2020-06-05   21:46:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

9_S
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
847  Flaskager Mette  1999  DGI MIDTJY  9902AR  25 m  2:22.53   
142  Hole Mary  2001  DGI NORDJY  0136BE  25 m  2:30.34   
216  Madsen Nete Lund  2001  DGI NORDJY  0186AZ  25 m  2:33.59   
193  Nielsen Lærke Juul  2000  DGI NORDJY  0006AN  25 m  2:34.14   
227  Thomsen Signe  2003  DGI NORDJY  0304AS  25 m  2:36.79   
793  Christensen Rikke M.  2000  DGI SYDVE  0096AZ  25 m  2:38.42   
21  Fink Julie  2001  DGI SØNDER  0124AP  25 m  2:38.62   
223  Romanski Fenja  2005  DGI NORDJY  0598AH  25 m  2:41.12   
130  Larsen Emma Viborg  2001  DGI NORDJY  0112AT  25 m  2:41.83   
10  848  Gade Sara  2002  DGI MIDTJY  0248AT  25 m  2:42.77   
11  342  Klausen Sofie Trekær  2003  DGI SYDØST  0364AD  25 m  2:44.91   
12  35  Johannsen Emma Lundorff  2003  DGI SØNDER  0368AS  25 m  2:46.33   
13  797  Gade Emma  2002  DGI SYDVE  0248BA  25 m  2:47.56   
14  69  Steenstrup Olivia  2000  DGI SØNDER    25 m  2:48.83   
15  677  Lerche Ida  2001  DGI FYN  0138AW  25 m  2:49.77   
16  119  Bjerre Victoria  2003  DGI NORDJY  0334AW  25 m  2:50.25   
17  846  Esbensen Marie Graff  2003  DGI MIDTJY  0336AT  25 m  2:53.43   
18  56  Petersen Mie  2002  DGI SØNDER  0276AU  25 m  2:55.37   
19  182  Friborg Freja  2004  DGI NORDJY  0404AT  25 m  2:58.76   
20  352  Meier Cecilie  2003  DGI SYDØST    25 m  3:00.14   
21  354  Muhlig Mikela  2003  DGI SYDØST  0354BA  25 m  3:00.27   
22  209  Weiergang Josefine  2002  DGI NORDJY  0246AS  25 m  3:01.56   
23  165  Steen Emma  2000  DGI NORDJY  0076BC  25 m  3:02.15   
24  222  Svendsen Zille Haarh  2004  DGI NORDJY  0436AI  25 m  3:02.90   
25  525  Lund Anna Maja  2002  DGI ØSTJY  0234BC  25 m  3:03.12   
26  154  Christensen Sofie M.  2002  DGI NORDJY  0286AZ  25 m  3:04.02   
27  163  Prior Cecilie  2002  DGI NORDJY  02224A  25 m  3:05.67   
28  366  Rosenmeyer Signe  2005  DGI SYDØST  0508AN  25 m  3:06.68   
29  36  Kapke Clara  2006  DGI SØNDER  0614AB  25 m  3:06.88   
30  517  Ladegaard Jasmin Minds  2001  DGI ØSTJY  0108AZ  25 m  3:08.71   
31  861  Krogh Caroline  2002  DGI MIDTJY  0226BA  25 m  3:08.96   
32  18  Erdmann Cheyenne  2004  DGI SØNDER  0282BA  25 m  3:09.87   
33  107  Nielsen Sarah D.  1999  DGI NORDJY  9948BC  25 m  3:10.46   
34  510  Kirkeby Sofia Illum  2004  DGI ØSTJY  0446AU  25 m  3:14.23   
35  606  Bruun-Petersen Rikke  2005  DGI FYN  0522AN  25 m  3:16.25   
36  380  Andersen Laura B. R.  1999  DGI ØSTJY  9986BB  25 m  3:17.91   
37  148  Abel Aia Caroline  2006  DGI NORDJY  0666AL  25 m  3:20.04   
38  485  Hornbæk Josefine  2004  DGI ØSTJY  0448AJ  25 m  3:20.35   
39  161  Nielsen Sisse Ø.  2003  DGI NORDJY  0308BB  25 m  3:20.55   
40  574  Stengaard Ida Frøsig  2002  DGI ØSTJY  0202BA  25 m  3:20.62   
41  203  Thordal Amelie  2003  DGI NORDJY  0378BC  25 m  3:20.82   
42  533  Mundt Alberte  2004  DGI ØSTJY  0484AU  25 m  3:21.14   
43  591  Thomsen Mathilde  2004  DGI ØSTJY  0418AP  25 m  3:23.94   
44  585  Sørensen Line Lund  2005  DGI ØSTJY  0508AP  25 m  3:23.95   
45  532  Mortensen Anna Emilie  2003  DGI ØSTJY  0306BA  25 m  3:27.75   
46  567  Simonsen Laura Sejr  2003  DGI ØSTJY  0308AZ  25 m  3:29.00   
47  162  Pedersen Karen  2002  DGI NORDJY  0218AW  25 m  3:31.43   
48  663  Kaarill Anna  2002  DGI FYN    25 m  3:31.63   
49  703  Pedersen SIF F  2003  DGI FYN  0332BA  25 m  3:42.45   
50  411  Filipowicz Lucca  2005  DGI ØSTJY    25 m  3:43.18   
51  650  Johansen Isabella  2002  DGI FYN  0266BB  25 m  3:43.54   
52  440  Tilsted Ida  2004  DGI ØSTJY    25 m  3:47.48   
53  618  Finnerup Selma Hørlyck  2004  DGI FYN    25 m  3:47.98   
54  399  Christiansen Olga K.  2006  DGI ØSTJY    25 m  3:58.77   
55  483  Holmboe Sofie  2002  DGI ØSTJY  0246BC  25 m  4:01.00   
56  315  Damsgaard Rina  1956  DGI SYDØST    25 m  4:40.62   
57  542  Pedersen Emma Holtz  2006  DGI ØSTJY    25 m  5:00.00   
58  856  Jensen Maria Fiil  2004  DGI MIDTJY  0446AW  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  08 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  09:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark