2020-05-31   18:52:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

19_S
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
141  Hole Johanne  2000  DGI NORDJY  0082BH  25 m  2:51.55   
109  Poulsen Kathrin B.  2000  DGI NORDJY  0072AV  25 m  2:54.26   
329  Harpøth Julia  2002  DGI SYDØST  0208AX  25 m  2:57.88   
486  Hougaard Maiken  2002  DGI ØSTJY  0282AM  25 m  2:57.88   
180  Dyrman Nicoline  2004  DGI NORDJY  0446AM  25 m  2:58.77   
350  Lund Karen Krogh  1996  DGI SYDØST  9616AX  25 m  3:01.29   
841  Andersen Julie B.  2002  DGI MIDTJY  0214AS  25 m  3:03.17   
351  Lund Stella Krogh  2000  DGI SYDØST  0056AN  25 m  3:04.92   
43  Ljusheva Emma  2005  DGI SØNDER  0575AM  25 m  3:05.23   
10  451  Volke Maja  2002  DGI ØSTJY  0228BC  25 m  3:06.32   
11  39  Kjærsgaard Maya Vandkrog  2002  DGI SØNDER  0234AT  25 m  3:11.12   
12  891  Johansen Josephine S.  2003  DGI SØNDER  0348AF  25 m  3:13.78   
13  138  Troldborg Ida  2003  DGI NORDJY  0372AS  50 m  3:14.30   
14  181  Fog Mathilde Wisborg  2003  DGI NORDJY  0332BB  25 m  3:14.80   
15  147  Aastrup Sofie  2002  DGI NORDJY  0226AK  25 m  3:15.51   
16  626  Haffejee Nadja Skov  1998  DGI FYN    25 m  3:19.32   
17  293  Mikkelsen Laura  2001  DGI STORST  0176AE  25 m  3:21.14   
18  74  Winther Lea  2004  DGI SØNDER  0458AN  25 m  3:23.61   
19  334  Jakobsen Sofie Hjorth  2005  DGI SYDØST  0586AO  25 m  3:23.66   
20  516  Kyed Ingrid  2000  DGI ØSTJY    25 m  3:24.84   
21  831  Østergaard Mathilde  2004  DGI SYDVE  0484AE  25 m  3:26.37   
22  850  Holme Sofie Dyg  2005  DGI MIDTJY  0598AO  25 m  3:26.60   
23  536  Nielsen Anne Tvedskov  1997  DGI ØSTJY  9762BC  25 m  3:26.63   
24  163  Prior Cecilie  2002  DGI NORDJY  02224A  25 m  3:26.69   
25  868  Nielsen Louise Amanda  2003  DGI MIDTJY  0334AQ  25 m  3:27.17   
26  395  Christensen Caroline  2004  DGI ØSTJY  0464AV  25 m  3:28.63   
27  813  Kruse Freja  2004  DGI SYDVE  0434AW  25 m  3:29.87   
28  734  Ussing Ella  2004  DGI FYN  0402AS  25 m  3:29.97   
29  543  Pedersen Kristine S.  1998  DGI ØSTJY  9824BC  25 m  3:33.64   
30  765  Mortensen Frederikke  2003  DGI STORKB  0388BD  25 m  3:33.65   
31  153  Christensen Josephine  2004  DGI NORDJY  0462AX  25 m  3:33.69   
32  140  Brandt Allie  2004  DGI NORDJY  0484AP  25 m  3:34.71   
33  25  Hansen Katrine  2000  DGI SØNDER  0082BF  25 m  3:36.62   
34  83  Thirup Matilde  2005  DGI NORDJY  0536AL  25 m  3:36.91   
35  888  Rasmussen Johanne  2003  DGI SYDØST    25 m  3:38.39   
36  154  Christensen Sofie M.  2002  DGI NORDJY  0286AZ  25 m  3:39.84   
37  360  Pedersen Laura  2003  DGI SYDØST    25 m  3:40.09   
38  79  Michaelsen Cecilie P.  2005  DGI NORDJY  0592AM  25 m  3:41.85   
39  159  Mejdahl Stine  2005  DGI NORDJY  0548AT  25 m  3:42.08   
40  695  Nielsen Laura B.  2004  DGI FYN  0442AW  25 m  3:42.36   
41  890  Thorsgaard Freya  2006  DGI SYDØST    25 m  3:43.38   
42  162  Pedersen Karen  2002  DGI NORDJY  0218AW  25 m  3:43.64   
43  507  Jørgensen Signe D.  2002  DGI ØSTJY  0224AV  25 m  3:44.60   
44  625  Greve Sofie Lykke  2004  DGI FYN  0456AN  25 m  3:44.66   
45  68  Skov-Petersen Liv F.  2005  DGI SØNDER    25 m  3:45.78   
46  620  Fogt Anika  2002  DGI FYN  0286BB  25 m  3:46.12   
47  160  Nielsen Christine  2002  DGI NORDJY  0204AY  25 m  3:46.80   
48  171  Horsbøll Sofie  2002  DGI NORDJY  0266BA  25 m  3:46.80   
49  295  Møller Lærke  2005  DGI STORST  0578AN  25 m  3:47.36   
50  559  Rosenven Emma  2004  DGI ØSTJY  0462AQ  25 m  3:48.45   
51  529  Melchiorsen Ida  2004  DGI ØSTJY  0466AL  25 m  3:49.88   
52  889  Schousboe Rosa Marie  2005  DGI SYDØST    25 m  3:49.98   
53  570  Skjøde Miia  2003  DGI ØSTJY  0374BB  25 m  3:50.88   
54  82  Nørgaard Clara Berendt  2005  DGI NORDJY  0558AR  25 m  3:51.88   
55  697  Noe Caroline Jul  2003  DGI FYN    25 m  3:52.14   
56  417  Frimer Sofie  2004  DGI ØSTJY  0426AR  25 m  3:52.15   
57  Christensen Julie Frølund  2003  DGI SØNDER    25 m  3:52.75   
58  714  Schwertfeger Freja  2004  DGI FYN  0402AW  25 m  3:54.49   
59  600  Bjerregaar Kirstine Angel  2002  DGI FYN    25 m  3:55.18   
60  601  Blyn Naya  2004  DGI FYN  0484AV  25 m  3:57.36   
61  860  Kristensen Methea  2003  DGI MIDTJY  0308AQ  25 m  3:57.43   
62  169  Bojesen Emma  2004  DGI NORDJY  0434AV  25 m  3:58.50   
63  800  Hansen Sarah Dalgaard  2002  DGI SYDVE  0236AY  25 m  3:59.18   
64  616  Dørk Maja  2002  DGI FYN  0208BB  25 m  4:00.00   
65  602  Boje Frederikke  2004  DGI FYN  0472AX  25 m  4:00.39   
66  592  Abdulmalik Rama  2001  DGI FYN    25 m  4:01.94   
67  803  Hansen Victoria  2003  DGI SYDVE  0334BC  25 m  4:02.69   
68  476  Hasager Sofie Lilja  2003  DGI ØSTJY  0386AX  25 m  4:03.22   
69  807  Hviid Mia  2003  DGI SYDVE  0312BE  25 m  4:03.71   
70  585  Sørensen Line Lund  2005  DGI ØSTJY  0508AP  25 m  4:07.01   
71  420  Ginnerup Liva  2004  DGI ØSTJY  0484AM  25 m  4:07.08   
72  232  Andersen Maja Bech Færløv  2005  DGI NORDJY  0534AR  25 m  4:08.93   
73  862  Krogh Katrine  2005  DGI MIDTJY  0526AQ  25 m  4:08.98   
74  763  Kongsfelt Lærke  2003  DGI STORKB  0302BC  25 m  4:09.05   
75  776  Mørup Ida  2006  DGI ØSTJY    25 m  4:12.40   
76  726  Sørensen Signe Vinding  2005  DGI FYN    25 m  4:12.51   
77  233  Dalsgaard Laura Katrine  2004  DGI NORDJY  0402AX  25 m  4:12.56   
78  632  Hansen Signe Malig  2001  DGI FYN  0198BD  25 m  4:18.23   
79  143  Kokholm Sara  2005  DGI NORDJY  0574AS  25 m  4:20.12   
80  569  Skammelsen Helena Bendix  2002  DGI ØSTJY  0274BD  25 m  4:20.27   
81  494  Jacobsen Josephine Liis  2005  DGI ØSTJY  0528AU  25 m  4:25.00   
82  116  Andreasen Anna  2001  DGI NORDJY  0116BE  25 m  4:30.94   
83  866  Nielsen Emilie Væring  2005  DGI MIDTJY  0592AU  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  08 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  09:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark