2019-10-15   19:48:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017, Eriksdal

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:33   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
 
Gren 8, 200m Medley Damer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
1044  Filippa Tottie-Håkansson  2003  AX9803  TYRESÖ SS    25m   
1083  Tuva Walnum  2003  CA6403  LIDINGÖ SK    25m   
827  Alice Litterfeldt  2003  AZ3803  SK NEPTUN    25m   
1037  Emma Parsons  2002  BF8802  TYRESÖ SS    25m   
               
               
  10               

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
749  Amna Hojlas  2002  BS2602  ÄLVSJÖ AIK    25m   
743  Deborah Araya  2002  BU9802  ÄLVSJÖ AIK    25m  3:54.13 
1108  Ida Nygren  2004  BL2404  BOTK-RÖNN    25m  3:44.72 
842  Maja Rehn  2004  AP4804  SK NEPTUN    25m  3:39.17 
911  Alma Lilljequist  2004  BV5404  SPIF SF    25m  3:40.27 
894  Khulan Chinbat  2004  BS1804  SPIF SF    25m  3:47.06 
1104  Elsa Axvik Reutergårdh  2004  BA5404  BOTK-RÖNN    25m  3:55.78 
1078  Lovisa Klingberg  2004  BR7604  LIDINGÖ SK    25m   
  10               

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
893  Leia Bäckström  2004  BT4804  SPIF SF    25m  3:34.42 
1076  Elin Glifberg  2004  AW4804  LIDINGÖ SK    25m  3:29.10 
801  Annie Birtner  2004  BN6204  SK NEPTUN    25m  3:24.52 
926  Iza Ramså Ness  2003  BG5203  SPIF SF    25m  3:21.02 
1074  Eleonora Engström  2004  AR9404  LIDINGÖ SK    25m  3:21.46 
913  Matilda Lindqvist  2004  BK9204  SPIF SF    25m  3:25.85 
925  Josefin Pettersson  2002  BX2802  SPIF SF    25m  3:31.81 
901  Penelope Gomez Rojas  2003  BQ2603  SPIF SF    50m  3:37.45 
  10               

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
924  Nicole Papachristou  2003  AW4203  SPIF SF    50m  3:19.88 
1005  Kore Danaë Plunkett  2003  AX1803  TÄBY SIM    25m  3:15.86 
935  Emma Thur  2004  AR1804  SPIF SF    25m  3:12.53 
1071  Hanna Carlberg  2003  BF1803  LIDINGÖ SK    25m  3:10.67 
746  Stella Brinne Roos  2004  BG0204  ÄLVSJÖ AIK    25m  3:12.06 
915  Ida Lindström  2004  BK1404  SPIF SF    25m  3:14.88 
808  Li Elveskog  2004  AW0604  SK NEPTUN    25m  3:18.72 
914  Sofia Lindqvist  2004  BK3404  SPIF SF    25m  3:19.90 
  10               

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
958  Emilia Long  2004  AO0204  SS04    25m  3:07.22 
799  Agnes Behrenfeldt  2004  AP9604  SK NEPTUN    25m  3:06.50 
838  Penny Pettersdotter Wenster  2004  BM3404  SK NEPTUN    25m  3:04.99 
866  Sara Kärvestedt  2003  AO0403  SKK    25m  3:03.35 
850  Embla Wihk  2002  BD9602  SK NEPTUN    25m  3:03.52 
854  Emma Björkman  2004  AW2404  SKK    25m  3:05.69 
822  Else Jomaa  2004  AK1204  SK NEPTUN    25m  3:06.87 
867  Maya Levin  2004  AN3204  SKK    25m  3:08.33 
  10               

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
847  Ella Wahlman  2003  BL5403  SK NEPTUN    25m  3:02.60 
1033  Emelie Lindholm  2003  AL6403  TYRESÖ SS    25m  3:01.36 
830  Elsa Lövquist  2004  BD6604  SK NEPTUN    25m  2:59.55 
928  Heidi Saluveer  2003  AM5303  SPIF SF    25m  2:58.88 
970  Naomi Sterling  2002  BN1402  SS04    25m  2:59.07 
987  Saga Grindberg  2003  AX5603  TÄBY SIM    25m  2:59.89 
908  Hjördis Köhler  2001  BM6401  SPIF SF    25m  3:01.82 
981  Emelie Bergvall  2003  BC4603  TÄBY SIM    25m  3:02.99 
  10               

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
803  Isabelle Brodd  2003  AU4803  SK NEPTUN    25m  2:58.67 
752  Elsa Wennerstrand  2004  BL1604  ÄLVSJÖ AIK    25m  2:57.85 
978  Elin Andersson  2003  BG0803  TÄBY SIM    25m  2:55.92 
814  Lova Gottberg  2003  BH5403  SK NEPTUN    25m  2:55.08 
962  Elvira Montes  2004  AS3804  SS04    25m  2:55.53 
1026  Sofia Björkman  2002  AL8802  TYRESÖ SS    25m  2:56.48 
1055  Emma Pettersson  2001  AV2201  NORRTÄLJE    25m  2:58.09 
1016  Nina Takolander  2003  AX0803  TÄBY SIM    25m  2:58.72 
  10               

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
937  Tova Wagenius  2001  BK9801  SPIF SF    25m  2:53.46 
940  Therese Baltzarsson  2001  AE5201  SS04    25m  2:52.89 
876  Siri Selander  1999  AU1899  SKK    50m  2:51.54 
856  Hilma Brunnberg  2003  BI0603  SKK    25m  2:51.22 
862  Julia Gunneriusson  2002  AX7402  SKK    25m  2:51.35 
1018  Maria Tavemark  2001  BA9601  TÄBY SIM    25m  2:52.80 
933  Emelie Söderström  2003  AW5203  SPIF SF    25m  2:53.03 
816  Maja Gunnarson  2003  BY5603  SK NEPTUN    25m  2:53.76 
  10               

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
817  Linnea Gyllberg  2000  AL4800  SK NEPTUN    25m  2:50.75 
1082  Josefine Torell  2002  BD0402  LIDINGÖ SK    25m  2:49.67 
890  Ljuba Berg  2000  BH4400  SPIF SF    25m  2:48.91 
994  Anna Ladis  2001  BH7801  TÄBY SIM    25m  2:48.59 
858  Klara Eklöf  2002  AH2202  SKK    50m  2:48.68 
747  Sophie Dellmark  2001  AO8801  ÄLVSJÖ AIK    25m  2:49.13 
1024  Sofie Back  1999  AU0699  TYRESÖ SS    25m  2:50.41 
921  Cornelia Niring  2002  AY3202  SPIF SF    25m  2:51.17 
  10               

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
849  Hedda Wallberg  2003  AU9203  SK NEPTUN    25m  2:47.92 
884  Hanna Åsbrink  2002  AX4602  SKK    25m  2:46.91 
859  Ella Engelgren  2004  AM9804  SKK    25m  2:46.43 
886  Alice Albinzon  2000  AY1200  SPIF SF    25m  2:45.95 
989  Smilla Hedlund  2001  BH5801  TÄBY SIM    25m  2:46.36 
955  Sofia Karls  2002  AH7202  SS04    25m  2:46.56 
1054  Amanda Malmsten  2000  AT8600  NORRTÄLJE    25m  2:47.82 
857  Victoria Danielsson  2002  BP6802  SKK    50m  2:48.29 
  10               

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
764  Linnea Wall  2001  AV1601  JÄRFÄLLA S    25m  2:45.77 
805  Elsa Djuphammar  2003  AU0403  SK NEPTUN    25m  2:45.60 
758  Cassandra Larsson  2000  AR5600  JÄRFÄLLA S    25m  2:45.06 
881  Liv Tibblin Wahnberg  2002  AX5602  SKK    25m  2:44.75 
812  Madicken Eriksson  2003  AX8203  SK NEPTUN    25m  2:44.82 
800  Amanda Bekkewold  2001  BM3401  SK NEPTUN    25m  2:45.43 
819  Alva Hagström  2003  AU1203  SK NEPTUN    25m  2:45.74 
985  Ingrid Franks  2003  AT5603  TÄBY SIM    25m  2:45.90 
  10               

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
1084  Cecilia Viberg  2003  AU1603  LIDINGÖ SK    25m  2:44.34 
820  Vendela Hillström  2003  AW5803  SK NEPTUN    25m  2:43.89 
875  Nora Segerström  2002  BM0802  SKK    25m  2:43.25 
960  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    25m  2:42.62 
995  Izabelle Lindberg  2003  AX6603  TÄBY SIM    25m  2:43.00 
761  Lilly Lundgren  2002  AC7402  JÄRFÄLLA S    25m  2:43.42 
1010  Malin Sangfelt  2001  AC3801  TÄBY SIM    25m  2:43.99 
1023  Tea Angerfelt  2004  AJ7404  TYRESÖ SS    25m  2:44.57 
  10               

 
Heat 13 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
851  Klara Alte  2002  AX1602  SKK    25m  2:42.18 
991  Alexandra Jensen  2001  BG6801  TÄBY SIM    25m  2:42.04 
848  Anna Wainikka  2004  AP7804  SK NEPTUN    25m  2:41.64 
1014  Thilda Ström  2003  AT5803  TÄBY SIM    25m  2:40.80 
1009  Esther Rydbeck Nordén  2001  BN8801  TÄBY SIM    25m  2:41.12 
806  Lovisa Edman  2003  AU5203  SK NEPTUN    25m  2:41.66 
1001  Viktoria Nylund  2001  BD1801  TÄBY SIM    25m  2:42.07 
891  Vinona Bothe  1999  BN6899  SPIF SF    25m  2:42.23 
  10               

 
Heat 14 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
807  Filippa Ehn  2001  AP6201  SK NEPTUN    25m  2:39.88 
844  Elma Starrost  2002  AN4202  SK NEPTUN    25m  2:38.73 
878  Saga Skarin  2000  AP3400  SKK    25m  2:38.22 
760  Amanda Lindqvist  2002  AU6202  JÄRFÄLLA S    25m  2:37.13 
802  Sophie Bladin  2002  BF5202  SK NEPTUN    25m  2:38.01 
968  Henny Reuterskiöld  1999  BB1499  SS04    25m  2:38.50 
836  Freja Nordeman  2003  AU7203  SK NEPTUN    25m  2:39.44 
754  Sandra Bergerstam  2001  AI1401  JÄRFÄLLA S    25m  2:40.66 
  10               

 
Heat 15 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
887  Hermella Alem  2000  AK1600  SPIF SF    25m  2:36.53 
757  Emma Hansson  2002  AQ9602  JÄRFÄLLA S    25m  2:32.36 
870  Smilla Lönnberg  2001  AQ0801  SKK    25m  2:31.63 
829  Isa Lundgren Sonnergren  2004  AW5404  SK NEPTUN    25m  2:26.96 
871  Elsa Nordström  2001  AV9401  SKK    25m  2:30.71 
1003  Johanna Persson  2001  AY6601  TÄBY SIM    25m  2:32.28 
902  Lea Granert  2001  BQ1401  SPIF SF    25m  2:32.76 
860  Amanda Eriksson  2001  AH9801  SKK    50m  2:36.87 
  10               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner