2020-06-05   21:51:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 21
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  00:55   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 21, 50m Frisvømning Damer  Finaler (22) 
Heat 1 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
423  Emilie Nørskov Graversen  2007    DGI ØSTJY    25m  1:05.79 
343  Anna Lis Kristensen  2005    DGI SYDØST    25m  56.21 
515  Frida Knop Kristensen  2009    DGI ØSTJY    25m  55.09 
444  Mai Lindum Waltoft  2007  0786AF  DGI ØSTJY    25m  56.06 
630  Monique Thorbech Hansen  2007    DGI FYN    25m  56.63 
75  Naya Ellesøe Dalsgaard  2007  0762AM  DGI NORDJY    25m  1:07.30 
               

 
Heat 2 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
688  Sofia Mortensen  2007    DGI FYN    25m  50.55 
80  Nikoline P. Michaelsen  2007  0732AM  DGI NORDJY    25m  50.14 
766  Cilja Hansine Nesgaard  2002  0272BE  DGI STORKB    25m  49.76 
341  Simone Trekær Klausen  2007  0764AC  DGI SYDØST    25m  48.65 
768  Asta Edelbo Pedersen  2006  0618AQ  DGI STORKB    25m  48.96 
866  Emilie Væring Nielsen  2005  0592AU  DGI MIDTJY    25m  49.76 
157  Clara Kornum  2007  0704AM  DGI NORDJY    25m  50.36 
764  Dana Laursen  2003    DGI STORKB    25m  51.13 

 
Heat 3 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
696  Trille Elmelund Nielsen  2005    DGI FYN    25m  48.44 
139  Asta Lindgaard Nielsen  2006  0664AJ  DGI NORDJY    25m  47.75 
814  Victoria Lalicata  2005  0592AS  DGI SYDVE    25m  46.71 
822  Pernille Pedersen  2004    DGI SYDVE    25m  45.92 
539  Isabella Nørgaard  2007    DGI ØSTJY    25m  46.57 
653  Sarah Johansen  2005  0566AQ  DGI FYN    25m  47.30 
805  Mikkeline Hedegaard  2003  0384BD  DGI SYDVE    25m  47.98 
308  Sille Augustesen  2008  0824AB  DGI SYDØST    25m  48.64 

 
Heat 4 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
754  Emma Guldmann  2005  0572AW  DGI STORKB    25m  44.97 
638  Stine Lund Holgersen  2006    DGI FYN    25m  44.54 
887  Sara Holst Gregersen  2006    DGI SYDØST    25m  43.93 
362  Annemone Rasmussen  2006  0674AC  DGI SYDØST    25m  43.86 
668  Celina Klæsøe  2006    DGI FYN    25m  43.93 
660  Karoline Jørgensen  2007  0774AG  DGI FYN    25m  44.50 
800  Sarah Dalgaard Hansen  2002  0236AY  DGI SYDVE    25m  44.88 
282  Celina Lindholm Hansen  2006  0664AH  DGI STORST    25m  45.74 

 
Heat 5 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
355  Lykke Munk  2002  0266AC  DGI SYDØST    25m  43.68 
750  Rasmine Andersen  2003  0368BE  DGI STORKB    25m  42.91 
502  Mathilde Work Jespersen  2006  0654AP  DGI ØSTJY    25m  42.41 
406  Anette Elgaard  1983  8358AA  DGI ØSTJY    25m  42.30 
206  Marie Elisabeth Thorsted  2006  0678AL  DGI NORDJY    25m  42.37 
285  Mejse Jakobsen  2007  0712AA  DGI STORST    25m  42.48 
37  Annica Kirkegaard  2004    DGI SØNDER    25m  43.49 
858  Stine Skipper Jørgensen  2005  0582AV  DGI MIDTJY    25m  43.69 

 
Heat 6 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
531  Freya Mikkelsen  2005  0504AV  DGI ØSTJY    25m  41.66 
605  Anna Bruun-Petersen  2007  0792AF  DGI FYN    25m  41.33 
313  Laura Dalgaard  2002    DGI SYDØST    25m  40.53 
381  Marie Loft Andersen  2007  0712AK  DGI ØSTJY    25m  40.20 
411  Lucca Filipowicz  2005    DGI ØSTJY    25m  40.39 
330  Stella Harpøth  2006  0656AH  DGI SYDØST    25m  41.05 
27  Karoline Hellesøe  2006  0678AQ  DGI SØNDER    25m  41.59 
65  Sine Poulsen  2002    DGI SØNDER    25m  41.94 

 
Heat 7 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
318  Majbrit Ditlevsen  1958    DGI SYDØST    25m  39.97 
807  Mia Hviid  2003  0312BE  DGI SYDVE    25m  39.88 
825  Anne Mie Seerup  2001    DGI SYDVE    25m  39.77 
34  Afbud  2004    DGI SØNDER    25m  39.46 
788  Josefine Amorsen  2002  0268AX  DGI SYDVE    25m  39.61 
42  Karen Lassen  2005    DGI SØNDER    25m  39.78 
763  Lærke Kongsfelt  2003  0302BC  DGI STORKB    25m  39.92 
856  Maria Fiil Jensen  2004  0446AW  DGI MIDTJY    25m  40.13 

 
Heat 8 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Signe Jensen  2007  0786AB  DGI SØNDER    25m  39.33 
801  Signe Risager Hansen  2002  0282BD  DGI SYDVE    25m  38.84 
127  Ophelia Kronborg Jensen  2005  0508AW  DGI NORDJY    25m  38.76 
125  Therese J Helt  2006  0658AK  DGI NORDJY    25m  38.61 
331  Freya Holm  2003  0398BD  DGI SYDØST    25m  38.65 
378  Ida Loft Andersen  2007  0798AJ  DGI ØSTJY    25m  38.81 
324  Maiken Hansen  2005    DGI SYDØST    25m  39.07 
652  Rasmine Johansen  2005    DGI FYN    25m  39.46 

 
Heat 9 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Ronja Beck Christensen  2003  0338AX  DGI SØNDER    25m  38.49 
375  Ane K. Zachariassen  2005  0588AB  DGI SYDØST    25m  38.19 
333  Signe Holst Jacobsen  2007  0794AG  DGI SYDØST    25m  38.03 
52  Jette Muusmann  2005  0532AO  DGI SØNDER    25m  37.93 
10  Signe Clemmensen  2003    DGI SØNDER    25m  38.01 
326  Nanna Ballisager Hansen  2003  0348AO  DGI SYDØST    25m  38.08 
620  Anika Fogt  2002  0286BB  DGI FYN    25m  38.23 
598  Anna Dora Bernsdorf  2006    DGI FYN    25m  38.60 

 
Heat 10 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
664  Signe Kaas  2003  0308BA  DGI FYN    25m  37.72 
860  Methea Kristensen  2003  0308AQ  DGI MIDTJY    25m  37.57 
658  Frida Ropass Jørgensen  2004  0436AW  DGI FYN    25m  37.41 
576  Malou Sophie Stormes  2005  0528AP  DGI ØSTJY    25m  37.32 
687  Signe Michelsen  2004    DGI FYN    25m  37.35 
79  Cecilie P. Michaelsen  2005  0592AM  DGI NORDJY    25m  37.46 
353  Lotte Damgaard Mortensen  2001  0166BD  DGI SYDØST    25m  37.70 
368  Caroline K. Sørensen  2004  0418AT  DGI SYDØST    25m  37.78 

 
Heat 11 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
40  Amalie Hede Kristensen  2005    DGI SØNDER    25m  37.16 
33  Sofie Galsgaard Jensen  2003  0364BD  DGI SØNDER    25m  37.06 
421  Freja Gram  2001  0186BC  DGI ØSTJY    25m  36.78 
370  Cecilie Sørensen  2003  0338AW  DGI SYDØST    25m  36.67 
823  Sarah Schäfer Pilegaard  2002  0282AY  DGI SYDVE    25m  36.72 
134  Ida Rønnow  2006  0658AE  DGI NORDJY    25m  36.80 
363  Martine Rasmussen  2000  0062BH  DGI SYDØST    25m  37.10 
725  Afbud  2004  0486AV  DGI FYN    25m  37.31 

 
Heat 12 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
173  Mathilde Julius  2003  0374AX  DGI NORDJY    25m  36.31 
689  Anna Cathrine Munk  2001    DGI FYN    25m  36.27 
698  Annemette Olesen  2001  0148BD  DGI FYN    25m  36.20 
228  Liva Lauridsen Vorgod  2005  0566AR  DGI NORDJY    25m  36.05 
412  Agnethe Frederiksen  2005  0518AU  DGI ØSTJY    25m  36.14 
311  Victoria Broch  2004  0404AI  DGI SYDØST    25m  36.26 
292  Nanna Lauritsen  2004  0484AF  DGI STORST    25m  36.30 
174  Agnes Lyndrup  2004  0406AU  DGI NORDJY    25m  36.34 

 
Heat 13 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
470  Karen K. H. Hagensen  2004  0424AR  DGI ØSTJY    25m  35.98 
131  Sille Lindberg  2003  0348BB  DGI NORDJY    25m  35.73 
554  Sofie Rasmussen  2005  0502AQ  DGI ØSTJY    25m  35.62 
724  Amalie Faigh Sørensen  2000  0042BG  DGI FYN    25m  35.59 
491  Katrine Høtoft  2002  0216BC  DGI ØSTJY    25m  35.62 
203  Amelie Thordal  2003  0378BC  DGI NORDJY    25m  35.63 
55  Ida Petersen  1999  9928BC  DGI SØNDER    25m  35.78 
367  Alberte Jung Ryhl  2003  0342BA  DGI SYDØST    25m  35.99 

 
Heat 14 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
872  Laura Mai Stephansen  2003  0378AW  DGI MIDTJY    25m  35.53 
656  Anna Rahbek Julsgaard  2004    DGI FYN    25m  35.36 
582  Katrine Søndergaard  2002  0258BC  DGI ØSTJY    25m  35.25 
472  Maria Windahl Hansen  1998  9844BD  DGI ØSTJY    25m  35.12 
543  Kristine S. Pedersen  1998  9824BC  DGI ØSTJY    25m  35.19 
580  Caroline Buhl Søderberg  2003  0338AZ  DGI ØSTJY    25m  35.34 
761  Amanda Grønbæk Jensen  2001  0102AX  DGI STORKB    25m  35.41 
171  Sofie Horsbøll  2002  0266BA  DGI NORDJY    25m  35.54 

 
Heat 15 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
277  Freya Andreasen  2004  0464AY  DGI STORST    25m  34.82 
149  Maria Andreasen  1994  9472AF  DGI NORDJY    25m  34.72 
716  Afbud  2000  0052BE  DGI FYN    25m  34.60 
402  Louise Damborg  1982    DGI ØSTJY    25m  34.59 
448  Camilla Liao Wienke  2005  0594AN  DGI ØSTJY    25m  34.59 
354  Mikela Muhlig  2003  0354BA  DGI SYDØST    25m  34.69 
337  Mette Louise Jensen  2001  0186BB  DGI SYDØST    25m  34.75 
590  Emilie Theilade  2003    DGI ØSTJY    25m  34.94 

 
Heat 16 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
861  Caroline Krogh  2002  0226BA  DGI MIDTJY    25m  34.44 
47  Lucca Mikkelsen  2002  0212BE  DGI SØNDER    25m  34.03 
731  Viktorija Thomsen  2001    DGI FYN    25m  33.85 
380  Laura B. R. Andersen  1999  9986BB  DGI ØSTJY    25m  33.70 
35  Emma Lundorff Johannsen  2003  0368AS  DGI SØNDER    25m  33.80 
606  Rikke Bruun-Petersen  2005  0522AN  DGI FYN    25m  33.95 
611  Laura Østerby Clausen  2004    DGI FYN    25m  34.07 
519  Sarah Salling Larsen  2003  0374BA  DGI ØSTJY    25m  34.48 

 
Heat 17 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
365  Astrid Rosenmeyer  2001  0106BD  DGI SYDØST    25m  33.68 
712  Afbud  2001  0116BD  DGI FYN    25m  33.55 
407  Caroline Majgaard Eriksen  2003  0358AX  DGI ØSTJY    25m  33.44 
614  Maria Depping  2000    DGI FYN    25m  33.37 
854  Karen Moos Jensen  2003  0324AM  DGI MIDTJY    25m  33.42 
298  Lise Coermann Nygaard  1998  9858AU  DGI STORST    25m  33.50 
351  Stella Krogh Lund  2000  0056AN  DGI SYDØST    25m  33.58 
416  Julie Frimer  2004  0434AR  DGI ØSTJY    25m  33.69 

 
Heat 18 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
751  Marie Bernack  2003  0376AN  DGI STORKB    25m  33.33 
553  Katrine Rasmussen  2004  0478AV  DGI ØSTJY    25m  33.22 
808  Sofie Højberg Hygum  2001  0192AX  DGI SYDVE    25m  33.07 
504  Mia Sommer Johansen  2002  0292AV  DGI ØSTJY    25m  32.93 
184  Amalie Juul Jakobsen  2003  0338AO  DGI NORDJY    25m  33.03 
870  Agnete Riis  2003  0308AW  DGI MIDTJY    25m  33.12 
340  Sarah Hygum Jensen  1998  9896BD  DGI SYDØST    25m  33.33 
767  Laura Lundbek Nüchel  2002  0218AU  DGI STORKB    25m  33.34 

 
Heat 19 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
663  Anna Kaarill  2002    DGI FYN    25m  32.60 
291  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  DGI STORST    25m  32.39 
302  Petrine R.e. Sørensen  2005  0512AB  DGI STORST    25m  32.35 
172  Louise Hove  2002  0246BA  DGI NORDJY    25m  32.18 
90  Sara Falch  2002  0208BA  DGI NORDJY    25m  32.21 
377  Afbud  2004  0148AV  DGI ØSTJY    25m  32.38 
21  Julie Fink  2001  0124AP  DGI SØNDER    25m  32.42 
129  Julie Heby Kanstrup  2002  0284BA  DGI NORDJY    25m  32.61 

 
Heat 20 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
797  Emma Gade  2002  0248BA  DGI SYDVE    25m  32.10 
372  Trine G. Sørensen  1997  9752AR  DGI SYDØST    25m  31.85 
584  Emma F. Sørensen  1998  9812AT  DGI ØSTJY    25m  31.62 
276  Emmely Andersen  2001  0154AM  DGI STORST    25m  31.33 
493  Astrid Francisca Jacobsen  2001  0112BB  DGI ØSTJY    25m  31.45 
857  Sara Fiil Jensen  2002  0272AT  DGI MIDTJY    25m  31.81 
137  Emma Rose Treney  2002  0216AU  DGI NORDJY    25m  31.94 
369  Caroline Nymann Sørensen  2002    DGI SYDØST    25m  32.15 

 
Heat 21 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
685  Julie Martinussen  1997  9736AS  DGI FYN    25m  30.73 
762  Karoline Jensen  2001  0122AX  DGI STORKB    25m  30.51 
39  Maya Vandkrog Kjærsgaard  2002  0234AT  DGI SØNDER    25m  30.22 
684  Janni Martinussen  2001  0186AE  DGI FYN    25m  29.97 
335  Carla Jensen  2002  0216AT  DGI SYDØST    25m  30.18 
607  Trine Bruun-Petersen  2003  0392AN  DGI FYN    25m  30.40 
211  Amalie Falk Byrgesen  1999  9904AT  DGI NORDJY    25m  30.56 
194  Camilla Outzen  2000  0092AK  DGI NORDJY    25m  31.12 

 
Heat 22 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Emma Viborg Larsen  2001  0112AT  DGI NORDJY    25m  29.85 
297  Sofie Nielsen  2003  0324AU  DGI STORST    25m  29.31 
220  Maria M. Porsmose  2000  0062AN  DGI NORDJY    50m  28.80 
102  Anne G. Nielsen  1999  9968BC  DGI NORDJY    25m  27.87 
200  Cecilie Tommerup Sørensen  2001  0118AM  DGI NORDJY    25m  28.71 
445  Sofie S. Vegener  2002  0268AK  DGI ØSTJY    25m  29.10 
287  Nicole Jensen  1996  9656AB  DGI STORST    25m  29.60 
224  Freja Romanski  2003  0308AI  DGI NORDJY    25m  29.89 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  00:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark