2020-06-05   22:12:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  00:55   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
631  Oliver Hansen  2004    DGI FYN    25m  3:56.75 
198  Eigil Midboe Skou  2006  0671AJ  DGI NORDJY    25m  3:26.67 
624  Marco From  2003    DGI FYN    25m  3:21.54 
541  Elias Alminde Pedersen  2006  0627AB  DGI ØSTJY    25m  3:18.18 
711  Anes Sabanovic  2002    DGI FYN    25m  3:19.17 
679  Laust Lundgaard  2004    DGI FYN    25m  3:25.84 
178  Johan Damsgaard Bossen  2005  0519AN  DGI NORDJY    25m  3:27.09 
871  Jonas Rohde  2005  0529AM  DGI MIDTJY    25m   

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Anders Munksgaard-Ottosen  2004  0459AM  DGI SØNDER    25m  3:14.11 
830  Marcus Øhlenschlæger  2003  0359AL  DGI SYDVE    25m  3:13.40 
562  Marius Salling  2003  0327AP  DGI ØSTJY    25m  3:11.69 
24  Frederik Schimann Hansen  2003  0343AK  DGI SØNDER    25m  3:09.26 
450  Waldemar Winther  2004  0467AN  DGI ØSTJY    25m  3:10.24 
189  William Elliot Lumholtz  2006  0611AI  DGI NORDJY    25m  3:12.56 
812  Rune Kristensen  2004    DGI SYDVE    25m  3:13.72 
733  Magnus Tranekjer  2005    DGI FYN    25m  3:16.21 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
484  Afbud  2001  0131AS  DGI ØSTJY    25m  3:06.52 
723  Anders Søndergaard  2003  0365AO  DGI FYN    25m  3:01.45 
617  Lucas Fig  2002    DGI FYN    25m  2:57.79 
621  Mikkel Fondt  2000    DGI FYN    25m  2:57.06 
303  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  DGI STORST    25m  2:57.64 
520  Elias Lauritsen  2000    DGI ØSTJY    25m  2:57.81 
45  Phillip Marcussen  2000    DGI SØNDER    25m  3:01.72 
452  Alexander Ølholm  2003  0321AS  DGI ØSTJY    25m  3:07.63 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
527  Alexander Løland  2004  0451AN  DGI ØSTJY    25m  2:56.54 
332  Jens Holst Jacobsen  2005  0591AL  DGI SYDØST    25m  2:53.54 
176  Marcus Albæk  2004  0465AM  DGI NORDJY    25m  2:50.94 
473  Markus Friis Hansen  2003    DGI ØSTJY    25m  2:50.10 
487  Axel Hvam  2003  0349AQ  DGI ØSTJY    25m  2:50.75 
112  Jonas Abildgaard  2003  0381AM  DGI NORDJY    25m  2:51.75 
415  Jakob Frimand  2004  0463AL  DGI ØSTJY    25m  2:55.99 
659  Gustav Jørgensen  2004  0465AO  DGI FYN    25m  2:56.69 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
166  Mathias Jelle Thomsen  2002  0295AS  DGI NORDJY    25m  2:46.53 
205  Valentin Thordal  2005  0547AK  DGI NORDJY    25m  2:45.23 
283  Christopher Vejlbo Hansen  2005  0581AH  DGI STORST    25m  2:44.35 
565  Magnus Schmidt  2002  0227AS  DGI ØSTJY    25m  2:43.00 
477  Christoffer Holm Hedehus  2002  0285AO  DGI ØSTJY    25m  2:43.02 
654  Viktor Johansen  2001    DGI FYN    25m  2:44.92 
213  Frederik P Justesen  2003  0383AL  DGI NORDJY    25m  2:46.06 
94  Kris Jensen  2004  0489AK  DGI NORDJY    25m  2:46.87 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
219  Oliver Pedersen  2003  0317AJ  DGI NORDJY    25m  2:40.24 
359  Asger Als Olsen  2004    DGI SYDØST    25m  2:38.46 
506  Kristoffer J. Jørgensen  2001    DGI ØSTJY    25m  2:38.00 
183  Søren Clement Juhl Hansen  2001  0143AP  DGI NORDJY    25m  2:36.49 
691  Mikkel Märcher  1982    DGI FYN    25m  2:36.85 
661  Michael Jørgensen  1981  8199AA  DGI FYN    25m  2:38.15 
443  Joachim Urbak  1999  9919AT  DGI ØSTJY    25m  2:39.34 
358  Andreas Nissen  2003    DGI SYDØST    25m  2:42.71 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
603  Afbud  1999  9953AU  DGI FYN    25m  2:35.61 
93  Preben Hansen  1967  6731AA  DGI NORDJY    50m  2:35.07 
845  Anton Christiansen  2004  0493AL  DGI MIDTJY    25m  2:34.74 
686  Jonas Mathiesen  1998    DGI FYN    25m  2:32.88 
647  Afbud  1999  9971AS  DGI FYN    25m  2:33.06 
99  Matias Kjær  2002  0203AP  DGI NORDJY    25m  2:34.78 
720  Rasmus Storm  2001    DGI FYN    25m  2:35.21 
89  Bo Damvad  1967  6709AA  DGI NORDJY    25m  2:36.43 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
639  Villads Holmen  1998    DGI FYN    25m  2:32.64 
864  Theis Nelander  2005  0557AC  DGI MIDTJY    25m  2:30.97 
405  Christian Linaa Dirdal  2001  0181AR  DGI ØSTJY    25m  2:29.48 
133  Rasmus Rank Nørgaard  2003  0369AL  DGI NORDJY    25m  2:27.74 
Anders Christensen  2002    DGI SØNDER    25m  2:29.47 
547  Oliver Persson  2001  0177AQ  DGI ØSTJY    25m  2:30.07 
874  Malthe Theisen  2003  0345AN  DGI MIDTJY    25m  2:31.35 
281  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  DGI STORST    25m  2:32.67 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
336  Jesper V. Bylling Jensen  2003  0301AK  DGI SYDØST    25m  2:24.49 
53  Emil Neumann  2004  0465AH  DGI SØNDER    25m  2:23.34 
100  Christoffer B. Lauridsen  2002  0203AO  DGI NORDJY    25m  2:21.40 
105  Kim Møller Nielsen  1992  9217AA  DGI NORDJY    25m  2:20.46 
320  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  DGI SYDØST    25m  2:20.96 
373  Robert Versteegen  2001  0107AS  DGI SYDØST    25m  2:23.17 
156  David Johansen  2001  0179AN  DGI NORDJY    25m  2:23.56 
730  Kristoffer Thomsen  2000    DGI FYN    25m  2:26.24 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
794  Boje Fokkink  2001  0151AS  DGI SYDVE    25m  2:17.01 
646  Nicolai Broner Jensen  1994  9475AM  DGI FYN    25m  2:16.53 
863  Oliver L Nelander  2002  0295AF  DGI MIDTJY    25m  2:15.67 
579  Kasper Due Svendsen  2002  0239AN  DGI ØSTJY    25m  2:13.54 
113  Rasmus Abildgaard  2000  0015AM  DGI NORDJY    25m  2:14.97 
177  Emil Viltoft Andersen  2000  0059AO  DGI NORDJY    25m  2:15.78 
197  Lars Riisgaard-Jensen  2004  0411AC  DGI NORDJY    25m  2:16.96 
126  Nicklas M Jensen  2001  0105AR  DGI NORDJY    25m  2:19.32 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
364  Alexander Roe  1997  9711AT  DGI SYDØST    25m  2:12.94 
288  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  DGI STORST    25m  2:12.66 
Philip Ravn Andersen  2002  0241AL  DGI SØNDER    25m  2:07.68 
849  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  DGI MIDTJY    25m  1:54.60 
101  Magnus Lerche  1999  9941AG  DGI NORDJY    25m  2:01.60 
758  Marcus Højengaard  1999  9919AN  DGI STORKB    25m  2:10.06 
28  André Iversen  2001  0121AL  DGI SØNDER    25m  2:12.78 
474  Thorbjørn U. Hansen  2000  0017AO  DGI ØSTJY    25m  2:13.02 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  00:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark