2020-05-31   19:50:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

25_S
Løb 25, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
102  Nielsen Anne G.  1999  DGI NORDJY  9968BC  25 m  1:13.27   
200  Sørensen Cecilie Tommerup  2001  DGI NORDJY  0118AM  25 m  1:14.35   
180  Dyrman Nicoline  2004  DGI NORDJY  0446AM  25 m  1:15.65   
841  Andersen Julie B.  2002  DGI MIDTJY  0214AS  25 m  1:17.32   
141  Hole Johanne  2000  DGI NORDJY  0082BH  25 m  1:17.54   
29  Jensen Ellen  2005  DGI SØNDER  0546AF  25 m  1:18.56   
685  Martinussen Julie  1997  DGI FYN  9736AS  25 m  1:18.57   
865  Nielsen Anne Dybro  2003  DGI MIDTJY  0336AW  25 m  1:18.71   
229  Hassing Astrid Marie  2004  DGI NORDJY  0494AM  25 m  1:18.92   
10  335  Jensen Carla  2002  DGI SYDØST  0216AT  25 m  1:19.26   
11  114  Andersen Cathrine Boe  2001  DGI NORDJY  0148BC  25 m  1:19.32   
12  584  Sørensen Emma F.  1998  DGI ØSTJY  9812AT  25 m  1:19.40   
13  296  Møller Olivia  2004  DGI STORST  0452AF  25 m  1:20.31   
14  107  Nielsen Sarah D.  1999  DGI NORDJY  9948BC  25 m  1:21.64   
15  677  Lerche Ida  2001  DGI FYN  0138AW  25 m  1:22.03   
16  350  Lund Karen Krogh  1996  DGI SYDØST  9616AX  25 m  1:22.15   
17  137  Treney Emma Rose  2002  DGI NORDJY  0216AU  25 m  1:22.63   
18  194  Outzen Camilla  2000  DGI NORDJY  0092AK  25 m  1:22.99   
19  377  Almvig Anne  2004  DGI ØSTJY  0148AV  25 m  1:23.38   
20  857  Jensen Sara Fiil  2002  DGI MIDTJY  0272AT  25 m  1:24.03   
21  449  Wienke Julie Liao  2003  DGI ØSTJY  0308AP  25 m  1:24.11   
22  302  Sørensen Petrine R.e.  2005  DGI STORST  0512AB  25 m  1:24.53   
23  516  Kyed Ingrid  2000  DGI ØSTJY    25 m  1:24.88   
24  607  Bruun-Petersen Trine  2003  DGI FYN  0392AN  25 m  1:25.05   
25  751  Bernack Marie  2003  DGI STORKB  0376AN  25 m  1:25.10   
26  369  Sørensen Caroline Nymann  2002  DGI SYDØST    25 m  1:25.22   
27  870  Riis Agnete  2003  DGI MIDTJY  0308AW  25 m  1:25.39   
28  846  Esbensen Marie Graff  2003  DGI MIDTJY  0336AT  25 m  1:25.55   
29  71  Thomsen Thyra  2002  DGI SØNDER  0212BC  25 m  1:26.03   
30  90  Falch Sara  2002  DGI NORDJY  0208BA  25 m  1:26.22   
31  74  Winther Lea  2004  DGI SØNDER  0458AN  25 m  1:26.26   
32  151  Burholt Nadia  2002  DGI NORDJY  0292BD  25 m  1:26.28   
33  500  Jervidalo Vera Veronica  2001  DGI ØSTJY  0184AR  25 m  1:26.30   
34  388  Bjørnholt Amanda Hørdum  1999  DGI ØSTJY  9938BA  25 m  1:26.56   
35  553  Rasmussen Katrine  2004  DGI ØSTJY  0478AV  25 m  1:26.83   
36  448  Wienke Camilla Liao  2005  DGI ØSTJY  0594AN  25 m  1:27.25   
37  154  Christensen Sofie M.  2002  DGI NORDJY  0286AZ  25 m  1:27.38   
38  354  Muhlig Mikela  2003  DGI SYDØST  0354BA  25 m  1:27.94   
39  340  Jensen Sarah Hygum  1998  DGI SYDØST  9896BD  25 m  1:27.95   
40  407  Eriksen Caroline Majgaard  2003  DGI ØSTJY  0358AX  25 m  1:28.14   
41  623  Frikke-Salling Amalie  2002  DGI FYN    25 m  1:28.43   
42  872  Stephansen Laura Mai  2003  DGI MIDTJY  0378AW  25 m  1:28.44   
43  844  Bjørn Weronika L.  2005  DGI MIDTJY  0524AG  25 m  1:28.46   
44  300  Petersen Anna Lind  2004  DGI STORST  0488AE  25 m  1:28.63   
45  167  Toftelund Karoline  2001  DGI NORDJY  0198AV  25 m  1:28.89   
46  505  Johnsen Lærke Kirstine  2003  DGI ØSTJY  0346BA  25 m  1:28.89   
47  731  Thomsen Viktorija  2001  DGI FYN    25 m  1:28.90   
48  497  Jensen Naia Eske  2001  DGI ØSTJY  0132AX  25 m  1:28.97   
49  366  Rosenmeyer Signe  2005  DGI SYDØST  0508AN  25 m  1:29.24   
50  Christensen Caroline  2002  DGI SØNDER    25 m  1:30.01   
51  875  Thormann Katrine Bøeg  2006  DGI MIDTJY  0692AD  25 m  1:30.06   
52  83  Thirup Matilde  2005  DGI NORDJY  0536AL  25 m  1:30.25   
53  397  Christensen Mathilde  2002  DGI ØSTJY  0238AY  25 m  1:30.32   
54  582  Søndergaard Katrine  2002  DGI ØSTJY  0258BC  25 m  1:30.52   
55  155  Hovalt Mille Fischer  2004  DGI NORDJY  0456AW  25 m  1:30.83   
56  850  Holme Sofie Dyg  2005  DGI MIDTJY  0598AO  25 m  1:31.32   
57  395  Christensen Caroline  2004  DGI ØSTJY  0464AV  25 m  1:31.58   
58  526  Lund Dicte  2004  DGI ØSTJY    25 m  1:31.59   
59  767  Nüchel Laura Lundbek  2002  DGI STORKB  0218AU  25 m  1:31.65   
60  402  Damborg Louise  1982  DGI ØSTJY    25 m  1:32.13   
61  574  Stengaard Ida Frøsig  2002  DGI ØSTJY  0202BA  25 m  1:32.19   
62  334  Jakobsen Sofie Hjorth  2005  DGI SYDØST  0586AO  25 m  1:32.48   
63  536  Nielsen Anne Tvedskov  1997  DGI ØSTJY  9762BC  25 m  1:32.53   
64  286  Jakobsen Nynne  2004  DGI STORST  0462AG  25 m  1:32.70   
65  212  Høeg Louise  2003  DGI NORDJY  0324AR  25 m  1:32.81   
66  501  Jespersen Marie Work  2004  DGI ØSTJY  0402AT  25 m  1:32.82   
67  704  Petersen Emma Juel  2001  DGI FYN  0126BB  25 m  1:33.15   
68  635  Henriks Zophia  2004  DGI FYN    25 m  1:33.16   
69  792  Christensen Nadja Bonde  2002  DGI SYDVE  0208AY  25 m  1:33.18   
70  367  Ryhl Alberte Jung  2003  DGI SYDØST  0342BA  25 m  1:33.23   
71  317  Daugaard Cecilie  2003  DGI SYDØST    25 m  1:33.43   
72  173  Julius Mathilde  2003  DGI NORDJY  0374AX  25 m  1:33.45   
73  670  Knudsen Nathalie  2003  DGI FYN  0316AU  25 m  1:33.83   
74  789  Andersen Signe Hadrup  2000  DGI SYDVE  0078BD  25 m  1:33.96   
75  52  Muusmann Jette  2005  DGI SØNDER  0532AO  25 m  1:34.45   
76  82  Nørgaard Clara Berendt  2005  DGI NORDJY  0558AR  25 m  1:34.76   
77  695  Nielsen Laura B.  2004  DGI FYN  0442AW  25 m  1:34.83   
78  569  Skammelsen Helena Bendix  2002  DGI ØSTJY  0274BD  25 m  1:35.06   
79  716  Sigvardt Kamilla  2000  DGI FYN  0052BE  25 m  1:35.36   
80  651  Johansen Line Virkelyst  2003  DGI FYN  0346AU  25 m  1:35.53   
81  333  Jacobsen Signe Holst  2007  DGI SYDØST  0794AG  25 m  1:35.89   
82  727  Termansen Kamille  2002  DGI FYN  0232BB  25 m  1:36.01   
83  150  Brix Sarah  2004  DGI NORDJY  0498AW  25 m  1:36.06   
84  892  Christiansen Anne K.  2004  DGI ØSTJY    25 m  1:36.41   
85  44  Madsen Julie  2002  DGI SØNDER  0216BB  25 m  1:37.02   
86  860  Kristensen Methea  2003  DGI MIDTJY  0308AQ  25 m  1:37.12   
87  72  Tramm Julie  2001  DGI SØNDER    25 m  1:37.98   
88  131  Lindberg Sille  2003  DGI NORDJY  0348BB  25 m  1:38.21   
89  610  Christensen Emma  2002  DGI FYN  0248BB  25 m  1:38.23   
90  697  Noe Caroline Jul  2003  DGI FYN    25 m  1:38.25   
91  232  Andersen Maja Bech Færløv  2005  DGI NORDJY  0534AR  25 m  1:38.54   
92  600  Bjerregaar Kirstine Angel  2002  DGI FYN    25 m  1:38.67   
93  361  Poulsen Kristina Kathrine  2003  DGI SYDØST  0312AX  25 m  1:38.75   
94  Bramman Sille  2003  DGI SØNDER    25 m  1:39.76   
95  324  Hansen Maiken  2005  DGI SYDØST    25 m  1:39.77   
96  825  Seerup Anne Mie  2001  DGI SYDVE    25 m  1:39.89   
97  735  Øhlenschlager Lærke Jul  2004  DGI FYN  0498AR  25 m  1:40.03   
98  318  Ditlevsen Majbrit  1958  DGI SYDØST    25 m  1:40.37   
99  859  Kristensen Ida  2004  DGI MIDTJY  0412AR  25 m  1:40.66   
100  803  Hansen Victoria  2003  DGI SYDVE  0334BC  25 m  1:41.07   
101  191  Momme Hannah Vixø  2005  DGI NORDJY  0502AS  25 m  1:41.84   
102  888  Rasmussen Johanne  2003  DGI SYDØST    25 m  1:42.76   
103  299  Olesen Sisse Berg  2005  DGI STORST  0514AB  25 m  1:42.81   
104  31  Jensen Signe  2007  DGI SØNDER  0786AB  25 m  1:43.36   
105  368  Sørensen Caroline K.  2004  DGI SYDØST  0418AT  25 m  1:43.74   
106  179  Bøgsted Clara Hejndorff  2006  DGI NORDJY  0626AO  25 m  1:44.16   
107  502  Jespersen Mathilde Work  2006  DGI ØSTJY  0654AP  25 m  1:44.33   
108  125  Helt Therese J  2006  DGI NORDJY  0658AK  25 m  1:45.06   
109  277  Andreasen Freya  2004  DGI STORST  0464AY  25 m  1:45.10   
110  802  Hansen Stephanie  2003  DGI SYDVE  0444AX  25 m  1:45.92   
111  682  Madsen Sofie Møller  2005  DGI FYN    25 m  1:47.17   
112  726  Sørensen Signe Vinding  2005  DGI FYN    25 m  1:47.74   
113  652  Johansen Rasmine  2005  DGI FYN    25 m  1:48.37   
114  284  Hansen Nicoline  2004  DGI STORST  0468AU  25 m  1:48.76   
115  285  Jakobsen Mejse  2007  DGI STORST  0712AA  25 m  1:48.83   
116  206  Thorsted Marie Elisabeth  2006  DGI NORDJY  0678AL  25 m  1:48.88   
117  750  Andersen Rasmine  2003  DGI STORKB  0368BE  25 m  1:50.13   
118  441  Tilsted Olivia  2006  DGI ØSTJY    25 m  1:52.10   
119  399  Christiansen Olga K.  2006  DGI ØSTJY    25 m  1:53.41   
120  890  Thorsgaard Freya  2006  DGI SYDØST    25 m  1:53.64   
121  498  Jensen Stine Østergaard  2006  DGI ØSTJY    25 m  1:54.01   
122  545  Pedersen Rikke Ydemann  2006  DGI ØSTJY  0674AG  25 m  1:54.28   
123  668  Klæsøe Celina  2006  DGI FYN    25 m  1:55.48   
124  817  Marcher Luna  2002  DGI SYDVE    25 m  1:55.84   
125  605  Bruun-Petersen Anna  2007  DGI FYN  0792AF  25 m  1:55.86   
126  378  Andersen Ida Loft  2007  DGI ØSTJY  0798AJ  25 m  1:56.89   
127  887  Gregersen Sara Holst  2006  DGI SYDØST    25 m  1:56.91   
128  381  Andersen Marie Loft  2007  DGI ØSTJY  0712AK  25 m  1:57.10   
129  514  Kristensen Freya Knop  2005  DGI ØSTJY    25 m  1:58.43   
130  308  Augustesen Sille  2008  DGI SYDØST  0824AB  25 m  2:03.18   
131  80  Michaelsen Nikoline P.  2007  DGI NORDJY  0732AM  25 m  2:03.46   
132  539  Nørgaard Isabella  2007  DGI ØSTJY    25 m  2:06.34   
133  201  Thomassen Astrid O.  2007  DGI NORDJY  0796AK  25 m  2:09.50   
134  515  Kristensen Frida Knop  2009  DGI ØSTJY    25 m  2:30.00   
135  374  Wittrup-Jensen Olivia  2004  DGI SYDØST  0436AV  25 m     
136  375  Zachariassen Ane K.  2005  DGI SYDØST  0588AB  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  08 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  09:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark