NEPTUN    25m  2:15.14 
880  Linus Thörn  2002  AN6102  SKK    25m  2:13.51 
967  Douglas Reuterskiöld  2002  AM1302  SS04    25m  2:14.87 
1050  Gustav Andersson  2001  AK2301  NORRTÄLJE    25m  2:16.20 
1021  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    25m  2:17.61 
1029  Shane Falk  2002  AP8502  TYRESÖ SS    25m  2:18.75 
  10               

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
756  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    25m  2:13.38 
920  Tyrone Nilsson-Deya  2001  AS7901  SPIF SF    25m  2:12.60 
797  Felix Andersson  2002  AC4502  SK NEPTUN    25m  2:12.06 
852  Olof Askling  1999  AM7799  SKK    25m  2:10.25 
1007  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    25m  2:11.80 
892  Kenzo Buchli  2000  AL0700  SPIF SF    25m  2:12.17 
930  Alexandr Sidorov  2002  AN5702  SPIF SF    25m  2:12.83 
868  Otto Lundberg  2003  AM8103  SKK    25m  2:13.43 
  10               

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
1053  Adam Karlsson  2000  AK5900  NORRTÄLJE    25m  2:08.96 
953  Leo Jakobsson  2002  AG4302  SS04    25m  2:07.37 
1038  Philip Parsons  1999  AJ8199  TYRESÖ SS    25m  2:06.13 
755  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    25m  2:01.25 
861  Emil Gunneriusson  2000  AJ4100  SKK    25m  2:05.43 
963  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    25m  2:07.14 
825  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    25m  2:08.69 
1093  Alexander Koufakis  2000  AM8100  BOTK-RÖNN    25m  2:09.78 
  10               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner