Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 44
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
15:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
635 |
1 |
Philip Andersen Ravn |
2002 |
0241AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
58.59 |
312 |
2 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
58.29 |
284 |
3 |
Julius Henriksen |
2002 |
0293AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
57.25 |
575 |
4 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
57.09 |
640 |
5 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
57.14 |
607 |
6 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
50m |
57.98 |
200 |
7 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
H2Odense |
|
50m |
58.39 |
552 |
8 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
0247AH |
ALLERØD |
|
50m |
58.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
0205AH |
GLADSAXE |
|
50m |
56.73 |
203 |
2 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0383AE |
HSK |
|
50m |
56.55 |
454 |
3 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
50m |
56.32 |
102 |
4 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
55.54 |
249 |
5 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
56.14 |
459 |
6 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
50m |
56.46 |
244 |
7 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
HERLEV |
|
50m |
56.58 |
791 |
8 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
57.01 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:14 |
|