2019-11-22   07:31:04
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

26_S
Event 26, 50m Freestyle Women 
 
WR: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 
ER: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 
NR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
SR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
688  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  24.01   
226  Blume Pernille  1994  DENMARK  9498AC  50 m  24.07   
51  Herasimenia Aliaksandra  1985  BELARUS    50 m  24.11   
57  Khitraya Yulia  1989  BELARUS    50 m  24.92   
37  Drakou Theodora  1992  GREECE    50 m  25.04   
611  Coleman Michelle  1993  SPÅRVÄGEN  AM2493  50 m  25.06   
884  Hosszu Katinka  1989  IRON AQUA    50 m  25.19   
694  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  25.44   
48  Kost Nina  1995  HEIDELBERG  160482  50 m  25.46   
10  923  Jallow Mimosa  1994  FINLAND  94A395  50 m  25.57   
11  60  Karakouskaya Nastassia  1996  BELARUS    50 m  25.58   
12  472  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  25.69   
13  920  Nurminen Tessa  1994  FINLAND  94A428  50 m  25.69   
14  364  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  25.71   
15  76  Meilutyte Ruta  1997  LITHUANIA    50 m  25.80   
16  231  Beckmann Emilie  1997  DENMARK  9778AG  50 m  25.93   
17  28  Løvberg Marte  1999  LAMBERTSET    50 m  25.98   
18  471  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  26.00   
19  776  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  26.04   
20  932  Jumah Bayan  1994  SYRIA    50 m  26.07  AFR 
21  918  Kanervo Reetta  1999  FINLAND  99A565  50 m  26.10   
22  363  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  26.13   
23  58  Dziamidava Aksana  1993  BELARUS    50 m  26.20   
24  921  Laukkanen Jenna  1995  FINLAND  95A962  50 m  26.27   
25  930  Verraszto Evelin  1989  BVSC ZUGLO    50 m  26.30  AFR 
26  242  Øritsland Hedda  1999  BÆRUM  K080199HED01  50 m  26.33   
27  904  Kollanus Kaisla  1993  FINLAND  93A027  50 m  26.47   
28  110  Koivu Sini  1999  CETUS Cet  99A482  50 m  26.53   
29  235  Clausen Maria Thompson  1996  BÆRUM    50 m  26.58   
30  902  Maanurm Sandra  2001  ORCA    50 m  26.68   
31  922  Norismaa Nea  1995  FINLAND  95A534  50 m  26.68   
32  422  Bielicz Linnéa  1994  SK LAXEN  BJ3294  50 m  26.70   
33  909  Bruneau Julia  1999  FINLAND  99A066  50 m  26.71   
34  925  Reini Iida  2000  FINLAND JR  00A567  50 m  26.71   
35  901  Kaare Kertu  2002  ORCA    50 m  26.73   
36  263  Eriksson Lisa  1998  ESKILSTUNA  AN3898  50 m  26.82   
37  308  Vikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  26.84   
38  229  Mikkelsen Amalie  1997  DENMARK  9728AA  50 m  26.85   
39  272  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  50 m  26.87   
40  Gerzova Dominika  1999  TJ KRNOV    50 m  26.96   
41  640  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  50 m  26.97   
42  441  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  26.98   
43  919  Kivirinta Veera  1995  FINLAND  95A668  50 m  26.99   
44  101  Rypestøl Malene  2001  VARODD SK    50 m  27.01   
45  664  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  27.07   
46  545  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  27.08   
47  241  Stenseth Stine Lise  1900  BÆRUM    50 m  27.10   
48  668  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  27.14   
49  665  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  27.16   
50  114  Riihinen Ronja  2000  CETUS Cet  00A801  50 m  27.19   
51  597  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  27.19   
52  599  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  50 m  27.20   
53  315  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS  AR4499  50 m  27.21   
54  704  Härmat Linda  1996  TYRESÖ SS  AR6296  50 m  27.21   
55  424  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  27.24   
56  19  Kilpeläinen Viola  1998  HELSINGFOR  98A386  50 m  27.25   
57  155  Eidesgaard Vár  2001  HAVNAR    50 m  27.31   
58  262  Eriksson Anna  1999  ESKILSTUNA  AI0499  50 m  27.37   
59  130  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  27.41   
60  635  Bergqvist Lina  1998  SUNDSVALL  AG3498  50 m  27.41   
61  440  Heina Christin  1996  LASS  BA0296  50 m  27.42   
62  143  Stoebner Sara  1998  OSLO IL    50 m  27.43   
63  149  Kazi Sara  1999  RAISION  99A752  50 m  27.49   
64  377  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  27.49   
65  50  Zyprian Lil  1998  HEIDELBERG  190816  50 m  27.54   
66  653  Gustafsson Rebecka  1998  SÖDERTÄLJE  AH4698  50 m  27.56   
67  478  Rydgren My  1999  MKK  AT5699  50 m  27.57   
68  489  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  27.57   
69  116  Siirtola Peppi  2002  CETUS Cet  02A144  50 m  27.59   
70  193  Huhtanen Suvi  1999  TAMPERE  99A194  50 m  27.61   
71  20  Oura Vilma  2001  HELSINGFOR  01A310  50 m  27.63   
72  178  Lampi Jenni  2000  JYVÄSKYLÄ  00A178  50 m  27.65   
73  306  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  27.67   
74  216  Endregaard Julie Borsheim  2001  MADLA SK    50 m  27.68   
75  121  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  27.70   
76  701  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  50 m  27.71   
77  31  Sætra Schefte Inger-Ane  1998  LAMBERTSET    50 m  27.72   
78  314  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS  AH3897  50 m  27.75   
79  298  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  27.78   
80  714  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  50 m  27.79   
81  86  Olsen Susann Pleym  1997  DELFANA    50 m  27.80   
82  814  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  27.83   
83  540  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  27.86   
84  763  Berntsson Michelle  2000  VÄSBY SS  BD6200  50 m  27.88   
85  356  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  27.89   
86  467  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  27.97   
87  191  Hammar Hanna  1998  TAMPERE  98A182  50 m  27.98   
88  214  Vira Anna  2002  AURAJOEN  02A074  50 m  27.98   
89  322  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  27.99   
90  419  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  27.99   
91  92  Farkas Julia  1996  BERGEN    50 m  28.00   
92  465  Forés Alba  1998  MKK  AI5298  50 m  28.00   
93  842  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  50 m  28.00   
94  439  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  28.01   
95  603  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  28.02   
96  598  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  28.07   
97  683  Reinhold Viktoria  1996  SÖDERTÖRN  AW9696  50 m  28.08   
98  700  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  50 m  28.08   
99  539  Thunholm Sara  1999  NKK  AF4899  50 m  28.09   
100  154  Eidesgaard Lív  1999  HAVNAR    50 m  28.10   
101  658  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  28.11   
102  180  Kaunisto Emmi  2002  PORIN  02A031  50 m  28.14   
103  888  Rimmereide Camilla  2000  ULLENSAKER    50 m  28.17   
104  202  Männikkö Emma  1998  TAMPERE  98A372  50 m  28.33   
105  674  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  50 m  28.35   
106  300  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  28.48   
107  192  Hammar Heini  1999  TAMPERE  99A148  50 m  28.49   
108  181  Känkänen Heta  2001  PORIN  01A001  50 m  28.52   
109  854  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  28.60   
110  334  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  28.61   
111  563  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  28.63   
112  283  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  50 m  28.65   
113  641  Muzito Joyce  2001  SUNDSVALL  BT4401  50 m  28.69   
114  560  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  50 m  28.71   
115  910  Hulkko Ida  1998  FINLAND  98B105  50 m  28.71   
116  282  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  28.73   
117  140  Lisken Malena Amelie  2003  OSLO IL    50 m  28.75   
118  830  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  28.75   
119  535  Eriksson Klara  2000  NKK  BE6200  50 m  28.77   
120  839  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  28.77   
121  890  Lund Astri  2000  ULLENSAKER    50 m  28.77   
122  488  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  28.79   
123  417  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  28.80   
124  853  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m  28.80   
125  609  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  50 m  28.81   
126  172  Mononen Aino  2001  JOENSUUN  01A089  50 m  28.88   
127  211  Kuusisto Sylvia  2003  AURAJOEN  03A137  50 m  28.88   
128  544  Pernius Stina  2002  OSKARSHAMN  AL4802  50 m  28.88   
129  752  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  50 m  28.90   
130  877  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  50 m  28.90   
131  579  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  28.91   
132  100  Refstie Juni Helene Iversen  2001  VARODD SK    50 m  28.93   
133  310  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  50 m  28.93   
134  859  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  28.93   
135  643  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  28.94   
136  381  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  28.96   
137  869  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  50 m  28.96   
138  581  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  50 m  28.98   
139  264  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  28.99   
140  790  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  29.03   
141  274  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  29.04   
142  400  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  50 m  29.04   
143  817  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  29.09   
144  347  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  29.11   
145  452  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  50 m  29.11   
146  644  Pettersson Nathalie  2002  SUNDSVALL  BP4602  50 m  29.11   
147  565  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  29.15   
148  552  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  29.20   
149  555  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  29.20   
150  256  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  50 m  29.25   
151  380  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  29.25   
152  389  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  29.25   
153  267  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  50 m  29.28   
154  605  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  29.35   
155  866  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  29.35   
156  173  Raassina Pinja  2002  JOENSUUN  02A845  50 m  29.40   
157  320  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  50 m  29.42   
158  132  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  50 m  29.49   
159  835  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  50 m  29.49   
160  862  Berg Jessica  1998  SPIF SF  BJ7698  50 m  29.52   
161  449  Åkesson Erika  2000  LJUNGBY SS  AA6600  50 m  29.59   
162  378  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  50 m  29.61   
163  142  Rølland Maria  1998  OSLO IL    50 m  29.62   
164  903  Puusepp Garith-Beth  2003  ORCA    50 m  29.65   
165  261  Bäckström Saga  2002  ESKILSTUNA  AD9202  50 m  29.67   
166  481  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  29.69   
167  612  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  50 m  29.74   
168  600  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  29.76   
169  747  Dunberg Linnea  2000  VARBERG  AE8200  50 m  29.87   
170  382  Simander Ella  2002  KARLSKRONA  AU4802  50 m  29.91   
171  329  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  50 m  29.93   
172  889  Hoseth Emilia  2000  ULLENSAKER    50 m  29.95   
173  550  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  29.98   
174  98  Hestdal Natalie  1999  ÅSTVEIT SK    50 m  30.04   
175  415  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  30.08   
176  176  Wegelius Vilhelmiina  2002  JOENSUUN  02A466  50 m  30.33   
177  280  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  50 m  30.34   
178  367  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  50 m  30.37   
179  413  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  50 m  30.37   
180  373  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  50 m  30.38   
181  631  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  50 m  30.38   
182  376  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  50 m  30.52   
183  553  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  30.54   
184  370  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  50 m  30.62   
185  74  Reichard Maja  1991  SPÅRVÄGEN  CI0291  50 m  30.76   
186  255  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  50 m  31.07   
187  831  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  50 m  31.09   
188  139  Kvalheim June Urdahl  1999  OSLO IL    50 m  31.30   
189  460  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  31.31   
190  182  Lasonen Tinja  2004  PORIN  04A230  50 m  31.43   
191  844  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  50 m  31.45   
192  765  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  50 m  31.79   
193  588  Danielsson Victoria  2002  SKURU IK  BP6802  50 m  31.95   
194  784  Salomonsson Nadja  1992  VÄSBY SS  AD2892  25 m  26.28   
195  762  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  27.86   
196  673  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  28.19   
197  761  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  25 m  28.20   
198  649  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  28.42   
199  393  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  25 m  29.09   
200  787  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  25 m  29.09   
201  623  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  25 m  29.29   
202  764  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  29.39   
203  821  Liljeblad Lovisa  2002  ÅKERSBERGA  AF5402  25 m  29.63   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  09 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  15:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner