2019-11-21   23:45:59
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

14_S
Event 14, 100m Backstroke Women 
 
WR: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
ER: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
NR: Mie Östergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
884  Hosszu Katinka  1989  IRON AQUA    50 m  58.45   
Listopadova Katarina  1993  SWT BB    50 m  1:00.21   
923  Jallow Mimosa  1994  FINLAND  94A395  50 m  1:00.42   
611  Coleman Michelle  1993  SPÅRVÄGEN  AM2493  50 m  1:00.61   
37  Drakou Theodora  1992  GREECE    50 m  1:01.27   
11  Pilhatsch Caroline  1999  USC GRAZ    50 m  1:01.29   
471  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  1:01.41   
827  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  1:02.76   
930  Verraszto Evelin  1989  BVSC ZUGLO    50 m  1:03.11  AFR 
10  21  Ruotsalainen Vilma  1996  HELSINGFOR  96A597  50 m  1:03.80   
11  190  Grönvall Fanny  2000  TAMPERE  00A574  50 m  1:03.89   
12  233  Løyning Ingeborg Vassbakk  2000  BJERKVIK  10172876  50 m  1:04.13   
13  20  Oura Vilma  2001  HELSINGFOR  01A310  50 m  1:04.14   
14  48  Kost Nina  1995  HEIDELBERG  160482  50 m  1:04.47   
15  908  Upanne Lotta  1998  FINLAND  98A195  50 m  1:04.47   
16  19  Kilpeläinen Viola  1998  HELSINGFOR  98A386  50 m  1:04.65   
17  921  Laukkanen Jenna  1995  FINLAND  95A962  50 m  1:04.85   
18  45  Halvorsen Astrid Julie  2001  SKJETTEN    50 m  1:05.07   
19  31  Sætra Schefte Inger-Ane  1998  LAMBERTSET    50 m  1:05.09   
20  47  Hocke Selina  1996  HEIDELBERG  166150  50 m  1:05.14   
21  365  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  1:05.14   
22  814  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  1:05.25   
23  778  Miram Anna  1999  VÄSBY SS  AG7299  50 m  1:05.54   
24  422  Bielicz Linnéa  1994  SK LAXEN  BJ3294  50 m  1:05.61   
25  643  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  1:05.66   
26  520  Pavlu Lewin Marlene  1997  SK NEPTUN  AH9497  50 m  1:06.07   
27  27  Holtan Melina  2000  LAMBERTSET    50 m  1:06.12   
28  110  Koivu Sini  1999  CETUS Cet  99A482  50 m  1:06.24   
29  599  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  50 m  1:06.52   
30  242  Øritsland Hedda  1999  BÆRUM  K080199HED01  50 m  1:06.56   
31  340  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  50 m  1:06.58   
32  143  Stoebner Sara  1998  OSLO IL    50 m  1:06.82   
33  303  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:06.89   
34  203  Nieminen Emma  1996  TAMPERE  96A009  50 m  1:07.04   
35  706  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  1:07.20   
36  315  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS  AR4499  50 m  1:07.32   
37  563  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  1:07.35   
38  690  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  1:07.40   
39  101  Rypestøl Malene  2001  VARODD SK    50 m  1:07.44   
40  359  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  1:07.62   
41  130  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  1:07.76   
42  254  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  1:07.77   
43  419  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:08.17   
44  901  Kaare Kertu  2002  ORCA    50 m  1:08.21   
45  95  Kreybu Mie  1999  ARNA SLK    50 m  1:08.27   
46  444  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  1:08.32   
47  714  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  50 m  1:08.41   
48  535  Eriksson Klara  2000  NKK  BE6200  50 m  1:08.50   
49  310  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  50 m  1:08.60   
50  465  Forés Alba  1998  MKK  AI5298  50 m  1:08.61   
51  564  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  1:08.69   
52  811  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  1:08.72   
53  193  Huhtanen Suvi  1999  TAMPERE  99A194  50 m  1:08.82   
54  902  Maanurm Sandra  2001  ORCA    50 m  1:08.82   
55  109  Kellberg Laura  2003  CETUS Cet  03A441  50 m  1:08.85   
56  861  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  1:08.87   
57  116  Siirtola Peppi  2002  CETUS Cet  02A144  50 m  1:08.90   
58  243  Fjeldstad Malene  2000  TROMSØ SK    50 m  1:08.95   
59  866  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  1:08.98   
60  869  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  50 m  1:09.02   
61  702  Alm Josefin  2001  TYRESÖ SS  AJ8201  50 m  1:09.07   
62  318  Widén Ida  2001  HÖGANÄS  AB3801  50 m  1:09.15   
63  485  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  1:09.16   
64  322  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  1:09.18   
65  839  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  1:09.26   
66  835  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  50 m  1:09.33   
67  689  Speiner Caroline  1994  SÖDERTÖRN  AZ0294  50 m  1:09.49   
68  817  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  1:09.51   
69  151  Antoft Maria  2000  HAVNAR    50 m  1:09.57   
70  648  Öberg Elise  2002  SUNDSVALL  AE8402  50 m  1:09.59   
71  539  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  50 m  1:09.68   
72  890  Lund Astri  2000  ULLENSAKER    50 m  1:09.68   
73  380  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  1:09.85   
74  424  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  1:10.00   
75  762  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  50 m  1:10.10   
76  585  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  1:10.11   
77  40  Vik Eline  2002  SANDNES    50 m  1:10.19   
78  700  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  50 m  1:10.23   
79  400  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  50 m  1:10.26   
80  854  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:10.29   
81  581  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  50 m  1:10.30   
82  804  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  1:10.38   
83  888  Rimmereide Camilla  2000  ULLENSAKER    50 m  1:10.48   
84  172  Mononen Aino  2001  JOENSUUN  01A089  50 m  1:10.50   
85  877  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  50 m  1:10.54   
86  378  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  50 m  1:10.60   
87  515  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  50 m  1:10.65   
88  180  Kaunisto Emmi  2002  PORIN  02A031  50 m  1:10.81   
89  368  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  1:11.10   
90  139  Kvalheim June Urdahl  1999  OSLO IL    50 m  1:11.16   
91  98  Hestdal Natalie  1999  ÅSTVEIT SK    50 m  1:11.34   
92  211  Kuusisto Sylvia  2003  AURAJOEN  03A137  50 m  1:11.37   
93  274  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  1:11.37   
94  89  Reinertsen Karianne  1997  DELFANA    50 m  1:11.40   
95  825  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  1:11.40   
96  381  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  1:11.41   
97  623  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  50 m  1:11.43   
98  830  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  1:11.43   
99  202  Männikkö Emma  1998  TAMPERE  98A372  50 m  1:11.50   
100  415  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  1:11.62   
101  413  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  50 m  1:11.63   
102  164  Solvik Anna Sofie Nygård  2002  BRYNE SK    50 m  1:11.64   
103  721  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  1:11.71   
104  575  Boij Du Rietz Thea  2002  SALTSJÖB  AC9602  50 m  1:11.75   
105  616  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  1:11.75   
106  665  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:11.76   
107  24  de Vicente Forsell Carolina  2002  REAL CANOE    50 m  1:11.83   
108  686  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  1:12.05   
109  576  Gipperth Linnea  2003  SALTSJÖB  AA6403  50 m  1:12.08   
110  555  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  1:12.11   
111  149  Kazi Sara  1999  RAISION  99A752  50 m  1:12.12   
112  601  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  50 m  1:12.15   
113  722  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  50 m  1:12.60   
114  598  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  1:12.69   
115  255  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  50 m  1:12.72   
116  506  Gustafsson Rebecca  2003  SK NEPTUN  AB5203  50 m  1:12.77   
117  639  Mannela Sofia  2001  SUNDSVALL  AC9201  50 m  1:12.78   
118  283  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  50 m  1:12.79   
119  752  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  50 m  1:12.81   
120  367  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  50 m  1:12.85   
121  331  Lundgren Lilly  2002  JÄRFÄLLA S  AC7402  50 m  1:12.92   
122  453  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  50 m  1:13.24   
123  409  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  50 m  1:13.30   
124  831  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  50 m  1:13.43   
125  787  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  50 m  1:13.65   
126  768  Frisk Garcia Anna  2002  VÄSBY SS  AH6202  50 m  1:14.03   
127  394  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  1:15.08   
128  815  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  1:15.18   
129  858  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  50 m  1:15.24   
130  417  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  1:15.26   
131  669  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m  1:15.38   
132  844  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  50 m  1:15.47   
133  108  Kalenius Lyydia  2000  CETUS Cet  00A252  50 m  1:15.48   
134  280  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  50 m  1:15.51   
135  614  Hedström Mikaela  2003  SPÅRVÄGEN  AK4403  50 m  1:15.55   
136  449  Åkesson Erika  2000  LJUNGBY SS  AA6600  50 m  1:15.56   
137  481  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  1:16.30   
138  458  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  50 m  1:17.12   
139  370  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  50 m  1:17.51   
140  100  Refstie Juni Helene Iversen  2001  VARODD SK    50 m  1:18.70   
141  602  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  50 m  1:18.95   
142  460  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  1:20.98   
143  261  Bäckström Saga  2002  ESKILSTUNA  AD9202  50 m  1:21.35   
144  84  Bjørlykke Silje Mari  2000  AALESUND    25 m  1:07.34   
145  754  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  25 m  1:18.89   
146  447  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  25 m  1:19.85   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  08 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  20:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner