2019-11-14   23:48:06
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Startlist
Event 13, 100m Butterfly Men SWE Juniors
WR: Michael Phelps (1985) 49.82 2009-08-01
ER: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01
NR: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22
SR: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22
SJ: Oscar Ekström (1994) 54.40 2014-07-05
Kvaltider: VM 52.19 Universiaden 53.25 JVM 54.26 EJM 54.29/55.34 EYOF 57.37
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
580 0 Isak Larsson 2000 SJÖBO SS SWE 58.74
823 1 Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM SWE 58.25
390 2 Johan Rydahl 2001 KARLSTAD SWE 58.17
327 3 Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S SWE 56.77
354 4 Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING SWE 55.45
652 5 Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE SWE 56.75
699 6 Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG SWE 58.13
438 7 Mattias Grynning 1999 LASS SWE 58.19
582 8 Oscar Olsson 1999 SJÖBO SS SWE 58.63
713 9 Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM SWE 58.89
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 2 (14) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
494 0 Tobias Åberg 2000 MASS SWE 59.58
221 1 Jens Petter Turøy 1999 MADLA SK NOR 59.38
425 2 John Olsson 1995 SK LAXEN SWE 59.25
197 3 Werneri Koskinen 1998 TAMPERE FIN 59.07
291 4 Dennis Dukic 2000 HS SWE 58.94
538 5 Oscar Sjöblad 1997 NKK SWE 59.07
309 6 Dante Vollmer 2001 HS SWE 59.13
135 7 Adam Fedorcsak 2001 OSLO IL NOR 59.35
361 8 Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING SWE 59.48
676 9 Daniel Jonsson 1999 SÖDERTÖRN SWE 59.59
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 3 (14) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
541 0 William Myrlander 1997 NÄSSJÖ SWE 58.77
289 1 Joachim Bratt 1995 HELSINGØR SWE 58.39
317 2 Mika Persson 1998 HÖGANÄS SWE 58.27
852 3 Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA SWE 57.97
323 4 Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S SWE 57.60
8 5 Dominik Unger 1995 USC GRAZ AUT 57.75
124 6 Julius Munk 2000 HELSINGØR DEN 58.25
559 7 Richard Berg 1998 SK RAN SWE 58.31
220 8 Kristian Nygård Solvik 1999 MADLA SK NOR 58.63
429 9 Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN SWE 58.85
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 4 (14) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
863 0 Jacob Danielsson 1998 SPIF SF SWE 57.13
234 1 Jakob Bernstein 1995 BÆRUM NOR 56.17
416 2 Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA SWE 55.68
237 3 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 BÆRUM NOR 54.10
63 4 Yahor Dodaleu 1993 BELARUS BLR 53.11
288 5 Jesper Björk 1993 HS SWE 53.50
733 6 Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM SWE 55.39
432 7 Anton Andersson 1993 LASS SWE 55.87
536 8 Hampus Lovinge 1998 NKK SWE 56.29
259 9 William Brand 1998 ESKILSTUNA SWE 57.52
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 5 (14) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
405 0 Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA SWE 56.82
659 1 Henry Kerman 1997 SÖDERTÄLJE SWE 55.95
80 2 Sigurd Holten Bøen 1997 AALESUND NOR 55.66
16 3 Kevin Wedel 1994 RHEINHESSE GER 53.69
524 4 Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN SWE 52.53
933 5 Quy Phuoc Hoang 1993 BVSC ZUGLO VIE 53.35
915 6 Anton Herrala 1993 FINLAND FIN 55.36
355 7 Markus Malm 1997 JÖNKÖPING SWE 55.81
122 8 Ömer Faruk Benli 1993 HELSINGØR DEN 56.21
871 9 Martin Nilsson 1993 SPIF SF SWE 57.37
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 6 (14) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
939 0 Daniel Dudas 1994 IRON AQUA HUN 56.82
906 1 Riku Pöytäkivi 1993 FINLAND FIN 55.89
929 2 Peter Bernek 1992 BVSC ZUGLO HUN 55.41
46 3 Philip Heintz 1991 HEIDELBERG GER 53.63
52 4 Yauhen Tsurkin 1990 BELARUS BLR 52.41
79 5 Deividas Margevicius 1995 LITHUANIA LTU 53.12
882 6 David Verrastó 1988 BVSC ZUGLO HUN 54.21
32 7 Niksja Stojkovski 1994 LAMBERTSET NOR 55.70
188 8 Eemil Varho 1997 RAUMAN FIN 56.18
411 9 Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA SWE 57.34
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 7 (14) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
0
1
654 2 Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE SWE 59.91
812 3 Gellert Szabo 2001 VÄSTERÅS SWE 1:11.64
743 4 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S SWE 1:08.77
542 5 Viktor Henrysson 2003 OSKARSHAMN SWE 1:11.08
518 6 Matti Myllyaho 1995 SK NEPTUN SWE 58.93
7
8
9
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 8 (14) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
384 0 Linus Andersson 2001 KARLSTAD SWE 1:07.84
625 1 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN SWE 1:06.41
166 2 Mats Fjogstad Tobiassen 2002 BRYNE SK NOR 1:05.93
742 3 Philip Rosvall 2001 UPSALA S SWE 1:05.55
269 4 Anton Jönsson 2001 ESLÖVS SS SWE 1:05.25
410 5 Simon Bonnevier 2001 LANDSKRONA SWE 1:05.54
372 6 Garri Svensson 2000 KALMAR SS SWE 1:05.87
493 7 Sam Taheri 2000 MASS SWE 1:06.29
735 8 Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ SS SWE 1:06.70
473 9 Anders Ludvigsson 2000 MKK SWE 1:08.28
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 9 (14) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
893 0 Mantas Laurusonis 2000 ULLENSAKER NOR 1:05.01
868 1 Elias Hysing 2000 SPIF SF SWE 1:04.37
875 2 David Stålmarck 2001 SPIF SF SWE 1:04.26
780 3 Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS SWE 1:04.15
758 4 Robin Pettersson 2000 VÄRNAMO SS SWE 1:03.92
107 5 Tuomas Jokinen 2001 CETUS FIN 1:04.07
872 6 Tyrone Nilsson-Deya 2001 SPIF SF SWE 1:04.17
277 7 Philip Borgström Bishop 1999 GÖTEBORG SWE 1:04.35
712 8 Jonas Al-Khalili 2002 TÄBY SIM SWE 1:04.50
775 9 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS SWE 1:05.02
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 10 (14) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
455 0 Ian Hangård 2002 SK LÖDDE SWE 1:03.69
892 1 Håkon Syrrist 2000 ULLENSAKER NOR 1:03.66
374 2 Axel Auer 2003 KARLSKRONA SWE 1:03.19
739 3 Carl Göransson 2000 UPSALA S SWE 1:03.11
650 4 Ivo Kuijpers 1999 SÄFFLE SS SWE 1:02.88
470 5 William Lindblom 1998 MKK SWE 1:03.04
128 6 Villads Bomholt Larsen 2001 HELSINGØR DEN 1:03.12
371 7 Atis Stikáns 1999 KALMAR SS SWE 1:03.61
194 8 Tatu Hörkkö 2001 TAMPERE FIN 1:03.66
428 9 Gunnar Widerberg 2000 SK LAXEN SWE 1:03.87
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 11 (14) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
770 0 Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS SWE 1:02.61
695 1 Nicolas Nolén 2000 SK TRITON SWE 1:02.35
820 2 Oscar Gullberg 1999 ÅKERSBERGA SWE 1:02.27
548 3 Alexander Dahlén 1999 POSEIDON SWE 1:02.21
366 4 Anton Hong 2000 KALMAR SS SWE 1:02.09
83 5 Oscar Wiik 2000 AALESUND NOR 1:02.17
186 6 Lauri Törmä 2000 PORIN FIN 1:02.22
209 7 Oskari Arvo 2002 AURAJOEN FIN 1:02.34
496 8 Simon Blom 1999 SK NEPTUN SWE 1:02.42
175 9 Miiro Vartiainen 2001 JOENSUUN FIN 1:02.68
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 12 (14) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
558 0 Gustav Östlund 2000 POSEIDON SWE 1:01.90
244 1 William Kerman 2001 ANDERSTORP SWE 1:01.87
562 2 Primus Olsson 2000 SK RAN SWE 1:01.60
129 3 Felix Burmester 1999 HELSINGØR DEN 1:01.27
891 4 Henrik Aspegren 1999 ULLENSAKER NOR 1:01.04
620 5 Erik Ottosson 1999 SPÅRVÄGEN SWE 1:01.17
755 6 Linus Kahl 2001 WISBY SS SWE 1:01.34
468 7 Eric Hinderup 1998 MKK SWE 1:01.75
634 8 Joel Berglund 2002 SUNDSVALL SWE 1:01.89
145 9 Joshua Welschof 1999 OSLO IL NOR 1:01.97
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 13 (14) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
39 0 Simen Vik 1999 SANDNES NOR 1:00.89
663 1 Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE SWE 1:00.78
746 2 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG SWE 1:00.57
357 3 Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING SWE 1:00.52
177 4 Danila Dobrzhanskiy 1998 JYVÄSKYLÄ FIN 1:00.41
81 5 William Ruud Schmidt 1999 AALESUND NOR 1:00.47
792 6 Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK SWE 1:00.53
531 7 Robin Björklund 2002 NJURUNDA SWE 1:00.73
426 8 Robin Sandgren 1997 SK LAXEN SWE 1:00.86
840 9 Victor Zetterman 1995 ÖSA SWE 1:00.95
Event 13, 100m Butterfly Men Heat 14 (14) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
879 0 Alfred Åström 1997 SPIF SF SWE 1:00.20
769 1 Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS SWE 59.92
82 2 Mathias Rørstad Thorvik 1998 AALESUND NOR 59.86
529 3 Erik Björklund 1998 NJURUNDA SWE 59.74
557 4 Jesper Olsson 1998 POSEIDON SWE 59.59
750 5 Albin Larsson 1998 VARBERG SWE 59.67
482 6 Edvin Persson 1999 SS MORA SWE 59.83
136 7 Andre Gregussen 2001 OSLO IL NOR 59.87
618 8 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN SWE 1:00.13
199 9 Teemu Lehtonen 2000 TAMPERE FIN 1:00.20
2017-04-08 20:18:21
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner