2019-11-19   10:31:50
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

28_S
Event 28, 100m Freestyle Women 
 
WR: Cate Campbell (1992) 52.06 2016-07-02 
ER: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 
NR: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
SR: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  License  Pool  EntryTime  Status 









 
688  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  52.78   
611  Coleman Michelle  1993  SPÅRVÄGEN  AM2493  50 m  53.54   
884  Hosszu Katinka  1989  IRON AQUA    50 m  53.64   
226  Blume Pernille  1994  DENMARK  9498AC  50 m  54.15   
223  Bro Signe  1999  DENMARK  9942AA  50 m  54.64   
37  Drakou Theodora  1992  GREECE    50 m  54.81   
930  Verraszto Evelin  1989  BVSC ZUGLO    50 m  54.91  AFR 
57  Khitraya Yulia  1989  BELARUS    50 m  55.32   
471  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  55.36   
10  694  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  55.70   
11  76  Meilutyte Ruta  1997  LITHUANIA    50 m  55.81   
12  472  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  55.86   
13  227  Bro Sarah  1996  DENMARK  9686AE  50 m  56.07   
14  28  Løvberg Marte  1999  LAMBERTSET    50 m  56.12   
15  48  Kost Nina  1995  HEIDELBERG  160482  50 m  56.27   
16  231  Beckmann Emilie  1997  DENMARK  9778AG  50 m  56.28   
17  58  Dziamidava Aksana  1993  BELARUS    50 m  56.34   
18  923  Jallow Mimosa  1994  FINLAND  94A395  50 m  56.34   
19  60  Karakouskaya Nastassia  1996  BELARUS    50 m  56.42   
20  904  Kollanus Kaisla  1993  FINLAND  93A027  50 m  56.84   
21  776  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  56.90   
22  921  Laukkanen Jenna  1995  FINLAND  95A962  50 m  57.12   
23  235  Clausen Maria Thompson  1996  BÆRUM    50 m  57.47   
24  344  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  57.49   
25  920  Nurminen Tessa  1994  FINLAND  94A428  50 m  57.53   
26  242  Øritsland Hedda  1999  BÆRUM  K080199HED01  50 m  57.54   
27  363  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  57.71   
28  932  Jumah Bayan  1994  SYRIA    50 m  57.85  AFR 
29  241  Stenseth Stine Lise  1900  BÆRUM    50 m  57.88   
30  664  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  57.90   
31  422  Bielicz Linnéa  1994  SK LAXEN  BJ3294  50 m  57.92   
32  508  Hippi Jaqueline  1996  SK NEPTUN  AJ8496  50 m  57.99   
33  364  Thormalm Klara  1998  JÖNKÖPING  AA4898  50 m  58.13   
34  114  Riihinen Ronja  2000  CETUS Cet  00A801  50 m  58.26   
35  50  Zyprian Lil  1998  HEIDELBERG  190816  50 m  58.34   
36  272  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  50 m  58.39   
37  900  Rieder Celine  2001  GERMANY    50 m  58.43   
38  306  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  58.47   
39  597  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  58.49   
40  640  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  50 m  58.57   
41  263  Eriksson Lisa  1998  ESKILSTUNA  AN3898  50 m  58.61   
42  112  Nenonen Sohvi  1999  CETUS Cet  99A092  50 m  58.72   
43  925  Reini Iida  2000  FINLAND JR  00A567  50 m  58.72   
44  149  Kazi Sara  1999  RAISION  99A752  50 m  58.75   
45  909  Bruneau Julia  1999  FINLAND  99A066  50 m  58.77   
46  101  Rypestøl Malene  2001  VARODD SK    50 m  58.79   
47  465  Forés Alba  1998  MKK  AI5298  50 m  58.81   
48  489  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  58.89   
49  308  Vikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  58.93   
50  545  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  58.93   
51  Gerzova Dominika  1999  TJ KRNOV    50 m  58.95   
52  622  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  59.09   
53  901  Kaare Kertu  2002  ORCA    50 m  59.12   
54  19  Kilpeläinen Viola  1998  HELSINGFOR  98A386  50 m  59.18   
55  108  Kalenius Lyydia  2000  CETUS Cet  00A252  50 m  59.18   
56  20  Oura Vilma  2001  HELSINGFOR  01A310  50 m  59.20   
57  441  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  59.22   
58  322  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  59.24   
59  653  Gustafsson Rebecka  1998  SÖDERTÄLJE  AH4698  50 m  59.43   
60  113  Otava Aino  1999  CETUS Cet  99A484  50 m  59.48   
61  143  Stoebner Sara  1998  OSLO IL    50 m  59.52   
62  298  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  59.52   
63  668  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  59.56   
64  599  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  50 m  59.65   
65  523  Segerbrand Tiffani  1999  SK NEPTUN  AI0699  50 m  59.68   
66  492  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  59.74   
67  116  Siirtola Peppi  2002  CETUS Cet  02A144  50 m  59.75   
68  922  Norismaa Nea  1995  FINLAND  95A534  50 m  59.84   
69  762  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  50 m  59.88   
70  674  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  50 m  59.91   
71  356  Müllern Alice  1998  JÖNKÖPING  AQ7498  50 m  59.98   
72  310  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  50 m  1:00.07   
73  334  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  1:00.10   
74  440  Heina Christin  1996  LASS  BA0296  50 m  1:00.16   
75  643  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  1:00.17   
76  365  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  1:00.24   
77  377  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:00.27   
78  193  Huhtanen Suvi  1999  TAMPERE  99A194  50 m  1:00.30   
79  89  Reinertsen Karianne  1997  DELFANA    50 m  1:00.32   
80  130  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  1:00.33   
81  842  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  50 m  1:00.34   
82  888  Rimmereide Camilla  2000  ULLENSAKER    50 m  1:00.34   
83  700  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  50 m  1:00.42   
84  386  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  1:00.48   
85  31  Sætra Schefte Inger-Ane  1998  LAMBERTSET    50 m  1:00.49   
86  569  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  1:00.49   
87  21  Ruotsalainen Vilma  1996  HELSINGFOR  96A597  50 m  1:00.54   
88  814  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  1:00.59   
89  690  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  1:00.64   
90  665  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:00.67   
91  603  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  1:00.68   
92  121  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  1:00.70   
93  300  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  1:00.70   
94  315  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS  AR4499  50 m  1:00.70   
95  424  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  1:00.72   
96  216  Endregaard Julie Borsheim  2001  MADLA SK    50 m  1:00.74   
97  214  Vira Anna  2002  AURAJOEN  02A074  50 m  1:00.75   
98  488  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:00.80   
99  467  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  1:00.81   
100  439  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  50 m  1:00.84   
101  92  Farkas Julia  1996  BERGEN    50 m  1:00.88   
102  417  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  1:00.89   
103  419  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:00.92   
104  658  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  1:01.02   
105  192  Hammar Heini  1999  TAMPERE  99A148  50 m  1:01.13   
106  84  Bjørlykke Silje Mari  2000  AALESUND    50 m  1:01.19   
107  598  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  1:01.19   
108  293  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  1:01.25   
109  283  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  50 m  1:01.33   
110  772  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  1:01.35   
111  805  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  1:01.38   
112  721  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  1:01.44   
113  154  Eidesgaard Lív  1999  HAVNAR    50 m  1:01.46   
114  202  Männikkö Emma  1998  TAMPERE  98A372  50 m  1:01.47   
115  756  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  1:01.48   
116  714  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  50 m  1:01.50   
117  635  Bergqvist Lina  1998  SUNDSVALL  AG3498  50 m  1:01.52   
118  180  Kaunisto Emmi  2002  PORIN  02A031  50 m  1:01.53   
119  807  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  1:01.59   
120  190  Grönvall Fanny  2000  TAMPERE  00A574  50 m  1:01.65   
121  178  Lampi Jenni  2000  JYVÄSKYLÄ  00A178  50 m  1:01.69   
122  586  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  1:01.72   
123  585  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  1:01.76   
124  86  Olsen Susann Pleym  1997  DELFANA    50 m  1:01.78   
125  859  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:01.85   
126  321  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  50 m  1:01.94   
127  100  Refstie Juni Helene Iversen  2001  VARODD SK    50 m  1:01.96   
128  641  Muzito Joyce  2001  SUNDSVALL  BT4401  50 m  1:02.02   
129  132  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  50 m  1:02.03   
130  563  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  1:02.12   
131  802  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  1:02.12   
132  381  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  1:02.16   
133  866  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  1:02.16   
134  359  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  50 m  1:02.18   
135  380  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  1:02.23   
136  639  Mannela Sofia  2001  SUNDSVALL  AC9201  50 m  1:02.27   
137  686  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  50 m  1:02.29   
138  761  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  50 m  1:02.29   
139  395  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  1:02.30   
140  817  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  50 m  1:02.30   
141  853  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m  1:02.30   
142  320  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  50 m  1:02.31   
143  40  Vik Eline  2002  SANDNES    50 m  1:02.32   
144  697  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  50 m  1:02.42   
145  609  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  50 m  1:02.43   
146  830  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  1:02.49   
147  274  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  1:02.56   
148  579  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  1:02.63   
149  869  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  50 m  1:02.66   
150  282  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  1:02.69   
151  340  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  50 m  1:02.69   
152  430  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  1:02.73   
153  889  Hoseth Emilia  2000  ULLENSAKER    50 m  1:02.75   
154  95  Kreybu Mie  1999  ARNA SLK    50 m  1:02.86   
155  877  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  50 m  1:03.02   
156  254  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  1:03.11   
157  861  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  1:03.23   
158  389  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  1:03.24   
159  393  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  1:03.24   
160  172  Mononen Aino  2001  JOENSUUN  01A089  50 m  1:03.25   
161  581  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  50 m  1:03.35   
162  794  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  1:03.45   
163  818  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  1:03.48   
164  219  Småvik Benedikte  2002  MADLA SK    50 m  1:03.51   
165  552  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  1:03.55   
166  649  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  1:03.56   
167  854  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:03.62   
168  267  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  50 m  1:03.64   
169  606  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  1:03.93   
170  716  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  1:03.93   
171  763  Berntsson Michelle  2000  VÄSBY SS  BD6200  50 m  1:03.95   
172  577  Anderberg-Richard Tilde  1999  SJÖBO SS  AU5499  50 m  1:04.10   
173  382  Simander Ella  2002  KARLSKRONA  AU4802  50 m  1:04.14   
174  368  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  1:04.15   
175  815  Bodsjö Saga  2002  VÄXJÖ SS  AE1402  50 m  1:04.15   
176  131  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  50 m  1:04.24   
177  616  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  1:04.25   
178  329  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  50 m  1:04.46   
179  568  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  1:04.55   
180  211  Kuusisto Sylvia  2003  AURAJOEN  03A137  50 m  1:04.57   
181  481  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  1:04.65   
182  555  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  1:04.65   
183  612  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  50 m  1:04.65   
184  560  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  50 m  1:04.68   
185  318  Widén Ida  2001  HÖGANÄS  AB3801  50 m  1:04.71   
186  890  Lund Astri  2000  ULLENSAKER    50 m  1:04.75   
187  623  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  50 m  1:04.81   
188  902  Maanurm Sandra  2001  ORCA    50 m  1:04.83   
189  867  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  50 m  1:04.93   
190  280  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  50 m  1:05.02   
191  173  Raassina Pinja  2002  JOENSUUN  02A845  50 m  1:05.13   
192  644  Pettersson Nathalie  2002  SUNDSVALL  BP4602  50 m  1:05.22   
193  24  de Vicente Forsell Carolina  2002  REAL CANOE    50 m  1:05.37   
194  373  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  50 m  1:05.44   
195  256  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  50 m  1:05.48   
196  787  Tittelbach Roya  2003  VÄSBY SS  AF7603  50 m  1:05.87   
197  134  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  1:05.99   
198  452  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  50 m  1:06.09   
199  862  Berg Jessica  1998  SPIF SF  BJ7698  50 m  1:06.10   
200  370  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  50 m  1:06.22   
201  400  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  50 m  1:06.31   
202  139  Kvalheim June Urdahl  1999  OSLO IL    50 m  1:06.37   
203  614  Hedström Mikaela  2003  SPÅRVÄGEN  AK4403  50 m  1:06.37   
204  409  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  50 m  1:06.43   
205  413  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  50 m  1:06.89   
206  838  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  1:06.94   
207  415  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  1:07.73   
208  367  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  50 m  1:07.92   
209  140  Lisken Malena Amelie  2003  OSLO IL    50 m  1:08.15   
210  602  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  50 m  1:08.16   
211  588  Danielsson Victoria  2002  SKURU IK  BP6802  50 m  1:08.92   
212  255  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  50 m  1:09.02   
213  831  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  50 m  1:09.18   
214  669  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m  1:09.21   
215  784  Salomonsson Nadja  1992  VÄSBY SS  AD2892  25 m  57.43   
216  110  Koivu Sini  1999  CETUS Cet  99A482  25 m  58.26   
217  673  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  1:00.97   
218  858  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  1:06.33   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.10  Print Date  09 April 2017 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  15:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner