2020-05-31   19:46:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 38
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  09 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  08:27   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
588  Simon Sejer Sørensen  2007    DGI ØSTJY    25m  1:11.41 
597  Oliver Oxholm Ballisager  2007    DGI FYN    25m  1:06.67 
760  Donat Jaseneckij  2005  0529AN  DGI STORKB    25m  1:10.13 
732  Jacob Toustrup-Jensen  2009    DGI FYN    25m  1:31.50 
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
809  Emil Lange Jakobsen  2005  0567AN  DGI SYDVE    25m  1:04.84 
700  Valdemar Paustian  2005    DGI FYN    25m  1:03.33 
294  Hjalte Møller  2007  0733AA  DGI STORST    25m  1:01.60 
701  Alexander Pedersen  2006    DGI FYN    25m  59.60 
11  Oskar Trans Dammose  2005    DGI SØNDER    25m  59.93 
523  Daniel Marcus Le  2006  0699AF  DGI ØSTJY    25m  1:01.97 
622  Marius T Foshammer  2005    DGI FYN    25m  1:04.01 
289  Theodor Kongstad  2006  0613AE  DGI STORST    25m  1:06.10 

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
680  Magnus Løkke  2005    DGI FYN    25m  56.76 
108  Elmer Oosterhof  2005  0521AI  DGI NORDJY    25m  56.28 
414  Esben Frimand  2006  0657AE  DGI ØSTJY    25m  56.16 
671  Jonas Elving Kristiansen  2006    DGI FYN    25m  55.27 
769  Valdemar Fulton Skjoldman  2003  0355AS  DGI STORKB    25m  56.09 
873  Kasper Lund Tange  2004  0437AQ  DGI MIDTJY    25m  56.26 
81  Malthe Kobber Nielsen  2005  0515AG  DGI NORDJY    25m  56.29 
770  Viggo Vignal-Schjøth  2003  0375AS  DGI STORKB    25m  58.40 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
752  Morten Peter Greve  2003  0365AS  DGI STORKB    25m  55.13 
796  Gustav Slivsgaard Frederi  2004  0415AP  DGI SYDVE    25m  54.40 
67  August Johan Seeberg  2005    DGI SØNDER    25m  53.02 
403  August Bo Danielsen  2004  0453AQ  DGI ØSTJY    25m  52.19 
98  Mathias Johansen  2005  0543AI  DGI NORDJY    25m  52.63 
884  Magnus Andersen  2005    DGI SYDØST    25m  53.28 
226  Jakob Thomsen  2006  0693AD  DGI NORDJY    25m  54.61 
830  Marcus Øhlenschlæger  2003  0359AL  DGI SYDVE    25m  55.19 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
490  Nikolaj Høgh  2003    DGI ØSTJY    25m  51.84 
662  Rasmus Axel Jørgensen  2002    DGI FYN    25m  51.52 
665  Victor Karlström  2004    DGI FYN    25m  50.97 
702  Mikkel Pedersen  2004    DGI FYN    25m  50.12 
51  Anders Munksgaard-Ottosen  2004  0459AM  DGI SØNDER    25m  50.70 
389  Jens Bouwens  2001  0103AS  DGI ØSTJY    25m  51.01 
508  Sander Kejser  2003  0325AR  DGI ØSTJY    25m  51.84 
799  Jacob Dalgaard Hansen  2004  0453AP  DGI SYDVE    25m  51.93 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Nikolaj Thuesen  2001  0195AT  DGI NORDJY    25m  49.99 
175  Mathias Madsen  2004  0477AK  DGI NORDJY    25m  49.70 
619  Alex Fogt  2004  0487AO  DGI FYN    25m  49.03 
85  Mikkel Bloch  1996  9633AJ  DGI NORDJY    25m  48.77 
438  Christian Thorhauge  2005  0545AM  DGI ØSTJY    25m  48.82 
495  Karl Johan Jacobsen  2005  0527AM  DGI ØSTJY    25m  49.18 
398  Oliver K. Christensen  2004  0429AO  DGI ØSTJY    25m  49.85 
624  Marco From  2003    DGI FYN    25m  50.12 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
518  Habib Lajmi  2000    DGI ØSTJY    25m  48.38 
811  Oliver S. Johnsen  2002  0253AR  DGI SYDVE    25m  47.63 
810  Markus Jessen  2003  0329AN  DGI SYDVE    25m  47.10 
806  Frederik Holdt  2003  0399AQ  DGI SYDVE    25m  46.94 
648  Magnus Jepsen  2004  0495AO  DGI FYN    25m  46.97 
709  Lauge Rasmussen  2003    DGI FYN    25m  47.62 
170  Magnus Horsbøll  2005  0525AI  DGI NORDJY    25m  48.20 
707  Christian Rasmussen  2003    DGI FYN    25m  48.62 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
393  Noah Busk  2004  0433AQ  DGI ØSTJY    25m  46.39 
609  Marcus Busk  1996    DGI FYN    25m  46.35 
382  Marius B. R. Andersen  2003  0353AO  DGI ØSTJY    25m  46.28 
482  Asger Breum Holm  2003  0331AO  DGI ØSTJY    25m  44.88 
73  Emil Winther  2006  0661AC  DGI SØNDER    25m  46.27 
816  Kasper Larsen  2002  0241AP  DGI SYDVE    25m  46.30 
419  Jonas Gaur  2005  0581AK  DGI ØSTJY    25m  46.37 
22  Boris Gamisshev  2007  0717AA  DGI SØNDER    25m  46.75 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
795  Oliver Fokkink  2003  0341AP  DGI SYDVE    25m  44.17 
673  Ebbe Blomgren Larsen  2002    DGI FYN    25m  43.90 
617  Lucas Fig  2002    DGI FYN    25m  43.69 
599  Andreas Birkholm  2002    DGI FYN    25m  43.57 
41  Nicholas Kristiansen  2004  0485AH  DGI SØNDER    25m  43.68 
603  Oliver Bommelund  1999  9953AU  DGI FYN    25m  43.78 
593  Peter Albeck  1985    DGI FYN    25m  44.10 
642  Lasse Jakobsen  2000  0037AU  DGI FYN    25m  44.30 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Simony Niklas Børsmose  2001    DGI SØNDER    25m  43.49 
647  Peder Jensen  1999  9971AS  DGI FYN    25m  42.67 
690  Emil Munk  1999    DGI FYN    25m  42.49 
552  Jeppe K. Rasmussen  2002  0269AN  DGI ØSTJY    25m  42.19 
86  Jens Kristian Jensen  2001  0115AR  DGI NORDJY    25m  42.40 
152  Andreas Christensen  2003  0381AS  DGI NORDJY    25m  42.54 
422  Mathias G-Rasmussen  2001  0103AT  DGI ØSTJY    25m  43.47 
534  Askil Rishøj Møller  2002    DGI ØSTJY    25m  43.51 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
306  Noel Sander Vestergaard  2003  0345AO  DGI STORST    25m  41.97 
104  Jonas D. Nielsen  2002  0201AK  DGI NORDJY    25m  41.76 
828  Marcus Brink Thomsen  2001  0107AQ  DGI SYDVE    25m  41.18 
Nikolaj Carlsen  2002    DGI SØNDER    25m  40.68 
628  Johnnie Hansen  1975    DGI FYN    25m  41.00 
123  Rasmus Grøn  1999  9993AS  DGI NORDJY    25m  41.69 
38  Mariua V. Kjærsgaard  2004  0464AI  DGI SØNDER    25m  41.88 
643  Henrik Jensen  1999  9981AS  DGI FYN    25m  42.15 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
683  Erwan Marslund  2001  0197AS  DGI FYN    25m  39.93 
686  Jonas Mathiesen  1998    DGI FYN    25m  39.34 
571  Viktor Snoghøj  2002  0249AN  DGI ØSTJY    25m  39.20 
528  Jesper Møller Madsen  1996  9653AS  DGI ØSTJY    25m  38.49 
132  Anders Mikkelsen  2001  0105AS  DGI NORDJY    25m  38.51 
187  Malik Lodberg Klein  2003  0359AI  DGI NORDJY    25m  39.30 
117  Magnus Østergaard Barslev  2003  0323AQ  DGI NORDJY    25m  39.36 
314  Mikkel Dam  2002  0227AO  DGI SYDØST    25m  40.32 

 
Heat 13 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
196  Jens Riisgaard-Jensen  2003  0369AF  DGI NORDJY    25m  37.63 
349  Halfdan Krogh Lund  2002  0287AF  DGI SYDØST    25m  37.04 
496  Kristoffer Jensen  1994    DGI ØSTJY    25m  36.95 
118  Kristian Berthelsen  1999  9951AO  DGI NORDJY    25m  36.62 
818  Christoffer Nielsen  1998  9829AG  DGI SYDVE    25m  36.75 
589  Casper Thaarup  1987  8785AD  DGI ØSTJY    25m  36.95 
99  Matias Kjær  2002  0203AP  DGI NORDJY    25m  37.47 
827  Erik Ellemose Sørensen  2002  0269AQ  DGI SYDVE    25m  38.18 

 
Heat 14 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Dan Møller Nielsen  1988  8837AB  DGI NORDJY    25m  36.39 
530  Jonas Melchiorsen  2001  0147AN  DGI ØSTJY    25m  35.97 
323  Andreas Hansen  2001  0195AF  DGI SYDØST    25m  35.47 
386  Tobias Bjerg  1994    DGI ØSTJY    25m  35.31 
280  Viktor Eibye  2001  0175AS  DGI STORST    25m  35.42 
316  Tim Damsgaard  1994  9495AR  DGI SYDØST    25m  35.68 
70  Zacharias H. Svendsen  2002    DGI SØNDER    25m  36.21 
215  Niklas T. Kristiansen  2000  0059AF  DGI NORDJY    25m  36.46 

 
Heat 15 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Andreas Rask Sørensen  1999  9939AR  DGI NORDJY    25m  34.86 
699  Mikael Olsen  1992  9283AJ  DGI FYN    25m  34.63 
320  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  DGI SYDØST    25m  33.89 
759  Joakim Jakobsen  1994  9409AA  DGI STORKB    25m  33.52 
115  Simon Andersen  2000  0069AK  DGI NORDJY    25m  33.82 
842  Rasmus Sander Berggreen  2001  0117AJ  DGI MIDTJY    25m  34.61 
230  Christian Kornum  2003  0323AH  DGI NORDJY    25m  34.86 
190  Nils Lundberg  1988  8855AC  DGI NORDJY    25m  34.92 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  08:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark