Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 63
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
27 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 63, 400m Frisvømning Damer |
Indledende (13) |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
817 |
3 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
5:15.48 |
788 |
4 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
0404AP |
AALBORG |
|
50m |
5:14.34 |
550 |
5 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
5:14.73 |
776 |
6 |
Josephine Larsen |
2004 |
0476AQ |
VIBORG |
|
50m |
5:16.01 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
733 |
1 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
50m |
5:13.85 |
356 |
2 |
Mathilde Edele Borg |
2004 |
0446AP |
HØRSHOLM |
|
50m |
5:12.81 |
53 |
3 |
Karoline Kristensen |
2004 |
0438AO |
DELTA |
|
50m |
5:12.11 |
36 |
4 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
50m |
5:11.47 |
458 |
5 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
50m |
5:11.53 |
361 |
6 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
5:12.35 |
352 |
7 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:13.01 |
802 |
8 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
50m |
5:14.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
568 |
1 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
5:10.77 |
663 |
2 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
50m |
5:10.51 |
357 |
3 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
5:10.27 |
74 |
4 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
0448AK |
ESBJERG |
|
50m |
5:09.92 |
390 |
5 |
Anne Sofie Nørtoft |
2004 |
0408AP |
KOLDING |
|
50m |
5:10.05 |
698 |
6 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
5:10.41 |
452 |
7 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
50m |
5:10.57 |
712 |
8 |
Laura L. Hørning |
2004 |
0456AC |
GSK |
|
50m |
5:11.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Sarah Carugati |
2004 |
0466AG |
AGF |
|
50m |
5:08.96 |
618 |
2 |
Anne Terp |
2004 |
0452AQ |
STRUER |
|
50m |
5:08.79 |
125 |
3 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
50m |
5:07.34 |
25 |
4 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
50m |
5:07.16 |
234 |
5 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
50m |
5:07.29 |
119 |
6 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
GENTOFTE |
|
50m |
5:07.49 |
176 |
7 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
50m |
5:08.81 |
291 |
8 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
0474AK |
HORSENS |
|
50m |
5:09.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
694 |
1 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
5:05.05 |
755 |
2 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
5:04.16 |
225 |
3 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
50m |
5:03.89 |
195 |
4 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2Odense |
|
50m |
5:03.65 |
89 |
5 |
Mai Jørgensen |
2003 |
0376AA |
FREM |
|
50m |
5:03.86 |
495 |
6 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
50m |
5:03.94 |
220 |
7 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
50m |
5:04.23 |
197 |
8 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
H2Odense |
|
50m |
5:06.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
724 |
1 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
0324AN |
VEJLE |
|
50m |
5:02.99 |
108 |
2 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
5:02.92 |
792 |
3 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
0396AR |
AALBORG |
|
50m |
5:02.46 |
233 |
4 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
50m |
5:02.41 |
498 |
5 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
5:02.46 |
559 |
6 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
5:02.88 |
554 |
7 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
5:02.97 |
571 |
8 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
5:03.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
5:02.03 |
774 |
2 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
50m |
5:01.96 |
736 |
3 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
0322AG |
VEJLE |
|
50m |
5:01.04 |
310 |
4 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:00.12 |
689 |
5 |
Nønne Christensen |
2004 |
0486AM |
VAT CPH-MK |
|
50m |
5:00.32 |
696 |
6 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
5:01.81 |
337 |
7 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:02.01 |
412 |
8 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
50m |
5:02.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
4:59.68 |
727 |
2 |
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
VEJLE |
|
50m |
4:58.57 |
824 |
3 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
4:58.43 |
332 |
4 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:58.09 |
732 |
5 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
50m |
4:58.23 |
47 |
6 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
0352AF |
AGF |
|
50m |
4:58.43 |
8 |
7 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
JYLLINGE |
|
50m |
4:59.31 |
693 |
8 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
5:00.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
563 |
1 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
4:57.56 |
691 |
2 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
4:56.81 |
429 |
3 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
4:56.37 |
158 |
4 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
GLADSAXE |
|
50m |
4:56.28 |
560 |
5 |
Mille Pedersen |
2003 |
0392AO |
ALLERØD |
|
50m |
4:56.35 |
800 |
6 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
50m |
4:56.73 |
58 |
7 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
50m |
4:56.84 |
807 |
8 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
50m |
4:57.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
642 |
1 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
50m |
4:55.68 |
570 |
2 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
50m |
4:54.72 |
297 |
3 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
4:54.35 |
439 |
4 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
4:54.16 |
307 |
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:54.32 |
796 |
6 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
AALBORG |
|
50m |
4:54.38 |
540 |
7 |
Lærke Høgsted |
2003 |
0332AG |
S 68 |
|
50m |
4:55.16 |
324 |
8 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:55.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
50m |
4:52.42 |
154 |
2 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
4:51.92 |
347 |
3 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:51.31 |
306 |
4 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:50.80 |
338 |
5 |
Naja Thomsen |
2003 |
0398AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:51.01 |
567 |
6 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:51.83 |
702 |
7 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
4:52.23 |
579 |
8 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
4:53.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
383 |
1 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
50m |
4:49.75 |
657 |
2 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
50m |
4:46.17 |
804 |
3 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
50m |
4:42.76 |
419 |
4 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
50m |
4:37.61 |
20 |
5 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
50m |
4:41.42 |
523 |
6 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
50m |
4:44.38 |
408 |
7 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
50m |
4:47.48 |
578 |
8 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:50.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
50m |
4:47.86 |
105 |
2 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
4:45.01 |
443 |
3 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
4:42.57 |
305 |
4 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:36.02 |
744 |
5 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
VEJLE |
|
50m |
4:39.57 |
308 |
6 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:44.14 |
444 |
7 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
4:46.58 |
620 |
8 |
Julie Bruun Jørgensen |
2003 |
0328AC |
SK-SYD |
|
50m |
4:49.83 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|