2020-05-31   19:27:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  00:55   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
856  Maria Fiil Jensen  2004  0446AW  DGI MIDTJY    25m   
315  Rina Damsgaard  1956    DGI SYDØST    25m  4:40.62 
542  Emma Holtz Pedersen  2006    DGI ØSTJY    25m  5:00.00 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
483  Sofie Holmboe  2002  0246BC  DGI ØSTJY    25m  4:01.00 
618  Selma Hørlyck Finnerup  2004    DGI FYN    25m  3:47.98 
650  Isabella Johansen  2002  0266BB  DGI FYN    25m  3:43.54 
703  SIF F Pedersen  2003  0332BA  DGI FYN    25m  3:42.45 
411  Lucca Filipowicz  2005    DGI ØSTJY    25m  3:43.18 
440  Ida Tilsted  2004    DGI ØSTJY    25m  3:47.48 
399  Olga K. Christiansen  2006    DGI ØSTJY    25m  3:58.77 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Karen Pedersen  2002  0218AW  DGI NORDJY    25m  3:31.43 
532  Anna Emilie Mortensen  2003  0306BA  DGI ØSTJY    25m  3:27.75 
591  Mathilde Thomsen  2004  0418AP  DGI ØSTJY    25m  3:23.94 
203  Amelie Thordal  2003  0378BC  DGI NORDJY    25m  3:20.82 
533  Alberte Mundt  2004  0484AU  DGI ØSTJY    25m  3:21.14 
585  Line Lund Sørensen  2005  0508AP  DGI ØSTJY    25m  3:23.95 
567  Laura Sejr Simonsen  2003  0308AZ  DGI ØSTJY    25m  3:29.00 
663  Anna Kaarill  2002    DGI FYN    25m  3:31.63 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
161  Sisse Ø. Nielsen  2003  0308BB  DGI NORDJY    25m  3:20.55 
148  Aia Caroline Abel  2006  0666AL  DGI NORDJY    25m  3:20.04 
606  Rikke Bruun-Petersen  2005  0522AN  DGI FYN    25m  3:16.25 
107  Sarah D. Nielsen  1999  9948BC  DGI NORDJY    25m  3:10.46 
510  Sofia Illum Kirkeby  2004  0446AU  DGI ØSTJY    25m  3:14.23 
380  Laura B. R. Andersen  1999  9986BB  DGI ØSTJY    25m  3:17.91 
485  Josefine Hornbæk  2004  0448AJ  DGI ØSTJY    25m  3:20.35 
574  Ida Frøsig Stengaard  2002  0202BA  DGI ØSTJY    25m  3:20.62 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
861  Caroline Krogh  2002  0226BA  DGI MIDTJY    25m  3:08.96 
36  Clara Kapke  2006  0614AB  DGI SØNDER    25m  3:06.88 
163  Cecilie Prior  2002  02224A  DGI NORDJY    25m  3:05.67 
525  Anna Maja Lund  2002  0234BC  DGI ØSTJY    25m  3:03.12 
154  Sofie M. Christensen  2002  0286AZ  DGI NORDJY    25m  3:04.02 
366  Signe Rosenmeyer  2005  0508AN  DGI SYDØST    25m  3:06.68 
517  Jasmin Minds Ladegaard  2001  0108AZ  DGI ØSTJY    25m  3:08.71 
18  Cheyenne Erdmann  2004  0282BA  DGI SØNDER    25m  3:09.87 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Emma Steen  2000  0076BC  DGI NORDJY    25m  3:02.15 
354  Mikela Muhlig  2003  0354BA  DGI SYDØST    25m  3:00.27 
182  Freja Friborg  2004  0404AT  DGI NORDJY    25m  2:58.76 
846  Marie Graff Esbensen  2003  0336AT  DGI MIDTJY    25m  2:53.43 
56  Mie Petersen  2002  0276AU  DGI SØNDER    25m  2:55.37 
352  Cecilie Meier  2003    DGI SYDØST    25m  3:00.14 
209  Josefine Weiergang  2002  0246AS  DGI NORDJY    25m  3:01.56 
222  Zille Haarh Svendsen  2004  0436AI  DGI NORDJY    25m  3:02.90 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
677  Ida Lerche  2001  0138AW  DGI FYN    25m  2:49.77 
797  Emma Gade  2002  0248BA  DGI SYDVE    25m  2:47.56 
342  Sofie Trekær Klausen  2003  0364AD  DGI SYDØST    25m  2:44.91 
130  Emma Viborg Larsen  2001  0112AT  DGI NORDJY    25m  2:41.83 
848  Sara Gade  2002  0248AT  DGI MIDTJY    25m  2:42.77 
35  Emma Lundorff Johannsen  2003  0368AS  DGI SØNDER    25m  2:46.33 
69  Olivia Steenstrup  2000    DGI SØNDER    25m  2:48.83 
119  Victoria Bjerre  2003  0334AW  DGI NORDJY    25m  2:50.25 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
21  Julie Fink  2001  0124AP  DGI SØNDER    25m  2:38.62 
227  Signe Thomsen  2003  0304AS  DGI NORDJY    25m  2:36.79 
216  Nete Lund Madsen  2001  0186AZ  DGI NORDJY    25m  2:33.59 
847  Mette Flaskager  1999  9902AR  DGI MIDTJY    25m  2:22.53 
142  Mary Hole  2001  0136BE  DGI NORDJY    25m  2:30.34 
193  Lærke Juul Nielsen  2000  0006AN  DGI NORDJY    25m  2:34.14 
793  Rikke M. Christensen  2000  0096AZ  DGI SYDVE    25m  2:38.42 
223  Fenja Romanski  2005  0598AH  DGI NORDJY    25m  2:41.12 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  00:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark