2020-06-05   19:49:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 26
Seedede heat 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  09 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  08:27   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
 
Løb 26, 100m Medley Herrer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
403  August Bo Danielsen  2004  0453AQ  DGI ØSTJY    25m  2:01.00 
523  Daniel Marcus Le  2006  0699AF  DGI ØSTJY    25m  1:56.00 
588  Simon Sejer Sørensen  2007    DGI ØSTJY    25m  2:00.00 
629  Magnus Hansen  2005    DGI FYN    25m  2:17.73 
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
829  Simon Ulsøe  2004  0449AN  DGI SYDVE    25m  1:53.94 
178  Johan Damsgaard Bossen  2005  0519AN  DGI NORDJY    25m  1:52.12 
708  Johannes Framme Rasmussen  2004    DGI FYN    25m  1:48.72 
410  Jakob Fiil  2005    DGI ØSTJY    25m  1:46.65 
728  Xander Termansen  2005  0581AJ  DGI FYN    25m  1:48.58 
680  Magnus Løkke  2005    DGI FYN    25m  1:48.94 
812  Rune Kristensen  2004    DGI SYDVE    25m  1:52.76 
145  Magnus Skiveren  2007  0769AC  DGI NORDJY    25m  1:54.92 

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
418  Frederik Gadegaard  2005  0591AK  DGI ØSTJY    25m  1:44.55 
885  Andreas Svinth Hemdrup  2005    DGI SYDØST    25m  1:43.74 
294  Hjalte Møller  2007  0733AA  DGI STORST    25m  1:43.08 
415  Jakob Frimand  2004  0463AL  DGI ØSTJY    25m  1:40.63 
672  Mathias Elving Kristiansen  2004    DGI FYN    25m  1:40.64 
77  Alexander Gislund  2003  0307AR  DGI NORDJY    25m  1:43.49 
791  Lukas Bonde Christensen  2002  0227ap  DGI SYDVE    25m  1:43.82 
541  Elias Alminde Pedersen  2006  0627AB  DGI ØSTJY    25m  1:45.49 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Mikkel Bloch  1996  9633AJ  DGI NORDJY    25m  1:40.31 
450  Waldemar Winther  2004  0467AN  DGI ØSTJY    25m  1:38.94 
679  Laust Lundgaard  2004    DGI FYN    25m  1:38.64 
830  Marcus Øhlenschlæger  2003  0359AL  DGI SYDVE    25m  1:37.25 
175  Mathias Madsen  2004  0477AK  DGI NORDJY    25m  1:38.59 
442  Victor Constantin Timm  2003    DGI ØSTJY    25m  1:38.65 
304  Laurits Thøfner  2004  0417AM  DGI STORST    25m  1:40.00 
198  Eigil Midboe Skou  2006  0671AJ  DGI NORDJY    25m  1:40.35 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
673  Ebbe Blomgren Larsen  2002    DGI FYN    25m  1:36.69 
303  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  DGI STORST    25m  1:36.09 
22  Boris Gamisshev  2007  0717AA  DGI SØNDER    25m  1:34.93 
124  Victor Haunstrup  2003  0399AM  DGI NORDJY    25m  1:34.55 
66  Thomas Schmidt  2002  0209AJ  DGI SØNDER    25m  1:34.57 
675  Frederik Kobæk Eg Larsen  1987    DGI FYN    25m  1:35.25 
447  Lauritz S. Vestergaard  2002  0231AR  DGI ØSTJY    25m  1:36.62 
534  Askil Rishøj Møller  2002    DGI ØSTJY    25m  1:37.00 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
659  Gustav Jørgensen  2004  0465AO  DGI FYN    25m  1:33.68 
617  Lucas Fig  2002    DGI FYN    25m  1:33.52 
713  Louis Schou  2002  0217AS  DGI FYN    25m  1:33.05 
806  Frederik Holdt  2003  0399AQ  DGI SYDVE    25m  1:32.20 
619  Alex Fogt  2004  0487AO  DGI FYN    25m  1:32.29 
332  Jens Holst Jacobsen  2005  0591AL  DGI SYDØST    25m  1:33.43 
357  Kristian Nielsen  2005  0589AH  DGI SYDØST    25m  1:33.59 
583  Christian Sejer Sørensen  2004    DGI ØSTJY    25m  1:33.89 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
487  Axel Hvam  2003  0349AQ  DGI ØSTJY    25m  1:31.83 
867  Jakob Møller Nielsen  2004  0475AK  DGI MIDTJY    25m  1:31.02 
91  Tim Groen  2001  0141AS  DGI NORDJY    25m  1:30.65 
599  Andreas Birkholm  2002    DGI FYN    25m  1:30.39 
645  Jonas Svensmark Jensen  2005  0579AG  DGI FYN    25m  1:30.48 
560  Oliver Rosenven  2002  0289AN  DGI ØSTJY    25m  1:30.91 
628  Johnnie Hansen  1975    DGI FYN    25m  1:31.80 
593  Peter Albeck  1985    DGI FYN    25m  1:32.01 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
563  Anders Sanggaard  2005  0519AH  DGI ØSTJY    25m  1:29.23 
390  Mikkel Brinck  2003  0313AQ  DGI ØSTJY    25m  1:28.17 
123  Rasmus Grøn  1999  9993AS  DGI NORDJY    25m  1:27.91 
Simony Niklas Børsmose  2001    DGI SØNDER    25m  1:27.81 
723  Anders Søndergaard  2003  0365AO  DGI FYN    25m  1:27.82 
654  Viktor Johansen  2001    DGI FYN    25m  1:28.15 
278  Victor Compen  2003  0359AH  DGI STORST    25m  1:28.18 
811  Oliver S. Johnsen  2002  0253AR  DGI SYDVE    25m  1:29.69 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
104  Jonas D. Nielsen  2002  0201AK  DGI NORDJY    25m  1:26.90 
38  Mariua V. Kjærsgaard  2004  0464AI  DGI SØNDER    25m  1:26.49 
816  Kasper Larsen  2002  0241AP  DGI SYDVE    25m  1:26.37 
477  Christoffer Holm Hedehus  2002  0285AO  DGI ØSTJY    25m  1:26.19 
520  Elias Lauritsen  2000    DGI ØSTJY    25m  1:26.19 
694  Jonathan Nejmann  2004  0423AO  DGI FYN    25m  1:26.44 
676  Rasmus Skaaning Larsen  2001  0187AS  DGI FYN    25m  1:26.67 
188  Jeppe Moeslund Lausen  2006  0677AB  DGI NORDJY    25m  1:26.93 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
790  Jonas Brinkmann  2002  0251AM  DGI SYDVE    25m  1:25.31 
815  Daniel Eg Larsen  2001  0189AR  DGI SYDVE    25m  1:25.03 
855  Kasper Jensen  2005  0559AJ  DGI MIDTJY    25m  1:24.81 
506  Kristoffer J. Jørgensen  2001    DGI ØSTJY    25m  1:21.63 
314  Mikkel Dam  2002  0227AO  DGI SYDØST    25m  1:22.13 
53  Emil Neumann  2004  0465AH  DGI SØNDER    25m  1:24.86 
281  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  DGI STORST    25m  1:25.28 
307  Jonas Ahrendsen  2003    DGI SYDØST    25m  1:25.33 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
321  Mathias Germansen  2002  0205AK  DGI SYDØST    25m  1:21.30 
647  Peder Jensen  1999  9971AS  DGI FYN    25m  1:20.85 
639  Villads Holmen  1998    DGI FYN    25m  1:20.15 
439  Jesper Thyssen  1995    DGI ØSTJY    25m  1:18.12 
Anders Christensen  2002    DGI SØNDER    25m  1:18.71 
136  Jacob Toft  2003  0357AK  DGI NORDJY    25m  1:20.50 
32  Simon G. Jensen  2000  0083AT  DGI SØNDER    25m  1:21.17 
853  Rasmus Irmschler  2002  0273AP  DGI MIDTJY    25m  1:21.34 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
92  Magnus Hald  2002  0225AP  DGI NORDJY    25m  1:17.81 
589  Casper Thaarup  1987  8785AD  DGI ØSTJY    25m  1:17.56 
187  Malik Lodberg Klein  2003  0359AI  DGI NORDJY    25m  1:17.08 
852  Rasmus Håkonsson  2004  0449AH  DGI MIDTJY    25m  1:16.55 
528  Jesper Møller Madsen  1996  9653AS  DGI ØSTJY    25m  1:16.87 
328  Rasmus Hagger Hansen  2001  0119AS  DGI SYDØST    25m  1:17.47 
132  Anders Mikkelsen  2001  0105AS  DGI NORDJY    25m  1:17.56 
235  Rasmus Konnerup  2001  0151AT  DGI NORDJY    25m  1:17.97 

 
Heat 13 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
686  Jonas Mathiesen  1998    DGI FYN    25m  1:15.96 
730  Kristoffer Thomsen  2000    DGI FYN    25m  1:15.46 
117  Magnus Østergaard Barslev  2003  0323AQ  DGI NORDJY    25m  1:15.17 
715  Emil Sietam  1999    DGI FYN    25m  1:14.78 
280  Viktor Eibye  2001  0175AS  DGI STORST    25m  1:14.84 
236  Peter Enggaard Kristensen  1977  7729AA  DGI NORDJY    25m  1:15.39 
70  Zacharias H. Svendsen  2002    DGI SØNDER    25m  1:15.75 
424  Thomas Grosen  1997    DGI ØSTJY    25m  1:16.45 

 
Heat 14 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
755  Victor Haurholm  1995  9541AN  DGI STORKB    25m  1:13.80 
28  André Iversen  2001  0121AL  DGI SØNDER    25m  1:13.61 
323  Andreas Hansen  2001  0195AF  DGI SYDØST    25m  1:12.29 
646  Nicolai Broner Jensen  1994  9475AM  DGI FYN    25m  1:10.54 
550  Andreas Rasmussen  1999  9955AT  DGI ØSTJY    25m  1:11.16 
804  Jeppe Haurum  2003  0321AO  DGI SYDVE    25m  1:13.51 
319  Anders Ellehauge  1992  9211AK  DGI SYDØST    25m  1:13.65 
869  Mathias M. Nielsen  2002  0233AL  DGI MIDTJY    25m  1:14.14 

 
Heat 15 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
46  Svend Matzen  1999    DGI SØNDER    25m  1:10.18 
471  Christian Windahl Hansen  2000  0017AR  DGI ØSTJY    25m  1:09.73 
290  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  DGI STORST    25m  1:09.15 
111  Mathias Maarbjerg Toft  1998  9875AR  DGI NORDJY    25m  1:06.52 
759  Joakim Jakobsen  1994  9409AA  DGI STORKB    25m  1:08.88 
387  Markus Bjørnestad  2002  0253AM  DGI ØSTJY    25m  1:09.26 
190  Nils Lundberg  1988  8855AC  DGI NORDJY    25m  1:10.08 
364  Alexander Roe  1997  9711AT  DGI SYDØST    25m  1:10.41 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  09 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  08:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark