2020-05-31   19:48:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 28
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  09 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  08:27   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 28, 200m Medley Herrer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
796  Gustav Slivsgaard Frederi  2004  0415AP  DGI SYDVE    25m  3:56.44 
442  Victor Constantin Timm  2003    DGI ØSTJY    25m  3:43.34 
541  Elias Alminde Pedersen  2006  0627AB  DGI ØSTJY    25m  3:44.25 
121  Jeppe Borgen Elvensø  2003  0379AR  DGI NORDJY    25m  4:02.81 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Frederik Gislund  2003  0395AR  DGI NORDJY    25m  3:35.12 
634  Sebastian Hartung  2003  0321AP  DGI FYN    25m  3:33.57 
279  Jonas P. Dahrup  2004  0469AD  DGI STORST    25m  3:32.04 
327  Niels Paaske Hansen  2002    DGI SYDØST    25m  3:30.07 
189  William Elliot Lumholtz  2006  0611AI  DGI NORDJY    25m  3:31.03 
96  Nikolaj Jensen  2004  0401AL  DGI NORDJY    25m  3:32.68 
482  Asger Breum Holm  2003  0331AO  DGI ØSTJY    25m  3:34.53 
384  Jacob Bach-Valeur  2004  0495AM  DGI ØSTJY    25m  3:38.85 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
713  Louis Schou  2002  0217AS  DGI FYN    25m  3:23.04 
73  Emil Winther  2006  0661AC  DGI SØNDER    25m  3:18.34 
166  Mathias Jelle Thomsen  2002  0295AS  DGI NORDJY    25m  3:15.10 
855  Kasper Jensen  2005  0559AJ  DGI MIDTJY    25m  3:14.07 
112  Jonas Abildgaard  2003  0381AM  DGI NORDJY    25m  3:14.09 
91  Tim Groen  2001  0141AS  DGI NORDJY    25m  3:18.31 
587  Simon Kloster Sørensen  2003  0335AN  DGI ØSTJY    25m  3:21.88 
450  Waldemar Winther  2004  0467AN  DGI ØSTJY    25m  3:29.00 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
94  Kris Jensen  2004  0489AK  DGI NORDJY    25m  3:12.96 
205  Valentin Thordal  2005  0547AK  DGI NORDJY    25m  3:09.16 
325  Mattias Hansen  2003    DGI SYDØST    25m  3:06.10 
845  Anton Christiansen  2004  0493AL  DGI MIDTJY    25m  2:59.86 
422  Mathias G-Rasmussen  2001  0103AT  DGI ØSTJY    25m  3:03.59 
477  Christoffer Holm Hedehus  2002  0285AO  DGI ØSTJY    25m  3:07.00 
691  Mikkel Märcher  1982    DGI FYN    25m  3:10.98 
358  Andreas Nissen  2003    DGI SYDØST    25m  3:13.86 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
639  Villads Holmen  1998    DGI FYN    25m  2:57.80 
53  Emil Neumann  2004  0465AH  DGI SØNDER    25m  2:56.45 
864  Theis Nelander  2005  0557AC  DGI MIDTJY    25m  2:54.04 
552  Jeppe K. Rasmussen  2002  0269AN  DGI ØSTJY    25m  2:53.47 
853  Rasmus Irmschler  2002  0273AP  DGI MIDTJY    25m  2:53.90 
571  Viktor Snoghøj  2002  0249AN  DGI ØSTJY    25m  2:56.18 
359  Asger Als Olsen  2004    DGI SYDØST    25m  2:57.34 
23  Dennis Hansen  2002  0205AS  DGI SØNDER    25m  2:59.11 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
126  Nicklas M Jensen  2001  0105AR  DGI NORDJY    25m  2:49.25 
852  Rasmus Håkonsson  2004  0449AH  DGI MIDTJY    25m  2:48.48 
235  Rasmus Konnerup  2001  0151AT  DGI NORDJY    25m  2:47.00 
383  Niklas Faaborg Andersen  2002  0231AT  DGI ØSTJY    25m  2:40.24 
117  Magnus Østergaard Barslev  2003  0323AQ  DGI NORDJY    25m  2:40.45 
818  Christoffer Nielsen  1998  9829AG  DGI SYDVE    25m  2:47.04 
187  Malik Lodberg Klein  2003  0359AI  DGI NORDJY    25m  2:48.87 
208  David Tuan V. Valbjørn  2002  0229AQ  DGI NORDJY    25m  2:49.71 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
192  Joachim Hedegaard Nielsen  2002  0247AM  DGI NORDJY    25m  2:36.43 
843  Alexander L. Bjørn  2003  0389AH  DGI MIDTJY    25m  2:32.43 
Philip Ravn Andersen  2002  0241AL  DGI SØNDER    25m  2:30.67 
54  Simon Perzynski  2002  0289AG  DGI SØNDER    25m  2:22.27 
185  Hugin Juliansson  2000  0007AS  DGI NORDJY    25m  2:28.71 
290  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  DGI STORST    25m  2:32.01 
474  Thorbjørn U. Hansen  2000  0017AO  DGI ØSTJY    25m  2:32.47 
156  David Johansen  2001  0179AN  DGI NORDJY    25m  2:40.22 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  08:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark