2019-10-22   22:11:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017, Eriksdal

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

10_S
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
832  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  25 m  1:08.20   
755  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  1:08.92   
852  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  1:09.43   
1110  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  aj4102  25 m  1:09.78   
804  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  25 m  1:11.27   
963  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  1:11.27   
920  Nilsson-Deya Tyrone  2001  SPIF SF  AS7901  25 m  1:12.08   
1000  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  1:12.42   
892  Buchli Kenzo  2000  SPIF SF  AL0700  25 m  1:12.46   
10  1053  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:12.61   
11  930  Sidorov Alexandr  2002  SPIF SF  AN5702  25 m  1:14.66   
12  1006  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  1:15.44   
13  1019  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  1:15.46   
14  998  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  1:15.70   
15  883  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  1:16.44   
16  1004  Persson Taylor Isac  2003  TÄBY SIM  AE6903  25 m  1:17.97   
17  967  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  1:18.15   
18  880  Thörn Linus  2002  SKK  AN6102  25 m  1:18.64   
19  905  Johansson Sebastian  2003  SPIF SF  AD0903  25 m  1:19.56   
20  1042  Steinholtz Niklas  2000  TYRESÖ SS  AK4100  25 m  1:19.76   
21  980  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  1:21.22   
22  929  Seemann Hugo  2003  SPIF SF  AT0703  25 m  1:21.31   
23  868  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  1:21.37   
24  1013  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:22.41   
25  997  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  1:22.51   
26  922  Niring Gustav  2004  SPIF SF  AE6304  25 m  1:22.57   
27  1008  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  1:22.87   
28  1021  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  1:23.64   
29  1081  Stenström Noah  2000  LIDINGÖ SK  AX4300  25 m  1:23.72   
30  1012  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m  1:23.86   
31  1052  Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:24.27   
32  1111  Wallström-Blomgren Isak  2003  SK NEPTUN  aq9303  25 m  1:25.19   
33  834  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  25 m  1:25.23   
34  835  Mueller Hjalmar  2004  SK NEPTUN  AR8104  25 m  1:25.34   
35  825  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  25 m  1:26.09   
36  934  Thune Marcus  2001  SPIF SF  AJ2101  25 m  1:26.22   
37  977  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:26.33   
38  927  Rasool Oliver  2003  SPIF SF  AI0103  50 m  1:26.71   
39  909  Lewander Axel  2004  SPIF SF  AI7304  25 m  1:28.43   
40  923  Njegovanovic Adam  2003  SPIF SF  AW5703  50 m  1:28.93   
41  895  Dahlberg Larsson Zim  2003  SPIF SF  AV1503  25 m  1:29.67   
42  946  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m  1:29.70   
43  1030  Gillman Emil  2003  TYRESÖ SS  AK2303  25 m  1:30.20   
44  974  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  1:31.27   
45  899  Gnalin Daniel  2003  SPIF SF  AR7303  25 m  1:31.55   
46  932  Stålmarck David  2001  SPIF SF  AI4701  25 m  1:31.57   
47  748  Guvenius Pijus  2003  ÄLVSJÖ AIK  AO0303  25 m  1:31.71   
48  993  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  1:31.73   
49  986  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  1:31.76   
50  996  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  1:32.01   
51  897  Falk Erik  2003  SPIF SF  AL0103  25 m  1:32.65   
52  756  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  1:33.27   
53  1058  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:33.32   
54  898  Frisendahl Emil  2003  SPIF SF  AV8303  25 m  1:34.26   
55  1017  Tarish Edward  2003  TÄBY SIM  AX9703  25 m  1:34.27   
56  954  Jantunen Sacke  2001  SS04  AV4301  25 m  1:34.58   
57  900  Gnalin Jakob  2003  SPIF SF  AR8303  25 m  1:34.64   
58  1027  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  1:34.75   
59  971  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  25 m  1:35.39   
60  950  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  50 m  1:37.79   
61  1107  Moreno Mattias  2002  BOTK-RÖNN  AX5302  25 m  1:37.80   
62  750  Jernberg Nicolas  2001  ÄLVSJÖ AIK  AU4301  25 m  1:42.04   
63  809  Engström Oscar  2004  SK NEPTUN  AR4504  25 m  1:42.50   
64  888  Alzghoul Sami  2004  SPIF SF  AD3904  25 m  1:45.28   
65  999  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:45.44   
66  843  Salentin Jan  2004  SK NEPTUN  AT2104  25 m  1:48.12   
67  904  Hjälm Emanuel  2002  SPIF SF  AV2702  25 m  1:58.43   
68  872  Pettersson Erik  2002  SKK  AP2302  25 m  2:03.75   
69  988  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  2:06.44   
70  936  Wachler Viktor  2004  SPIF SF  AT0104  25 m     
71  943  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  25 m     
72  1105  Haidari Samir  2003  BOTK-RÖNN  AW9703  25 m     
73  1106  Khaytan Jakob  2003  BOTK-RÖNN  AX6503  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 januari 2017 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  08:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner