2020-06-05   20:59:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 16
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  00:55   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
629  Magnus Hansen  2005    DGI FYN    25m  2:27.15 
770  Viggo Vignal-Schjøth  2003  0375AS  DGI STORKB    25m  2:05.13 
760  Donat Jaseneckij  2005  0529AN  DGI STORKB    25m  2:19.01 
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
769  Valdemar Fulton Skjoldman  2003  0355AS  DGI STORKB    25m  2:01.24 
671  Jonas Elving Kristiansen  2006    DGI FYN    25m  2:00.13 
178  Johan Damsgaard Bossen  2005  0519AN  DGI NORDJY    25m  1:57.55 
548  Frederik S. Poulsen  2004  0423AQ  DGI ØSTJY    25m  1:56.91 
884  Magnus Andersen  2005    DGI SYDØST    25m  1:57.31 
67  August Johan Seeberg  2005    DGI SØNDER    25m  1:58.99 
81  Malthe Kobber Nielsen  2005  0515AG  DGI NORDJY    25m  2:00.36 
               

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
796  Gustav Slivsgaard Frederi  2004  0415AP  DGI SYDVE    25m  1:56.15 
98  Mathias Johansen  2005  0543AI  DGI NORDJY    25m  1:55.69 
672  Mathias Elving Kristiansen  2004    DGI FYN    25m  1:54.50 
624  Marco From  2003    DGI FYN    25m  1:53.11 
77  Alexander Gislund  2003  0307AR  DGI NORDJY    25m  1:53.87 
733  Magnus Tranekjer  2005    DGI FYN    25m  1:55.60 
702  Mikkel Pedersen  2004    DGI FYN    25m  1:55.82 
644  Jalte Kowal Jensen  2004    DGI FYN    25m  1:56.26 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Magnus Horsbøll  2005  0525AI  DGI NORDJY    25m  1:50.74 
396  Mads Vittrup Christensen  2003    DGI ØSTJY    25m  1:50.06 
419  Jonas Gaur  2005  0581AK  DGI ØSTJY    25m  1:46.56 
124  Victor Haunstrup  2003  0399AM  DGI NORDJY    25m  1:45.70 
648  Magnus Jepsen  2004  0495AO  DGI FYN    25m  1:46.20 
508  Sander Kejser  2003  0325AR  DGI ØSTJY    25m  1:46.92 
198  Eigil Midboe Skou  2006  0671AJ  DGI NORDJY    25m  1:50.32 
495  Karl Johan Jacobsen  2005  0527AM  DGI ØSTJY    25m  1:50.80 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
709  Lauge Rasmussen  2003    DGI FYN    25m  1:45.29 
810  Markus Jessen  2003  0329AN  DGI SYDVE    25m  1:43.25 
826  Martin Skousen  2002  0249AQ  DGI SYDVE    25m  1:43.12 
314  Mikkel Dam  2002  0227AO  DGI SYDØST    25m  1:42.43 
41  Nicholas Kristiansen  2004  0485AH  DGI SØNDER    25m  1:42.99 
158  Jens Mejdahl  2003  0327AR  DGI NORDJY    25m  1:43.23 
398  Oliver K. Christensen  2004  0429AO  DGI ØSTJY    25m  1:44.38 
357  Kristian Nielsen  2005  0589AH  DGI SYDØST    25m  1:45.41 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
482  Asger Breum Holm  2003  0331AO  DGI ØSTJY    25m  1:41.70 
534  Askil Rishøj Møller  2002    DGI ØSTJY    25m  1:41.61 
393  Noah Busk  2004  0433AQ  DGI ØSTJY    25m  1:40.45 
443  Joachim Urbak  1999  9919AT  DGI ØSTJY    25m  1:40.34 
609  Marcus Busk  1996    DGI FYN    25m  1:40.43 
619  Alex Fogt  2004  0487AO  DGI FYN    25m  1:41.45 
518  Habib Lajmi  2000    DGI ØSTJY    25m  1:41.69 
73  Emil Winther  2006  0661AC  DGI SØNDER    25m  1:42.30 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
642  Lasse Jakobsen  2000  0037AU  DGI FYN    25m  1:40.08 
690  Emil Munk  1999    DGI FYN    25m  1:37.47 
593  Peter Albeck  1985    DGI FYN    25m  1:36.74 
38  Marius V. Kjærsgaard  2004  0464AI  DGI SØNDER    25m  1:35.79 
560  Oliver Rosenven  2002  0289AN  DGI ØSTJY    25m  1:36.61 
645  Jonas Svensmark Jensen  2005  0579AG  DGI FYN    25m  1:36.83 
673  Ebbe Blomgren Larsen  2002    DGI FYN    25m  1:37.90 
382  Marius B. R. Andersen  2003  0353AO  DGI ØSTJY    25m  1:40.13 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
104  Jonas D. Nielsen  2002  0201AK  DGI NORDJY    25m  1:34.68 
123  Rasmus Grøn  1999  9993AS  DGI NORDJY    25m  1:34.48 
669  Frederik Klüver  1998  9823AV  DGI FYN    25m  1:34.21 
853  Rasmus Irmschler  2002  0273AP  DGI MIDTJY    25m  1:33.43 
617  Lucas Fig  2002    DGI FYN    25m  1:34.20 
599  Andreas Birkholm  2002    DGI FYN    25m  1:34.47 
307  Jonas Ahrendsen  2003    DGI SYDØST    25m  1:34.51 
152  Andreas Christensen  2003  0381AS  DGI NORDJY    25m  1:34.90 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
720  Rasmus Storm  2001    DGI FYN    25m  1:32.41 
422  Mathias G-Rasmussen  2001  0103AT  DGI ØSTJY    25m  1:30.93 
552  Jeppe K. Rasmussen  2002  0269AN  DGI ØSTJY    25m  1:29.97 
349  Halfdan Krogh Lund  2002  0287AF  DGI SYDØST    25m  1:29.21 
828  Marcus Brink Thomsen  2001  0107AQ  DGI SYDVE    25m  1:29.31 
520  Elias Lauritsen  2000    DGI ØSTJY    25m  1:30.88 
234  Victor Doré Hansen  2001  0191AT  DGI NORDJY    25m  1:31.31 
92  Magnus Hald  2002  0225AP  DGI NORDJY    25m  1:32.78 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
571  Viktor Snoghøj  2002  0249AN  DGI ØSTJY    25m  1:29.09 
864  Theis Nelander  2005  0557AC  DGI MIDTJY    25m  1:28.17 
827  Erik Ellemose Sørensen  2002  0269AQ  DGI SYDVE    25m  1:27.45 
208  David Tuan V. Valbjørn  2002  0229AQ  DGI NORDJY    25m  1:26.04 
187  Malik Lodberg Klein  2003  0359AI  DGI NORDJY    25m  1:26.52 
439  Jesper Thyssen  1995    DGI ØSTJY    25m  1:28.10 
683  Erwan Marslund  2001  0197AS  DGI FYN    25m  1:28.89 
32  Simon G. Jensen  2000  0083AT  DGI SØNDER    25m  1:29.15 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Nikolaj Carlsen  2002    DGI SØNDER    25m  1:24.38 
99  Matias Kjær  2002  0203AP  DGI NORDJY    25m  1:23.69 
183  Søren Clement Juhl Hansen  2001  0143AP  DGI NORDJY    25m  1:23.61 
70  Zacharias H. Svendsen  2002    DGI SØNDER    25m  1:22.35 
288  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  DGI STORST    25m  1:23.28 
528  Jesper Møller Madsen  1996  9653AS  DGI ØSTJY    25m  1:23.65 
306  Noel Sander Vestergaard  2003  0345AO  DGI STORST    25m  1:24.25 
589  Casper Thaarup  1987  8785AD  DGI ØSTJY    25m  1:24.45 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
852  Rasmus Håkonsson  2004  0449AH  DGI MIDTJY    25m  1:21.58 
383  Niklas Faaborg Andersen  2002  0231AT  DGI ØSTJY    25m  1:21.20 
496  Kristoffer Jensen  1994    DGI ØSTJY    25m  1:20.93 
755  Victor Haurholm  1995  9541AN  DGI STORKB    25m  1:18.74 
280  Viktor Eibye  2001  0175AS  DGI STORST    25m  1:19.55 
196  Jens Riisgaard-Jensen  2003  0369AF  DGI NORDJY    25m  1:21.20 
863  Oliver L Nelander  2002  0295AF  DGI MIDTJY    25m  1:21.42 
818  Christoffer Nielsen  1998  9829AG  DGI SYDVE    25m  1:22.23 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
320  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  DGI SYDØST    25m  1:17.03 
105  Kim Møller Nielsen  1992  9217AA  DGI NORDJY    25m  1:16.09 
699  Mikael Olsen  1992  9283AJ  DGI FYN    25m  1:15.49 
759  Joakim Jakobsen  1994  9409AA  DGI STORKB    25m  1:09.65 
474  Thorbjørn U. Hansen  2000  0017AO  DGI ØSTJY    25m  1:14.33 
110  Andreas Rask Sørensen  1999  9939AR  DGI NORDJY    25m  1:15.95 
230  Christian Kornum  2003  0323AH  DGI NORDJY    25m  1:16.53 
530  Jonas Melchiorsen  2001  0147AN  DGI ØSTJY    25m  1:17.19 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  00:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark