2019-11-18   00:49:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Cup 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:08   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
359  Samuel Ekström  2002  AO2702  GUSTAVSBER    25m   
425  Victor Bäckström  2003  AQ1303  SKURU IK    25m   
356  Emil Wåhlén  2004  AF3104  GRUMS SS    25m   
460  Alexander Lehtonen Hebert  2002  AO9102  SPÅRVÄGEN    25m   
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
358  Adrian Ekström  2004  AV6104  GUSTAVSBER    25m   
542  Leo Karlsson  2006  AH6706  HK SIM    25m   
524  Algot Rådman  2006  AO5506  VÄSTERÅS    25m   
488  Mikael Ajjan  2004  AY6304  VÄSTERÅS    25m   
314  Jusuf Pasalic  2001  AS7701  ARVIKA SS    25m   
317  Theo Pärlesson  2008  AD9308  ARVIKA SS    25m   

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
413  Max Samuelsson  2005  AO4905  SALA SS    25m   
374  Oskar Sundqvist  2003  AH3303  GUSTAVSBER    25m   
447  Nils Backlund  2002  AX9302  SPÅRVÄGEN    25m   
385  Tobias Flykt  2004  AI6104  HEDEMORA    25m   
513  Gustav Löfqvist  2005  AS4505  VÄSTERÅS    25m   
403  Wilhelm Gullberg  2006  AR5506  SALA SS    25m   

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
574  Karen Oskanyan  2005  AT1705  HEDEMORA    25m   
521  Kasper Pettersson  2004  AY5304  VÄSTERÅS    25m   
312  William Lindblom  2004  AE3104  ARVIKA SS    25m   
400  Axel Eriksson  2006  AP4906  SALA SS    25m   
520  Thor Pedro  2005  AS4305  VÄSTERÅS    25m   
490  Joel Brewitz  2005  AG2505  VÄSTERÅS    25m   

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
370  Anton Nordström  2002  AT1502  GUSTAVSBER    25m   
549  Erik Norén  2005  AM8705  HK SIM    25m   
377  Rikard Turén  2003  AX4303  GUSTAVSBER    25m   
362  Max Eriksson  2003  AG0703  GUSTAVSBER    25m   
432  Gabriel Lekander  2005  AO6505  SKURU IK    25m   
495  William Emilsson  2006  AO0506  VÄSTERÅS    25m   

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
349  Emil Axelsson  2004  AD4704  GRUMS SS    25m  35.65 
380  Ted Wiker  2004  AE1304  GUSTAVSBER    25m  31.99 
368  Arvid Nilsson  2003  AG2703  GUSTAVSBER    25m  28.93 
534  Thomas Zhan  2007  AC3107  VÄSTERÅS    25m  29.41 
343  Eric Zetterberg  2009  AA7109  SK ENA    25m  34.09 
348  Edvin Axelsson  2004  AD5704  GRUMS SS    25m  47.89 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
422  Eskil Bränström  2006  AE3506  SKURU IK    25m  26.24 
311  Oliwer Lindblom  2007  AF7107  ARVIKA SS    25m  25.14 
407  Noel Larsson  2006  AK8106  SALA SS    25m  24.20 
414  Oliver Struwe  2008  AE8108  SALA SS    25m  24.86 
415  William Struwe  2006  AE1306  SALA SS    25m  25.98 
322  Pontus Asp Almström  2008  AD1908  SK ENA    25m  26.35 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
474  Oskar Kristoffersson  2003  AK0503  UPPLANDS-B    25m  24.04 
482  Lucas Sjöborg  2006  AA0306  UPPLANDS-B    25m  23.61 
423  Manfred Bränström  2005  AI6705  SKURU IK    25m  23.19 
518  Melvin Norlén  2005  AM2305  VÄSTERÅS    25m  23.26 
470  Henrik Jogell  2006  AA8106  UPPLANDS-B    25m  23.74 
512  Elias Lundin  2006  AH2106  VÄSTERÅS    25m  24.06 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
405  Samuel Johansson-Hemström  2005  AE8105  SALA SS    25m  22.30 
517  Isac Mörtstrand  2007  AC4107  VÄSTERÅS    25m  21.95 
536  David Eriksson  2004  AO2104  HK SIM    25m  20.10 
467  Filip Bjällås  2007  AA7107  UPPLANDS-B    25m  20.59 
483  Albert Sjögren  2007  AA8107  UPPLANDS-B    25m  22.26 
477  Julius Mornils Flender  2002  AS5702  UPPLANDS-B    25m  22.95 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
340  Gustaf Walldén  2003  AE8503  SK ENA    25m  17.90 
472  Max Karlsson  1997  AV9997  UPPLANDS-B    25m  17.56 
384  Nicklas Evaldsson  2001  AE4301  HEDEMORA    25m  16.97 
541  Vilmer Jansson  2000  AI2100  HK SIM    25m  17.17 
479  Fredrik Renström  1999  AJ5799  UPPLANDS-B    25m  17.70 
469  Lukas Hakeskytt  2003  AD2503  UPPLANDS-B    25m  18.46 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner