2019-11-17   14:45:42
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Startlist
Event 18, 400m Freestyle Women Heat 1 (7) A flight
WR: Katie Ledecky (1997) 3:56.46 2016-08-07
ER: Federica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26
NR: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:06.04 2014-03-16
SJ: Sarah Sjöström (1993) 4:12.24 2013-03-10
Kvaltider: VM 4:09.45 Universiaden 4:18.69 JVM 4:16.69 EJM 4:19.63/4:24.06 EYOF 4:29.92
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
807 0 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS SWE 4:41.43
40 1 Eline Vik 2002 SANDNES NOR 4:40.95
568 2 Moa Karlsson 2002 S 71 SWE 4:40.59
216 3 Julie Borsheim Endregaard 2001 MADLA SK NOR 4:39.90
889 4 Emilia Hoseth 2000 ULLENSAKER NOR 4:38.80
640 5 Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL SWE 4:39.25
337 6 Elin Södersten 2000 JÄRFÄLLA S SWE 4:40.37
121 7 Karla Louise Balle 2001 HELSINGØR DEN 4:40.79
334 8 Linnéa Sandh 2000 JÄRFÄLLA S SWE 4:41.11
273 9 Frida Lannhard 2000 FALUN SWE 4:41.83
Event 18, 400m Freestyle Women Heat 2 (7) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
813 0 Clara Wiman 1996 VÄSTERÅS SWE 4:38.18
901 1 Kertu Kaare 2002 ORCA EST 4:37.56
523 2 Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN SWE 4:36.68
569 3 Emilia Rönningdal 2002 S 71 SWE 4:36.12
242 4 Hedda Øritsland 1999 BÆRUM NOR 4:35.69
685 5 Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN SWE 4:35.82
686 6 Wilma Roloff 2000 SÖDERTÖRN SWE 4:36.14
50 7 Lil Zyprian 1998 HEIDELBERG GER 4:37.42
829 8 Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM SWE 4:37.69
658 9 Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE SWE 4:38.26
Event 18, 400m Freestyle Women Heat 3 (7) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
300 0 Johanna Palmkvist 1999 HS SWE 4:34.92
101 1 Malene Rypestøl 2001 VARODD SK NOR 4:34.41
475 2 Josephine Mikkelsen 2002 MKK SWE 4:33.33
293 3 Ebba Hallbäck 2000 HS SWE 4:32.86
888 4 Camilla Rimmereide 2000 ULLENSAKER NOR 4:31.78
306 5 Matilda Weiler 1998 HS SWE 4:32.12
219 6 Benedikte Småvik 2002 MADLA SK NOR 4:32.93
606 7 Erica Staflund 1999 SKÖVDE SS SWE 4:33.75
310 8 Olivia Ülger 2000 HS SWE 4:34.60
84 9 Silje Mari Bjørlykke 2000 AALESUND NOR 4:35.13
Event 18, 400m Freestyle Women Heat 4 (7) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
772 0 Louise Halldén 1998 VÄSBY SS SWE 4:29.88
322 1 Ida Eriksen 1997 JÄRFÄLLA S SWE 4:27.57
240 2 Majken Smith 1997 BÆRUM NOR 4:22.66
344 3 Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING SWE 4:20.28
73 4 Sarah Köhler 1994 FRANKFURT GER 4:05.44
28 5 Marte Løvberg 1999 LAMBERTSET NOR 4:19.28
241 6 Stine Lise Stenseth 1900 BÆRUM NOR 4:21.74
333 7 Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S SWE 4:26.49
914 8 Hilla Kortetjärvi 1996 FINLAND FIN 4:28.32
586 9 Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS SWE 4:30.89
Event 18, 400m Freestyle Women Heat 5 (7) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
326 0 Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S SWE 4:29.70
679 1 Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN SWE 4:27.22
168 2 Eveliina Pihkamäki 1998 RIIHIMÄEN FIN 4:22.59
934 3 Julia Hassler 1993 HEIDELBERG GER 4:19.75
884 4 Katinka Hosszu 1989 IRON AQUATICS HUN 4:04.96
900 5 Celine Rieder 2001 GERMANY GER 4:14.84
113 6 Aino Otava 1999 CETUS FIN 4:20.92
898 7 Franziska Hentke 1989 GERMANY GER 4:23.32
622 8 Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN SWE 4:27.98
30 9 Augusta Lenéa Remøy 1999 LAMBERTSET NOR 4:30.84
Event 18, 400m Freestyle Women Heat 6 (7) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
155 0 Vár Eidesgaard 2001 HAVNAR FAR 4:17.87
602 1 Molly Lund 2005 SKÖVDE SS SWE 5:05.45
389 2 Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD SWE 4:58.34
783 3 Elin Peng 2003 VÄSBY SS SWE 4:57.29
460 4 Carolina Åsberg 2002 SK LÖDDE SWE 4:54.55
596 5 Felicia Östlund 2002 SKURU IK SWE 4:55.20
616 6 Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN SWE 4:57.38
732 7 Thilda Ström 2003 TÄBY SIM SWE 5:04.83
140 8 Malena Amelie Lisken 2003 OSLO IL NOR 5:14.60
159 9 Susanna Tummasardóttir 2001 HAVNAR FAR 4:35.95
Event 18, 400m Freestyle Women Heat 7 (7) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
817 0 Natalie Noreblad 2002 VÄXJÖ SS SWE 4:50.34
356 1 Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING SWE 4:45.49
430 2 Mellie Wijk 2002 SK LAXEN SWE 4:44.04
282 3 Andrea Reinhold 2001 GÖTEBORG SWE 4:43.11
243 4 Malene Fjeldstad 2000 TROMSØ SK NOR 4:42.25
802 5 Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS SWE 4:42.38
497 6 Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN SWE 4:43.36
761 7 Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS SWE 4:44.25
481 8 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD SWE 4:46.95
382 9 Ella Simander 2002 KARLSKRONA SWE 4:51.91
2017-04-09 20:15:26
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner