2020-06-05   21:03:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  00:55   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
480  Sophus Henningsen  2007  0789AA  DGI ØSTJY    25m  1:17.48 
198  Eigil Midboe Skou  2006  0671AJ  DGI NORDJY    25m  1:05.00 
145  Magnus Skiveren  2007  0769AC  DGI NORDJY    25m  1:02.16 
629  Magnus Hansen  2005    DGI FYN    25m  1:02.51 
575  Emil Stidsen  2003    DGI ØSTJY    25m  1:05.74 
873  Kasper Lund Tange  2004  0437AQ  DGI MIDTJY    25m   
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
523  Daniel Marcus Le  2006  0699AF  DGI ØSTJY    25m  1:00.50 
680  Magnus Løkke  2005    DGI FYN    25m  55.01 
409  Phillip Bols Faarup  2004    DGI ØSTJY    25m  55.00 
791  Lukas Bonde Christensen  2002  0227ap  DGI SYDVE    25m  51.15 
728  Xander Termansen  2005  0581AJ  DGI FYN    25m  52.23 
522  Mathias Nybro Laursen  2005    DGI ØSTJY    25m  55.00 
871  Jonas Rohde  2005  0529AM  DGI MIDTJY    25m  56.85 
401  Alexander Juul Dahl  2006  0643AH  DGI ØSTJY    25m  1:02.00 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Magnus Horsbøll  2005  0525AI  DGI NORDJY    25m  50.37 
418  Frederik Gadegaard  2005  0591AK  DGI ØSTJY    25m  46.94 
96  Nikolaj Jensen  2004  0401AL  DGI NORDJY    25m  45.94 
583  Christian Sejer Sørensen  2004    DGI ØSTJY    25m  44.79 
303  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  DGI STORST    25m  44.96 
51  Anders Munksgaard-Ottosen  2004  0459AM  DGI SØNDER    25m  46.69 
541  Elias Alminde Pedersen  2006  0627AB  DGI ØSTJY    25m  49.71 
384  Jacob Bach-Valeur  2004  0495AM  DGI ØSTJY    25m  50.46 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Philip Emborg Andreasen  2005    DGI SØNDER    25m  44.57 
885  Andreas Svinth Hemdrup  2005    DGI SYDØST    25m  43.96 
91  Tim Groen  2001  0141AS  DGI NORDJY    25m  43.32 
679  Laust Lundgaard  2004    DGI FYN    25m  42.99 
795  Oliver Fokkink  2003  0341AP  DGI SYDVE    25m  43.31 
665  Victor Karlström  2004    DGI FYN    25m  43.86 
806  Frederik Holdt  2003  0399AQ  DGI SYDVE    25m  44.06 
595  Mads Toft Andersen  2002    DGI FYN    25m  44.61 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
692  Christian Lykke Nadolny  2003    DGI FYN    25m  42.36 
867  Jakob Møller Nielsen  2004  0475AK  DGI MIDTJY    25m  41.44 
357  Kristian Nielsen  2005  0589AH  DGI SYDØST    25m  41.25 
11  Oskar Trans Dammose  2005    DGI SØNDER    25m  40.72 
527  Alexander Løland  2004  0451AN  DGI ØSTJY    25m  41.06 
694  Jonathan Nejmann  2004  0423AO  DGI FYN    25m  41.30 
628  Johnnie Hansen  1975    DGI FYN    25m  42.00 
705  Valdemar Petersen  2004    DGI FYN    25m  42.52 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
94  Kris Jensen  2004  0489AK  DGI NORDJY    25m  40.09 
359  Asger Als Olsen  2004    DGI SYDØST    25m  39.96 
654  Viktor Johansen  2001    DGI FYN    25m  38.54 
827  Erik Ellemose Sørensen  2002  0269AQ  DGI SYDVE    25m  37.94 
563  Anders Sanggaard  2005  0519AH  DGI ØSTJY    25m  38.12 
477  Christoffer Holm Hedehus  2002  0285AO  DGI ØSTJY    25m  39.13 
659  Gustav Jørgensen  2004  0465AO  DGI FYN    25m  39.99 
283  Christopher Vejlbo Hansen  2005  0581AH  DGI STORST    25m  40.69 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
442  Victor Constantin Timm  2003    DGI ØSTJY    25m  37.85 
634  Sebastian Hartung  2003  0321AP  DGI FYN    25m  37.31 
132  Anders Mikkelsen  2001  0105AS  DGI NORDJY    25m  37.20 
518  Habib Lajmi  2000    DGI ØSTJY    25m  36.72 
815  Daniel Eg Larsen  2001  0189AR  DGI SYDVE    25m  36.85 
443  Joachim Urbak  1999  9919AT  DGI ØSTJY    25m  37.30 
356  Anton B. Nielsen  2003  0375AN  DGI SYDØST    25m  37.51 
713  Louis Schou  2002  0217AS  DGI FYN    25m  37.93 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
636  Afbud  2001    DGI FYN    25m  36.62 
Simony Niklas Børsmose  2001    DGI SØNDER    25m  36.51 
565  Magnus Schmidt  2002  0227AS  DGI ØSTJY    25m  35.48 
76  Jeppe Egholm  2003  0331AP  DGI NORDJY    25m  35.36 
864  Theis Nelander  2005  0557AC  DGI MIDTJY    25m  35.46 
95  Martin R. Jensen  1961  6131AA  DGI NORDJY    25m  35.89 
195  Oscar Pedersen  2004  0445AE  DGI NORDJY    25m  36.52 
45  Phillip Marcussen  2000    DGI SØNDER    25m  36.64 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
479  Peter Henningsen  1971    DGI ØSTJY    25m  35.14 
804  Jeppe Haurum  2003  0321AO  DGI SYDVE    25m  34.45 
676  Rasmus Skaaning Larsen  2001  0187AS  DGI FYN    25m  34.18 
794  Boje Fokkink  2001  0151AS  DGI SYDVE    25m  33.91 
538  Nikolaj Nybro  2002  0211AO  DGI ØSTJY    25m  34.07 
373  Robert Versteegen  2001  0107AS  DGI SYDØST    25m  34.31 
136  Jacob Toft  2003  0357AK  DGI NORDJY    25m  34.84 
183  Søren Clement Juhl Hansen  2001  0143AP  DGI NORDJY    25m  35.16 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
338  Nicklas Christian Jensen  1997  9765AT  DGI SYDØST    25m  33.31 
547  Oliver Persson  2001  0177AQ  DGI ØSTJY    25m  32.93 
93  Preben Hansen  1967  6731AA  DGI NORDJY    25m  32.66 
316  Tim Damsgaard  1994  9495AR  DGI SYDØST    25m  32.46 
549  Mikkel Rager  2000    DGI ØSTJY    25m  32.48 
424  Thomas Grosen  1997    DGI ØSTJY    25m  32.85 
322  Anders Ballisager Hansen  1998  9863AU  DGI SYDØST    25m  33.09 
506  Kristoffer J. Jørgensen  2001    DGI ØSTJY    25m  33.56 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
730  Kristoffer Thomsen  2000    DGI FYN    25m  32.07 
Philip Ravn Andersen  2002  0241AL  DGI SØNDER    25m  32.01 
686  Jonas Mathiesen  1998    DGI FYN    25m  31.72 
86  Jens Kristian Jensen  2001  0115AR  DGI NORDJY    25m  31.60 
544  Ole Skouvig Pedersen  2000  0093AN  DGI ØSTJY    25m  31.62 
405  Christian Linaa Dirdal  2001  0181AR  DGI ØSTJY    25m  31.83 
100  Christoffer B. Lauridsen  2002  0203AO  DGI NORDJY    25m  32.03 
336  Jesper V. Bylling Jensen  2003  0301AK  DGI SYDØST    25m  32.33 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
197  Lars Riisgaard-Jensen  2004  0411AC  DGI NORDJY    25m  30.70 
693  Christoffer Nedergaard  1995  9565AS  DGI FYN    25m  30.52 
113  Rasmus Abildgaard  2000  0015AM  DGI NORDJY    25m  30.29 
756  Hans Henrik Havn  1992  9215AD  DGI STORKB    25m  29.84 
146  Morten Kolbe Thomsen  2001  0149AD  DGI NORDJY    25m  30.18 
290  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  DGI STORST    25m  30.41 
649  Daniel Johansen  1997    DGI FYN    25m  30.68 
319  Anders Ellehauge  1992  9211AK  DGI SYDØST    25m  31.09 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
190  Nils Lundberg  1988  8855AC  DGI NORDJY    25m  29.46 
221  Scott Stegenborg  2000  0063AH  DGI NORDJY    25m  29.13 
118  Kristian Berthelsen  1999  9951AO  DGI NORDJY    25m  28.73 
387  Markus Bjørnestad  2002  0253AM  DGI ØSTJY    25m  28.42 
111  Mathias Maarbjerg Toft  1998  9875AR  DGI NORDJY    25m  28.62 
115  Simon Andersen  2000  0069AK  DGI NORDJY    25m  29.02 
496  Kristoffer Jensen  1994    DGI ØSTJY    25m  29.38 
54  Simon Perzynski  2002  0289AG  DGI SØNDER    25m  29.71 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  00:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark