2019-11-23   04:01:24
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

16_S
Event 16, 50m Breaststroke Women 
 
WR: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 
ER: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 
NR: Jennie Johansson (1988) 30.05 2015-08-09 
SR: Jennie Johansson (1988) 30.05 2015-08-09 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
76  Meilutyte Ruta  1997  LITHUANIA    50 m  29.98   
510  Johansson Jennie  1988  SK NEPTUN  AV3688  50 m  30.47   
921  Laukkanen Jenna  1995  FINLAND  95A962  50 m  30.81   
294  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  30.90   
919  Kivirinta Veera  1995  FINLAND  95A668  50 m  30.98   
848  Eriksson Jessica  1993  UDDEVALLA  AT2293  50 m  31.46   
225  Pedersen Rikke Møller  1989  DENMARK  8996AB  50 m  31.69   
884  Hosszu Katinka  1989  IRON AQUA    50 m  31.70   
Nothdurfter Christina  1994  USC GRAZ    50 m  31.77   
10  435  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  31.79   
11  59  Zmushka Alina  1997  BELARUS    50 m  31.94   
12  886  Braathen Ariel  1999  BERGENS SC    50 m  32.10   
13  924  Murto Anniina  2001  FINLAND JR  01A677  50 m  32.42   
14  797  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  32.54   
15  845  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  50 m  32.54   
16  904  Kollanus Kaisla  1993  FINLAND  93A027  50 m  32.59   
17  905  Koski Moona  1999  FINLAND  99A609  50 m  32.65   
18  910  Hulkko Ida  1998  FINLAND  98B105  50 m  32.69   
19  925  Reini Iida  2000  FINLAND JR  00A567  50 m  32.71   
20  42  Mikkelborg Silje Poll  1998  SKJETTEN    50 m  32.82   
21  709  Thurfjell Julia  1994  TYRESÖ SS  BG3894  50 m  32.96   
22  364  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  33.00   
23  683  Reinhold Viktoria  1996  SÖDERTÖRN  AW9696  50 m  33.02   
24  881  Tran Mari-Louise  1997  HS  AL2897  50 m  33.02   
25  694  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  33.16   
26  799  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  50 m  33.16   
27  540  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  33.24   
28  18  Kareinen Hanna  2000  HELSINGFOR  00A012  50 m  33.25   
29  567  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  50 m  33.25   
30  836  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  33.36   
31  105  Flyckt Emilia  2001  CETUS Cet  01A649  50 m  33.40   
32  97  Heimnes Stina  1997  ÅSTVEIT SK    50 m  33.47   
33  930  Verraszto Evelin  1989  BVSC ZUGLO    50 m  33.55  AFR 
34  314  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS  AH3897  50 m  33.66   
35  386  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  33.75   
36  561  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  33.83   
37  191  Hammar Hanna  1998  TAMPERE  98A182  50 m  33.85   
38  457  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  33.89   
39  519  Nilsson Alexandra  1998  SK NEPTUN  AJ5498  50 m  33.90   
40  Gerzova Dominika  1999  TJ KRNOV    50 m  33.99   
41  447  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  34.00   
42  689  Speiner Caroline  1994  SÖDERTÖRN  AZ0294  50 m  34.00   
43  342  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  34.06   
44  802  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  34.06   
45  450  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  50 m  34.09   
46  250  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  34.16   
47  876  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  50 m  34.16   
48  867  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  50 m  34.24   
49  756  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  34.26   
50  287  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  34.28   
51  527  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  34.37   
52  752  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  50 m  34.37   
53  352  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  34.39   
54  437  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  50 m  34.52   
55  613  Fährlin Agnes  1998  SPÅRVÄGEN  AR1498  50 m  34.60   
56  170  Ruottu Aino  2001  RIIHIMÄEN  01A117  50 m  34.61   
57  Trníková Nikoleta  2002  PBPO  SVK11827  50 m  34.65   
58  534  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  50 m  34.73   
59  648  Öberg Elise  2002  SUNDSVALL  AE8402  50 m  34.78   
60  282  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  34.79   
61  142  Rølland Maria  1998  OSLO IL    50 m  34.80   
62  715  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  50 m  34.84   
63  17  Hämäläinen Lotta  1998  HELSINGFOR  98A987  50 m  34.86   
64  302  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  34.92   
65  241  Stenseth Stine Lise  1900  BÆRUM    50 m  34.93   
66  764  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  50 m  34.94   
67  377  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  34.97   
68  605  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  34.99   
69  347  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  35.02   
70  791  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  50 m  35.03   
71  744  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  35.06   
72  201  Mäkinen Roosa  1999  TAMPERE  99B038  50 m  35.28   
73  304  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  50 m  35.46   
74  333  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  35.52   
75  794  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  35.56   
76  716  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  35.59   
77  147  Kuusjärvi Eerica  1999  RAISION  99A492  50 m  35.61   
78  451  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  50 m  35.61   
79  545  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  35.66   
80  818  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  35.67   
81  903  Puusepp Garith-Beth  2003  ORCA    50 m  35.75   
82  808  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  50 m  35.81   
83  380  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  35.84   
84  610  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  50 m  35.84   
85  489  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  35.86   
86  747  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  50 m  35.86   
87  565  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  35.89   
88  584  Schubert Olga  2000  SJÖBO SS  AK2800  50 m  36.02   
89  887  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  50 m  36.09   
90  133  Færch Sofie Villum  2002  HELSINGØR  0286AQ  50 m  36.12   
91  790  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  36.19   
92  647  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  36.22   
93  859  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  36.28   
94  560  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  50 m  36.31   
95  553  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  36.34   
96  587  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  50 m  36.34   
97  600  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  36.38   
98  719  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  50 m  36.44   
99  566  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  36.51   
100  607  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  36.55   
101  376  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  50 m  36.59   
102  396  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  36.66   
103  214  Vira Anna  2002  AURAJOEN  02A074  50 m  36.67   
104  478  Rydgren My  1999  MKK  AT5699  50 m  36.67   
105  100  Refstie Juni Helene Iversen  2001  VARODD SK    50 m  36.71   
106  257  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  36.78   
107  278  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  36.81   
108  140  Lisken Malena Amelie  2003  OSLO IL    50 m  36.86   
109  424  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  36.88   
110  701  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  50 m  36.93   
111  763  Berntsson Michelle  2000  VÄSBY SS  BD6200  50 m  36.96   
112  319  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  50 m  37.03   
113  550  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  37.08   
114  608  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  37.09   
115  266  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  50 m  37.16   
116  651  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  50 m  37.19   
117  181  Känkänen Heta  2001  PORIN  01A001  50 m  37.31   
118  442  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  50 m  37.32   
119  821  Liljeblad Lovisa  2002  ÅKERSBERGA  AF5402  50 m  37.43   
120  825  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  37.43   
121  458  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  50 m  37.50   
122  312  Wikström Tove  2001  HÄRNÖSAND  AC0201  50 m  37.56   
123  837  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  37.58   
124  163  Magnussen Kristin Nygård  2002  BRYNE SK    50 m  37.59   
125  765  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  50 m  37.62   
126  745  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  37.63   
127  430  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  37.90   
128  401  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  50 m  37.97   
129  844  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  50 m  38.01   
130  740  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  38.23   
131  631  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  50 m  38.50   
132  176  Wegelius Vilhelmiina  2002  JOENSUUN  02A466  50 m  38.60   
133  754  Ljunggren Elin  2000  HVETLANDA  AC5200  50 m  38.61   
134  828  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  38.82   
135  431  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  50 m  38.87   
136  804  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  38.97   
137  853  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m  39.18   
138  74  Reichard Maja  1991  SPÅRVÄGEN  CI0291  50 m  39.74   
139  452  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  50 m  40.03   
140  185  Sottinen Julia  2000  PORIN  00A034  50 m  40.04   
141  182  Lasonen Tinja  2004  PORIN  04A230  50 m  40.18   
142  588  Danielsson Victoria  2002  SKURU IK  BP6802  50 m  40.76   
143  373  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  50 m  41.34   
144  153  Debes Beinta Poulsdottir  1997  HAVNAR    25 m  34.56   
145  590  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  35.68   
146  552  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  36.31   
147  440  Heina Christin  1996  LASS  BA0296  25 m  36.33   
148  551  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  36.37   
149  626  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  25 m  36.71   
150  660  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  38.50   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  08 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  20:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner