2019-10-23   03:14:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017, Eriksdal

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

1_S
Gren 1, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
907  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  25 m  59.33   
1036  Olsson Sara  1999  TYRESÖ SS  AR6899  25 m  59.56   
829  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  25 m  1:00.15   
870  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  1:00.47   
979  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  25 m  1:00.79   
754  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  25 m  1:01.21   
817  Gyllberg Linnea  2000  SK NEPTUN  AL4800  25 m  1:01.96   
873  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  25 m  1:01.98   
938  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  25 m  1:02.15   
10  940  Baltzarsson Therese  2001  SS04  AE5201  25 m  1:02.16   
11  887  Alem Hermella  2000  SPIF SF  AK1600  25 m  1:02.27   
12  878  Skarin Saga  2000  SKK  AP3400  25 m  1:02.34   
13  982  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  1:02.49   
14  968  Reuterskiöld Henny  1999  SS04  BB1499  25 m  1:02.61   
15  860  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  1:02.69   
16  757  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  25 m  1:03.03   
17  871  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  1:03.08   
18  991  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  1:03.41   
19  875  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  25 m  1:03.65   
20  994  Ladis Anna  2001  TÄBY SIM  BH7801  25 m  1:03.72   
21  902  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  25 m  1:03.78   
22  1022  Alm Josefin  2001  TYRESÖ SS  AJ8201  25 m  1:03.78   
23  1010  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  25 m  1:04.17   
24  864  Gustafsson Rebecca  2003  SKK  AB5203  25 m  1:04.22   
25  1041  Sköld Vera  2001  TYRESÖ SS  AT2401  25 m  1:04.28   
26  1014  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  1:04.39   
27  759  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  AI7600  25 m  1:04.45   
28  848  Wainikka Anna  2004  SK NEPTUN  AP7804  25 m  1:04.48   
29  1025  Björkman Frida  1999  TYRESÖ SS  AU7499  25 m  1:04.51   
30  819  Hagström Alva  2003  SK NEPTUN  AU1203  25 m  1:04.59   
31  964  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  1:04.59   
32  761  Lundgren Lilly  2002  JÄRFÄLLA S  AC7402  25 m  1:04.69   
33  1032  Hultberg Pernilla  1999  TYRESÖ SS  AU8499  25 m  1:04.77   
34  858  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  1:04.78   
35  992  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  1:04.84   
36  1059  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  1:05.05   
37  1009  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  1:05.07   
38  798  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  25 m  1:05.17   
39  760  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  1:05.22   
40  1095  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  1:05.27   
41  763  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  25 m  1:05.36   
42  990  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  25 m  1:05.46   
43  960  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:05.47   
44  851  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  1:05.60   
45  807  Ehn Filippa  2001  SK NEPTUN  AP6201  25 m  1:05.72   
46  802  Bladin Sophie  2002  SK NEPTUN  BF5202  25 m  1:05.73   
47  857  Danielsson Victoria  2002  SKK  BP6802  25 m  1:05.83   
48  815  Grähs Elin  2004  SK NEPTUN  BD4204  25 m  1:06.14   
49  1082  Torell Josefine  2002  LIDINGÖ SK  BD0402  25 m  1:06.32   
50  1023  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  1:06.34   
51  764  Wall Linnea  2001  JÄRFÄLLA S  AV1601  25 m  1:06.38   
52  1090  Granholm Jemina  2002  BOTK-RÖNN  BB9802  25 m  1:06.38   
53  836  Nordeman Freja  2003  SK NEPTUN  AU7203  25 m  1:06.43   
54  928  Saluveer Heidi  2003  SPIF SF  AM5303  25 m  1:06.51   
55  806  Edman Lovisa  2003  SK NEPTUN  AU5203  25 m  1:06.52   
56  1024  Back Sofie  1999  TYRESÖ SS  AU0699  25 m  1:06.55   
57  747  Dellmark Sophie  2001  ÄLVSJÖ AIK  AO8801  25 m  1:06.59   
58  1001  Nylund Viktoria  2001  TÄBY SIM  BD1801  25 m  1:06.61   
59  1054  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:06.67   
60  881  Tibblin Wahnberg Liv  2002  SKK  AX5602  25 m  1:06.70   
61  844  Starrost Elma  2002  SK NEPTUN  AN4202  25 m  1:06.71   
62  1094  Larsson Johanna  1999  BOTK-RÖNN  BO9699  25 m  1:06.84   
63  810  Ericson Ella  2000  SK NEPTUN  BG9400  25 m  1:06.91   
64  820  Hillström Vendela  2003  SK NEPTUN  AW5803  25 m  1:06.92   
65  1046  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  25 m  1:07.14   
66  812  Eriksson Madicken  2003  SK NEPTUN  AX8203  25 m  1:07.16   
67  828  Lo Lindroos Ines  2003  SK NEPTUN  AV9403  25 m  1:07.41   
68  921  Niring Cornelia  2002  SPIF SF  AY3202  25 m  1:07.61   
69  805  Djuphammar Elsa  2003  SK NEPTUN  AU0403  25 m  1:07.78   
70  1039  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  1:07.80   
71  989  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  25 m  1:07.94   
72  800  Bekkewold Amanda  2001  SK NEPTUN  BM3401  50 m  1:07.95   
73  916  Mehari Hanna  2003  SPIF SF  AJ0203  25 m  1:08.02   
74  891  Bothe Vinona  1999  SPIF SF  BN6899  25 m  1:08.72   
75  845  Sundholm Erica  2002  SK NEPTUN  BO9202  25 m  1:08.87   
76  908  Köhler Hjördis  2001  SPIF SF  BM6401  25 m  1:08.89   
77  1070  Berglund Daniella  2002  LIDINGÖ SK  BB8402  25 m  1:08.97   
78  962  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  1:09.12   
79  975  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  25 m  1:09.13   
80  856  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  25 m  1:09.18   
81  1043  Stråhle Emma  2002  TYRESÖ SS  AI4802  25 m  1:09.20   
82  1097  Udell Alva  2003  BOTK-RÖNN  AO4603  25 m  1:09.25   
83  1011  Schubert Lisa  2001  TÄBY SIM  BA6601  25 m  1:09.27   
84  970  Sterling Naomi  2002  SS04  BN1402  25 m  1:09.36   
85  978  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  1:09.36   
86  945  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:09.57   
87  1088  Bengtsson Emilia  2001  BOTK-RÖNN  BA3601  25 m  1:09.68   
88  849  Wallberg Hedda  2003  SK NEPTUN  AU9203  25 m  1:09.80   
89  961  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  1:09.86   
90  1044  Tottie-Håkansson Filippa  2003  TYRESÖ SS  AX9803  25 m  1:09.98   
91  984  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  1:10.05   
92  948  Edlundh Jessica  2002  SS04  BC3402  25 m  1:10.54   
93  1016  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  25 m  1:10.63   
94  937  Wagenius Tova  2001  SPIF SF  BK9801  25 m  1:11.39   
95  1049  Öberg Wilma  2001  TYRESÖ SS  BG9201  25 m  1:11.77   
96  933  Söderström Emelie  2003  SPIF SF  AW5203  25 m  1:11.80   
97  850  Wihk Embla  2002  SK NEPTUN  BD9602  25 m  1:12.06   
98  854  Björkman Emma  2004  SKK  AW2404  25 m  1:12.21   
99  1026  Björkman Sofia  2002  TYRESÖ SS  AL8802  25 m  1:12.27   
100  1033  Lindholm Emelie  2003  TYRESÖ SS  AL6403  25 m  1:12.34   
101  1037  Parsons Emma  2002  TYRESÖ SS  BF8802  25 m  1:12.37   
102  867  Levin Maya  2004  SKK  AN3204  25 m  1:12.42   
103  752  Wennerstrand Elsa  2004  ÄLVSJÖ AIK  BL1604  25 m  1:12.84   
104  952  Ishaq Rebecka  2003  SS04  AY8403  25 m  1:12.95   
105  1055  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:13.08   
106  816  Gunnarson Maja  2003  SK NEPTUN  BY5603  25 m  1:13.28   
107  959  Lumby Jessen Benedicte  2003  SS04  BW5403  25 m  1:13.31   
108  847  Wahlman Ella  2003  SK NEPTUN  BL5403  25 m  1:13.37   
109  966  Reiman Alexandra  2002  SS04  BS9602  25 m  1:13.82   
110  935  Thur Emma  2004  SPIF SF  AR1804  25 m  1:14.77   
111  941  Bergström Matilda  2000  SS04  BP3400  25 m  1:14.89   
112  803  Brodd Isabelle  2003  SK NEPTUN  AU4803  25 m  1:14.96   
113  1018  Tavemark Maria  2001  TÄBY SIM  BA9601  25 m  1:14.97   
114  814  Gottberg Lova  2003  SK NEPTUN  BH5403  25 m  1:15.05   
115  866  Kärvestedt Sara  2003  SKK  AO0403  25 m  1:15.28   
116  1048  Öberg Sandra  2001  TYRESÖ SS  BG0401  25 m  1:15.55   
117  910  Lidman Shirley  2004  SPIF SF  BB6404  25 m  1:15.59   
118  1083  Walnum Tuva  2003  LIDINGÖ SK  CA6403  25 m  1:15.65   
119  813  Friberg Caroline  2004  SK NEPTUN  AW9204  25 m  1:16.01   
120  1072  Dombos Alice  2004  LIDINGÖ SK  BI7804  25 m  1:16.15   
121  1057  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:16.27   
122  746  Brinne Roos Stella  2004  ÄLVSJÖ AIK  BG0204  25 m  1:16.54   
123  987  Grindberg Saga  2003  TÄBY SIM  AX5603  50 m  1:16.57   
124  842  Rehn Maja  2004  SK NEPTUN  AP4804  25 m  1:16.82   
125  1078  Klingberg Lovisa  2004  LIDINGÖ SK  BR7604  25 m  1:17.07   
126  914  Lindqvist Sofia  2004  SPIF SF  BK3404  25 m  1:17.15   
127  958  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  1:17.17   
128  799  Behrenfeldt Agnes  2004  SK NEPTUN  AP9604  25 m  1:17.28   
129  811  Eriksson Lilly  2004  SK NEPTUN  AS1604  25 m  1:17.46   
130  1047  Vicente Amanda  2003  TYRESÖ SS  AL5403  25 m  1:17.49   
131  969  Rudin Ida  2001  SS04  AO5801  25 m  1:17.66   
132  742  Agrest Josefina  1999  ÄLVSJÖ AIK  BK7699  25 m  1:17.76   
133  942  Berngrim Maja  2003  SS04  BR5403  25 m  1:18.06   
134  924  Papachristou Nicole  2003  SPIF SF  AW4203  50 m  1:18.09   
135  838  Pettersdotter Wenster Penny  2004  SK NEPTUN  BM3404  25 m  1:18.52   
136  1005  Plunkett Kore Danaë  2003  TÄBY SIM  AX1803  50 m  1:18.62   
137  827  Litterfeldt Alice  2003  SK NEPTUN  AZ3803  25 m  1:19.46   
138  915  Lindström Ida  2004  SPIF SF  BK1404  25 m  1:20.25   
139  1071  Carlberg Hanna  2003  LIDINGÖ SK  BF1803  25 m  1:20.33   
140  1073  Dombos Vilma  2004  LIDINGÖ SK  BI5804  25 m  1:20.46   
141  926  Ramså Ness Iza  2003  SPIF SF  BG5203  50 m  1:20.58   
142  822  Jomaa Else  2004  SK NEPTUN  AK1204  25 m  1:20.59   
143  939  Andreasson Linnea  2003  SS04  BQ1603  25 m  1:21.56   
144  1056  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:22.04   
145  1040  Rybring Hanna  2004  TYRESÖ SS  AX4404  25 m  1:22.28   
146  965  Preste Sofia  2003  SS04  CA7403  25 m  1:22.51   
147  830  Lövquist Elsa  2004  SK NEPTUN  BD6604  25 m  1:22.57   
148  801  Birtner Annie  2004  SK NEPTUN  BN6204  25 m  1:22.67   
149  947  Darvish Adéla  2003  SS04  BX0203  25 m  1:22.68   
150  846  Unden Clara  2004  SK NEPTUN  AW6404  25 m  1:22.74   
151  951  Hyllander Hanna  1999  SS04  BS9699  25 m  1:22.74   
152  808  Elveskog Li  2004  SK NEPTUN  AW0604  25 m  1:24.02   
153  1108  Nygren Ida  2004  BOTK-RÖNN  BL2404  25 m  1:24.34   
154  749  Hojlas Amna  2002  ÄLVSJÖ AIK  BS2602  25 m  1:25.54   
155  956  Klang Fornehed Gabriella  2003  SS04  BO2403  25 m  1:25.86   
156  1104  Axvik Reutergårdh Elsa  2004  BOTK-RÖNN  BA5404  25 m  1:26.43   
157  901  Gomez Rojas Penelope  2003  SPIF SF  BQ2603  50 m  1:27.27   
158  1074  Engström Eleonora  2004  LIDINGÖ SK  AR9404  25 m  1:27.89   
159  911  Lilljequist Alma  2004  SPIF SF  BV5404  25 m  1:28.51   
160  853  Asp Thea  2001  SKK  BY6201  25 m  1:28.80   
161  894  Chinbat Khulan  2004  SPIF SF  BS1804  25 m  1:29.04   
162  925  Pettersson Josefin  2002  SPIF SF  BX2802  50 m  1:29.31   
163  893  Bäckström Leia  2004  SPIF SF  BT4804  50 m  1:29.53   
164  743  Araya Deborah  2002  ÄLVSJÖ AIK  BU9802  25 m  1:30.64   
165  913  Lindqvist Matilda  2004  SPIF SF  BK9204  25 m  1:31.25   
166  1085  Jonsson Filippa  2004  SKK  aq9404  25 m  1:32.17   
167  855  Björlin Millie  2003  SKK    25 m     
168  885  Abdulla Ania  2003  SPIF SF  CA6603  25 m     
169  919  Nezet Zoe  2003  SPIF SF    25 m     
170  931  Sjomin Jelizaveta  2003  SPIF SF  CB0603  25 m     
171  1109  Wickman Julia  2003  BOTK-RÖNN  CA1603  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 januari 2017 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  08:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner