2019-11-17   14:49:46
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Startlist
Event 19, 100m Freestyle Men SWE Juniors
WR: Cesar Cielo Filho (1987) 46.91 2009-07-30
ER: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30
NR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30
SJ: Isak Eliasson (1996) 49.39 2016-04-01
Kvaltider: VM 48.76 Universiaden 50.24 JVM 50.48 EJM 50.81/51.29 EYOF 52.70
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
696 0 Samuel Rudqvist 1999 TROLLHÄTTA SWE 54.12
353 1 Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING SWE 54.07
390 2 Johan Rydahl 2001 KARLSTAD SWE 53.26
708 3 Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS SWE 52.65
652 4 Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE SWE 51.05
354 5 Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING SWE 52.44
666 6 Björn Seeliger 2000 SÖDERTÄLJE SWE 52.65
299 7 Alexander Löfqvist 1999 HS SWE 53.49
360 8 Ishak Sabic 1999 JÖNKÖPING SWE 54.10
558 9 Gustav Östlund 2000 POSEIDON SWE 54.31
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 2 (19) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
104 0 Eetu Alitalo 1999 CETUS FIN 54.22
317 1 Mika Persson 1998 HÖGANÄS SWE 54.07
260 2 Axel Brorsson 1996 ESKILSTUNA SWE 53.76
446 3 Daniel Olsson 1996 LASS SWE 53.69
411 4 Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA SWE 53.66
81 5 William Ruud Schmidt 1999 AALESUND NOR 53.68
387 6 Elias Haglund 1996 KARLSTAD SWE 53.71
654 7 Theodor Hansson 1994 SÖDERTÄLJE SWE 54.06
406 8 Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA SWE 54.13
141 9 Marius Nygaard 1997 OSLO IL NOR 54.29
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 3 (19) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
230 0 Gustav Friberg 1997 DENMARK DEN 53.36
346 1 Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING SWE 52.62
800 2 Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS SWE 52.54
432 3 Anton Andersson 1993 LASS SWE 52.36
479 4 Mats Westergren 1994 MKK SWE 52.17
80 5 Sigurd Holten Bøen 1997 AALESUND NOR 52.30
120 6 Theo Goguey 1997 CLERMONTOI FRA 52.50
10 7 Adam Franz 1997 USC GRAZ AUT 52.58
468 8 Eric Hinderup 1998 MKK SWE 52.86
138 9 Martin Ross Hemminghytt 1998 OSLO IL NOR 53.58
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 4 (19) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
935 0 Clemens Rapp 1989 NECKARSULM GER 51.86
32 1 Niksja Stojkovski 1994 LAMBERTSET NOR 51.51
912 2 Teemu Vuorela 1994 FINLAND FIN 51.11
228 3 Daniel Skaaning 1993 DENMARK DEN 50.40
61 4 Artsiom Machekin 1991 BELARUS BLR 49.63
54 5 Anton Latkin 1994 BELARUS BLR 49.89
915 6 Anton Herrala 1993 FINLAND FIN 50.84
911 7 Miikka Ruohoniemi 1993 FINLAND FIN 51.45
537 8 Hugo Rydberg 1998 NKK SWE 51.73
78 9 Andrius Sidlauskas 1997 LITHUANIA LTU 52.11
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 5 (19) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
15 0 Nelson Da Silva Jr 1986 MED SWIM BRA 51.78
463 1 Mattias Carlsson 1990 MKK SWE 51.51
907 2 Andrei Tuomola 1989 FINLAND FIN 50.95
62 3 Viktar Krasochka 1996 BELARUS BLR 50.16
290 4 Christoffer Carlsen 1992 HS SWE 49.50
99 5 Markus Lie 1995 ÅSTVEIT SK NOR 49.84
345 6 Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING SWE 50.81
650 7 Dominik Unger 1995 USC GRAZ AUT 51.20
939 8 Daniel Dudas 1994 IRON AQUATICS HUN 51.64
94 9 Christian Tronvoll 1994 BERGEN NOR 52.06
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 6 (19) A flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
677 0 Jesper Jonsson 1993 SÖDERTÖRN SWE 51.74
224 1 Mathias Zander Rysgaard 1998 DENMARK DEN 51.50
484 2 Robin Andréasson 1988 MASS SWE 50.93
933 3 Quy Phuoc Hoang 1993 BVSC ZUGLO VIE 49.91
292 4 Isak Eliasson 1996 HS SWE 49.39
77 5 Danas Rapsys 1995 LITHUANIA LTU 49.73
880 6 Frederik Siem Pedersen 1991 FARUM DEN 50.56
295 7 Jonas Holmström 1992 HS SWE 51.18
358 8 Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING SWE 51.57
213 9 Nikita Saunonen 1997 AURAJOEN FIN 51.97
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 7 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
793 0 Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK SWE 57.57
870 1 Mattia Lentini 1988 SPIF SF SWE 53.93
75 2 Karl Forsman 1996 SK ÄGIR SWE 1:22.00
286 3 Robin Vondrak 2001 GÖTEBORG SWE 1:04.20
750 4 Albin Larsson 1998 VARBERG SWE 1:02.82
279 5 Max Feng 2001 GÖTEBORG SWE 1:03.48
619 6 David Neuhardt 2003 SPÅRVÄGEN SWE 1:21.01
249 7 Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD SWE 53.07
145 8 Joshua Welschof 1999 OSLO IL NOR 55.54
9
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 8 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
542 0 Viktor Henrysson 2003 OSKARSHAMN SWE 1:01.90
215 1 Espen Aikio 2000 MADLA SK NOR 1:00.84
375 2 Marcus Barkrot 2002 KARLSKRONA SWE 1:00.65
872 3 Tyrone Nilsson-Deya 2001 SPIF SF SWE 1:00.48
90 4 Sondre Saltnes Urdal 1999 DELFANA NOR 1:00.33
636 5 Johan Ekengren 2001 SUNDSVALL SWE 1:00.36
593 6 Lukas Malmström 2003 SKURU IK SWE 1:00.54
816 7 Gustav Franzén 2000 VÄXJÖ SS SWE 1:00.70
398 8 Kevin Grahn 2003 KATRINEHOL SWE 1:00.91
276 9 Karl Bohlin 2001 GÖTEBORG SWE 1:02.33
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 9 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
456 0 Lukas Miderbäck 2003 SK LÖDDE SWE 1:00.11
795 1 Felix Öberg 2001 VÄSTERVIK SWE 59.99
693 2 Erik Boos 1999 SK TRITON SWE 59.67
174 3 Roope Ruohtula 2000 JOENSUUN FIN 59.34
399 4 Emil Kernen 2002 KATRINEHOL SWE 59.23
459 5 Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE SWE 59.27
371 6 Atis Stikáns 1999 KALMAR SS SWE 59.46
418 7 Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA SWE 59.86
206 8 Olli Rautaporras 2000 TAMPERE FIN 1:00.01
388 9 August Mathisen 2001 KARLSTAD SWE 1:00.12
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 10 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
271 0 Henrik Bransell 1999 FALUN SWE 59.04
530 1 Johan Björklund 1999 NJURUNDA SWE 58.79
383 2 David Albringer 2001 KARLSTAD SWE 58.45
362 3 Viktor Svan 2000 JÖNKÖPING SWE 58.24
875 4 David Stålmarck 2001 SPIF SF SWE 58.12
591 5 Gabriel Henkel 2001 SKURU IK SWE 58.21
760 6 Noah Svensson 1999 VÄRNAMO SS SWE 58.44
735 7 Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ SS SWE 58.77
532 8 Filip Borgström 2001 NJURUNDA SWE 58.81
410 9 Simon Bonnevier 2001 LANDSKRONA SWE 59.22
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 11 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
85 0 Sander Hallaråker 1999 DELFANA NOR 58.10
892 1 Håkon Syrrist 2000 ULLENSAKER NOR 58.04
473 2 Anders Ludvigsson 2000 MKK SWE 57.82
184 3 Matias Pennanen 2001 PORIN FIN 57.78
868 4 Elias Hysing 2000 SPIF SF SWE 57.68
820 5 Oscar Gullberg 1999 ÅKERSBERGA SWE 57.72
369 6 Harald Madebrink 1998 KALMAR SS SWE 57.78
646 7 Johan Strandberg 1997 SUNDSVALL SWE 57.87
656 8 Robert Hellberg 2001 SÖDERTÄLJE SWE 58.08
96 9 Andreas Heimnes 1999 ÅSTVEIT SK NOR 58.11
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 12 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
642 0 Viktor Näslund 2001 SUNDSVALL SWE 57.62
562 1 Primus Olsson 2000 SK RAN SWE 57.41
285 2 Gustav Vallin 2001 GÖTEBORG SWE 57.36
751 3 Jakob Sundén 1995 VARBERG SWE 57.23
87 4 Omar Omarsson 2000 DELFANA NOR 57.19
107 5 Tuomas Jokinen 2001 CETUS FIN 57.20
482 6 Edvin Persson 1999 SS MORA SWE 57.28
325 7 Simon Fröde 2003 JÄRFÄLLA S SWE 57.37
324 8 Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S SWE 57.48
434 9 Petter Cyrén 1996 LASS SWE 57.68
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 13 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
218 0 Christoffer Solberg Jørgensen 1996 MADLA SK NOR 57.16
448 1 David Kurilenko 1999 LJUNGBY SS SWE 57.05
687 2 Klaudius Schreck 2001 SÖDERTÖRN SWE 56.95
548 3 Alexander Dahlén 1999 POSEIDON SWE 56.88
650 4 Ivo Kuijpers 1999 SÄFFLE SS SWE 56.86
824 5 Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM SWE 56.87
179 6 Leevi Suhonen 1999 JYVÄSKYLÄ FIN 56.92
335 7 Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S SWE 56.99
423 8 Julius Gustavsson 2002 SK LAXEN SWE 57.11
379 9 Elias Kromnow 1999 KARLSKRONA SWE 57.18
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 14 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
412 0 Christoffer Dellhede 2001 LANDSKRONA SWE 56.72
860 1 Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG SWE 56.67
247 2 Alexander Koufakis 2000 BOTK-RÖNN SWE 56.65
917 3 Sami Aaltomaa 1992 FINLAND FIN 56.49
786 4 Max Sundberg 1999 VÄSBY SS SWE 56.42
893 5 Mantas Laurusonis 2000 ULLENSAKER NOR 56.48
746 6 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG SWE 56.55
559 7 Richard Berg 1998 SK RAN SWE 56.65
823 8 Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM SWE 56.68
759 9 Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS SWE 56.72
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 15 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
681 0 Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN SWE 56.35
926 1 Fredrik Emanuelsson 1999 KUNGÄLV SWE 56.08
125 2 William Houen 2001 HELSINGØR DEN 56.01
291 3 Dennis Dukic 2000 HS SWE 55.95
221 4 Jens Petter Turøy 1999 MADLA SK NOR 55.91
792 5 Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK SWE 55.94
855 6 Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG SWE 55.97
416 7 Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA SWE 56.06
366 8 Anton Hong 2000 KALMAR SS SWE 56.24
208 9 Jakob Sievers 2000 TAMPERE FIN 56.38
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 16 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
487 0 Tor Leander 1999 MASS SWE 55.86
556 1 Gergö Nagy 1995 POSEIDON SWE 55.84
841 2 Edward Eliasson 1997 SS04 SWE 55.76
39 3 Simen Vik 1999 SANDNES NOR 55.66
397 4 John Aldrin 2001 KATRINEHOL SWE 55.56
504 5 Wiggo Frohde 2000 SK NEPTUN SWE 55.61
678 6 Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN SWE 55.72
43 7 Viktor Aanesen 1999 SKJETTEN NOR 55.78
766 8 Simon Brandt 2000 VÄSBY SS SWE 55.85
852 9 Kalle Svensson 1997 UDDEVALLA SWE 55.89
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 17 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
311 0 Petter Norén Vosfeldt 1999 HÄRNÖSAND SWE 55.48
93 1 Christoffer Tofte Haarsaker 1993 BERGEN NOR 55.44
580 2 Isak Larsson 2000 SJÖBO SS SWE 55.41
83 3 Oscar Wiik 2000 AALESUND NOR 55.39
883 4 Simon Fessl 1999 KNITTELFEL AUT 55.26
529 5 Erik Björklund 1998 NJURUNDA SWE 55.30
199 6 Teemu Lehtonen 2000 TAMPERE FIN 55.39
538 7 Oscar Sjöblad 1997 NKK SWE 55.43
546 8 Victor Bergstrand 2000 POSEIDON SWE 55.45
171 9 Roope Eiserbeck 1999 JOENSUUN FIN 55.48
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 18 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
541 0 William Myrlander 1997 NÄSSJÖ SWE 55.18
91 1 Petter Strand Kolaas 1999 DELFANA NOR 55.17
891 2 Henrik Aspegren 1999 ULLENSAKER NOR 55.08
350 3 Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING SWE 54.98
6 4 Simon Popelka 1999 BRATISLAVA SVK 54.97
927 5 Mathias Petrusson 1993 KUNGÄLV SWE 54.98
426 6 Robin Sandgren 1997 SK LAXEN SWE 55.05
177 7 Danila Dobrzhanskiy 1998 JYVÄSKYLÄ FIN 55.15
570 8 Alexander Trudov 1999 S 71 SWE 55.17
770 9 Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS SWE 55.23
Event 19, 100m Freestyle Men Heat 19 (19) B flight
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
676 0 Daniel Jonsson 1999 SÖDERTÖRN SWE 54.93
327 1 Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S SWE 54.85
663 2 Hampus Ny 1990 SÖDERTÄLJE SWE 54.82
521 3 Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN SWE 54.62
433 4 Tom Andersson 1998 LASS SWE 54.33
755 5 Linus Kahl 2001 WISBY SS SWE 54.56
217 6 Erik Årsland Gidskehaug 1997 MADLA SK NOR 54.64
470 7 William Lindblom 1998 MKK SWE 54.85
2 8 Martin Kristofik 1998 PBPO SVK 54.90
252 9 Melker Olsson 2000 ELFSBORG SWE 54.96
2017-04-09 20:15:26
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner