2020-01-25   22:46:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Speedo Open 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, Fredag kväll

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Speedo Open 2017    Utskriftsdatum  02 juni 2017   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  13:52   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2017         
 
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (8) 
Sponsor: Idrottens Bingo i Mölndal 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
382  Mads Emil Christensen  1999  9977AE  KØGE    50m   
221  Carl Sundqvist  2005  AQ7705  MASS    50m   
241  Anton Zwik  2005  AP8105  MASS    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
196  Elias Klebom  2007  AA3107  MASS    50m  59.43 
96  Albin Alami  2004  AS2304  MASS    50m  58.63 
119  Carl Ekberg  2004  AQ3104  MASS    50m  56.64 
143  Erik Hasselberg  2003  AO0503  MASS    50m  51.89 
168  Viktor Sjöstedt  2006  AI3706  MASS    50m  52.42 
198  Rikard Kristensson  2004  AL0904  MASS    50m  57.71 
101  Felix Andersson  2006  AI5706  MASS    50m  59.40 
76  William Olsson  2002  AT7502  KUNGSBACKA    50m   

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
164  Jonathan Sandblom  2005  AQ5705  MASS    50m  50.34 
107  Sixten Bohlin  2003  AY2903  MASS    50m  49.29 
181  Arvid Höglund  2005  AI5505  MASS    50m  47.59 
133  Oscar Garcia Blombäck  2003  AH5903  MASS    50m  45.43 
Alexej Mashayekhi  2002  AX1702  ANGERED    50m  46.83 
147  Alexander Nilsson  2005  AH6305  MASS    50m  47.90 
102  Isak Andersson  2004  AP4304  MASS    50m  49.76 
166  Felix Sjögren  2005  AN0705  MASS    50m  51.33 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
99  Elias Anderson  2003  AO8303  MASS    50m  43.23 
312  Filip Klefsjö  2004  AR9304  TROLLHÄTTA    50m  41.22 
126  Måns Evertsson  2003  AR2103  MASS    50m  40.38 
129  Alexander Fredholm  2001  AE2301  MASS    50m  39.42 
197  Hampus Klebom  2004  AC4504  MASS    50m  40.15 
32  Benjamin Gabrielsson  1999  AN1199  KUNGÄLV    50m  40.98 
62  Hugo Hilmersson  2002  AV7102  KUNGSBACKA    50m  42.48 
255  David Kjellgren  2004  AI4504  S 77    50m  43.95 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
238  Alvin Välkki  2004  AE3504  MASS    50m  38.70 
74  Kevin Norlin  2000  AV3700  KUNGSBACKA    50m  37.47 
84  Jonathan Zachrisson  2002  AT9502  KUNGSBACKA    50m  37.41 
186  Leo Iséni  2001  AE6301  MASS    50m  36.78 
120  Joel Eliasson  1998  AN3198  MASS    50m  36.99 
30  Aksel Dagberg  2000  AX7500  KUNGÄLV    50m  37.46 
367  Gustav Hammarstedt  2002  AL1302  VÄXJÖ SS    50m  37.69 
387  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    50m  39.28 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Fredrik Emanuelsson  1999  AN3199  KUNGÄLV    50m  35.81 
36  Martin Isaksson  1998  AW2198  KUNGÄLV    50m  35.72 
114  Filiph Castillo Karlsson  2002  AO4902  MASS    50m  35.22 
311  Hampus Johannesson  2000  AM6300  TROLLHÄTTA    50m  34.26 
39  Robert Sjöberg  1998  AU8798  KUNGÄLV    50m  34.85 
299  Ludwig Svedin  2004  AD7104  SUNDSVALL    50m  35.59 
175  Karl Skogsberg  2003  AF2103  MASS    50m  35.77 
220  Marcus Sundblad  2003  AF4103  MASS    50m  35.88 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    50m  33.14 
345  Oskar Robertsson  2000  AE6100  UDDEVALLA    50m  32.53 
243  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    50m  32.38 
273  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    50m  31.82 
51  Hampus Dahlgren  2001  AG7501  KUNGSBACKA    50m  32.29 
23  Max Feng  2001  AR6301  GÖTEBORG    50m  32.53 
330  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    50m  33.01 
20  Karl Bohlin  2001  AV6301  GÖTEBORG    50m  33.77 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
287  Jonathan Hiltonsson  2000  AH1300  SUNDSVALL    50m  31.75 
103  Robin Andréasson  1988  AN7788  MASS    50m  31.20 
67  Oskar Johansson  1993  AY7593  KUNGSBACKA    50m  30.75 
336  Gulliver Koch  1992  AC7592  UDDEVALLA    50m  28.49 
285  Emil Hammarlund  1995  AT1195  SUNDSVALL    50m  30.66 
118  Julian Cöster  1995  AM7395  MASS    50m  31.17 
383  Andreas L. Damgård  2000  0099AG  KØGE    50m  31.38 
50  Anton Dahlgren  1999  AM4999  KUNGSBACKA    50m  31.78 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  13:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner